Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0.

Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0. 17.03.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 3369 komentarzy

Miało być pięknie, inaczej niż zwykle, było jak zawsze. Arsenal mimo pięknej pogoni za marzeniami, kolejny raz wyłożył się na ostatniej prostej i nie potrafił odrobić straty z pierwszego meczu. Z meczu, który odbył się na własnym stadionie i został przegrany na własne życzenie.

Monaco w tym dwumeczu wcale nie było drużyną lepszą, a perfekcyjna i solidna obrona nieprzepuszczająca ataków to tylko mit. Sam Olivier Giroud przez te 180 minut oddał osiem strzałów, a do tego dochodzą próby innych zawodników. Czy perfekcyjna defensywa dopuściłaby do około dziesięciu podbramkowych, niemalże stuprocentowych okazji w tym dwumeczu? Oczywiście, że nie. Zawiodło jednak wykończenie, zwłaszcza to z pierwszego meczu, kiedy nic nie wychodziło. A że niewykorzystane okazje lubią się mścić, kontrataki monakijczyków okazały się zabójcze dla brygady Wengera.

Monaco było słabsze w dwumeczu, stworzyło sobie mniej sytuacji, a obrona - mimo tej kapitulacji defensywnej na Emirates Stadium - popełniła więcej błędów. To nie wystarczyło do awansu, a londyńczycy znowu odpadają z walki o Ligę Mistrzów po szalonym, ale nieudanym pościgu. Tym razem nie można już zrzucić winy na losowanie, bo Arsenal otrzymał teoretycznie najsłabszego rywala. Rywala, którego i tak nie był w stanie przejść.

AS Monaco: Subasić - Fabinho, Wallace, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan, Kondogbia - Dirar (86. Elderson), Berbatow (69. B. Silva), Martial (59. Carrasco)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs) - Coquelin (63. Ramsey) - Welbeck, Cazorla, Özil, Sanchez - Giroud

Mimo że to Kanonierzy mieli rzucić się do morderczych ataków w początkowej fazie meczu, to gospodarze jako pierwsi zaczęli stwarzać zagrożenie. W trzeciej minucie strzał z dystansu oddał Joao Moutinho, ale piłka przeleciała ponad bramką.

Londyńczycy nie wyglądali jak drużyna, która desperacko potrzebuje trzech bramek, by wywalczyć awans. Środek pola w Arsenalu w ogóle nie istniał, a w drużynie nie było komu rozgrywać akcji. Monaco nie wyglądało z kolei na zespół, który miał ochotę stracić w tym starciu jakiegokolwiek gola, a co dopiero więcej.

Pierwszy sygnał do ataku Kanonierzy dali dopiero w 14. minucie meczu, kiedy to dobrym dośrodkowaniem z prawej flanki popisał się Hector Bellerin. Olivier Giroud oddał strzał głową, ale było to jego siódme niecelne uderzenie w tym dwumeczu.

Podopieczni Arsene'a Wengera zaczęli częściej szturmować na bramkę Subasicia, ale w dalszym ciągu brakowało im klarownych okazji na strzelenie gola. W 19. minucie bliski umieszczenia piłki w bramce był Cazorla, ale jego strzał z woleja zatrzymał się na Kurzawie.

W 23. minucie Santi Cazorla dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a obrońca Monaco przedłużył ją do wybiegającego na wolne pole Laurenta Koscielnego. Francuz oddał strzał w poprzeczkę, ale sędzia mimo wszystko odgwizdał spalonego. Niesłusznie.

Ofensywne trio Arsenalu było bardzo aktywne przed polem bramkowym Monaco i starało się znaleźć jakiś sposób na sforsowanie szczelnej defensywy rywala, ale Francuzi nie chcieli ułatwiać życia londyńskiej ekipie.

Nie chciała ułatwiać defensywa, więc zrobił to Subasić. Welbeck posłał świetne podanie do Oliviera Girouda, a chorwacki golkiper po interwencji przy pierwszym strzele, umożliwił Francuzowi dobitkę. Były gracz Montpellieru umieścił piłkę tuż pod poprzeczką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie. 1/3...

Chwilę później mogło być 2-0! Po składnej akcji londyńskiej ekipy, mocny strzał oddał Daniel Welbeck, ale piłka po jego uderzenia odbiła się od nóg Abdennoura i wyszła na rzut rożny. Ofiarna, ale bardzo szczęśliwa interwencja marokańskiego defensora.

W 42. minucie Alexis Sanchez został ukarany żółtym kartonikiem za upadek w polu karnym po bliskim starciu z Nabilem Dirarem. Kibice nie do końca zgadzali się ze słusznością tej decyzji.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Arsenal jeszcze raz spróbował pokonać Danijela Subasicia. Świetna akcja Welbecka zakończyła się dośrodkowaniem do Girouda, ale Chorwat zdołał wyłapać piłkę po strzale Francuza. Dokonał tego również minutę później, kiedy z ostrego kąta strzelał Welbeck.

Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem londyńczyków. Awans wciąż jest możliwy, brakuje tylko wykończenia.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony Arsenalu. Z rzutu wolnego precyzyjnie strzelał Mesut Özil, ale Subasić sprawnie przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później zadrżały serca kibiców Arsenalu, po tym jak na wolne pole w sytuacji sam na sam z Ospiną wyszedł Nabil Dirar. Kolumbijczyk zdołał pokonać Marokańczyka, ale arbiter i tak zasygnalizował spalonego. Ogromna ulga.

W 63. minucie Wenger podjął ryzykowną decyzję o ściągnięciu jedynego zawodnika grającego tuż przed formacją defensywną. W miejsce Coquelina pojawił się Ramsey.

W 67. minucie dał o sobie znać Ferreira-Carrasco, który dziesięć minut wcześniej zameldował się na murawie. Belg nękał defensywę Arsenalu, ale ta stanęła na wysokości zadania, a Bellerin powstrzymał nacierającego zawodnika.

W 71. minucie Theo Walcott zastąpił Daniela Welbecka. Rozgrywający słabe spotkanie Sanchez wciąż pozostawał na murawie, Arsene Wenger liczył na jeden przebłysk geniuszu chilijskiego napastnika.

Na jedenaście minut przed końcem meczu zmiennicy dają Arsenalowi bramkę! Theo Walcott strzelił w słupek po składnej akcji, ale z dobitką czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey, który pokonał Subasicia! 2/3...

W 83. minucie Gibbs zmienił Monreala. Zupełnie niezrozumiała zmiana.

Kanonierzy nacierali, próbowali, dośrodkowywali, ale brakowało strzałów. Obrona Monaco wytrwała do końca meczu bez straty gola na 0-3, a drużyna z księstwa awansowała do ćwierćfinału. Arsenal po ambitnej walce kolejny raz z rzędu odpada już w 1/8 finału.

AS MonacoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11720.03.2015, 12:18

Chciałbym takie drużyny w półfinale: PSG, Atletico, Porto, Monaco.

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 12:17

W sumie mielibyśmy jedną z najłatwiejszych dróg do finału. Gdyby.. gdyby..

Dejwid1991 komentarzy: 8520.03.2015, 12:17

a jak jest z pófinałami? kto z kim

michalm1 komentarzy: 702020.03.2015, 12:17

Arsenal - Juventus

kowalski komentarzy: 269720.03.2015, 12:16

Z Juve nie bylibyśmy bez szans. Ale już nie ma co gdybać.

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 12:16

Nie ukrywam, że mogły być lepsze pary. Jednak ja będę trzymał kciuki za PSG, Real, Porto i Juventus.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.03.2015, 12:16

Dwie powtórki z rozrywki.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.03.2015, 12:15

psg - barka bedzie smiesznie :)

real atletico tez ciekawie

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11720.03.2015, 12:15

I gralibyśmy sobie z Juventusem. Szkoda.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.03.2015, 12:08

michalm1 - naprawde dopiero teraz na to wpadles? :)

o tym bylo trabione pare dni po transferze Ozila ;]

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 12:07

No to jedziemy z losowaniem.

michalm1 komentarzy: 702020.03.2015, 12:00

Kolejny sensacyjny news !

Arsenal sprzedal Gervinho do Romy, zeby Lamela mogl dolaczyc do Spurs, zbey Spurs mogli sprzedac mogli sprzedac Bale'a do Realu, po to zeby Real mogl sprzedac Ozila do Arsenalu.

Wenger mistrz taktyki

kamilo_oo komentarzy: 2356720.03.2015, 11:57

michalm

Manchester United

michalm1 komentarzy: 702020.03.2015, 11:56

Paru pilkarzy Monaco bylo na dopingu w rewanzowym meczu Ligi Mistrzow i awans ma dostac Arsenal.

Wenger podobno juz jest w samolocie, ma lekkie problemy z zapieciem marynarki.

Za pare minut losowanie na kogo trafimy jak myslicie ?

kamilo_oo komentarzy: 2356720.03.2015, 11:51

Zaćmienie wciagneło nawet Bayern

Resoviak77 komentarzy: 155320.03.2015, 11:40

We France Football .aż 85 % użytkowników uznało Karakana najlepszym w historii .Pogba wylatuje na dwa miesiące ,a Simeone jest kuszony przez City.

grzegorz1211 komentarzy: 1030220.03.2015, 11:31

Na stronie Liverpoolu piszą że Theo jest na ich radarze. Chyba szykują się na odejście Sterlinga. mam nadzieja że Wenger potraktuje ich tak samo jak oni nas gdy chcieliśmy pozyskać Suareza

kamilo_oo komentarzy: 2356720.03.2015, 11:24

simple

Wiem tylko, że na Nokiach Lumii tak jest

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.03.2015, 11:21

kamilo_oo
W każdym telefonie w ten sam sposób się to robi? Bo ostatnio mój brat też się skarżył, że mu z konta pieniądze znikają.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11720.03.2015, 11:20

Tak teraz patrzę na kontuzje i zawieszenia w Newcastle. Jeżeli tego meczu nie wygramy, to będzie kolejna kompromitacja.

simpelmann---> Mam nadzieję, że zostanie z nami jak najdłużej.

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 11:20

mistique
Jak dla mnie jeden z lepszych polskich trenerów.

marimoshi komentarzy: 472820.03.2015, 11:19

Ostatnia kolejka 1 ligi i wygrana Jagi z Widzewem 2-1. Pierwszy mój mecz widziany na żywo :P Pamiętam jeszcze,że Widzew wyszedł na prowadzenie po bramce Grzeleka

kamilo_oo komentarzy: 2356720.03.2015, 11:19

ziomek

Ja na początku też tak miałem i mi troche siana z konta zabrało

ziomek1245 komentarzy: 106720.03.2015, 11:17

kamilo_oo
Zrobiłem jak mówisz, nie wiem jeszcze czy pomogło, ale i tak wielkie dzięki za rade.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.03.2015, 11:12

Ojrzyński w Bielsku robi świetną robote.Do Pogoni by mi pasował, ale do słabszego klubu nie przejdzie przecież :P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.03.2015, 11:09

mistiqueAFC
Myślałem, że wiosną jeszcze choćby powalczą ale już nie pozostawiam sobie złudzeń. Nie z tym składem, nie z tym trenerem. Mam nadzieję, że w drugiej lidze się to jeszcze bardziej nie posypie.

arsenallord
Nie zdziwi mnie, gdy kiedyś będzie trenował Legię lub Lecha.

@simpll

Druga liga i Błękitni czekają.Nie ma co sie oszukiwać, ale Widzew to chyba umiera

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.03.2015, 11:03

arsenallord
Ja wciąż żałuję, że gdy pozbyto się Ojrzyńskiego z Korony to Widzew bardziej się nie postarał o niego.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11720.03.2015, 11:00

marimoshi---> A ja liczę na przełamanie i 3 punkty zostaną w Bielsku.

ziomek1245 komentarzy: 106720.03.2015, 10:59

Mam od wczoraj telefon Lumia 535. Wszystko ładnie tylko że z konta ucieka mi kasa. Wczoraj miałem 80 zł na koncie, dzisiaj rano 74, a teraz mam już 66. Korzystam tylko z wi fi, a smsów pisałem jak na lekarstwo. Miał kiedyś ktoś coś takiego?

marimoshi komentarzy: 472820.03.2015, 10:58

Jednak ten bilans między Podbeskidziem i Jagą bardziej na remis :D Coś czuję grad bramek ;d

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.03.2015, 10:58

mistiqueAFC
A co ja mam o Widzewie powiedzieć.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.03.2015, 10:57

Szkoda, że Legia i tak wygra tą lige na miękko.Ja to swoją Pogonią zalamany jestem

kamilo_oo komentarzy: 2356720.03.2015, 10:56

No i Legia polegnie w Poznaniu teraz ;)

marimoshi komentarzy: 472820.03.2015, 10:51

Jadze dobrze idzie z Podbeskidziem :D Liczę na 3 punkty i na ładny meczyk.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.03.2015, 10:50

marimoshi, mistiqueAFC
On już ma 30 lat. Rozumiem, że chce dorobić ale bez przesady.

A najlepszy komentarz Marka Jóźwiaka:
"Piątkowskiemu chyba cegłówka na głowę spadła".

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11720.03.2015, 10:49

marimoshi---> Teraz chyba Podbeskidzie - Jagiellonia w następnej kolejce :D Będzie ciekawy mecz.

marimoshi komentarzy: 472820.03.2015, 10:45

Wow. Jak nie zmieni gadki to jego czas w Białymstoku się skończył. Jednak nie wiadomo ile w tym jest prawdy. Sezon temu nie czarował. Skoro udało się Quintane zastąpić więc Piątka też można.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.03.2015, 10:45