Są trzy punkty, jest nadzieja: Arsenal 2-0 Sunderland

Są trzy punkty, jest nadzieja: Arsenal 2-0 Sunderland 16.05.2017, 21:48, Łukasz Wandzel 1294 komentarzy

Obowiązek został spełniony. Kanonierzy zdobyli dziś komplet punktów przed własną publicznością, choć końcowy rezultat nie odzwierciedla, jak bardzo męczyli się, aby wyjść na prowadzenie. I to z zespołem, który jest już pewnym spadkowiczem i to starcie nie miało dla niego żadnego znaczenia. Jeśli nie wygraliby tego spotkania, nie tylko upokorzyliby się, ale także odebrali sobie jakąkolwiek nadzieję na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce. Szanse wciąż są bardzo małe i niezależne od Arsenalu, choć ten wciąż musi pokonać w niedzielę Everton. Ale wystarczy, że Liverpool w ostatniej kolejce podejdzie do rywala w ten sam sposób, co londyńczycy do meczu z Sunderlandem, a wtedy można liczyć, że straci punkty.

Zaczęło się jak zwykle: od lekkiej, przyjemnej gry w piłkę bez żadnej presji. A wszystko po to, żeby w drugiej połowie zacząć drżeć o wynik. Piłkarze Wengera grali z dużo gorszym sportowo od siebie rywalem, jakby nie mieli już motywacji w tym sezonie. Stwarzali sobie wiele szans w pierwszej połowie, ale nie przejmowali się swoim poziomem skuteczności. Z kolei drugą połowę zaczęli, oddając Czarnym Kotom nieco pola, co spowodowało, że zrobiło się nieciekawie. Niektórzy gracze, jak Gibbs, więcej pomagali przeciwnikom niż swoim kolegom z drużyny. Dopiero Alexis swoim dubletem zakończył dywagacje na temat, czy The Gunners zdobędą trzy oczka w tym meczu.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey (69' Welbeck), Xhaka, Gibbs (69' Iwobi) - Özil, Alexis - Giroud (85' Walcott).

Sunderland: Pickford - Jones, Kone, O'Shea, Manquillo (83' Januzaj) - Larsson, Cattermole (77' Gooch), N'Dong (88' Gibson) - Borini, Defoe, Oviedo.

Podczas pierwszej części meczu z Sunderlandem nie padła ani jedna bramka. Mecz, pomimo tego, oglądało się tak, jakby zwycięstwo Arsenalu było pewne, ponieważ oczekiwało się, że ten w drugiej połowie bezlitośnie rozgromi rywala i szybko rozstrzygnie, kto zdobędzie dziś trzy punkty. Już nawet w 8. minucie widzieliśmy piłkę w siatce za sprawą Sancheza, lecz okazało się, że w drodze do bramki Pickforda jeszcze musnął ją ręką Giroud. Nie było to jednak magiczne dotknięcie Maradony, więc arbiter nie zaliczył tego trafienia. Później obrona Czarnych Kotów także zostawiała dużo miejsca do manewru gospodarzom, którzy więcej chcieli się nacieszyć graniem w piłkę nożną niż szybko rozstrzygnąć wynik meczu. Całe 45 minut minęło więc na tym, że Arsenal kontrolował spotkanie, kreował okazję za okazją, ale i tak pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 0-0.

Fan Arsenalu, znając swój ulubiony klub, miał wszelkie podstawy, by zacząć martwić się o wynik. Tym bardziej, że początek drugiej części meczu zapowiadał jakąś katastrofę. Londyńczycy bez sensu tracili piłkę, dawali więcej miejsca gościom, żeby nie powiedzieć, że wpuszczali ich we własne pole karne, krzycząc: Dalej, dalej! Lubimy nerwowe końcówki! Niektórzy z Kanonierów więcej przeszkadzali swoim kolegom niż pomagali. Na szczęście ten stan nie utrzymywał się długo.

To nie znaczy, że podopieczni Wengera kompletnie odwrócili kartę i bombardowali bramkę przeciwnika. Wciąż widać było zacięcie, ale nie chodzi o waleczność piłkarzy. Po prostu zacięli się - nie mogli w końcu umieścić futbolówki w siatce i dać kibicom odetchnąć. Wreszcie, dopiero w 72. minucie, Sanchez otworzył wynik meczu. Xhaka dograł górną piłkę do Özila, który skrzętnie dograł ją na piąty metr pola karnego, gdzie Chilijczyk nie mógł się już pomylić. Chwilę później dołożył do tego drugie trafienie, które, patrząc na zapał Sunderlandu, zapewniło Arsenalowi zwycięstwo już w tamtym momencie.

Trudno po tym meczu kogoś pochwalić. The Gunners wykonali plan minimum na to spotkanie, czyli wygrali. Nie da się ocenić poszczególnych piłkarzy zespołu gospodarzy, ponieważ grali z ostatnią drużyną w tabeli, a ta żegna się z Premier League po tym sezonie na co najmniej kolejny rok. Czy taka postawa, jaką londyńczycy zaprezentowali dzisiaj wystarczy, aby pokonać Everton? Raczej nie, ale wydaje się, że Alexis i spółka byli świadomi, że dzisiejsze spotkanie to był spacerek, a w niedzielę wyjdą na murawę z kompletnie innym nastawieniem. Szkoda tylko, że nie powalczyli w ciągu tych 90 minut o lepszy bilans bramkowy, który wśród zespołów bijących się o Top Four mają najsłabszy.

kibicarsenalu

Niby oba kluby z bogatymi właścicielami, ale zupełne inne filozofie prowadzenia drużyn.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88417.05.2017, 23:16

"Fajnie,że Monaco mistrzem - utarło nosa milionerom ze stolicy."

Utarł nosa bogacz Rusek bogaczom kozoyebcom. Wielkie mi halo.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.05.2017, 23:16

Meczu barażowego nie oglądałem, ale serie rzutów karnych sobie obejrzę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 23:15

Karne! :D

Oldgunner3 komentarzy: 978117.05.2017, 23:08

Fajnie,że Monaco mistrzem - utarło nosa milionerom ze stolicy.Do tego kataloniarze bez mistrzostwa również[o ile Malaga nie wygra z Realem].Szkoda,że my trochę zaczynamy za bardzo odstawać i co gorsza nie widać planu na przebudowĘ drużyny.Działania są doraźne ,a transfery sprawiają wrażenie przypadkowych.Co gorsza jeśli AW zostanie to będzie wyglądało na to,że władzom klubu pasuje taka stagnacja.Do niedawna nie wierzyłem,że tak może być ,ale zazdroszczę drużyny spurs - ekipa spokojnie i metodycznie budowana;rozsądnie wzmacniana i fajnie wyglądają.Najważniejsze dla nich,że mając w składzie wielu młodych graczy już grających na wysokim poziomie nie grozi im żadna zapaść.A my? Sanchez probably out;Ozil także.Szkoda gadać - praktycznie cały zespół trzeba by zacząć budować ;zwłaszcza 2 linię.Ogólnie perspektywy na najbliższy sezon nie wyglądają dobrze.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10917.05.2017, 23:07

Macie może jakiś stream do SW z Huddersfield?

Marioht komentarzy: 611417.05.2017, 22:57

"Co ludzie widzą w Kownackim? Słabiutki jest."

Słaby.
Uwzględniając potencjał... mógłby Milikowi buty czyścić w swoim czasie. O Lewandowskim nie ma co nawet wspominać...

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 22:50

Istanbul Basaksehir pokonuje Fenerbahce w karnych 10:9.Dziesiątego karnego wykorzystał jeden z naszych ulubionych byłych zawodników - Adebayor

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.05.2017, 22:42

Spojrzałem ile wynosi rekord remisów w całym sezonie PL - 17, czyli United nie ma już szans go wyrównać. Jednak jest możliwość, by piłkarze Manchesteru zostali samodzielnym liderem w podziale punktów w meczach domowych. Wystarczy do tego remis w ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 22:37

Dogrywka w Sheffield.Oj będzie się działo :D

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.05.2017, 22:32

Mihex
Końcówka sezonu, a walka o najgorszych sędziów dalej trwa. Uparci.

Mihex komentarzy: 2360417.05.2017, 22:30

Ale ostry wałek poszedł w tym meczu Realu z Aspasem xD
Gościu został wycięty przez Ramosa i dostał czerwoną. Brawo sędziowie w Hiszpanii. Podejrzewam, że Hiszpańscy sędziowie są na poziomie Deana. Wszyscy.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 317.05.2017, 22:30

Ja tam wolę Sheffield W ale i Leeds nie pogardze. Z resztą ywałem na ich spotkaniach.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.05.2017, 22:29

Jak widzę co Lech gra w ważnych meczach, to nawet nie mają szans na mistrza

altraz komentarzy: 282 newsów: 9917.05.2017, 22:28

mistique - o, dobrze słyszeć że chociaż tutaj nie obowiązuje ten durny przepis

altraz komentarzy: 282 newsów: 9917.05.2017, 22:26

Widzieliście za co czerwoną dostał Aspas w meczu z Realem? Dla mnie karny dla Vigo, a nie symulka

Czeczenia komentarzy: 1249417.05.2017, 22:26

Jak zawsze z Lechem, Legia górą. Ale z przebiegu gry w końcu to Legia trzymała za mordę ten mecz. Z tym bywało dotychczas różnie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 22:25

@pumeks

Dogrywka przy takim wyniku będzie.W fazie play off o Premier League bramki na wyjeździe nie liczą się podwójnie
W LM też tak powinno być

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 22:24

@Szogun

Akurat od dwóch sezonów wkręciłem się trochę w Championship i nie narzekam nawet dzisiaj na brak emocji.Druga sprawa jest taka, że ja lubię Huddersfield prawie tak samo jak Leeds więc widzisz o co chodzi :P

pumeks komentarzy: 2080817.05.2017, 22:20

Czyżby Huddersfield w Premiership?

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11717.05.2017, 22:20

Co ludzie widzą w Kownackim? Słabiutki jest.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 317.05.2017, 22:19

mistique Czemu akurat Huddersfield oglądasz bo mieszkałem blisko Sheffield i Huddersfield właśnie??

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 22:17

Huddersfield trafia na 1-1.Będzie się działo w końcówce meczu

Mihex komentarzy: 2360417.05.2017, 22:16

Obrona Pogoni to nieźli parodyści xD Murawski też kung fu trenuje widzę.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 317.05.2017, 22:13

emelkan To właśnie mówię,że Dembele na napad bo lepszego trudno będzie Nam wyciągnąć. Może jakimś cudem Icardi.Środek Danillo z Porto powinien ogarnąc ten bajzel albo Carvalho.

Gerwazy komentarzy: 169817.05.2017, 22:06

widzieli co Ozil zrobil?

kibicarsenalu123 komentarzy: 88417.05.2017, 22:06

Ameryki nie odkryłeś stwierdzeniem, że w PL są "nieco" wyższe standardy. Kapustka to akurat przykład napalonego młodziana na zachód. A prawda jest taka, że Odidja po prostu w Legii ma swobode i został wypromowany aby na nim zarobić.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10917.05.2017, 22:03

@Szogun

Jak dla mnie to środek pola powinien być priorytetem (i napastnik) - tu przegraliśmy większość meczów z czołówką

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 317.05.2017, 21:59

Jeśli Sanchez odejdzie brać tego Diao zanim cena osiągnie za niego krocie,Coste i Dembele a potem kombinować ze środkiem ale do tego trzeba by się kogoś pozbyć.

Maestro08 komentarzy: 133517.05.2017, 21:52

Ma ktoś dobrą transmisję monaco? Bo ja co nie znajduje to transmisję z kalkulatora

darros komentarzy: 83917.05.2017, 21:43

kanonier

dzięki

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.05.2017, 21:42

darros komentarzy: 83917.05.2017, 21:39

Ma ktoś ciekawego streama meczu legii z lechem?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.05.2017, 21:35

Mihex
No jasne ze sprawdzilem, bo jak inaczej.

Czeczenia komentarzy: 1249417.05.2017, 21:35

Z całym szacunkiem, ale w Premier League są "nieco" wyższe wymagania. Vide Kapustka, a propos transferów z e-klasy.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88417.05.2017, 21:32

Ale jednak w Norwich nie miał takiej formy jak teraz ma w Legii.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.05.2017, 21:30

Już po finale pucharu Włoch

Mihex komentarzy: 2360417.05.2017, 21:29

Kanonier
Jak zgadłeś? Przyznaj się cwaniaczku, sprawdziłeś w necie.

Czeczenia komentarzy: 1249417.05.2017, 21:23

Smutno-śmieszne jak odpad z Norwich zjada tę ligę jak chce. Mało go w mediach, po prostu robi swoje, takich piłkarzy lubię najbardziej - minimum gadania, dużo grania.

Pogoń - Nieciecza
Dawno nie widziałem tak pięknego pod każdym względem sportowym, a zwłaszcza technicznym zawodników, meczu piłkarskiego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.05.2017, 21:13