Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 09:32

Żeby tylko te próby transferów Zahy i Tierneya nie przyblokowały ściągnięcia środkowego obrońcy bo wygląda na to, że te transfery wyjaśnią się chyba dopiero w DD :/

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 09:31

Myślę, że około południa powinny być ogłoszone nasze transfery :D

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 825.07.2019, 09:29

Jest 9:30, w Anglii 8:30. W Arsenalu pracują profesjonaliści i każdy wie, że transfery ogłasza się koło południa, gdzie są wtedy najlepsze zasięgi.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 325.07.2019, 09:25

Wchodzę rano na k.com i oficjalek dalej nie ma. Z tą hiszpańską ekipą przegrywow spadniemy jeszcze niżej w dół.

grzegorz1211 komentarzy: 1030225.07.2019, 09:21

Umowa z Arsenalem na podpisanie William Saliba zostanie ogłoszona dzisiaj, jak podaje L'Equipe .

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 09:01

Laurent Koscielny będzie trenował z drużyną młodzieżową Arsenalu pomimo powrotu pierszwszego zespołu do Londynu.

Daily Mirror

dolny komentarzy: 265625.07.2019, 08:55

Mówiło się o budżecie rzędu 40 czy tam 45 milionów? Okaże się, że Arsenal wyda jeszcze mniej w tym okienku i amerykaniec będzie przeszczęśliwy... Może jakieś oficjalki panie Arsenal???

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 08:53

Pepe do Bayernu a Zahariusz do Arsenalu

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 08:47

Pepe trafi pewnie do PSG, druga opcja Bayern.

Dawać już jakieś oficjalki..

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 08:43

@simson16: Ja mam swoje zdanie a Ty swoje ;)

De Gea ma podpisać pięcioletni kontrakt dzięki któremu będzie najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 425.07.2019, 08:43

Oficjalek jeszcze nie ma bo w klubie czekają, aż lekarz będący obecnie w Brazylii, pracując na zmywaku, uzbiera na bilet powrotny

simson16 komentarzy: 461425.07.2019, 08:36

@EZ_22: naprawdę??? Wiejszej bredni dawno nie sltszalem:D prawie na pewno Liverpool bedzie w top 2, tez wierzę ze w top4 bedzie Arsenal :)

Thrall komentarzy: 60125.07.2019, 08:35

Panie Arsenal daj Pan dziś oficjalki ze dwie

PrzeArs komentarzy: 278425.07.2019, 07:29

Dziś 25 lipca - dzień oficjalek naszych !

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 07:05

@EZ_22: Podejrzewam, że wtedy odejdzie Eriksen...

kamil47 komentarzy: 268525.07.2019, 06:58

@Gunners10: repra gra dość szybki futbol i lukaku daje rade.

6.Aguero/45,34+11/

I tak o to Sterling który kończy w tym roku 25 lat , po Mbappe jest dziś największa liczbowa bestia z młodszego pokolenia proszę państwa. Top 3 ZP za kilka lat , czemu nie?"

Hola, hola a gdzie Iwobi?

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 01:32

Wielkie doniesienia z Londynu! Tottenham Hotspur skontaktował się z Juventusem w sprawie transferu Paulo Dybali! W grę może wchodzić oferta warta 80 milionów funtów!"

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:43

@RIVALDO700: Evertoon ma solidną pake, wolałbym żeby takie grajki przychodziły do Premier League a nie emigrowali, mimo wspólnej rywalizacji.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282125.07.2019, 00:36

@rreddevilss: Ale Gayle nie grał w topowym angielskim zespole tylko w ogórku walczącym o utrzymanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.07.2019, 00:31

@EZ_22: Gueye od 2015 roku ma najwięcej odbiorów w PL, a przechwytów więcej ma tylko Kante.

Top sie zgłosił.

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:27

Gueye blisko PSG, PSG już na około 6 nowych graczy, ciekawe.
Obstawiam również że Pepe trafi do PSG.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466925.07.2019, 00:23

@Damaks:

Spokojnie taki Dwight Gayle co sezon naparza dużo bramek w championship , a w premier league nie przebił chyba 8

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:22

@RIVALDO700: Wiesz, czwórka (4) (four) - Arsenal... Że ludzi to bawi ;^

Gunners10 komentarzy: 12225.07.2019, 00:21

United nie wydaje mi sie ze Bedzie az tak nisko ,
Pewnie dojdzie maguire a ich obrona wtedy z bissaka co jest dla mnie mega kocurem , lindelofem i shawem stanie sie top 3 linią defensywna w lidze
I jeszcze ponoc pepe /milinkovic savic /bruno fernandes blisko nich wiec ktos z wyzej wymienionych pewnie się pojawi na OT
Co do pogby nie odejdzie , real nie wylozy 200 mln tym bardziej ze juz tak dużo wydali
Lukaku to samo , Inter bez kasy i ich śmieszne oferty nie mają szans przejsc , chodz i tak pewnie romelu za duzo nie pogra bo muły zaczynają grac szybką piłkę i to widac w sparingach wiec bukaku tam za bardzo nie pasuje

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:20

O 13:30 Totki grają z United, polsat sport extra transmituje bodajże.
Zobaczę jaką formę mają Nasi rywale, chociaż takie mecze nie są wyznacznikiem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.07.2019, 00:20

@Gunners10: Mozna dokładniej?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.07.2019, 00:15

@EZ_22: Żadne zaskoczenie ze tak stawiasz, ja sam uwazam ze gdyby niesamowity duet liverpoolu to kadrowo Tottenham jest lepszy.

Gunners10 komentarzy: 12225.07.2019, 00:14

@RIVALDO700: my na którym miejscu ? Xdddd

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282125.07.2019, 00:12

@rreddevilss: Chłop w ostatnim sezonie Championship strzelił 25 goli. Jak w Premier League strzeli te 15 to będę zadowolony.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466925.07.2019, 00:10

@RIVALDO700:

Pogba Nie odejdzie w tym okienku

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:08

Ja stawiam wyżej Totki od Live w tym sezonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.07.2019, 00:05

@rreddevilss: Na ta chwile 1.City.2 lfc. 3. Tottki 4. AFC, choc nie wykluczam tu przemeblowań. W czerwonce salah-mane załozmy duzy regres to nie zaskoczy mnie 3 miejsce za tottami na przykład, ale jesli nadal prime , to 1 miejsce nie bedzie dla mnie szokiem czerwonki. Ale to jest moje żelazne top 4, jeszcze jak united sprzeda Lukaku/Pogbe to mega mega żelazne.

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:04

Kurła jak ja lubię Rodzinę Zastępczą ;D

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 00:01

Sezonie*

Chciałbym żeby Leicester pozali poziom w przyszłym sroznie, poza Arsenalem to ich mecze oglądam najczęściej i jestem ich cichym sympatykiem.

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 23:59

Ja jestem obiektywny i potrafię skrytykować Arsenal ale też pochwalić konkurencję i moim zdaniem United ma mocną kadrę i trochę nie potrafię zrozumieć że zaliczyli taki regres na koniec sezonu gdzie kilka miesięcy wcześniej mieli serię 11 wyjazdów wygranych z rzędu i ileś tam u siebie, czytałem że Solskjaer mówił o brakach kondycyjnych ale ja uważam że bardziej coś w głowie siadlo.
Mam kumpli z którymi oglądamy mecze jeśli czas pozwala i mówią że fizycznie był dramat. (Kibice MU )
Swoją drogą to jest dramat że taki klub J takim budżetem nie dostaje się do top4.

3. Man United 1956/57: 143

Mówiłem ,na naszych oczach pisze sie historia.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.07.2019, 23:55

@Damaks:

Tak bardzo wierzysz w jego talent? No ja bardzo liczę na Masona Greenwooda , zauważyłem go już pół roku temu w jednym z meczu17 z Liverpoolem , gość ma talent niesamowity , do tego jest obunożny i może grać na każdej pozycji w ataku włącznie z pozycją nr 10

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 23:52

City cały sezon był bez KDB a piękny sezon zaliczyli, teraz jeśli KDB będzie zdrowy plus Rodri to może być jeszcze lepiej.
Sterling w Live to byłaby paka.. Sterling-Mane-Salah..

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.07.2019, 23:52

Nie bardzo rozumiem jaki syf , syf to był za Mourinho teraz wszystko się oczyściło i z tego co widziałem w sparingach to drużyna ładnie prosperuje , aczkolwiek nie biorę tego za jakieś pewnik co do tego jak sezon będzie wyglądał

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.07.2019, 23:52

@rreddevilss: Jak Lampard będzie grał Abrahamem w lidze to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2019, 23:51

@rreddevilss napisał: "tutaj daje kruczek ze tam nie pokaze cudów, bo tam jest syf."