Rezerwy: Arsenal 2:1 Liverpool - świetny mecz Freemana

Rezerwy: Arsenal 2:1 Liverpool - świetny mecz Freemana 16.03.2011, 22:19, Sebastian Czarnecki 28 komentarzy

Dosłownie przed kilkoma minutami zakończyło się spotkanie ligi rezerw, w którym na stadionie Barnet w Londynie Arsenal zmierzył się z drużyną Liverpoolu. Rezerwy Kanonierów uporały się ze swoimi przeciwnikami, pokonując ich 2:1. Świetny występ zaliczył młodziutki Luke Freeman, który zakończył mecz z dwoma bramkami na koncie.

Od samego początku dominowała drużyna gospodarzy. Już w 10. minucie bramkę na 1-0 mógł zdobyć Rhys Murphy, ale w fatalny sposób zmarnował kapitalne podanie od Deacona.

Pierwszy gol padł w 31. minucie meczu. Luke Freeman w świetnym stylu znalazł się przed polem karnym Liverpoolu, a następnie pięknym strzałem od poprzeczki pokonał Martina Hansena.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Roarie Deacon został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez jednego z graczy The Reds, a sędzia bez chwili zawahania wskazał na wapno. Do wykonania jedenastki przygotowany był Rhys Murphy, jednak Anglik trafił prosto w słupek, przez co zmarnował już drugą stuprocentową szansę na zdobycie gola.

Po przerwie do głosu zaczęła dochodzić drużyna Liverpoolu. W 55. minucie Thomas Ince minął trzech zawodników Arsenalu i oddał strzał na bramkę James Shea. Młody golkiper bez zarzutu poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

Dwie minuty później Liverpoolczycy zmarnowali stuprocentową szansę na wyrównanie. Piłkę praktycznie na pustą bramkę otrzymał Nikola Saric, jednak młody Duńczyk zamiast uderzyć z pierwszej piłki, przyjął futbolówkę i zwlekał z uderzeniem, co fenomenalnie wykorzystał James Shea, w świetnym stylu wygarniając mu ją spod nóg.

W 83. minucie świetną techniką popisał się Luke Freeman, który sprawnie minął trzech zawodników rywali i oddał strzał na bramkę Hansen. Niestety niecelny.

W 89. minucie drużyna gości wróciła do gry. Toni Silva znalazł się w sytuacji sam na sam z Jamesem Shea, jednak ten kolejny raz pokazał się ze świetnej strony, wygarniając mu piłkę spod nóg. Ta jednak trafiła prosto pod nogi niepilnowanego Ince'a, który tylko dopełnił formalności, oddając strzał do pustej bramki.

Trzecia minuta doliczonego czasu gry i rzut rożny dla Kanonierów. Conor Henderson dośrodkował prosto na głowę Luke'a Freemana, który bezproblemowo umieścił piłkę w siatce.

Rezerwy Arsenalu uporały się - choć nie bez problemu - z rezerwami Liverpoolu i zasłużenie zdobyły trzy punkty. Na pochwałę zasługuje na pewno świetna gra Jamesa Shea, Martina Anghy, Roariego Deacona i oczywiście strzelca dwóch bramek - Luke'a Freemana.

Arsenal: James Shea - Martin Angha, Sead Hajrovic, Ignasi Miquel, Daniel Boateng - Conor Henderson, Oguzhan Ozyakup, Joshua Rees - Roarie Deacon, Luke Freeman, Rhys Murphy

Ławka rezerwowych: Sean McDermott, Elton Monteiro, Jordan Wynter, Kyle Ebecilio, Zak Ansah

Liverpool: Hansen - Mendy, Cooper, Sama, Wisdom - Thomas, Roberts, Irwin, Silva - Ince, Saric.

Ławka rezerwowych:Chamberlain, Ngoo, Suso, Poor, Kohlert.

Rezerwy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
gunners14 komentarzy: 228417.03.2011, 17:45

no to super! :D mam nadzieję, że nasz podstawowy skład weźmie przykład z kolegów z rezerw ;)

karlo komentarzy: 906917.03.2011, 17:21

Grunt, że znowu zwyciężają.

TOmm1 komentarzy: 121517.03.2011, 17:03

No no gol na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie :) nice. Oby 1 zespół wziął z nich przykład w ligowej potyczce z The Reds x)))

Ciasteck2 komentarzy: 446717.03.2011, 17:01

Brawo! Podnieśli się z kolan w znakomitym stylu.

VoXy komentarzy: 205717.03.2011, 16:50

uuu to musiał być emocjonujący mecz ;]

Szef komentarzy: 1303517.03.2011, 16:47

oj to mecz musial byc przedni, ostatnie minuty szczegolnie

aRamsey komentarzy: 948617.03.2011, 16:17

No szykuje się mistrzostwo Ligi Rezerw ^^ Oby tak dalej, a Arsen będzie miał kogo włączać do pierwszego składu

kris18gun88 komentarzy: 52917.03.2011, 10:41

od poczatku wiedziałem,że to piłkarz z potencjałem:)

dawid1919 komentarzy: 1417.03.2011, 09:22

tak jest liveeeerrrpoooooooollllllllll pokonany

szym254 komentarzy: 255617.03.2011, 09:20

Ma ktoś wideo tego meczu ?

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.03.2011, 07:55

Konkurencja do przebicia się do pierwszej drużyny ostatnio zrobiła się naprawdę ogromna. Wenger ma w czym przebierać.

HellSpawn komentarzy: 618517.03.2011, 06:36

Nooo oby tak dalej.

amadeo komentarzy: 514916.03.2011, 23:40

No wreszcie wygrali ;D Freeman 2 bramki, a przy drugiej asysta Hendersona - nasze młode armaty coraz lepiej sobie poczynają i to cieszy.

arturo komentarzy: 61416.03.2011, 22:53

No to dobrze, że Luke się rozgrywa:)

Gunner48 komentarzy: 792916.03.2011, 22:48

Rhys Murphy...eh chyba powinniśmy go sprzedać.
Ma ktoś skrót meczu lub bramki?
Brawo młodzi!

dicpauca komentarzy: 296616.03.2011, 22:41

w koncu wygrali, bo ostatnio same porazki rezerw byly;];P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223716.03.2011, 22:36

ncba - rzeczywiście Liverpool drugą połową na pewno zasłużył na co najmniej remis:) Na nasze szczęście udało się wygrać,a to chyba najważniejsze

ncba komentarzy: 55516.03.2011, 22:35

Remis 1-1 byłby bardziej sprawiedliwy, a nawet wygrana Liverpoolu. ale dobrze że grali do końca i strzelili zwycięską bramkę.

wujekbob komentarzy: 327 newsów: 52216.03.2011, 22:28

Ale powiem wam, że mecz był naprawdę niezły. Bramka Freemana na 1:0 była po prostu fantastyczna - tak jak cały jego występ. Jedyne co mnie zmartwiło, to bardzo słaby występ Murphy'ego. Zmarnowana stuprocentówka na początku spotkania i strzał w słupek z rzutu karnego. Zdecydowanie najsłabszy na boisku w Arsenalu.

Nasrii komentarzy: 24116.03.2011, 22:26

Skoro Freeman ma 18 lat, to liczę w przyszłym sezonie może zadebiutuję, martwię się o nasz filar defensywy w najbliższym meczu, ale damy rade, musimy !

damian199656 komentarzy: 762616.03.2011, 22:24

Miquel dziś grał, a w sobotę na ławce. Shea zagrał co może oznaczać że Lehman podpisze kontrakt przed meczem z WBA. Gratulacje dla Freemana

Walcott_FAN komentarzy: 29616.03.2011, 22:23

Luke Freeman ma 18 lat :P

Nasrii komentarzy: 24116.03.2011, 22:21

Ile lat ma Luke Freeman, bo od dłuższego czasu słyszę o tym chłopaku, a nie mam pojęcia ile ma lat i z jego raczej dobrych występów w rezerwach nie mogę się doczekać wypożyczenia lub debiutu w pierwszej drużynie Arsenalu! Świetnie, że wygrali, nareszcie ; )