Remis na wyjeździe: Brighton 0-0 Arsenal

Remis na wyjeździe: Brighton 0-0 Arsenal 02.10.2021, 19:21, Łukasz Wandzel 2580 komentarzy

Padający deszcz zastał Kanonierów na Falmer Stadium, gdzie podejmowali drużynę Brightonu w ramach 7. kolejki Premier League. Mewy dobrze zaczęły ten sezon i udowodniły to także w tym spotkaniu. Dla Arsenalu był to trudny mecz wyjazdowy. Piłkarze Grahama Pottera zaprezentowali się lepiej od przyjezdnych – szczególnie pod względem liczby wykreowanych sytuacji. Londyńczycy oddali znacznie mniej strzałów i choć oba zespoły miały momenty, w których przeważały, to bliżej strzelenia bramki byli gospodarze. Dlatego Arsenal nie może mówić o pechu, ponieważ do wygranej nie zabrakło szczęścia, tylko lepszej gry w ofensywie.

Brighton: Sanchez – Veltman, Duffy, Dunk, Burn, Cucurella – Gross (84' March), Lallana, Moder (78' Mac Allister) – Trossard – Maupay.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Lokonga – Saka (90' Maitland-Niles), Odegaard (63' Pepe), Smith Rowe – Aubameyang (72' Lacazette).

Po pierwszym gwizdku sędziego wydawało się, że Arsenal przejął inicjatywę. Bukayo Saka już w 1. minucie popisał się rajdem, który zakończył uderzeniem o słabej sile. To jednak gospodarze przed upływem kwadransa przejęli inicjatywę i zmusili Kanonierów do obrony. Stworzyli sobie wiele sytuacji, a najbliżej otwarcia wyniku w pierwszej połowie byli w 20. minucie po niepewnym złapaniu piłki przez Ramsdale'a oraz kilka minut później po kombinacyjnej akcji, kiedy Maupay podciął piłkę do Lallany, a ten zgrał w okolicę 5. metra, skąd uderzał Trossard.

Mimo oddania przez gospodarzy aż 8 strzałów przed przerwą, żaden z nich nie był skierowany w światło bramki. Goście mieli niewiele z gry w ofensywie, mając kontrolę nad przebiegiem gry jedynie na początku i w końcówce pierwszej połowy.

Druga odsłona spotkania była nieco bardziej wyrównana, ale wciąż ze wskazaniem na Brighton, który przycisnął The Gunners w końcówce. Na początku jednak gospodarze przystopowali. Co prawda Jakub Moder uderzył dwa razy z dystansu, ale wciąż były to strzały niecelne. Najlepszą okazją Arsenalu było wypuszczenie na wolne pole Emile'a Smitha Rowe'a w 75. minucie. Młody Anglik pobiegł z piłką w kierunku bramki, ale drogę strzału blokował mu rywal. Gdy zdecydował się na uderzenie, trafił w bramkarza.

Piłkarze Brightonu mieli tego dnia rozregulowane celowniki, ale Arsenal też musiał się postarać, by na stadionie Mew przynajmniej zremisować. Na to zapracował m. in. Ramsdale, który świetnie interweniował w 86. minucie. Wtedy to główka Marcha niemal otworzyłaby drogę do bramki Maupey'owi, lecz golkiper Arsenalu strącił mu ją sprzed nosa. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 23:02

Szczęsny xD aż mi się przypomniało jak po karnych ze Szwajcarią wypił piwko z kubczeka który poleciał w naszych xD

Lamoreaux komentarzy: 344312.10.2021, 23:00

Pauloo Sosa park the bus, park the bus

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:59

Ten Broja z Southampton też ma papiery żeby jeszcze zrobić przyzwoitą karierę, może się jeszcze przebije do pierwszego składu u świętych w PL.

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:56

Albańczycy jak na materiał którym dysponują zrobili naprawdę solidną reprezentację.

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:48

Btw, ale się pewnie Albańce uruchomią jak im drugą bramkę wbijemy xD obyśmy ich dobili.

Dziadyga komentarzy: 827312.10.2021, 22:46

Francuz dał w prezencie 2 minuty wiecej dla bydlaków na wyrównanie? Przeciez w 79 min przerwali a zaczeli od 77 :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.10.2021, 22:46

@Lamoreaux: oglądają mecz przy ognisku na strims.world XDDD

lukasz845 komentarzy: 454412.10.2021, 22:45

@ZielonyLisc: albo zabierzmy albańczyków do muzeum lotnictwa

Lamoreaux komentarzy: 344312.10.2021, 22:44

Tak naprawdę to te dymy zaczęli podobno ci uchodźcy z lasu miedzy Polska a Bielarusia

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.10.2021, 22:44

@lukasz845: pomalujemy Lewego na czarno i będzie git

lukasz845 komentarzy: 454412.10.2021, 22:43

Po takim czasie grają dalej? Przecież to będzie już totalne wypaczenie meczu, pomijając oczywisty walkower przy takim zachowaniu. Jestem ciekaw co by zrobili, gdyby butelki poleciały w czarnoskórego anglika np.

Spejsik komentarzy: 341712.10.2021, 22:42

@Patriko: Oczywiście, że są, tak samo jak w Albanii są Węgrzy

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.10.2021, 22:42

@FabsFAN: puknij się w głowę

NaZawszeArsenal komentarzy: 123712.10.2021, 22:42

Wracają na boisko. Nie zdziwię się, jeśli albańscy piłkarze po tej akcji wtulą naszym jakiegoś gola. :/

Czeczenia komentarzy: 1248412.10.2021, 22:42

Przyznam, zabawne to święte oburzenie. Kto jak kto, ale w Polsce mamy niezłą tradycję w robieniu bydła. Chociaż tak naprawdę tyczy się to całej Europy. Szczególnie jaskrawym przykładem są anglicy. Oczywiście przykładem hipokryzji i buractwa.

Dominik17 komentarzy: 313612.10.2021, 22:42

@Patriko: też mi się tak wydaje że na wyjazdy to jeżdżą " reprezentować Polskę i bronić jak trzeba " :D

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:41

@Spejsik: Byłaby, ale widziałem zdjęcia na FB, z Węgrami są i Polacy i też dymili, także i tak może być.

MCX018 komentarzy: 138812.10.2021, 22:41

@Spejsik napisał: "Nie na wyjazdy ;)"

Oby! :D

Garści trzeba nastukać tym leszczom, jazda z *****mi Polacy!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.10.2021, 22:41

Albanczycy takie same dzikusy jak Wegrzy

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.10.2021, 22:40

Dawać Albańczycy po kolei jak bitwa pod Chocimiem nie macie szans

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:40

@MCX018: Akurat na kadrę jeżdżą często kibice z polskiej chuliganki, co innego na narodowym, chociażby na meczu w 2020 na wyjeździe w Macedonii doszło do zadymy między Polakami, przegonieni zostali fani Widzewa którzy bili innych kibiców na Euro 2016.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.10.2021, 22:39

Ja tam najchętniej wypleniłbym wszystko co jest agresywne bez rozsądnych podstaw. Albo zrobić jakieś ZOO dla takich kasztanów i niech się tam pozjadają. Tylko najpierw kastracja by nie mogli się rozmnażać

Spejsik komentarzy: 341712.10.2021, 22:39

@MCX018 napisał: "Co ty na kadrę jeżdżą pikniki zazwyczaj"
Nie na wyjazdy ;)

Spejsik komentarzy: 341712.10.2021, 22:38

@Patriko napisał: "Jeszcze się i Polakom za to oberwie, na sektorze Węgrów są i Polacy w naszych barwach."
To to by była już niezła abstrakcja :D

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:37

@ZielonyLisc: xD

MCX018 komentarzy: 138812.10.2021, 22:37

@Dominik17 napisał: "Oby dobra bojówka z Polski tam była , bo na pewno będą dymy po meczu na ulicach"

Co ty na kadrę jeżdżą pikniki zazwyczaj, gdyby to klubowo było, to napewno szmaciarze albańscy, podobnie jak Dinamo by zostali oklepani.

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.10.2021, 22:36

Boli ich Wielka Polska

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:35

@Spejsik napisał: "Kibice angielscy biją się między sobą podczas finału Euro - angielskie media są cicho