Remis na wyjeździe: Brighton 0-0 Arsenal

Remis na wyjeździe: Brighton 0-0 Arsenal 02.10.2021, 19:21, Łukasz Wandzel 2580 komentarzy

Padający deszcz zastał Kanonierów na Falmer Stadium, gdzie podejmowali drużynę Brightonu w ramach 7. kolejki Premier League. Mewy dobrze zaczęły ten sezon i udowodniły to także w tym spotkaniu. Dla Arsenalu był to trudny mecz wyjazdowy. Piłkarze Grahama Pottera zaprezentowali się lepiej od przyjezdnych – szczególnie pod względem liczby wykreowanych sytuacji. Londyńczycy oddali znacznie mniej strzałów i choć oba zespoły miały momenty, w których przeważały, to bliżej strzelenia bramki byli gospodarze. Dlatego Arsenal nie może mówić o pechu, ponieważ do wygranej nie zabrakło szczęścia, tylko lepszej gry w ofensywie.

Brighton: Sanchez – Veltman, Duffy, Dunk, Burn, Cucurella – Gross (84' March), Lallana, Moder (78' Mac Allister) – Trossard – Maupay.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Lokonga – Saka (90' Maitland-Niles), Odegaard (63' Pepe), Smith Rowe – Aubameyang (72' Lacazette).

Po pierwszym gwizdku sędziego wydawało się, że Arsenal przejął inicjatywę. Bukayo Saka już w 1. minucie popisał się rajdem, który zakończył uderzeniem o słabej sile. To jednak gospodarze przed upływem kwadransa przejęli inicjatywę i zmusili Kanonierów do obrony. Stworzyli sobie wiele sytuacji, a najbliżej otwarcia wyniku w pierwszej połowie byli w 20. minucie po niepewnym złapaniu piłki przez Ramsdale'a oraz kilka minut później po kombinacyjnej akcji, kiedy Maupay podciął piłkę do Lallany, a ten zgrał w okolicę 5. metra, skąd uderzał Trossard.

Mimo oddania przez gospodarzy aż 8 strzałów przed przerwą, żaden z nich nie był skierowany w światło bramki. Goście mieli niewiele z gry w ofensywie, mając kontrolę nad przebiegiem gry jedynie na początku i w końcówce pierwszej połowy.

Druga odsłona spotkania była nieco bardziej wyrównana, ale wciąż ze wskazaniem na Brighton, który przycisnął The Gunners w końcówce. Na początku jednak gospodarze przystopowali. Co prawda Jakub Moder uderzył dwa razy z dystansu, ale wciąż były to strzały niecelne. Najlepszą okazją Arsenalu było wypuszczenie na wolne pole Emile'a Smitha Rowe'a w 75. minucie. Młody Anglik pobiegł z piłką w kierunku bramki, ale drogę strzału blokował mu rywal. Gdy zdecydował się na uderzenie, trafił w bramkarza.

Piłkarze Brightonu mieli tego dnia rozregulowane celowniki, ale Arsenal też musiał się postarać, by na stadionie Mew przynajmniej zremisować. Na to zapracował m. in. Ramsdale, który świetnie interweniował w 86. minucie. Wtedy to główka Marcha niemal otworzyłaby drogę do bramki Maupey'owi, lecz golkiper Arsenalu strącił mu ją sprzed nosa. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Patriko komentarzy: 528715.10.2021, 02:47

@InoGArtic napisał: "Widziałem tutaj kilka komentarzy osób, którym nie podoba się pomysł przejścia Kessiego do Arsenalu w wyniku jego wygasającego kontraktu. Ktoś napisał, że nie jest on na poziom naszej ekipy. W takim razie nasuwa się pytanie kogo byście chcieli zobaczyć?"
Bo widzisz, z Kessim jest taki motyw, że z niego się kibice Milanu śmiali jak fani Arsenalu z Xhaki, dopiero poprzedni sezon Iworyjczyk miał niezły, ale mało kto zwraca na to uwagę, przynajmniej tak mi się wydaję, bo wątpię żeby każdy jego przeciwnik śledził mecze Milanu i raczej większość wyrabia sobie opinię na podstawie opinii innych.

Patriko komentarzy: 528715.10.2021, 02:36

@Lamoreaux: Jak to dlaczego? Fulham spadło z ligi i prawie przez cały sezon było w strefie spadkowej a po awansie dokonali kilku wzmocnień za niemałą kasę więc jak mogli być z niego zadowoleni? i tak byli wobec niego w porządku, bo dostał czas do końca sezonu a mógł polecieć wczesciej, ale teraz robi dobrą robotę w Bournemouth i moze znowu awansuje do PL.

Lamoreaux komentarzy: 344215.10.2021, 01:49

Pytainie z nieco innej beczki - ktoś wie czemu Scott Parker nie trenuje Fulham od tego sezonu? Wydaje mi się że byli z niego zadowoleni i pomimo spadku robił tam niezłą robotę.

Jak widać zna się na rzeczy co potwierdza w Bornemouth

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 715.10.2021, 01:21

Czy jest jakaś ekipka z Krakowa chętna do oglądania wspolnie meczy Arsenalu w jakimś pubie? Jeśli jest to chętnie się dołączę, a jeśli nie ma to chętnie takową zbiorę :D

Wszelkie oferty mile widziane

zanny komentarzy: 46915.10.2021, 01:03

Co do Martinelliego to powinien już biegle się posługiwać Angielskim jakby chciał żyć w Anglii, a tak nie jest... Jednak jest tak małym obciążeniem pod względem finansowym, że dziurę po Lacazettcie jest kim załatać...

Rafson95 komentarzy: 1053215.10.2021, 01:00

@Gawel922: nie obrażaj bo Ci wlepie warna

Gawel922 komentarzy: 64715.10.2021, 00:34

@lordpat: fragment piosenki a lord to zwyczajny debil

Rafson95 komentarzy: 1053215.10.2021, 00:22

O ile w ogóle gra. Bo od transferu nie rozegrał chyba nawet 50% możliwych minut.

@Gunner72 napisał: "Bo niektórzy patrzą tylko na cyfry. Część osób uważa tu Thomasa Partey'a za niewypał, bo koleś nie strzelił jeszcze żadnego gola"

Bardzo słabe strzały to jest jedynie jeden z argumentów przeciwko Parteyowi. Z nim jest taki problem, że przychodząc miał być pomocnikiem ze ścisłego topu, a poza paroma bardzo dobrymi meczami - gra najczęściej średnio pod każdym względem.

Gunner72 komentarzy: 167814.10.2021, 23:23

@InoGArtic: Bo niektórzy patrzą tylko na cyfry. Część osób uważa tu Thomasa Partey'a za niewypał, bo koleś nie strzelił jeszcze żadnego gola

InoGArtic komentarzy: 25414.10.2021, 22:59

Widziałem tutaj kilka komentarzy osób, którym nie podoba się pomysł przejścia Kessiego do Arsenalu w wyniku jego wygasającego kontraktu. Ktoś napisał, że nie jest on na poziom naszej ekipy. W takim razie nasuwa się pytanie kogo byście chcieli zobaczyć? Mam wrażenie, iż osoby hejtujące ten potencjalny transfer myślą, że przyjdzie tutaj Bruno albo De Bruyne w formie robienia godzin do wolontariatu. Kessie jest idealnym śpd, jak wiemy gramy głównie formacją 4231, z czego obecnie na dobrym poziomie piłkarskim jest tylko partey a lokonga jest bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem w jego miejsce. Przydałby się nam drugi pewny zawodnik, potrafiący odebrać piłkę i podać do przodu. Jest wysoki i spełnia wszystkie warunki, których wymaga się od śpd w lidze angielskiej, dobrze zbudowany rosły facet. Gdyby przyszedł byśmy mieli dwóch fajnych śpd bez stawiania w ich miejsce średniaków/słabiaków. Osoby narzekające na ten pomysł transferowy wydają się być zwykłymi malkontentami.

Matelko komentarzy: 320514.10.2021, 22:22

@Chlopek: ludziom się nigdy nie dogodzi. A to za słabe nazwiska, a tu za dobry piłkarz i nie zrobi kroku wstecz. Błędne koło.

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 114.10.2021, 22:06

@ostriket: To są nazwiska za darmo i taki Johnstone za Leno to źle?

fabregas1987 komentarzy: 2578914.10.2021, 21:57

Jest cos na rzeczy z tym odejściem Laci w styczniu?

@Chlopek:
Fantastyczne nazwiska, w sam raz na walkę o top 10....z takich grajków to chyba tylko Fergie by wyciągnął coś ekstra

lordpat komentarzy: 336514.10.2021, 21:23

@MCX018:
@Gawel922:

Cytat @arsenallord

MCX018 komentarzy: 138814.10.2021, 21:22

@lordpat napisał: "Nie mamy szans nawet na top10 z tym składem!"

Lekka przesada, gdyby był niejaki Conte, czy nawet Nagelsmann u nas na ławce, to byśmy realnie o TOP 4 grali.

Gawel922 komentarzy: 64714.10.2021, 21:17

@lordpat: Będzie co ma być,
poczekam popatrze,
nie cofne kijem Wisły…

lordpat komentarzy: 336514.10.2021, 20:58

@Gawel922: Nie mamy szans nawet na top10 z tym składem!

Gawel922 komentarzy: 64714.10.2021, 20:23

@arsenallord napisał: "Daj jeden mój komentarzy jak narzekałem na Tomiyasu"
Nie do mnie to było ale okienko transferowe dalej 3/10?

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 114.10.2021, 20:21

Todd Cantwell, Jason Denayer, Franck Kessié, Boubacar Kamara, Noussair Mazraoui, Sean Longstaff, Dan-Axel Zagadou, Diogo Costa, Sam Johnstone

To są nazwiska, które Arsenal powinien wziąć pod uwagę.

Paul77 komentarzy: 976714.10.2021, 20:20

@Garfield_pl: I chyba z Bissouma tyle. Nawet jak się oczyści, to zostanie rysa na szkle. Zawodnik który by bardzo pasował do Arsenalu.

Garfield_pl komentarzy: 2796914.10.2021, 19:56

@Paul77 napisał: "Kessie to zawodnik na dzień dzisiejszy na podobnym poziomie co Bissouma. Poczynił spory postęp. Oczywiście wolał bym tego drugiego, ale jak się myśli jajami to tak się kończy..."
A co z Bissouma teraz się dzieje, były jakieś szersze wieści? Ostatnie co czytałem, to że za kaucja chyba wyszedł

Kaczaza komentarzy: 722314.10.2021, 19:35

@Matelko: Kessie czy każdy pikarz który ma potencjał i i co ważne jest za free powinien być mile widziany. Oglądałem go z Atletico ale tylko pół godzinki bo schodził z czerwonką. Biorąc pod uwagę wygasające kontrakty jest w czym wybierać, pozostaje pytanie Kamara, Kessie czy Zakaria?

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11714.10.2021, 19:30

@Bukayoforever: Daj jeden mój komentarzy jak narzekałem na Tomiyasu

domino178 komentarzy: 242414.10.2021, 19:27

@amiapsycho napisał: "Panowie, póki nie ma nowego newsu, to bardzo luźne pytanie:
Jakie auto za budżet w okolicy 30k?
-automat
-2008 rok w górę
-komfortowe zawieszenie
-najlepiej sedan, który ma jakieś wyposażenie w środku
-coś niezamulonego 150km w górę
Narazie myślę o w204, ale chyba trochę ponad budżet wychodzi"

BMW e60
Volvo s60/s80
Audi A4/A6
Lexus IS
Jak szukasz komfortowych aut to z tych za 30k można już coś wybrać, ale stan...wiadomo różnie bywa.

enrique komentarzy: 1910214.10.2021, 18:57

Zawsze broniłem Martinelliego ale nie jestem ślepy - ale on musi iść na wypożyczenie.
Ten chłopak w ogóle się nie rozwija ale bądźmy szczerzy - prawie w ogóle też nie gra. On potrzebuje grać, on musi rozegrać cały sezon w jakimś klubie a nie co 4-ty mecz po 20 minut.
Na wypożyczenie go i tak najlepiej już zimą, nawet do niższej ligi byle grał a nie kisił się na ławie.

Paul77 komentarzy: 976714.10.2021, 18:41

Martinelli koniecznie musi iść na wypożyczenie. Chłopak zgasł i już w tym sezonie powinien grać gdzie grałby więcej.oze by mu to pomogło.
Cazorla tak podniósł poprzeczkę na pozycji środkowego pomocnika że .... Teraz kto by nie przyszedł będzie z nim porównywany i ciężko mu będzie go przebić.
Kolejna sprawa to zamiast darmowego Oxa, lepiej inwestować w młodych. Ja bym widział tego Longa i Issaka w Arsenalu.
En-Nesriy widziałem w kilku meczach i bardzo mi się kojarzy z Benteke. Nie umie się znaleźć w polu karnym tak do końca, słabo mu wychodzą manewry w polu karnym i taki ociężały.

amiapsycho komentarzy: 78814.10.2021, 18:31

Panowie, póki nie ma nowego newsu, to bardzo luźne pytanie:
-automat
Narazie myślę o w204, ale chyba trochę ponad budżet wychodzi

Paul77 komentarzy: 976714.10.2021, 18:23

Dzulian komentarzy: 255314.10.2021, 18:19

Martinelli powinien iść na wypożyczenie gdziekolwiek. Już mniejsza o to czy jakaś liga holenderska czy portugalska.
Po prostu musi zagrać pełny sezon 25-30 spotkań po 90 minut. Bo póki co to od 2 lat 0 postępu i trzeba to uczciwie powiedzieć.

A u nas na ławce będziemy się tak cackać aż skończy 25 lat i wszyscy się obudzą z ręką w nocniku gdzie ten talent.

ELAdzik komentarzy: 250814.10.2021, 18:06

@Slaviola: oglądałem i mogę polecić go każdemu. Polecam też Vikings.

Matelko komentarzy: 320514.10.2021, 17:37

@Dawid04111: Martinelli w tym sezonie nie ma nic na swoją obronę, no może jedynie to , że nie dostaje żadnych sznas. Ale faktycznie, nie pomyślałem o tym w ten sposób.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1414.10.2021, 17:30

@Matelko: za 3, 2, 1 to będzie zjazd obrońców Martinelliego.

Matelko komentarzy: 320514.10.2021, 17:08

Panowie jest jeszcze do wyjęcia za free napastnik Barcelony Ansu Fati xD
Na pewno lepszy od Martinelliego i wniósłby trochę świeżości na lewej flance.

1,2,3 zjazd pesymistów :)

Garfield_pl komentarzy: 2796914.10.2021, 16:48

@arsenallord napisał: "Kessie to drewno"
Mało znacząca opinia, a na pewno nie obiektywna jak każda praktycznie związana z afc

Bukayoforever komentarzy: 353614.10.2021, 16:13

@Bukayoforever napisał: "najgorszy gracz"
*najgorszy bramkarz*

Bukayoforever komentarzy: 353614.10.2021, 16:12

@arsenallord: Przecie Kessi ma lepszy drybling czy technike niz nie jeden ofensywny gracz z najwiekszego Topu.

O naszym nowym bramkarzu tez mowiles, ze najgorszy gracz w lidze i sie smiales z tego transferu nie ogladajac pewnie nawet raz go w akcji.
Tak samo bylo z naszym japonczykiem na prawej obronie, wysmiewales i narzekales.

Wyjdz i zamilcz na wieki.

aguero10 komentarzy: 855814.10.2021, 16:06

Przecież my potrzebujemy klasowej 8 a nie kolejnego DM'a .

Bukayoforever komentarzy: 353614.10.2021, 16:06

@Dzulian: Tyle ze juz wiesz, ze Arsenal ma i chce wydawac kase, ale mi sie wydaje ze obok Parteya i tak bedzie gral ktos mlodszy i bardzij usposobiony ofensywnie, poniewaz Partey i Kessi to spd, a potrzebujemy btb

Rafson95 komentarzy: 1053214.10.2021, 16:04

Tylko czy my mamy odpowiednie argumenty, żeby Kessie chciał przejść akurat do Arsenalu?

Pieniążki na pewno, ale sportowo to będzie dla niego degradacja

enrique komentarzy: 1910214.10.2021, 15:55

@Rowerinho: Co prawda to prawda, ale trzeba przyznać że oferta REWELACYJNA - 49zł za ROK z Prime Video, Prime Gaming, darmowe dostawy wszystkich produktów i różne inne bajery.

Dzulian komentarzy: 255314.10.2021, 15:40

@Matelko:
Tyle że Generał dopiero przedłużył kontrakt. Jest Partey. Będą pilniejsze pozycje do wzmocnienia.
- Napastnik za Lace do rotacji
- Bramkarz za Leno
- Koniecznie LS bo przy odejściu Lacy to Auba już definitywnie pójdzie na "9"

A za darmo to tylko tak brzmi, same premie dla piłkarza, agenta i tatusia to pewnie między 10 a 15 mln. Do tego tygodniówka w granicach 180-200k.

ArsenalChampion komentarzy: 803214.10.2021, 15:37

Kessie drewniane to grał z 3 sezony temu. Od tego momentu wyrósł na najlepszego defensywnego pomocnika w Serie A. Widać że nawet Milanu nie oglądałeś, gówno wiesz, a się wypowiadasz.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11714.10.2021, 15:30

@Matelko: Kessie to drewno

Matelko komentarzy: 320514.10.2021, 15:29

@Dzulian: włoskich klubów nie stać na takie gaże dla zowodników. Sądzę, że Arsenal może zaoferować mu dobry kontrakt + naszym atutem jest obecność w drużynie kolgi z reprezentacji czyli Pepe.

Matelko komentarzy: 320514.10.2021, 15:27

@losnumeros: nie widziałem, że napisałeś. Moim zdaniem genialne posunięcie. Sam zawodnik jest sporo wart i jest kluczowy w swojej reprezentacji.