Rzut rożny proszę: Arsenal 3-1 Burnley

Rzut rożny proszę: Arsenal 3-1 Burnley 11.11.2023, 17:10, Łukasz Wandzel 1807 komentarzy

W 12. kolejce Premier League piłkarze Arsenalu dostali dogodną szansę na szybki powrót do wygrywania w lidze. Po porażce z Newcastle United zagrali na własnym stadionie z Burnley. Drużyna Vincenta Kompany'ego zalicza w tym sezonie mocne zderzenie z angielską ekstraklasą i nieustannie znajduje się w strefie spadkowej.

Kanonierzy byli oczywistym faworytem i przez większość spotkania kontrolowali grę. Nie obyło się jednak bez kłopotów na własne życzenie. Mimo niepotrzebnie straconej bramki i czerwonej kartki dla Fabio Vieiry wygrali 3-1, a kluczem do sukcesu okazały się rzuty rożne.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Havertz (59' Vieira), Jorginho, Rice – Saka (81' Nelson), Trossard (81' Nketiah), Martinelli (89' Kiwior)

Burnley: Trafford – Vitinho (88' Odobert), O'Shea, Beyer, Taylor – Gudmundsson, Berge, Brownhill (85' Obafemi), Koleosho (80' Larsen) – Rodriguez, Amdouni

Kanonierzy rozpoczęli to spotkanie, jakby nad wysokie zwycięstwo stawiali kontrolowanie gry. Na początku grali zachowawczo. Często zagrywali do tyłu, a akcje najczęściej kończyli wywalczaniem rzutów rożnych. W samej pierwszej połowie wykonali ich aż 7 (w całym meczu 13), ale nie przynosiły one oczekiwanego gola. Sytuacji z gry zakończonych strzałem w światło bramki było tylko kilka. Dobre spotkanie rozgrywał Trafford, który wybronił strzały Saki czy Trossarda.

Piłkarze Burnley rzadko atakowali, lecz w pierwszej połowie oddali 3 niezłe strzały. Na początku Amdouni zaskoczył z dystansu, w 30. minucie z prezentu od Arsenalu skorzystał Gudmundsson, a jeszcze chwilę później Rodriguez. We wszystkich sytuacjach świetnie spisał się Raya. Przed przerwą londyńczycy w końcu otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Zinczenki piłkę zdołał zagrać Saka, a akcję głową zakończył Trossard. Belg jednocześnie wpadł na słupek, jednak kontynuował grę.

Po przerwie na chwilę zrobiło się nerwowo. W 54. minucie Tomiyasu przegrał pojedynek fizyczny z Koleosho. W 54. minucie Tomiyasu przegrał pojedynek fizyczny z Koleosho, a zamieszanie w szesnastce wykorzystał Brownhill. Pomocnik Burnley zdobył gola po rykoszecie od Gabriela. Naprawienie sytuacji zajęło Kanonierom tylko chwilę.

W końcu nieustannie zdobywane rzuty rożne przyniosły gole. Zaczął je wykonywać Trossard, który w 57. minucie dośrodkował bardzo blisko linii bramkowej, gdzie przy samym Traffordzie do piłki wyskoczył Saliba. Francuz główką wyprowadził Arsenal na ponowne prowadzenie. Wrzutki Trossarda zaczęły widocznie sprawiać kłopoty graczom Burnley. W 74. minucie kolejna dograna przez Belga piłka narobiła zamieszania. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, a Zinczenko celnym strzałem ustalił wynik meczu.

Zamiast spokojnie szukać kolejnej bramki, Arsenal rzucił sobie kłodę pod nogę. Niespodziewanie 83. minucie Fabio Vieira otrzymał czerwoną kartkę za atak na nogę rywala. Kanonierzy kończyli spotkanie w 10. Utrzymali korzystny wynik, skupiając się już tylko na obronie, a w tym celu w końcówce na boisku pojawił się również Kiwior w miejsce Martinellego.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 682422.11.2023, 14:06

@Rafson95:

Tak, ale wtedy dużo imprezował, podobno nie przykładał się już do treningów i zaczęły pojawiać się jego problemy z nadwagą. Od 2003 roku to był właściwie już powolny zjazd.

Rafson95 komentarzy: 1057822.11.2023, 13:53

Ronaldo do Realu trafił po mś 2002 gdzie był genialny i w Realu nie miał już takich problemów zdrowotnych jak w Interze.
Przez 4 pierwsze lata wystepowal średnio w 30 spotkaniach w sezonie.
Lewandowski obecnie znajduje się na dużo późniejszym etapie kariery, niż Ronaldo w Realu.

@KapitanJack10 napisał: "Bo kibice mają jakieś dziwne tendencje do gloryfikowania piłkarzy z przeszłości. Kierują się naszym polskim "kiedyś to było"."
Mi czasami zdarzało się włączać jakieś legendarne mecze sprzed powiedzmy 20 czy 25 lat to niejednokrotnie byłem w szoku, jak przeciętnie prezentowały się supergwiazdy, które na kompilacjach YT są przecież nieomylnymi bogami futbolu ;p

Rynkos7 komentarzy: 682422.11.2023, 13:44

W przypadku Ronaldo nie można mówić o żadnym "dziwnym gloryfikowaniu". W swoim prime to był napastnik kompletny. Szybkość, drybling, zwinność, siła i wykańczanie akcji. Jego kariera nie jest tak bogata jak innych piłkarzy głównie przez kontuzje. Prime Ronaldinho również trwał krótko, ale jednak wszyscy pamiętają jak genialnym był piłkarzem. Bardzo szanuje Lewandowskiego, ale przy Ronaldo to on nawet nie stał.

gunner1704 komentarzy: 131922.11.2023, 13:34

Il Fenomeno, jaka to była przyjemność ogladać jego grę. W swoim jedynym sezonie w Barcelonie był nie do zatrzymania, podobnie na MŚ w 2002.

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 422.11.2023, 13:32

Warto też zauważyć, że Ronaldo miał za kolegów Galacticos, a Lewy gra w najgorszej Barcy od jakichś 20 lat.

Jak można być takim kasztanem jak Lewy..."

Bardzo łatwo się takie teorie wygłasza, bo nie można ich zweryfikować. Ale dobrze, każdy ma prawo do swojej opinii.
Śmiesznie się robi jak w takiej ankiecie na yt na najlepszego bramkarza w historii wygrywa Lew Jaszyn co skończył karierę w 1971 xd A nie sądzę, żeby wiele osób co widziało go w akcji wypełniało ankiety na yt.
Tak samo Maradona czy Pele są lepsi od Messiego czy Ronaldo. Jeden i drugi mieli lata świetności zanim większość z nas się urodziła.

Be4Again komentarzy: 341122.11.2023, 13:30

@Rafson95 napisał: "W ogóle śmieszna sprawa, że legendarny Brazylijski Ronaldo uważany przez wielu za najlepszego napastnika w historii, strzelał średnio bramkę w Realu co 133 minut spędzone na boisku."

Moment w RM to nie był jego najlepszy okres kariery jak i samego RM. 5 lat gry w "galaktycznym" zespole, a nie udało mu się wygrać CL. Drugą sprawą jest, że Ronaldo nie dość, że miał tendencję do łapania kontuzji to na dodatek nie prowadził się zbyt dobrze co tylko pogarszało jego stan. Jego prime trwał krótko w odróżnieniu od RL9, który przez jakieś 8-9 lat był wymieniany wśród najlepszych na swojej pozycji w Europie. Jednak Ronaldo w swoim peaku formy po prostu w pojedynkę wygrywał mecze. Po prostu fenomen.

Embix komentarzy: 199322.11.2023, 13:18

@Marcel90 napisał: "Vieira ma być wypożyczony do Marsylii."

Oby to byla prawda bo ostatnio w meczu na Reading srednio sie prezentowal na tle mlodzikow z Arsenalu ( przegrana 5:2, Vieira trafil 1 karnego i jednego zmarnowal). Dla porownania Nelson w tym meczu zrobil piekna akcje gdzie wystawil pilke na pusta bramke oraz jeden z karnych byl wlasnie na Nelsonie."

Pytanie tylko jedno.... Kto do rotacji do środka pola jak tu szpital? Sam Jorginho ogarnie za trzech?

ksowa90 komentarzy: 146922.11.2023, 13:05

@Dominik17: kto to MO?

Furgunn komentarzy: 925422.11.2023, 12:58

Harry Maguire:

- W dzisiejszych czasach rzuty karne są przyznawane dosłownie za wszystko. To bardzo ważny temat, za co sędziowie tak naprawdę powinni przyznawać karne a za co nie. Moim zdaniem jest zbyt wiele podyktowanych "miękkich" rzutów karnych.

sickstick komentarzy: 277922.11.2023, 12:55

Natomiast beznadziejny Lewandowski bez formy w Barcelonie zdobywa bramkę średnio co 122 minuty spędzone na boisku."

Pewnie dlatego że Ronaldo miał swój prime w okolicach 1996, zaś do Realu trafił 6 lat później po zerwaniu 2 acli. ;)
Można śmieszkować z liczb, ale Ronaldo z młodości to był taki właściwie Messi, ten sam luz z piłką przy nodze. Niestety zdrowie nie wytrzymało. I tak szacun że po takich kontuzjach w tamtych czasach dał radę wrócić na szczyt i wygrać Brazylii mudnial

Selekcjoner12 komentarzy: 4922.11.2023, 12:52

Cześć , myślicie że nketiah wyjdzie w pierwszym składzie w sobotę?

Rafson95 komentarzy: 1057822.11.2023, 12:44

Jak można być takim kasztanem jak Lewy...

Garfield_pl komentarzy: 2821122.11.2023, 12:43

Mikel Arteta has been given an extension till Friday 24th Nov to respond to his FA charge after his comments following the Newcastle game. More to follow on @ArsenalFC_fl

Dominik17 komentarzy: 313622.11.2023, 12:42

@Paul77: Thomas to nie zdąży wrócić a już pojedzie na PNA , tak samo MO i Tomiyasu na mistrzostwa Azji , ciekawy jestem jak to Artek wszystko rozegra , Chyba że Timber to RoboCop i wróci w połowie stycznia xd

Be4Again komentarzy: 341122.11.2023, 12:42

@timiiiii napisał: "Wacpan bzdury piszesz. Zastrzezony dowod jest po 14 dniach automatycznie uniewazniony i nie da sie tego cofnac."

JPRDL nie chce mi się tłumaczyć, tutaj masz to wyjaśnione:

Można cofnąć zastrzeżenie dowodu, jest to baza Związku Banków Polskich, na pewno po 14 dniach dowód nie ulega unieważnieniu. Reszty nie chce mi się już dementować. Okres 14 dni dotyczy e-dowodów, a nie "standardowych"

Ty mylisz Zastrzeżenie z unieważnieniem (np na Policji)

Paul77 komentarzy: 986222.11.2023, 12:19

@coooyg11: źródło słabe, mirror. Ale Vieira potrzebuje regularnej gry. Jeśli to była by prawda, to oznacza że Partey nie odejdzie.

Marcel90 komentarzy: 816922.11.2023, 11:59

@Paul77 napisał: "Vieira ma być wypożyczony do Marsylii."

DyktatorArsene komentarzy: 220322.11.2023, 11:57

@timiiiii:
Bzdury piszesz, mam zastrzezony od kilku lat i jezdze raz na rok srednio poza Unie Europejska. Jeszcze mnie bank pytal rok temu co sie stalo z dowodem czemu zastrzezony, czy zgubilem to wyjasnilem im sytuacje ze kiedy bede potrzebowal kredytu to go odstrzeze. Nic absolutnie nie powiedzieli, ze jest albo bedzie niewazny.

Garfield_pl komentarzy: 2821122.11.2023, 10:41

Former West Ham coach Mark Warburton on Declan Rice: "You told me he was good… I didn’t realise he was this good."

"Dec has adapted to Arsenal so quickly that it looks like he’s been there 10 years already. That’s testament to his character as much as his ability, as that’s a big dressing room to go into, but he looks like an Arsenal captain — and he’s not even 25." [@TheAthleticFC]

Former West Ham coach, Mark Warburton on Declan Rice: "He’s a real athlete, which probably doesn’t register as most are all 6ft-plus nowadays but they can be flat-out sprinting and he just eats up the ground.

"He’s got so much weaponry in his locker and there is now that added layer going forward. If he can bring seven or eight goals and a couple from set pieces, then I’m sure Mikel would think that was fantastic." [@TheAthleticFC, @JordanC1107]

Paul77 komentarzy: 986222.11.2023, 10:38

Vieira ma być wypożyczony do Marsylii.

Garfield_pl komentarzy: 2821122.11.2023, 10:33

Former West Ham coach, Mark Warburton on Declan Rice: "He loved playing with Paqueta. If the pair of them were in the same team in a possession box (at training), no one got the ball back." [@TheAthleticFC, @JordanC1107]

Garfield_pl komentarzy: 2821122.11.2023, 10:30

Former West Ham coach, Mark Warburton on Declan Rice: "Whether it’s a kid wanting a shirt signed, a media person, a commercial partner or a friend you bring in, he’ll take time. I brought some guys in from the army last season and one was a massive West Ham fan. I asked Dec to say hello but he spent about an hour with them, asking what they do and answering questions.

"It’s not a smokescreen with a loose shake of the hand and a smile as he walks away, it’s genuine and heartfelt with Dec. I can’t speak highly enough of him." [@TheAthleticFC, @JordanC1107]

Matelko komentarzy: 320522.11.2023, 10:30

@Barney: dokładnie są jakieś regulacje, że zawodnik wypożyczony nie może grać przeciwko swojemu klubowi.

Paul77 komentarzy: 986222.11.2023, 10:29

Juve będzie przyglądać się ofertom za Vlachowicia. Problemem są wysokie zarobki zawodnika, które co roku będą rosły.
Rozważają wymianę za DePaula z Atletico.
Tak piszą włoskie media.

Barney komentarzy: 2098422.11.2023, 10:28

@Matelko:

Aaaaa no tak przewaznie są te klauzule.

Matelko komentarzy: 320522.11.2023, 10:22

@Barney: bo jest wypożyczony z tego klubu.

Barney komentarzy: 2098422.11.2023, 10:14

Ktoś tu pisał ,że Raya nie może zagrać z Brentford ,a czemu ?

timiiiii komentarzy: 196322.11.2023, 10:13

@Be4Again:

Sprobuj sobie np. z takim dowodem przekroczyc granice to zobaczymy czy dalej bedziesz pisal te bzdury. Prosze sobie przeczytac:

Chyba ze piszesz o jakiejs innej procedurze, a uzywasz terminu ktory odnosi sie do czego innego.

@Be4Again napisał: "Więc nie wyciągaj jednego zdania z kontekstu tylko jak już cytujesz to od początku, bo w innym wypadku dopuszczasz się manipulacji."

Zacytowalem dokladnie fragment w ktorym obok siebie sa dwa zdania w ktorych najpierw piszesz o dowodzie, nastepnie o PESEL. Nie jest to zadna manipulacja, a jedynie zwrocenieuwagi na fakt ze o PESEL tez pisales (stam moja odpowiedz w tym temacie).

@Be4Again napisał: "Drugą sprawą jest to, ze jak zastrzegasz swój dowód to Twój pesel też jest zastrzeżony. Pesel + nr dowodu."

Kolejna bzdura. Wlasnie zastrzezenie PESEL wprowadzili dopiero w listopadzie po to ze wczesniej bylo to nie mozliwe. Wczesniej kazdy kto znal PESEL mogl wyrobic tzw. "dowod kolekcjonerski" (o ktorym sam pisales ze tak przekrecili Twoja kolezanke) i mial w pompie Twoj prawidziwy dowod, bo i tak na niego mogl ten kredyt brac.

Pan mylisz pojecia i jeszcze twardo stoisz przy swoim. Ale spoko, juz nie ciagne dalej tej dyskusji bo juz sobie przypomnialem, ze to nie pierwsz raz jak idziesz w zaparte tu na forum, choc kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Koncze wiec i pozdrawiam. Polecam sie doedukowac.

Be4Again komentarzy: 341122.11.2023, 09:45

@timiiiii napisał: "nie wiem o jakim innym zastrzeganiu mozesz mowic, ale jak zastrzegles swoj dowod to lepiej poczytaj, bo wtedy takim dowodem juz nic samemu tez nie zrobisz (oczywiscie nikt inny tez nie, ale po co Ci dowod ktory w razie jakiejkolwiek czynnosci cywilno prawnej jest bezuzyteczny?)"

Bo tak jak napisałem wcześniej jak nie planujesz brać nic na raty lub starać się o kredyt to lepiej mieć zastrzeżony, a znieść zastrzeżenie możesz przez mObywatel lub bankowość elektroniczną w niektórych bankach. Bo w jakiej innej sytuacji zastrzeżony dowód może okazać się bezużyteczny? Policja Ci tego nie sprawdzi w trakcie legitymowania, w komisji wyborczej też nie mają dostępu do tego typu baz, w urzędach to samo. Ja mam swój zastrzeżony i np dokonałem rejestracji samochodu bez konieczności zniesienia tego zastrzeżenia. Tak naprawdę ma to tylko zastosowanie w bankach. @timiiiii napisał: "Po pierwsze to pisales tak, ze nie wiadomo o co chodzi:"

Napisałem jasno: "Jak nie planujesz w najbliższym czasie brać kredytu lub czegoś na raty to zastrzeż sobie dowód"

Więc nie wyciągaj jednego zdania z kontekstu tylko jak już cytujesz to od początku, bo w innym wypadku dopuszczasz się manipulacji. Drugą sprawą jest to, ze jak zastrzegasz swój dowód to Twój pesel też jest zastrzeżony. Pesel + nr dowodu. Nie ma możliwości zaciągnięcia jakiejkolwiek chwilówki/pożyczki na sam pesel.

Tak jak Ci powiedziałem, idź i to przetestuj, a potem się wypowiadaj bo wprowadzasz ludzi w błąd. W większości banków/skoków jest tak, że pierwszym etapem wprowadzania danych w trakcie składania wniosku jest wpisanie nr pesel w system. Jak dowód osobisty jest zastrzeżony to już po tej czynności pracownik banku nie ma fizycznej możliwości kontynuowania procesu.

Matelko komentarzy: 320522.11.2023, 09:34

Ramsdale, Tomiyasu, Gabriel, Saliba, White, Jorginho, Rice , Odegard, Martinelli, Saka, Jesus/Trossard.

Tak to widzę na Brendford

Garfield_pl komentarzy: 2821122.11.2023, 09:24

@Matelko napisał: "Wiadomo czy Odegard ma szansę zagrać w sobotę?"
Wrócił do treningów, więc tak

Matelko komentarzy: 320522.11.2023, 09:22

Wiadomo czy Odegard ma szansę zagrać w sobotę?

Olczyck komentarzy: 106122.11.2023, 09:07

@Arsenal2004: oprócz kibiców kurczaków chyba nikt go nie lubi typ jest bardzo irytujący a najgorsze jest to że on powinien mieć kilka czerwonych więcej ale jakimś cudem nie ma

Arsenal2004 komentarzy: 375022.11.2023, 07:11

@Piotrek95: No największy rzeźnik na ŚO w Argentynie. Nie trawie typa, w dodatku jeszcze w totkach gra...

Dominik17 komentarzy: 313622.11.2023, 06:20

Wie ktos jak nasi wczoraj zagrali ? W ogóle co ta Brazylia taka słaba jest , trochę szok

Piotrek95 komentarzy: 964522.11.2023, 05:41

Dobrze że chyba do połowy marca koniec z tymi beznadziejnymi przerwami na reprezentacje

Piotrek95 komentarzy: 964522.11.2023, 04:56

Jesus normalnie cały meczyk na tych rzeźników z Argentyny, jeszcze kopa na łeb zainkasował XDD Chory mecz

Ale szybko wrócił, ja się spodziewałem Jesusa dopiero na święta

alexis1908 komentarzy: 360722.11.2023, 04:00

@Freo98: no i zagrał 90 ;)

Freo98 komentarzy: 643222.11.2023, 03:43

Ale tam ustawki leca

Freo98 komentarzy: 643222.11.2023, 02:45

3 min tu tylko doliczył xd

Freo98 komentarzy: 643222.11.2023, 02:44

@alexis1908: a kto tu mówi o 90 min, to ze zaczął od początku nie oznacza ze ma grać do końca

alexis1908 komentarzy: 360722.11.2023, 02:14

@Freo98: i po kontuzji już na 90 min jest gotowy ile Mikel czekał żeby zagrał 90 min po ostatniej . Zara znowu wróci połamany albo przemęczony

Freo98 komentarzy: 643222.11.2023, 02:03

@alexis1908: w pierwszym meczu tez nie grał tylko został w brazyli żeby się doleczyc

alexis1908 komentarzy: 360722.11.2023, 02:00