Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DavidSilva21 komentarzy: 338025.07.2019, 12:00

@Thierry_H napisał: "Kurczaki ponoć gotowe wyłożyć 90 MLN Euro za Dybalę z Juve"
Llamela będzie miał kolegę :p

Thierry_H komentarzy: 1018 newsów: 125.07.2019, 11:56

Kurczaki ponoć gotowe wyłożyć 90 MLN Euro za Dybalę z Juve. Heh...

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 11:53

Pewnie jakieś filmiki kręcą z Williamem i Danim.

TheBestGooner komentarzy: 358425.07.2019, 11:52

Nie trzeba się lubić żeby dobrze ze sobą grać. Przykład? Lewy i Błaszczykowski. Zwyczajnie nie przepadają za sobą, nie są kumplami a ich współpraca w BVB była na najwyższym poziomie. Nie trzeba się przyjaźnić.

DavidSilva21 komentarzy: 338025.07.2019, 11:50

Piszą że chcieliśmy Vazqueza, ale przez kontuzję Asensio temat upadł. Co za niekontrolowane śmieszki.

Z rzeczy powaznych: Saliba I Ceballos dzisiaj oficjalnie w Arsenalu.

veron komentarzy: 459225.07.2019, 11:45

Mustafi przynjamniej 5 śmieszkowych głosów dostał, warny powinny się posypać :D

Reamoner komentarzy: 467425.07.2019, 11:43

Ile razy Sokrates był spóźniony ile razy dostał czerwo głupie ile razy musiał ciągnąć gościa za koszulkę bo dał się ograć na środku boiska, ile razy już w 30 min spotkania grek grał z żółtą. Holding grał świetnie do kontuzji, Chambers na wypożyczeniu (tak wiem że na DM) ale to najlepsi kumple, i nawet jeśli zdaży im się babol to jest to inwestycja w przyszłość.

Reamoner komentarzy: 467425.07.2019, 11:38

Ja bym chciał obronę chambers-holding

Bialyx94 komentarzy: 30025.07.2019, 11:37

@EZ_22: synu ojcze

Bialyx94 komentarzy: 30025.07.2019, 11:36

Panowie EA Access na PS4 wszedł wychodzi że FIFA 19 i wcześniejsze edycję za 15 zł miesięcznie

DavidSilva21 komentarzy: 338025.07.2019, 11:35

#freeBielik

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 11:30

@filo94 napisał: "@erykgunner: W planach Emerego też nie"

W planach Emery'ego też go brakuje

@erykgunner: W planach Emerego też nie

Matelko komentarzy: 320525.07.2019, 11:24

Osoba która w nowej sondzie zagłosuje na Mustafiego powinna otrzymać upomnienie od Administracji:)

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161725.07.2019, 11:20

@DavidSilva21 napisał: "Bielika brakuje w sondzie."

W pierwszej drużynie też go brakuje.

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 11:16

Crystal Palace ma teraz hajsik, gdybyśmy zaczęli negocjacje przed transferem Wan Bissaki to wsyzstko wyglądałoby inaczej.

@djmacius

Mają umowy jeszcze 2 lata, czyli za rok będzie już za późno bo albo pójdą taniej albo pościemniają i wtedy za darmo jak to u nas bywa.
Zresztą zarząd obiecywał, że już nie dopuszczą do takiej sytuacji więc czekam na ich reakcję.

call_me komentarzy: 272725.07.2019, 11:00

@djmacius:
W mojej opinii do sprzedania bezapelacyjnie jest Mkhitaryan. Owszem "zanotował" kilka fajnych meczy, ale w większości irytował mnie spektakularnymi pudłami.
Co by nie mówić o Ozil-u, czasami się przydaje. Nawet gdybyśmy założyli, że jest dobry tylko w meczach ze słabszymi... ktoś z tymi słabszymi też musi grać.

djmacius komentarzy: 379725.07.2019, 10:56

@mallen: Naprawdę byś sprzedał Mkhitaryana i Ozila przy naszej dość wąskiej kadrze?

kamil47 komentarzy: 268525.07.2019, 10:54

Nie lepiej podejść do tego wszystkiego z dystansem ? :)
Będą transfery to będą, jak nie to nie.
Osobiście myślę że do końca tygodnia ogłoszą Salibe i Cebule.
Zaś Zahe i SO lub Lo będą próbować zakontraktowac prawie do końca okienka. Jak Zaha nie wypali to wezmą Evertona.
Tierney i tak kontuzjowany więc nie przygotuje się do sezonu. Stąd te wydłużone negocjacje. Może jak pojawi się w tym czasie ciekawsza opcja np SO to wtedy go odpuszczą.

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 10:51

Zakładając czysto hipotetycznie, jeśli mój syn (którego może kiedyś będę miał) zostanie księdzem, to powinienem mówić do niego ojcze ?..

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 10:48

Często krytykuje się Özila i Kroosa za spowalnianie gry. Ludzie którzy to robią nie mają pojęcia o futbolu.

@call_me

Nawet jakby codziennie jedno oficjalne info było to już by nie zdążyli przed końcem okna :O

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 825.07.2019, 10:36

Jordan Ayew w Palace. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.07.2019, 10:33

My kogoś w ogóle sprzedalismy poza Ospiną?

call_me komentarzy: 272725.07.2019, 10:32

@mallen:
Widzę, że zarząd Arsenalu raczej słabo dba o Twoją listę życzeń. Obawiam się, że w obecnym tempie zejdzie im kilka okienek.
Pytanie, czy dożyjesz tej chwili.:D

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 10:29

Jak widać kupa roboty na te ostatnie dni okienka :/

Ja czekam, żeby moją listę uaktualnić, ale jak na złość cisza z oficjalkami.

Dobi komentarzy: 21725.07.2019, 10:22

Ja oprócz Saliby i Daniego to chętnie bym zobaczył oficjalke Tierneya... :(

Dobi komentarzy: 21725.07.2019, 10:21

@kamil47: transfer 8-)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 10:20

Znaczy nie kilka... To było 2 czy 3 lata temu :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 10:17

Miałem okazje widzieć na żywo Ryana Sessegonona :D
Kilka lat temu był wraz z Fulham w moim mieście na przedsezonowym obozie :)

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 825.07.2019, 10:14

Fulham* oczywiście.

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 825.07.2019, 10:13

@Matelko: Tierney. Ryan to skrzydłowy. W Fullham grał na wahadle z konieczności.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11725.07.2019, 10:09

@Matelko: Zdecydowanie Tierney.

Matelko komentarzy: 320525.07.2019, 10:02

Jak myślicie kto byłby lepszym transferem?

Ryan Sessegnon > Kieran Tierney

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 825.07.2019, 10:01

@kamil47: No leczy kontuzje od jakiegoś czasu.

kamil47 komentarzy: 268525.07.2019, 09:58

Tierney wczoraj nie grał, nie był nawet na ławce w meczu o LM. Kontuzja ?

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 09:56

Wan Bissaka i Ndombele jak ja zazdroszczę tych transferów, jeszcze Ruben Dias na stopera i Zaha/Pepe i byłbym szczęśliwy ;D

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 09:52

Jak KFC w tym oknie klepnie Ndombele, Sessegnon, Lo Celso lub Dybale przy świeżo wybudowanym stadionie to nie mam pytań :/

call_me komentarzy: 272725.07.2019, 09:48

Gdybym miał obstawiać uważam, że w tym okienko do Arsenalu dołączy jeszcze Tierney i ktoś z trójki Zaha/Everton/Pepe (z prawdopodobieństwem właśnie w tej kolejności).
Jednocześnie jeśli Koscielny zostanie "sprzedany" to na koniec okienka Arsenal poszuka jeszcze SO. Myślę, że będzie to wypożyczenie z opcja kupna lub raty. Docelowo Monreal zostanie "przesunięty" na SO.
Rzekłem.:D

Dominik11 komentarzy: 2017025.07.2019, 09:46

A mnie ciekawi gdzie zagra Danny Welbeck.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.07.2019, 09:42

@filo94: Nawet AFTV wysłało Troopza po hajs, ale ten nie był zbytnio rozmowny. ;)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.07.2019, 09:39

Te Kromka dał nam coś tego hajsu czy nie? :D

Garfield_pl komentarzy: 2805825.07.2019, 09:38

@Gunner18AFC napisał: "Wchodzę rano na k.com i oficjalek dalej nie ma. Z tą hiszpańską ekipą przegrywow spadniemy jeszcze niżej w dół."
Depresjonerzy.com :D z bardzo pozytywnym nastawieniem wstają niektórzy :) będą oficjalki, a i tak nic to nie przyspieszy początku sezonu. Jedyna różnica, że skończy się marudzenie o tych pozycjach, zacznie o następnych :)