Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DavidSilva21 komentarzy: 344525.02.2023, 19:18

Bournemouth i Southampton to główni kandydaci do spadku. Kto z top6 teraz straci z nimi punkty ten frajer. Można się łudzić ze City coś straci z kimś dużo slabszym jak w meczu z Forrest, no ale niestety nie z tą dwójką.

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11725.02.2023, 19:13

Żyła! Kapitalnie nasi przygotowani do tych mistrzostw.

Kredens komentarzy: 377925.02.2023, 19:13

Er4s komentarzy: 338725.02.2023, 19:11

City potrafi to czego my często nie potrafimy. Grając kupę potrafią wykorzystać dwa farfocle które im się odbija i spadną pod nogi. My żeby strzelić gola potrzebujemy 10 sytuacji.

Barney komentarzy: 2142625.02.2023, 19:11

Czy ten konkurs się liczy do generalki ?

Adamarsenal1 komentarzy: 336725.02.2023, 19:10

Żyła mistrzem świata

Skotii komentarzy: 1740 newsów: 825.02.2023, 19:09

@danielosik: Inna klasa mimo wszystko :p. Forest nie gra takiego betonu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 19:08

@Skotii: z Nottingham też mieli nie stracić :)

Skotii komentarzy: 1740 newsów: 825.02.2023, 19:06

Raczej nie było co się łudzić, że City straci z Bournemouth punkty.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 19:06

Bou raczej do spadku

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 19:01

Aaron Ramsdale wyrówał dzisiaj rekord czystych kont zachowanych w wyjazdowych spotkaniach przez bramkarza Arsenalu w jednym sezonie Premier League - osiem.

AR14 komentarzy: 133525.02.2023, 18:52

@Ashburton napisał: "Napoli to żaden potwór. To reszta jest taka beznadziejna"

Po tobie akurat spodziewałem się takiej opinii.

Armata500 komentarzy: 4401 newsów: 13025.02.2023, 18:51

@AR14 napisał: "Ogląda ktoś Napoli, to taki potwór teraz, że 15 pkt przewagi w tabeli mają?"

Ty tak serio pytasz? Chyba przespałeś ostatnie pół roku... Zresztą nawet będąc w śpiączce, czy nie interesując się piłką, sam sobie możesz odpowiedzieć na zadane pytanie, czy to potwór, czy nie.

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 18:50

Arteta on the game:
We dominated the game almost from start to finish. In general I think our play and understanding of spaces was excellent. We lacked that final pass to score more.

Mastec30 komentarzy: 699225.02.2023, 18:50

@Garfield_pl napisał: "“I think for the amount of time that we dominated the ball with possession, we should have created and scored more goals."

No i o to chodzi a nie tylko cieszyć się że 3 pkt. Nad tymi okazjami i ich wykorzystaniem trzeba mocno popracować

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 425.02.2023, 18:50

Ja oglądam skoki. Żyła idealny skok, rekord skoczni i dostał 4x 19.0 i jedną 18,5. Ja się zastanawiam jakim cudem? Ci sędziowie odejmują od 20 za jakieś niedociągnięcia, a przy tym skoku nie wiem jak można było znaleźć coś wartego 1pkt a co dopiero 1,5..

Szkoda, bo spokojnie 1,5pkt więcej za noty mógł dostać, a przy takim ścisku to może być kluczowe.

Arteta on Trossard's goal:
We had the decision with the disallowed goal which was frustrating to take, but to restrict Leicester to one shot at home is great.

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 18:49

Mikel Arteta on Oleksandr Zinchenko:

"We wanted to win for him, for his family and loved ones and all the people in Ukraine who have inspired the world with this fighting spirit they have shown for over a year now." #afc

Rynkos7 komentarzy: 733825.02.2023, 18:49

@Garfield_pl napisał: "“I think for the amount of time that we dominated the ball with possession, we should have created and scored more goals.”

Mikel Arteta says Arsenal should have created and scored more but says the team were outstanding defensively."

"Ale narzeka"

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 18:48

daniken komentarzy: 353625.02.2023, 18:48

i dobrze bo bournemouth musi spaść

Asked Arteta if we'll see Trossard as a false 9 more. His response:
We had the option to play Gabi as a 9 and Leo on the left. We had to see how the game developed and what Leicester wanted to do. I wanted to have that option on the field to make that change if necessary

Ashburton komentarzy: 454125.02.2023, 18:47

@AR14: Napoli to żaden potwór. To reszta jest taka beznadziejna

coooyg11 komentarzy: 343125.02.2023, 18:47

@AR14: Napoli gra w tym momencie najlepszą piłkę na świecie, życzę im z całego serca żeby wygrali LM bo stworzyła się tam drużyna kompletna :)

Reamoner komentarzy: 476225.02.2023, 18:47

Ode wygląda słabo ostatnio, dużo kiwania się z samym sobą, dużo spowalniania akcji i strat.
Ale ważne 3 ptk przeciwko lisom i temu pajacowi z gwizkiem.

rafal1990 komentarzy: 40325.02.2023, 18:46

@AR14:
Ja oglądam. Grają kosmiczną piłkę we włoszech. A ten ich 'Kwaradona" to majstersztyk

rafal1990 komentarzy: 40325.02.2023, 18:45

Wracamy na zwycięską ścieżke.

DyktatorArsene komentarzy: 242625.02.2023, 18:45

@AR14:
Zakladam, ze to pytanie retoryczne?

AR14 komentarzy: 133525.02.2023, 18:43

Ogląda ktoś Napoli, to taki potwór teraz, że 15 pkt przewagi w tabeli mają?

AR14 komentarzy: 133525.02.2023, 18:40

@Dziadyga

Dziadek w kryzysie chyba, bo Arsenal znowu 3 punkty ;/

DyktatorArsene komentarzy: 242625.02.2023, 18:40

Wszystkich sedziow w PL boli dupa i sie z tym nie kryja.

DyktatorArsene komentarzy: 242625.02.2023, 18:39

Trossard, Jorginho, Gabriel kozak dzis. Gabriel najlepszy obronca premier league po przerwie mundialowej.

Oczywiscie musieli nas okrasc z gola, moze i ok trzymal za reke ale ile takich sytuacji jest co mecz we wszystkich ligach? Po prostu panowie na varze robia wszystko by dopatrzyc sie czegocholerkolwiek by zabrac nam bramke i to nie jest nawet zabawne.

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 125.02.2023, 18:37

Jorginho dzisiaj vs Leicester: najwięcej dotknięć, najwięcej wykonanych podań, najwięcej zdobytych posiadłości, najwięcej wygranych wślizgów.

@Squawka

Jak ktoś śmie obrażać potężnego Włocha ;)

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.02.2023, 18:36

Leicester nie oddało żadnego strzału przez pierwsze 72 minuty, Arsenal przez ostatnie 30 minut.

mackiki komentarzy: 3825.02.2023, 18:35

wspaniale zwyciestwo !!!

mlodykanonier komentarzy: 152525.02.2023, 18:34

@pestjusz napisał: "Jednej bramki kanonierów zabrakło żeby zgarnąć 2 koła... Lepiej nie stawiać bo albo się wkurzysz albo mocno rozczarujesz"
na swoich się nie stawia xD

Mastec30 komentarzy: 699225.02.2023, 18:32

Jeszcze mi się jedna sprawa przypomina z tym trzymaniem za rękę bramkarza. Decyzja oczywiście prawidłowa ale gdzie był VAR jak Douglas Luiz strzelał prosto z różnego a bodajże Kamara (albo jakiś inny z Villi) trzymał w pas Ramsdale? Fajnie, że mimo wszystko sędziowie się jakoś "rozwijają" w dobra stronę szkoda tylko że uczą się na nas

Furgunn komentarzy: 962025.02.2023, 18:32