Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0.

Same old Arsenal, porażka mimo wygranej 2-0. 17.03.2015, 21:38, Sebastian Czarnecki 3369 komentarzy

Miało być pięknie, inaczej niż zwykle, było jak zawsze. Arsenal mimo pięknej pogoni za marzeniami, kolejny raz wyłożył się na ostatniej prostej i nie potrafił odrobić straty z pierwszego meczu. Z meczu, który odbył się na własnym stadionie i został przegrany na własne życzenie.

Monaco w tym dwumeczu wcale nie było drużyną lepszą, a perfekcyjna i solidna obrona nieprzepuszczająca ataków to tylko mit. Sam Olivier Giroud przez te 180 minut oddał osiem strzałów, a do tego dochodzą próby innych zawodników. Czy perfekcyjna defensywa dopuściłaby do około dziesięciu podbramkowych, niemalże stuprocentowych okazji w tym dwumeczu? Oczywiście, że nie. Zawiodło jednak wykończenie, zwłaszcza to z pierwszego meczu, kiedy nic nie wychodziło. A że niewykorzystane okazje lubią się mścić, kontrataki monakijczyków okazały się zabójcze dla brygady Wengera.

Monaco było słabsze w dwumeczu, stworzyło sobie mniej sytuacji, a obrona - mimo tej kapitulacji defensywnej na Emirates Stadium - popełniła więcej błędów. To nie wystarczyło do awansu, a londyńczycy znowu odpadają z walki o Ligę Mistrzów po szalonym, ale nieudanym pościgu. Tym razem nie można już zrzucić winy na losowanie, bo Arsenal otrzymał teoretycznie najsłabszego rywala. Rywala, którego i tak nie był w stanie przejść.

AS Monaco: Subasić - Fabinho, Wallace, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan, Kondogbia - Dirar (86. Elderson), Berbatow (69. B. Silva), Martial (59. Carrasco)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs) - Coquelin (63. Ramsey) - Welbeck, Cazorla, Özil, Sanchez - Giroud

Mimo że to Kanonierzy mieli rzucić się do morderczych ataków w początkowej fazie meczu, to gospodarze jako pierwsi zaczęli stwarzać zagrożenie. W trzeciej minucie strzał z dystansu oddał Joao Moutinho, ale piłka przeleciała ponad bramką.

Londyńczycy nie wyglądali jak drużyna, która desperacko potrzebuje trzech bramek, by wywalczyć awans. Środek pola w Arsenalu w ogóle nie istniał, a w drużynie nie było komu rozgrywać akcji. Monaco nie wyglądało z kolei na zespół, który miał ochotę stracić w tym starciu jakiegokolwiek gola, a co dopiero więcej.

Pierwszy sygnał do ataku Kanonierzy dali dopiero w 14. minucie meczu, kiedy to dobrym dośrodkowaniem z prawej flanki popisał się Hector Bellerin. Olivier Giroud oddał strzał głową, ale było to jego siódme niecelne uderzenie w tym dwumeczu.

Podopieczni Arsene'a Wengera zaczęli częściej szturmować na bramkę Subasicia, ale w dalszym ciągu brakowało im klarownych okazji na strzelenie gola. W 19. minucie bliski umieszczenia piłki w bramce był Cazorla, ale jego strzał z woleja zatrzymał się na Kurzawie.

W 23. minucie Santi Cazorla dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a obrońca Monaco przedłużył ją do wybiegającego na wolne pole Laurenta Koscielnego. Francuz oddał strzał w poprzeczkę, ale sędzia mimo wszystko odgwizdał spalonego. Niesłusznie.

Ofensywne trio Arsenalu było bardzo aktywne przed polem bramkowym Monaco i starało się znaleźć jakiś sposób na sforsowanie szczelnej defensywy rywala, ale Francuzi nie chcieli ułatwiać życia londyńskiej ekipie.

Nie chciała ułatwiać defensywa, więc zrobił to Subasić. Welbeck posłał świetne podanie do Oliviera Girouda, a chorwacki golkiper po interwencji przy pierwszym strzele, umożliwił Francuzowi dobitkę. Były gracz Montpellieru umieścił piłkę tuż pod poprzeczką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie. 1/3...

Chwilę później mogło być 2-0! Po składnej akcji londyńskiej ekipy, mocny strzał oddał Daniel Welbeck, ale piłka po jego uderzenia odbiła się od nóg Abdennoura i wyszła na rzut rożny. Ofiarna, ale bardzo szczęśliwa interwencja marokańskiego defensora.

W 42. minucie Alexis Sanchez został ukarany żółtym kartonikiem za upadek w polu karnym po bliskim starciu z Nabilem Dirarem. Kibice nie do końca zgadzali się ze słusznością tej decyzji.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Arsenal jeszcze raz spróbował pokonać Danijela Subasicia. Świetna akcja Welbecka zakończyła się dośrodkowaniem do Girouda, ale Chorwat zdołał wyłapać piłkę po strzale Francuza. Dokonał tego również minutę później, kiedy z ostrego kąta strzelał Welbeck.

Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem londyńczyków. Awans wciąż jest możliwy, brakuje tylko wykończenia.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony Arsenalu. Z rzutu wolnego precyzyjnie strzelał Mesut Özil, ale Subasić sprawnie przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później zadrżały serca kibiców Arsenalu, po tym jak na wolne pole w sytuacji sam na sam z Ospiną wyszedł Nabil Dirar. Kolumbijczyk zdołał pokonać Marokańczyka, ale arbiter i tak zasygnalizował spalonego. Ogromna ulga.

W 63. minucie Wenger podjął ryzykowną decyzję o ściągnięciu jedynego zawodnika grającego tuż przed formacją defensywną. W miejsce Coquelina pojawił się Ramsey.

W 67. minucie dał o sobie znać Ferreira-Carrasco, który dziesięć minut wcześniej zameldował się na murawie. Belg nękał defensywę Arsenalu, ale ta stanęła na wysokości zadania, a Bellerin powstrzymał nacierającego zawodnika.

W 71. minucie Theo Walcott zastąpił Daniela Welbecka. Rozgrywający słabe spotkanie Sanchez wciąż pozostawał na murawie, Arsene Wenger liczył na jeden przebłysk geniuszu chilijskiego napastnika.

Na jedenaście minut przed końcem meczu zmiennicy dają Arsenalowi bramkę! Theo Walcott strzelił w słupek po składnej akcji, ale z dobitką czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey, który pokonał Subasicia! 2/3...

W 83. minucie Gibbs zmienił Monreala. Zupełnie niezrozumiała zmiana.

Kanonierzy nacierali, próbowali, dośrodkowywali, ale brakowało strzałów. Obrona Monaco wytrwała do końca meczu bez straty gola na 0-3, a drużyna z księstwa awansowała do ćwierćfinału. Arsenal po ambitnej walce kolejny raz z rzędu odpada już w 1/8 finału.

AS MonacoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601320.03.2015, 01:03

Theo to podobno kibic LFC wiec jak mialby gdzies odejsc to napewno tam.

gunner1704 komentarzy: 131920.03.2015, 00:54

Gozdzik

Takie piękno footballu, właśnie dlatego ta dyscyplina sportu mnie tak fascynuje:)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2220.03.2015, 00:52

FabsFan
Ja bym płakał za nas obydwu.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2220.03.2015, 00:51

Bardzo nieoczekiwane rozstrzygnięcia w le. Ajax, Besiktas,, Everton, Fiorentina dzisisj również bardzo zszokowala. Żadnych pieniędzy bym nie postawił na takie wyniki.

Frankly komentarzy: 76420.03.2015, 00:48

Danielosik
W sumie też go zawsze lubiłem od was ale prawde mówiąc to obecnie żaden to byłby układ gdyby przyszedł w miejsce Sterlinga.
Może ludzie z anfield chcą pogrzac atmosferę i pokazac Raheemowi ze nikt nie będzie jemu i agentom szedł na ręke z ogromną tygodniówką i prędzej ogarną sobie kogoś w jego miejsce.

gunner1704 komentarzy: 131920.03.2015, 00:46

Theo ma jeszcze niezałatwione sprawy na Emirates.
Myśle, że powalczy jeszcze o swoje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.03.2015, 00:40

O Walcottcie w Chelsea słyszałem, ale w Live nie. Bardzo będę smutny jak on od nas odejdzie. Uwielbiam gościa.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 00:37

Niech ten Walcott odchodzi. Ja po nim nie będę płakał bynajmniej.

Frankly komentarzy: 76420.03.2015, 00:35

danielosik

nie wiem, sprawdź na lfc.pl ale
tam chłopaki byle plotek nie wrzucają nigdy więc faktycznie taka sytuacja mogła zaistniec tymbardziej że Brendan oficjalnie chciał Wallcotta już 2 lata temu

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.03.2015, 00:29

Frankly

źródło?

Frankly komentarzy: 76420.03.2015, 00:28

Moze to was zainteresuje.
W obliczu przeciągających się rozmów ze Sterlingiem nasz sztab zaczął przyglądac się sytuacji Wallcotta.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.03.2015, 00:20

A kojarzycie Miki_Messi ze strony fcbarca.com? ;d Ten tez byl dobry. Pisal, ze Rijkard to najgorszy prezydent Barcelony i takie inne smiesznostki .

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.03.2015, 00:17

Co tu taka cisza? spać poszli? hehe.

marz2 komentarzy: 521920.03.2015, 00:08

Dobra już mam :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.03.2015, 00:04

Paru trolli na stronie musi być.Przynajmniej nudno nie jest :)

marz2 komentarzy: 521919.03.2015, 23:59

Tak w ogóle to co takiego zrobił Skorupski dzisiaj? Widziałem w internecie jakieś słowa krytyki w jego kierunku. Niestety przegapiłem skrót tego meczu i nie widziałem co takiego się wydarzyło.

marz2 komentarzy: 521919.03.2015, 23:50

youtube.com/watch?v=HaPTAY0tPGw

Ah ten TVN na każdym kroku się ośmiesza. Tylko inwalidzi umysłowi mogą liczyć na robotę w tej stacji.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.03.2015, 23:50

Fabs

Tu chyba takiego trolla nawet nie było :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.03.2015, 23:49

FabsFAN
Ciekawe co po takim wpisie powiedzialby Jagoda.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.03.2015, 23:48

Nie wiem jak to możliwe, że ten Resoviak tu jeszcze jest, jego komentarze są na poziomie 6-latka

marz2 komentarzy: 521919.03.2015, 23:47

MarcinQT
To jest jedna z najbardziej bekowych rzeczy jakie przeczytałem na forach związanych z piłką nożną i klubami. Po prostu gość odleciał.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.03.2015, 23:47

MarcinQT xD

"Ogólnie myślę, że jest to świetna intryga. Taka akcja na pewno przeszłaby do historii futbolu i wszyscy by nas podziwiali za taki ruch. W życiu trzeba być bezwzględnym i sprytnym, tylko tacy ludzie odnoszą sukces."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.03.2015, 23:46

Zastanawiam sie nad sjladem do UT. Chyba zrobie BPL jednak i musze zrobic 11-stke a ze starych pilkarzy zostal mi Ozil i Schurrle. Kupilem Moreno za jakies grosze i Theo. Kogo polecacie dodac do skladu plus lawke ? A i na napadzie mam Balo bo tez mi zostal. Wiec jak widac sporo pilkarzy trzeba.

FabsFAN
O cholera. Gościu nieźle odleciał. No ładnie, ładnie..

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.03.2015, 23:43

Chłop z was jaja sobie, a wy łykacie jak pelikany :D

Lepiej nic do niego nie pisać

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.03.2015, 23:43

Szogun
Ja mam nawet zdjecie do dzis, jak robili takie albumiki u mnie w podstawowce w 1 klasie, w koszulce Ajaxu ciemnej. Klub swietny, ale pilkarze ostatnimi czasy bardzo sredni.

"Cześć Diabełki i Diablice!

Jak dobrze wiecie nasza sytuacja w ataku nie wygląda najlepiej. Rooney gra teraz w pomocy bo tam go widzi LvG, Van Persie ma kontuzje a poza tym jest już stary i ja bym go już sprzedał, a RF9 to niestety już cień piłkaża. Jak sądzicie, kto mógłby się przydać w napadzie, żeby siła ataku była iście piekielna?

Nie wiem jak wam, ale mi się wydaje, że znam rozwiązanie, tanie i skuteczne

Co byście powiedzieli o Michale Kucharczyku z Legi? Oglądam czasami mecze Ekstraklasy (oczywiście jak nie grają nasze diabełki ) i wydaje mi się, że Kuchy King mógłby nam dużo dać w ataku! Oczywiście nie odrazu, można by go wyporzyczyć do jakiegoś innego klubu na sezon lub 2, ale w kolejnej kampani pewnie by dał nam bardzi dużo. Tutaj macie jego bramki z youtube.

youtube.com/watch?v=aAfVynfo17o

Zaraz ktoś pewnie będzie hejtował, że Kuchy strzelił tak wysoko w meczu z Ajaxem, ale dla mnie to może być atut! Np. nasza tajna broń. Bo np. gramy na wyjeździe z Stoke i ktoś fauluje Valencię albo Showa w okolicy naszego pola karnego i wtedy do wolnego podchodzi Kucharczyk i wrzuca piłkę na nasze pole karne, gdzie czeka już tylko Van PErsie albo Falcao i pyk! Brameczka!

Co o tym sądzicie? Pozdro!"

Co za troll na devilpage xD

marz2 komentarzy: 521919.03.2015, 23:41

mar
Cuda się zdarzają. Ale faktycznie tutaj to PSV musiało by ostro dać dupy.

Tak patrzę kto przeszedł do następnej rundy to jak dla mnie w gronie faworytów do końcowego triumfu są: Sevilla, Napoli i Wolfsburg. Z tej trójki typowałbym jednak Sevillę.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 319.03.2015, 23:38

Ja pierdziele. Kurcze tak mi szkoda Ajaxu. Ten klub zaczął moją przygodę z piłką nożną. Szkoda

mar12301 komentarzy: 2313719.03.2015, 23:38

marz2

Tracą 11 pkt do PSV, więc na razie mistrzostwo jest marzeniem ściętej głowy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.03.2015, 23:38

Resoviak77
Juz nie gra, bo sedzia zagwizdal po raz ostatni ;)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.03.2015, 23:38

@Resoviak77: Imbecyla to ty widzisz patrząc w lustro.

arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11719.03.2015, 23:37

Resoviak---> Gra dalej, ale chyba w lidze, a nie w Europie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.03.2015, 23:37

arsenallord
Wtedy Ajax to byly inne czasy. Za czasow Ibry wychodzily stamtad hurtowo oszlifowane diamenty. Ostatnio niby jakis drewno Blind byl ich najlepszym pilkarzem. Cos sie tam zacielo.

Resoviak77 komentarzy: 155319.03.2015, 23:37

Ajax gra dalej imbecyle

arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11719.03.2015, 23:36

FabsFAN---> Spokojnie. Ma jeszcze czas. Zobacz sobie np. staty Suareza albo Ibry w tym wieku (i gry w Ajaxie) i porównaj z Milikiem.

marz2 komentarzy: 521919.03.2015, 23:35

Ajax w sumie po tym jaką grę prezentował najpierw w dwumeczu z Legią, a teraz przeciwko Dnipro to mogą mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie. Oby mistrza kraju chociaż zgarnęli.

DawidKan komentarzy: 28919.03.2015, 23:35

Widzę, że trochę tutaj odlecieliście z tym Glikiem w Arsenalu. Cieszy mnie jego gra, ale Glik to nie poziom Arsenalu. Na pewno w WHU dał by sobie radę, ale Arsenal to za wysokie progi dla niego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.03.2015, 23:35