Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0.

Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0. 17.03.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 3369 komentarzy

Miało być pięknie, inaczej niż zwykle, było jak zawsze. Arsenal mimo pięknej pogoni za marzeniami, kolejny raz wyłożył się na ostatniej prostej i nie potrafił odrobić straty z pierwszego meczu. Z meczu, który odbył się na własnym stadionie i został przegrany na własne życzenie.

Monaco w tym dwumeczu wcale nie było drużyną lepszą, a perfekcyjna i solidna obrona nieprzepuszczająca ataków to tylko mit. Sam Olivier Giroud przez te 180 minut oddał osiem strzałów, a do tego dochodzą próby innych zawodników. Czy perfekcyjna defensywa dopuściłaby do około dziesięciu podbramkowych, niemalże stuprocentowych okazji w tym dwumeczu? Oczywiście, że nie. Zawiodło jednak wykończenie, zwłaszcza to z pierwszego meczu, kiedy nic nie wychodziło. A że niewykorzystane okazje lubią się mścić, kontrataki monakijczyków okazały się zabójcze dla brygady Wengera.

Monaco było słabsze w dwumeczu, stworzyło sobie mniej sytuacji, a obrona - mimo tej kapitulacji defensywnej na Emirates Stadium - popełniła więcej błędów. To nie wystarczyło do awansu, a londyńczycy znowu odpadają z walki o Ligę Mistrzów po szalonym, ale nieudanym pościgu. Tym razem nie można już zrzucić winy na losowanie, bo Arsenal otrzymał teoretycznie najsłabszego rywala. Rywala, którego i tak nie był w stanie przejść.

AS Monaco: Subasić - Fabinho, Wallace, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan, Kondogbia - Dirar (86. Elderson), Berbatow (69. B. Silva), Martial (59. Carrasco)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs) - Coquelin (63. Ramsey) - Welbeck, Cazorla, Özil, Sanchez - Giroud

Mimo że to Kanonierzy mieli rzucić się do morderczych ataków w początkowej fazie meczu, to gospodarze jako pierwsi zaczęli stwarzać zagrożenie. W trzeciej minucie strzał z dystansu oddał Joao Moutinho, ale piłka przeleciała ponad bramką.

Londyńczycy nie wyglądali jak drużyna, która desperacko potrzebuje trzech bramek, by wywalczyć awans. Środek pola w Arsenalu w ogóle nie istniał, a w drużynie nie było komu rozgrywać akcji. Monaco nie wyglądało z kolei na zespół, który miał ochotę stracić w tym starciu jakiegokolwiek gola, a co dopiero więcej.

Pierwszy sygnał do ataku Kanonierzy dali dopiero w 14. minucie meczu, kiedy to dobrym dośrodkowaniem z prawej flanki popisał się Hector Bellerin. Olivier Giroud oddał strzał głową, ale było to jego siódme niecelne uderzenie w tym dwumeczu.

Podopieczni Arsene'a Wengera zaczęli częściej szturmować na bramkę Subasicia, ale w dalszym ciągu brakowało im klarownych okazji na strzelenie gola. W 19. minucie bliski umieszczenia piłki w bramce był Cazorla, ale jego strzał z woleja zatrzymał się na Kurzawie.

W 23. minucie Santi Cazorla dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a obrońca Monaco przedłużył ją do wybiegającego na wolne pole Laurenta Koscielnego. Francuz oddał strzał w poprzeczkę, ale sędzia mimo wszystko odgwizdał spalonego. Niesłusznie.

Ofensywne trio Arsenalu było bardzo aktywne przed polem bramkowym Monaco i starało się znaleźć jakiś sposób na sforsowanie szczelnej defensywy rywala, ale Francuzi nie chcieli ułatwiać życia londyńskiej ekipie.

Nie chciała ułatwiać defensywa, więc zrobił to Subasić. Welbeck posłał świetne podanie do Oliviera Girouda, a chorwacki golkiper po interwencji przy pierwszym strzele, umożliwił Francuzowi dobitkę. Były gracz Montpellieru umieścił piłkę tuż pod poprzeczką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie. 1/3...

Chwilę później mogło być 2-0! Po składnej akcji londyńskiej ekipy, mocny strzał oddał Daniel Welbeck, ale piłka po jego uderzenia odbiła się od nóg Abdennoura i wyszła na rzut rożny. Ofiarna, ale bardzo szczęśliwa interwencja marokańskiego defensora.

W 42. minucie Alexis Sanchez został ukarany żółtym kartonikiem za upadek w polu karnym po bliskim starciu z Nabilem Dirarem. Kibice nie do końca zgadzali się ze słusznością tej decyzji.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Arsenal jeszcze raz spróbował pokonać Danijela Subasicia. Świetna akcja Welbecka zakończyła się dośrodkowaniem do Girouda, ale Chorwat zdołał wyłapać piłkę po strzale Francuza. Dokonał tego również minutę później, kiedy z ostrego kąta strzelał Welbeck.

Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem londyńczyków. Awans wciąż jest możliwy, brakuje tylko wykończenia.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony Arsenalu. Z rzutu wolnego precyzyjnie strzelał Mesut Özil, ale Subasić sprawnie przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później zadrżały serca kibiców Arsenalu, po tym jak na wolne pole w sytuacji sam na sam z Ospiną wyszedł Nabil Dirar. Kolumbijczyk zdołał pokonać Marokańczyka, ale arbiter i tak zasygnalizował spalonego. Ogromna ulga.

W 63. minucie Wenger podjął ryzykowną decyzję o ściągnięciu jedynego zawodnika grającego tuż przed formacją defensywną. W miejsce Coquelina pojawił się Ramsey.

W 67. minucie dał o sobie znać Ferreira-Carrasco, który dziesięć minut wcześniej zameldował się na murawie. Belg nękał defensywę Arsenalu, ale ta stanęła na wysokości zadania, a Bellerin powstrzymał nacierającego zawodnika.

W 71. minucie Theo Walcott zastąpił Daniela Welbecka. Rozgrywający słabe spotkanie Sanchez wciąż pozostawał na murawie, Arsene Wenger liczył na jeden przebłysk geniuszu chilijskiego napastnika.

Na jedenaście minut przed końcem meczu zmiennicy dają Arsenalowi bramkę! Theo Walcott strzelił w słupek po składnej akcji, ale z dobitką czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey, który pokonał Subasicia! 2/3...

W 83. minucie Gibbs zmienił Monreala. Zupełnie niezrozumiała zmiana.

Kanonierzy nacierali, próbowali, dośrodkowywali, ale brakowało strzałów. Obrona Monaco wytrwała do końca meczu bez straty gola na 0-3, a drużyna z księstwa awansowała do ćwierćfinału. Arsenal po ambitnej walce kolejny raz z rzędu odpada już w 1/8 finału.

AS MonacoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 13:35

Czeczenia
Wyczuwam tutaj jakieś odniesienie do Paula z tym piciem? Z tego co czytałem jego książkę to ostro w palnik lubił sobie dać.

Czeczenia komentarzy: 1247520.03.2015, 13:29

Nie wiem co ty do mnie mówisz. Paul Merson ma dzisiaj urodziny, trzeba to oblać!

gothegunners1886 komentarzy: 309820.03.2015, 13:26

Czeczenia

To porównanie....

Czeczenia komentarzy: 1247520.03.2015, 13:19

Co obchodzi?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 13:19

Sevilla - Wolfsburg na narodowym? OGladalbym.

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 13:18

michalm
Przecież w dwumeczu było 2:2, a Dnipro gol na wyjeździe więc papa Ajax.

Dobre losowanie. Sevilla wywala Zenit (nie cierpię tego klubu), a Wolfsburg ogrywa Napoli i lecą dalej żeby spotkać się w finale.

gothegunners1886 komentarzy: 309820.03.2015, 13:18

Czeczenia

A kogo to obchodzi oprócz niektórych Polaków...:)

kamilo

Konoplanka górą ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 13:18

W sumie SEvilla rzuci wszystkie sily na LE, bo to dla nich jedyna szansa na LM w przyszlym roku :D

Czeczenia komentarzy: 1247520.03.2015, 13:16

Aha, gdyby ktoś napisał, że Arsenal miałby łatwą drogę do półfinału/finału, to radzę zejść na ziemię.

To tak jakbyś wybierał się na Mount Everest, ale poślizgnął na gównie pod własną klatką, wspominając później jak było blisko.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 13:16

Czeczenia
Z jednej strony odpadnie hiszpanska druzyna , a z drugiej co najmniej jedna znajdzie sei w polfinale ;d

Czeczenia komentarzy: 1247520.03.2015, 13:12

To pocieszające dla kibiców ligi angielskiej, że w końcu odpadnie jakaś hiszpańska drużyna w fazy pucharowej.

Anglia jeden zawodnik, Polska trzech. Anglia wstyd i kompromitacja, Polska z potencjałem jak nigdy.

pytri komentarzy: 38920.03.2015, 13:10

FabsFAN
z Tottenhamu pewnie cięzko byłoby go wyciagnąć kilka lat temu, co nie zmienia faktu, że potrzebny jakiś solidny generał środka pola, bo na Artete to już nie ma co liczyć, Coq daje rade, ale do przodu mizernie. Pożyjemy, zobaczymy co tam Arsene zamiesza w okienku, bo na nowego managera nie ma co liczyć, bo przecież znów będzie Top4 i może FA Cup ;/

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 220.03.2015, 13:07

Gothe
Tak, tam znajdziesz wszystkie apki na androida. W iPhonie jest AppStore.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 13:07

pytri
A ja Carricka, gdyby byl troszke mlodszy :D

pytri komentarzy: 38920.03.2015, 13:04

Z obecnych angielskich piłkarzy kupiłbym jedynie Austina, bo w dobrym wieku i widać, że ma chłop smykałke do strzelania goli, no i może Sterlinga, ale to impossible.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 13:02

michalm1
"Przynajmniej" .....

Valencia na CN nie bedzie az tak trudna. Emery za to chyba ngidy nie wygrał z Barcą ; ) A trzeba pamiętać, że PSG musi tez gonic w swojej lidze. A i Sevilla ma Lige Europy, wiec musza zarotowac.

michalm1 komentarzy: 702020.03.2015, 13:00

Terminarz Barcelony :

11.04. 2015 Sevilla - Barcelona Liga
14.04. 2015 PSG - Barcelona Liga Mistrzów
18.04. 2015 Barcelona - Valencja Liga
22.04.2015 Barcelona - PSG Liga Mistrzów

ojj chyba PSG bedzie miec szanse. Barcelona gra caly sezon praktycznie jednym skladem, bynajmniej z przodu.

pytri komentarzy: 38920.03.2015, 13:00

No pewnie, bo z tymi Anglikami to póki co, nie za bardzo. Na słabych w premiership wystarczy, ale im wyżej tym gorzej to wygląda. Ale Papcio sobie wkręcił, że zrobi trzon repry Anglii w Arsenalu, jak tak mu zależy to mógł zostać ich selekcjonerem :D, a nie potem lanie w Europie od Monaco i sezon w sezon te same wyniki

gothegunners1886 komentarzy: 309820.03.2015, 13:00

play.google.com/store

Mało co się znam czy te wszyskie aplikacje są dla Androida?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 12:57

pytri
Znacznie lepsza bylaby zajawka na Francuzow/Niemcow , bo te reprezentacje prezentuje wysoki poziom.

pytri komentarzy: 38920.03.2015, 12:52

Jeden Anglik w pucharach europejskich, mega słaby występ Anglii na mundialu, a Wenger i tak dalej bedzie sprowadzał Anglików i na dodatek nie tych z najwyższej półki, potem lament, że co rok to samo. Oby mu ta zajawka na Anglików przeszła, bo chłopaki nie dają rady ostatnio

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.03.2015, 12:49

komuś hajc z konta ucieka. pewnie sms premium

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 12:49

Arsenallord
Manchesterowi City dawales więcej xD

gothegunners1886 komentarzy: 309820.03.2015, 12:48

Ten kto trafi na Juve lub Monaco w półfinale ten ma szczęście i otwartą drogę do finału w Berlinie na który mam nadzieję pojade zależy kto będzie grał w finale..:)

gothegunners1886 komentarzy: 309820.03.2015, 12:40

Mielibyśmy świetną szanse na półfinał kur..

Alonso

To jest wiadoma rzecz..

mitmichael komentarzy: 4924320.03.2015, 12:39

Monaco jeszcze Lige Mistrzow wygra :D Ładne pary, bedzie co ogladac

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 12:39

arsenallord
Aby było ciekawiej wolałbym aby Juve awansowało. Mimo wszystko ta para pokazuje jak słaby poziom w tym roku jest w LM. Juve albo takie Monaco w 1/2.. Z roku na rok LM coraz śmieszniejsza się robi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 12:38

Arsenallord
Jak wyceniasz szanse w dwumeczu Psg - Barca (; ?

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 12:38

Kumpel właśnie mi mówi, że tylko jeden anglik został w europejskich pucharach. Jeżeli to prawda to kompromitacja Anglii po całości..

Alonso komentarzy: 1282420.03.2015, 12:33

Ustawka jak zawsze. Bayern, Barca,Real na siebie nie trafiają i zawsze mają pierwszy mecz na wyjezdzie.

michalm1 komentarzy: 702020.03.2015, 12:32

Awansuje Monaco, Atletico, Barcelona i Bayern.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11720.03.2015, 12:29

amadeo---> Nienawidzę Juventusu i mam nadzieję, że przegrają z Monaco.

DexteR_000 komentarzy: 762120.03.2015, 12:29

Monaco ma szanse na półfinał...

amadi00 komentarzy: 25820.03.2015, 12:28

Awansuje PSG Atletico Bayern Juventus

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 320.03.2015, 12:26

Overmars Nie chcialem zeby sie zwierze meczylo wiec dekapitacja toporkiem i mam pewnosc,ze zbiory beda ok.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11720.03.2015, 12:26

Bayern, Barca i Real - wszystkie te drużyny pierwsze mecze mają na wyjeździe, przypadek?

amadeo komentarzy: 514920.03.2015, 12:25