Remis 1-1 na Estadio El Madrigal

Remis 1-1 na Estadio El Madrigal 07.04.2009, 22:42, Mateusz Kolebuk 87 komentarzy

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie Villarrealu i Arsenalu w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mecz rozgrywany na Estadio El Madrigal był spotkaniem wyrównanym, jeżeli spojrzeć na jego całokształt. Analizując poszczególne połowy - w pierwszej przeważali gospodarze, natomiast w drugiej goście byli stroną dominującą.

Początek spotkania nie należał do najszczęśliwszych dla Arsenalu. Drużyna "Żółtej Łodzi Podwodnej" rozpoczęła ofensywę, co przyniosło oczekiwany efekt w 10. minucie, kiedy to Marcos Senna pokonał strzałem z dystansu Manuela Almunię. Bramkarz Arsenalu nie postał między słupkami zbyt długo po stracie gola. Zderzenie z Giuseppe Rossim wykluczyło go z gry, przez co jego miejsce zająć musiał Łukasz Fabiański. Polak w pierwszej połowie spisywał się w bramce bardzo dobrze, zaliczając kilka bardzo dobrych interwencji, które uratowały Arsenal przed stratą bramki.

W drugiej połowie spotkania Arsenal zaczynał wchodzić na wysokie obroty i napierać na bramkę Villarrealu. Przyniosło to skutek w 66. minucie, kiedy to przepięknej jakości bramkę zdobył Emmanuel Adebayor. Togijczyk otrzymał podanie od Cesca Fabregasa, przyjął piłkę na klatkę, aby następnie przewrotką umieścić ją w bramce.

Po zdobyciu gola przez Arsenal gra Londyńczyków nieco ożyła, jednak "Kanonierzy" nie potrafili znaleźć drogi do bramki Diego Lópeza. Swoje szanse mieli także Hiszpanie, jednak albo obrońcy Arsenalu albo Łukasz Fabiański uniemożliwiali im przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bramkowym remisem, więc Arsenal będzie w lepszej sytuacji podczas rewanżu na Emirates Stadium.

Villarreal - Arsenal 1-1 (1-0)

10' [ zobacz ] M. Senna

66' [ zobacz ] E. Adebayor

Arsenal: Manuel Almunia (27), Bacary Sagna, Kolo Toure, William Gallas (42), Gael Clichy, Theo Walcott (78), Alex Song, Denilson, Cesc Fabregas (c), Samir Nasri, Emmanuel Adebayor

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański (27), Carlos Vela, Mikael Silvestre, Johan Djourou (42), Nicklas Bendtner, Emmanuel Eboue (78), Kieran Gibbs

Villarreal: Rodriguez Diego Lopez, Gonzalo Rodriguez, Diego Godin, Joan Capdevila, Sebastian Eguren, Ruben Cani (46), Ariel Ibagaza (78), Joseba Llorente (70), Marcos Senna, Lopez Angel, Giuseppe Rossi

Ławka rezerwowych: Sebastian Viera, Robert Pires (70), Guillermo Franco (78), Matias Fernandez (46), Kahveci Nihat, Javi Venta

Sędzia: Tom Henning Ovrebo.

Liga MistrzówVillarreal CF autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
poprzednia12następna
Specu1990 komentarzy: 69611.04.2009, 10:37

no adebayora przewrotka ;) super gol.. teraz tylko sie skupić trzeba na ES ;)

krzykus1990 komentarzy: 516709.04.2009, 20:23

Mecz był ciekawy, w pierwszej połowie graliśmy słabo i pozwalaliśmy Villarreal na zbyt wiele ale w drugiej połowie nasza gra się znacznie poprawiła i po podaniu Cesca Ade pięknie to wykorzystał robiąc cudną przewrotkę i pakując piłkę do siatki.

Peter_HK44 komentarzy: 168708.04.2009, 20:09

qba555 >>> fakt ManU też często boryka się z kontuzjami, ale do Arsenalu chyba nie ma co ich porównywać. Np. Rosicky nie gra chyba od stycznia zeszłego roku, Fabregas wrócił bodajże po 4 miesiącach przerwy, do tego Walcott 2 kontuzje pod rząd, Adebayor, o Eduardo nie wspominając. A ponadto multum krótszych kontuzji w ciągu sezonu. A w ManU Krystyna była kontuzjowana tylko na początku sezonu, teraz gra cały czas, przerwę miał Rooney, ale już wrócił do formy (swoją drogą, ładna asysta wczoraj) i z tego co się orientuję tylko Hargreaves ma poważną kontuzję. Prawda United ma szerszą kadrę, ale ile oni wydają na transfery... Manchester przewyższa Arsenal w dwóch aspektach - mają lepszą obronę (niestety to fakt, co sezon tracą mniej bramek) i są od nas bardziej skuteczni. Gdyby The Gunners potrafili wykańczać większą ilość sytuacji podbramkowych, to drżyj Europo. Rozpisałem się. Pozdro

Cesc_Fan komentarzy: 452408.04.2009, 19:31

Teraz nasza obrona będzie słabo wyglądać po urazie Gallasa ;/ Mam nadzieje ,że ten uraz nie jest poważny i za tydzień będzie gotowy . O Fabiańskiego się nie boje ,bo wiem ,że godnie zastąpi Manuela .

arsenal122 komentarzy: 113008.04.2009, 19:12

20:30 FC Porto Manchester United Liga Mistrzów ćwierćfinał rewanż
15 kwietnia w rewanżowej serii ćwierćfinałów Ligi Mistrzów zmierzą się FC Porto i broniący trofeum ...więcej »

22:45 Liga Mistrzów Skróty

kur.. mać a taką nadzieje miałem..

qba555 komentarzy: 797 newsów: 108.04.2009, 18:57

Peter- oni w sumie cały ten sezon mają równie duże problemy z kontuzjami co my, ale przez szeroką ławkę tego nie widać.

arsen1 komentarzy: 107808.04.2009, 18:47

Mnie sie wydaje ze,ten mecz o mało nie przegralismy przez złe przygotowanie taktyczne Wengera.Wchodzili w nas jak w masło...... Mielismy duzo szczescia , ale tego nam ostatnio nie brakuje .W rewanzu napewno pokażemy ,gdzie jest miejsce Villareal.

Piteroff komentarzy: 4808.04.2009, 18:44

Oby tak dalej u nas na ES 2:0 jak by bylo to wszyscy by byli zadowoleni:P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.04.2009, 18:32

Własnie na taka bramke czekałem... Od dawna nie strzelilismy jakiejs klasowej pieknej brameczki , ogolnie w meczu szału nie bylo , ale remis bardzo cieszy

EkEl komentarzy: 298908.04.2009, 17:52

karny na Alexie Hlebie - tak miało być ;P

EkEl komentarzy: 298908.04.2009, 17:50

Ten remis praktycznie zapewnia nam awans.
vs Villarreal ?

Po analizie naszych wyników w LM w tym i ostatnim sezonie widać że wyniki są dosyć dobre. Nasz bilans w tych meczach to 6 W i 3 R. Mimo tychże 3 remisów z Milanem, Fenerbahce i Liverpoolem w każdym z tych meczów byliśmy stroną przeważającą. Z Turkami zawiodła nieskuteczność, z The Reds nie podyktowany przez arbitra faul na Alexie Hlebie, z Rossonerii także nieskuteczność. Tak więc oceniając obiektywnie dla Villarreal jakikolwiek remis byłby dużym sukcesem, coś jak zdobycie Mount Everest xD

Peter_HK44 komentarzy: 168708.04.2009, 17:32

qba555 >>> Spojrzałem na Man Utd, no i? Bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi. No chyba, że o to, iż szczęśliwie wygrywają mecze w końcówkach spotkań i nie zasługują w tym sezonie na mistrza. Jakbyś odpowiedział to odezwę się później, bo idę pograć w "nogę" "w realu".

qba555 komentarzy: 797 newsów: 108.04.2009, 17:21

Peter_HK44

Spójrz na Utd w tym sezonie.
A co do meczu to widziałem tylko pierwszą połowę, po czym się załamałem i polazłem kocić ;)

martin93 komentarzy: 106308.04.2009, 17:21

DO ADMINISTRATORA!!
nie jestem pewien ale na stronie chyba znowu macie tego zasranego wirusa...a moze mnie znowu zaatakowal bo jeszcze nie robilem RESa windowsa a alerty wyskakuja znowu i otwiera mi sie sam Adobe rayder (proces wirusa...)

Olimpijczyk komentarzy: 109008.04.2009, 16:41

wynik Ok ale pozostaje pewien niedosyt

Peter_HK44 komentarzy: 168708.04.2009, 16:33

Obstawiałem 2:0 dla nas, ale 1:1 i tak stawia nas w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Oby tylko Kanonierzy nie zagrali tak jak w pierwszej połowie wczoraj. Cieszy dobry występ "Fabiana", ale złapaliśmy kolejne kontuzje, co jest po prostu niewiarygodne. Nie ma chyba drugiegio tak kontuzjogennego zespołu... Oby Gallas zdążył wrócić jeszcze w tym sezonie. 2 połowa spotkania o wiele lepsza w wykonaniu podopiecznych Wenger'a, poza tym 2 piękne bramki. Można powiedzieć, że Senna indywidualnie ustawił pierwszą połowę, bo gdyby nie ten, tak szybko strzelony gol, to myślę, że gra wyglądała by inaczej.

sylek komentarzy: 18208.04.2009, 15:24

oczekiwałam, że wygramy, ale remis też jest dla nas bardzo korzystny. trochę się obawiałam po pierwszej połowie, gdzie dla Arsenalu nic nie wychodziło, nie było żadnego konkretnego strzału, który mógłby się zakończyć golem. na szczęście w drugiej połowie się ocknęli i teraz tylko czekać na mecz rewanżowy na Emirates.

Cesc_Fan komentarzy: 452408.04.2009, 14:55

Java289 > Eduardo może będzie gotowy na rewanż na Emirates z Villarreal . Wenger mówił ,że Eduardo i Diabi'emu właśnie najdalej
do powrotu . Może RvP będzie gotowy już na Wigan :)

Java289 komentarzy: 115308.04.2009, 14:52

Wie ktoś co jest z Eduardo?

Szef komentarzy: 1303508.04.2009, 14:50

1-1 to dobry wynik, chociaz spodziewalem sie ze bedzie zwyciestwo. Ale coz trzeba teraz udowodnic klase na Emirates

barto32 komentarzy: 164708.04.2009, 14:34

ten wyniki dobrze wróży przed rewanżem :)) Adee kocham Cie:D

rafallo207 komentarzy: 26608.04.2009, 14:22

z tym TVP to juz kpina.Puszczą Manchester bo chyba Korzeń ma słabosc do nich...
Co do meczu:
Cięzka walka,ale wynik dobry.Można było strzelic cos jeszcze, gdy mielismy po strzeleniu gola sporą przewage.W rewanżu wystarczy zagrac tak jak zwykle w Londynie,czyli do przodu i półfinał nasz ;)

golabslayer666 komentarzy: 15808.04.2009, 13:44

danielho6 oj byly byly co on tu robi,jest przecietnym graczem,lepiej go sprzedac nie potrzebnie zajmuje miejsce itp itd ale z bendtnerem to poczesci racja ale nie powiem zeby go sprzedac bo jest młody widac ze cos w sobie ma a narazie na wierzchu to jest rasiak

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 108.04.2009, 13:40

ta skorumpowana TVP2 na pewno nas nie puści możemy tylko pisać do nich maile

piteros_ komentarzy: 55208.04.2009, 13:34

Piękne bramki i wynik dla nas bardzo korzystny :) Teraz wystarczy 0-0 na ES i mamy półfinał.

Mam nadzieję, że Porto awansuje a nie Manchester ;D to była by sensacja :)

GO GO THE GUNNERS!!!!

HWDP komentarzy: 85708.04.2009, 13:26

dobrze że Bendtner nie grał....

niski93 komentarzy: 581608.04.2009, 13:15

krzysk90 ------> Oby. Ale raczej puszczą mecz MU.

snajder1993 komentarzy: 12108.04.2009, 13:14

Mam nadzieję :D

krzysk90 komentarzy: 47708.04.2009, 13:12

Występ Fabiana może zmusi tvp do pokazania rewanżu na ES !!!!

snajder1993 komentarzy: 12108.04.2009, 13:06

Piękny mecz. Walka do końca :) Mimo takich utrudnień jak 2 kontuzje, zmiana bramkarza :D Cieszę się z tego wyniku :D

blue_spirit komentarzy: 24308.04.2009, 13:00

Na tym etapie nie ma łatwych przeciwników. Obie bramki fantastycznej urody, nie umiem powiedzieć która ładniejsza. Na Emirates będzie ciekawie!

danielho6 komentarzy: 47708.04.2009, 12:59

kto jechał po Adebayorze? z tego co mogłem tu wyczytać to tylko na temat Bendtnera widziałem głupie dowcipy, które również są brednią.

golabslayer666 komentarzy: 15808.04.2009, 12:44

i gdzie sa ci wielcy anty fani ? czemu juz adebayora nie pojezdzacie co sie stalo??

danielho6 komentarzy: 47708.04.2009, 12:33

No nie wiem czy ten mecz był niezły. Jak dla mnie czasami zawodnicy prezentowali zbyt niski poziom jak na Ligę Mistrzów, mogły zirytować duże ilości niedokładnych podań w wykonaniu Arsenalu i momentami brak pomysły na grę.

majicz komentarzy: 5308.04.2009, 12:30

piękna bramka Adebayora
a mecz niezły

Katie komentarzy: 552 newsów: 608.04.2009, 12:00

patryk--> za tydzień.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.04.2009, 11:56

Mecz niezły, wynik też ale najlepszy były bramki :D Z dwóch stron piękna bramka, Senna huknął, Ade dmuchnął. Mam nadzieję że mecz na ES bedzie jeszcze lepszy i dzięki zawodnikom którzy powrócą zagramy lepiej i wygramy spokojnie.

P.S. -- > rewanże są za tydzień czy za dwa tygodnie ?

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.04.2009, 11:51

Ale ta cała akcja, po której padł gol, była niezwyklej urody;D
Szybka, składna, bez rzdnych przestojów...
Genialnym zagraniem popisał się Fabregas, a Ade wykończył tą akcję, tak że wszystkim w całej Europie opadły szczęki! :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.04.2009, 11:48

Należy także pochwalić Lukasza Fabiańskiego za postawę we wczorajszy meczu, gdyż kilka razy uratował nam skórę ;p

Katie komentarzy: 552 newsów: 608.04.2009, 11:24

Ade mistrz ;d

WojO komentarzy: 225208.04.2009, 10:52

jak zobaczyłem w internecie do45 juz 2zmiany i 0:1 to sie wkurzyłem a rano ucieszyłem bo musiałem isc wczesniej spac mam nadzieje ze Porto wygra z ManU a my z Vrealem

danielho6 komentarzy: 47708.04.2009, 10:41

Wydaje mi się, że Arsenal zbyt pewnie podszedł do drużyny z Villarreal, po powrocie kontuzjowanych i kilku zwycięstwach w lidze mogło się wydawać, że zawodnicy nie docenili rywala, który wbrew pozorom jest bardzo mocną drużyną.

waldek_89 komentarzy: 573508.04.2009, 10:16

na początku mieliśmy sporo kłopotów, później było już coraz lepiej;)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.04.2009, 09:14

nim*

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.04.2009, 09:13

Na początku mecz był wyraźnie pod dyktandoi Hiszpańskiej ekipy, ale w drugiej połowie nasza gra uległa dużej poprawie, czego skutkiem był przepiękny gol Ade;D
Genialnie zaprezentował się również nasz kapitan, a jego asysta była nie mniej piękna, niż strzał Ade;p
To głównie dzięki przed rewanżem u siebie znajdujemy się w lepszej sytuacji, niż Żółta Łódź Podwodna;)

kamil_malin komentarzy: 933208.04.2009, 08:33

O pierwszej połowie chciałbym jak najszybciej zapomnieć bo była straszna. W drugiej połowie nasza gra się już poprawiała, ale i tak nie graliśmy swojego. Dobrze, że Ade tak pięknie uderzył bo wtedy byłoby troszkę nie ciekawie. Należy się cieszyć, z tego remisu. Rewanż na Emirates powinien być formalnością.
Brawo dla Fabiana :)

PvL komentarzy: 184908.04.2009, 08:17

Dobry wynik przed rewanżem, również dla Porto, które obstawiałem, że wyjdzie w konfrontacji z ManUTD.

Wkocin komentarzy: 79908.04.2009, 08:10

Arsenal zagrał fatalnie. remis to najniższy wymiar kary dla kanonierów. obie kontuzje (gallasa i almuni) były wynikiem źle grającej obrony przez którą z dziecinną łatwością przechodzili gracze żółtej łodzi podwodnej. tylko przebłysk geniuszu dwóch wirtuozów ade i cesca dał przepięknego gola i uratował kanonierom twarz. Większość naszych zawodników snuła się po boisku jak smród po gaciach bez wyraźnej chęci do gry. jestem bardzo zawiedziony postawą rasenalu w tym meczu i mam nadzieję, że ES pokarzą na co ich stać

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26408.04.2009, 08:04

Bardzo ładna asysta, niesamowita bramka Ade... Szkoda tych kontuzji, kartek... Szczerze mówiąc gdy wchodził Łukasz to trochę się bałam bo jednak Manuel był pewniejszy, ale na szczęscie nie zawidliśmy się na nim :) Teraz trzeba tylko pilnować żeby na rewanż wszyscy piłkarze byli do dyspozycji i żeby na Emirates Cesc i Samir nie dostali znowu żółtej - bo jeśli przejdziemy do półfinału to ciężko będzie wygrać bez nich... Jesteśmy w lepszej sytuacji niż ManU i to cieszy :)

witkowskil komentarzy: 99008.04.2009, 07:57