Remis na początku przedsezonowych spotkań

Remis na początku przedsezonowych spotkań 22.07.2016, 22:45, bojowy schabowy 3181 komentarzy

O pierwszym przedsezonowym meczu Arsenalu większość fanów wolałaby zapomnieć. Zapewne tak się stanie. Za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, że Kanonierzy w lipcu odwiedzili Francję i zremisowali z drugoligowym RC Lens. Trudno wyciągać wnioski po sparingu. Zwłaszcza, gdy większość piłkarzy w głowach ma jeszcze wakacje. Jednak mogliśmy dostrzec kilka pozytywów, które cieszą zarówno Arsene’a Wengera jak i fanów.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Francuski menadżer Arsenalu na mecz z RC Lens postawił na taką jedenastkę:

Martinez – Debuchy, Mertesacker, Chambers, Monreal – Coquelin, Elneny – Reine-Adelaide, Iwobi, Walcott – Akpom.

Na ławce zasiedli: Macey, Bielik, Gibbs, Zelalem, Oxlade-Chamberlain, Willock, Campbell, Gnabry.

Mecz rozpoczął się równo o godzinie 20:00 czasu polskiego. Pomimo spotkania niskiej rangi na mecz przyszło wielu kibiców, zarówno w koszulkach lokalnego klubu jak i w biało-czerwonych trykotach z armatką na piersi.

Gra obu zespołów w pierwszych minutach spotkania wyglądała bardzo chaotycznie. Nikt nie chciał przejąć inicjatywy.

W 3. minucie Iwobi schodząc ze skrzydła podał do niekrytego Akpoma. Młody Anglik uderzył, jednak bramkarz pewnie interweniował.

Dosłownie po chwili zawodnicy RC Lens przeprowadzili sprawną kontrę. Krycie zgubił Monreal, a Mertesacker nie zdołał dobiec do przeciwnika. Przebojowy skrzydłowy francuskiego klubu – Zoubir - dał o sobie znać po raz pierwszy. Arsenal miał dużo szczęścia, ponieważ jego strzał był daleki od ideału.

Większość zawodników Kanonierów wyglądała na bardzo rozkojarzonych. Coquelin dwa razy z rzędu popsuł bardzo proste podanie. Być może francuski pomocnik czuje zbyt dużą presję z powodu pojawienia się konkurenta na jego pozycję – Granita Xhaki.

Kolejne minuty niosły za sobą jeszcze więcej chaosu w grze.

11. minuta i kolejna świetna sytuacja gospodarzy. Mertesacker ponownie nie zdołał wyprzedzić Zoubira i ten wyszedł na dogodną pozycję, jednak jego strzał ominął bramkę. Obrona Arsenalu wyglądała na bardzo rozkojarzoną.

Do plusów, które zostały wspomniane w pierwszym akapicie można zaliczyć wyprowadzanie piłki przez Chambersa. Widać, że Anglik ćwiczył ten aspekt gry i znacznie go poprawił. Również dużym zaskoczeniem dla wszystkich oglądających była postawa Debuchy’ego. Francuz zdaje sobie sprawę, że ma w obecnym klubie coś do udowodnienia. Kilka razy świetnie uruchamiał Walcotta, ale ten nie potrafił się przebić przez obronę rywala.

W 23. minucie Jeff Reine-Adelaide był blisko strzelenia bramki, Iwobi posłał mu świetne otwierające podanie z pierwszej piłki. Francuz zszedł do środka pola karnego, ale strzelił obok słupka.

1-0 dla RC Lens! Piękna asysta Chambersa. Anglik zgrał piłkę głową do przeciwnika. Zoubir nie zastanawiał się długo i strzelił. Martinez zdołał interweniować, jednak piłka odbiła się wprost pod nogi Autreta, który wbił ją do pustej bramki. Koszmarna interwencja Chambersa. W grze Anglika widać było brak pewności siebie.

45. minuta i żółta kartka dla Debuchy’ego. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Arsene Wenger postanowił w czasie przerwy wprowadzić wypoczętych zawodników.

Macey <-> Martinez, Bielik <-> Monreal, Gibbs <-> Debuchy, Gnabry <-> Reine-Adellaide, Oxlade-Chamberlain <-> Akpom, Campbell <-> Elneny.

52. minuta, pierwsza sytuacja Arsenalu w drugiej połowie. Campbell wyszedł sam na sam, ominął bramkarza. Jednak sędzia odgwizdał spalonego, po czym Kostarykanin kopnął piłkę i trafił… w słupek.

Po kilku minutach mogliśmy dostrzec w jakim ustawieniu grają Kanonierzy. Iwobi oraz Coquelin operowali w środku pola. Walcott z Campbellem wymieniali się na szpicy, a Gnabry oraz Chamberlain biegali na skrzydłach. Chambers przesunął się na prawą obronę, a na środku defensywy pojawił się Bielik. Gibbs naturalnie zajął pozycję Monreala.

62. minuta. Świetna sytuacja Lens. Piłka po rzucie rożnym spadła pod nogi Bostocka, ten nie zastanawiając się uderzył. Macey był dobrze ustawiony i nie miał problemów z odbiciem piłki. Za tę interwencję należą się brawa dla młodego bramkarza Arsenalu.

To nie był najlepszy występ Walcotta. Anglik starał się rozprowadzać piłkę i nękać rywali na skrzydłach, jednak w większości przypadków podejmował błędne decyzje. Miał kilka sytuacji, jednak bramkarz świetnie radził sobie z jego strzałami.

Od 77. minuty swoją szansę dostali Zelalem oraz Willock. Iwobi oraz Walcott zeszli z boiska.

Tuż po zmianach byliśmy świadkami ciekawej akcji Kanonierów, kombinacja podań między Gibbsem a Campbellem zakończyła się strzałem skrzydłowego. Bramkarz Lens był na posterunku i złapał piłkę.

Co za bramka Oxlade-Chamberlaine’a! Świetne wykończenie. Popularny Chambo dostał piłkę od Gnabry’ego i znakomitym lobem umieścił futbolówkę w bramce. Coś wspaniałego.

Do końcowego gwizdka nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Arsenal w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu zremisował 1-1 z RC Lens. Następnym przystankiem podopiecznych Wengera będzie Ameryka Północna i mecz z gwiazdami ligi MLS.

Alex Oxlade-ChamberlainRaport pomeczowyRC Lens autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Tomassini komentarzy: 272027.07.2016, 11:07

tomek_13
Lineker też stracił trochę

AlexVanPersie komentarzy: 806427.07.2016, 11:06

Wenger, kup Lacazzette za 60 baniek a nie sie cackasz i podwyższasz ofertę o 5 baniek.

WHU dało więcej więc nie rób wstydu i przebijaj, bo to, ze oprócz hajsu oferujesz LM i walkę o majstra się nie liczy.

Żulisz jakby to była twoja kasa a najwyżej Kromka nie będzie miał na kolejne ranczo.

I nie zapomnij wysłać 20 baniek Raioli, nie ważne że to nie ten agent, pokaż im jak się załatwia sprawy. Nie rób wstydu.

tomek_13 komentarzy: 243227.07.2016, 11:05

Tomassini
coś tam ma.

Tomassini komentarzy: 272027.07.2016, 11:04

Dlaczego ferdinand na zdjeciu w tle na twitterze motd nie ma zębów?

tomek_13 komentarzy: 243227.07.2016, 11:03

Sympatyczny
zobaczymy co pokażę w Hiszpanii, oby dostawał jakieś szanse gry a nie jak w CFC

Gofer999 komentarzy: 1473127.07.2016, 11:03

@Dewry; Więcej to on wart a pewno nie jest.

Sympatyczny komentarzy: 170727.07.2016, 11:02

tomek

No nie wiem, przecież on ma dopiero 26lat, oby go kontuzje omijały, bo gościu ma to coś

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12627.07.2016, 11:01

Ten Ben Yedder potrafi coś grać tyłem do bramki? bo wydaje się straszne chucherko

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 527.07.2016, 11:01

L'equipe: Arsenal w tym tygodniu ma złożyć kolejną ofertę za Lacazette , tym razem w wysokości 40 mln funtów.

Ciekawe po co pismaki wymyślają takie bzdury. Na bank wiedzą ile Wenger chce zlozyc za danego zawodnika.

tomek_13 komentarzy: 243227.07.2016, 11:00

Dewry
Niby tak, ale Pato już ma najlepszy czas gry za sobą, niestety.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.07.2016, 10:55

Na całym świecie przepłacają, a podobno Corinthians dostało od Villarealu ledwo 3 mln euro za Pato :O

Sympatyczny komentarzy: 170727.07.2016, 10:52

La Gazzetta dello Sport: Milik w Napoli za 25 milionów (+3 bonusy)

tomek_13 komentarzy: 243227.07.2016, 10:48

lays
dzisiaj oficjalka Mahreza. xd

bobslej22 komentarzy: 836127.07.2016, 10:45

Niech dadzą 45 plus Theo na wypożyczenie z opcją wykupu i gra :)

lays komentarzy: 3987127.07.2016, 10:44

We've been at @Arsenal this morning to hear a very exciting announcement! Tell your kids to watch out for it! #AFC https://t.co/6mV810OQ3v u

MOTD na tt

Barney komentarzy: 2101927.07.2016, 10:37

50m euro bylo za Ozila , za Laze dalismy 40. Dobijemy z 45 i go puszcza to juz nie jest duza roznica. Oby sie udalo :)

kaman17 komentarzy: 498927.07.2016, 10:36

No i Ibra może jeszcze.

Krax komentarzy: 6727.07.2016, 10:36

A kto Arsenalowi każe bawić się w zabawę przepłać za cieniasa? Najlepszym tego przykładem jest Liverpool, który co roku pompuje pełno kasy, a wyniki te same. Ilu napastników sprowadził Tottenham przed wychowaniem Kane'a?
Dla mnie Lacazette nie jest wart 40mln. W swoim ostatnim sezonie Girouda we Francji, strzelił dwie bramki mniej, a dorzucił 8 asyst więcej. Cena prawdopodobnie 12mln euro.
Lepiej rozejrzeć się za mniej medialnymi piłkarzami, ze słabszych klubów. Warto płacić dużo, ale nie za byle co.

kaman17 komentarzy: 498927.07.2016, 10:35

simpllemann
Jedyny godny uwagi zawodnik z tych, które wypisałeś to Anelka. W dzisiejszych czasach 2 transfery wystarczą, żeby znaleźć się w tym zestawieniu, Anelka zapracował na to w czasach, gdy 30m było czymś kosmicznym :)

mallen komentarzy: 2123927.07.2016, 10:30