Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 18:00

No i brawa dla Trossarda za piękną bramkę ( szkoda że nie uznana) i za piękną asystę.

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12625.02.2023, 17:59

Jakim cudem Lisy skończyły ten mecz bez żółtej kartki to ja nie wiem.

Ogólnie spora dominacja i brak wylewów ale trochę szkoda że nie było więcej konkretów w polu karnym. Brakuje mi więcej takich prostopadłych wjazdów jak Jorginho raz posłał

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.02.2023, 17:59

To było brzydkie zwycięstwo, ale za styl nie otrzymuje się dodatkowych gratyfikacji. Na pewno nie może Arsenal tak oddać pola, bo silniejsza drużyna kiedyś to wykorzysta. Najważniejszy komplet punktów. Teraz niech City się martwi.

Oldgunner3 komentarzy: 1009225.02.2023, 17:59

W sumie mecz co najmniej dobry w naszym wykonaniu chociaż patrząc na jego przebieg to niski wynik;największy mankament to fakt ,że nie potrafimy zdyskontować naszej przewagi - najlepsi jak dla mnie Trossard ,Jorginho i Gabriel.Reszta wzloty i upadki,ale najważniejsze 3 pkt. 57 [18-3-3] po 24 kolejkach - w zeszłym sezonie tyle pkt. mieliśmy po 30k.[18-3-9].

Ups147 komentarzy: 359625.02.2023, 17:59

3 punkty i mecz do zapomnienia. Ciężko się to oglądało, sędzia tym brakiem kartek dał przyzwolenie na taką grę której w jakiejś b klasie by się nie powstydzili. Dobrze, że bez kontuzji ten mecz dogralismy.

MarcoMalcontent komentarzy: 74025.02.2023, 17:59

MOTM Arteta

Jorginho złodziej czasu.

Mastec30 komentarzy: 699225.02.2023, 17:58

My możemy w tym sezonie wygrać jakiś mecz wysoko, konkretnie ? Strzelając kilka bramek na luzie ? Leicester samo sobie próbowało tą bramkę strzelić. Prowadzimy cały mecz grę i tylko 1 bramka. Nawet specjalnie nie stworzyliśmy sobie konkretnych sytuacjach. Że zwycięstwa się cieszyć ale nadal jakoś super to nie wygląda. Nawet nie ma kiedy wpuścić rezerwowych bo oczywiście trzeba było sobie nerwowke zafundować. Szczęście że Leicester było tak słabe że nie potrafiło wykorzystać naszego minimalizmu

ArekKanonier komentarzy: 192125.02.2023, 17:58

Ja bym powiedział że Saliba bardzo solidny mecz. Tak trochę w odpowiedzi na ostatnie dyskusje o jego formie.

Sebastiansuski komentarzy: 26725.02.2023, 17:58

@Infanter: powninien być zmieniony razem z Odengardem, strasznie był dzisiaj irytujący.

Koroniarz komentarzy: 1031225.02.2023, 17:58

Wymęczone zwycięstwo ale mieliśmy pełna kontrole nad spotkaniem. Brakuje strzałów z dystansu i wykańczania akcji.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 125.02.2023, 17:58

@El_Artillero napisał: "Nawet jeśli VAR uznał, że jest to błąd głównego, to nie może go zawołać, bo z argumentami głównego mogli się nie zgadzać (i zapewne tak było), ale nie mogły one do nich zupełnie nie trafiać - co za tym idzie, mimo że był to błąd, to jednak nie CLEAR and OBVIOUS."
Mogą go zawołać jeśli ich zdaniem popełnił błąd. Właśnie od tego są, sędzia nie może powiedzieć "nie wiem co wy tam widzicie ale moim zdaniem nic nie było", jeśli zdaniem sędziów na VARze tu są silne podstawy do podyktowania karnego to muszą w takiej sytuacji zawołać go do monitorka, albo ewentualnie sędzia wierzy im na słowo i dyktuje karnego.

zwierz komentarzy: 179925.02.2023, 17:57

Już nie przesadzajmy z tym meczem do zapomnienia. Przeciwnik przez cały mecz bez celnego strzału. W pełni zasłużone zwycięstwo i to pomimo kolejnej wątpliwej decyzji VARu.

Adamarsenal1 komentarzy: 336725.02.2023, 17:57

Gabriel dziś duży plus za mecz

Damper komentarzy: 296225.02.2023, 17:57

Wcale nie graliśmy słabo. Graliśmy całkiem dobrze. Nie były to może fajerwerki, ale solidna gra i pełna kontrola wydarzeń boiskowych.

Sebastiansuski komentarzy: 26725.02.2023, 17:56

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, jedynie obrona na plus. Ofensywnie oprócz około 20 minut w drugiej połowie, nie istnieliśmy.

Infanter komentarzy: 113825.02.2023, 17:56

Jak nie lubię gry na czas, tak doświadczenie Jorginho na pewno przydaje się w takich momentach ;)

Marcel90 komentarzy: 835825.02.2023, 17:56

Do 70 minuty pelna dominacja chociaz malo konkretow. Sedzia mocno przeszkadzal w tym meczu, VAR tez utrudnil sprawe. Ostatnie 20 minut chaos i beznadzieja ale najwazniejsze, ze Leicester nie mialo zadnej okazji sensownej. 3 punkty dopisane, 14 kolejek do konca

Adamarsenal1 komentarzy: 336725.02.2023, 17:56

Brawo, ważne trzy punkty nie ważne jak.

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 525.02.2023, 17:56

Najważniejsza statystyka czyli 3 pkt na koncie Arsenalu zapisane. Kolejny krok do zrobienia czegoś wielkiego. Teraz zamieniamy się w kibiców Boro.

executer1 komentarzy: 281625.02.2023, 17:56

Wracaj Jesus bo padlina w ataku jest, najważniejsze że udaje się punktować pomimo grania Eddiem na szpicy

damianARSENAL komentarzy: 870625.02.2023, 17:55

Teraz 2 mecze u siebie!!!! 6 punktów obowiązkowo!

Er4s komentarzy: 338725.02.2023, 17:55

Trzeba te końcówki meczów przepracować przy skromnym prowadzeniu bo oddawanie każdej piłki za darmo przeciwnikowi to nie jest dobra taktyka na ostatnie minuty

Mickeylo komentarzy: 278725.02.2023, 17:55

Wygrany mecz w stylu United, ale u nas trafia się taki raz na 10 u nich co drugi.

Arsenal2004 komentarzy: 413425.02.2023, 17:55

Ale nudny mecz. Jak by Arsenal nie grał w tym meczu to bym go wyłączył.

sickstick komentarzy: 295925.02.2023, 17:55

Leicster xG 0.02

ArekKanonier komentarzy: 192125.02.2023, 17:55

Bardzo nieprzyjemny mecz. Dobrze że 3 punkty i oby bez poważniejszych urazów.

zdyp komentarzy: 469425.02.2023, 17:55

3pkt sa ale ta 2 polowa daremna ;\\

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 17:55

Bardzo dobry mecz, Leicester nawet pół okazji sobie nie stworzyło

Elastico07 komentarzy: 1286425.02.2023, 17:55

Mecz do 70 minuty w naszym wykonaniu dobry,później koszmarny ale kolejne szalenie ważne 3pkt na wyjeździe.Teraz czas na serię meczów u siebie.

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 17:54

Brawo, mimo że mecz ciężki, i zabrakło skuteczności,to ważne 3 pkt są i presja na City :D

Anakin8989 komentarzy: 6025.02.2023, 17:54

Poziom sędziowania w tym meczu był poprostu dramatyczny... Nie da się inaczej tego ująć.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 17:54

Sędzia parówka. Ważne 3 punkty, mecz do zapomnienia!

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:54

Najważniejsze 3 punkty. Teraz złoić ten żenujący Everton

Slaviola komentarzy: 1237725.02.2023, 17:54

Brawo!

Mamy to!

Ashburton komentarzy: 454125.02.2023, 17:54

@TlicTlac napisał: "Ale Arsenal chamsko czas kradnie od 20 minut :d"

i bardzo dobrze

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 225.02.2023, 17:54

To są te spotkania, które trzeba wygrać, wycierpieć, wyszarpać punkty…

TlicTlac komentarzy: 605925.02.2023, 17:54

Jorginho to chyba najwolniejszy zawodnik w Premier League. Widzieli wolniejszego?

Sebastiansuski komentarzy: 26725.02.2023, 17:54

@eliasgrodin: no i bardzo dobrze, szkoda żeby się marnował u nas na ławce.

Rumunia komentarzy: 87925.02.2023, 17:54

Mecz do zapomnienia, ale najważniejsze, że 3 punkty nasze.

Chociaż nie, będę pamiętał, że dawno się tak nie wynudziłem :D

daniken komentarzy: 353625.02.2023, 17:54

udało sie xd

Szkoda że nie wpadło więcej goli, ale patrząc na to jak sędzia dziś gwizdał, najważniejsze są 3 pkt , jedziemy dalej! Zrobić porządek z Evertonem w tygodniu i jest gitarka :D

djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 17:54

Trzy punkty skasowane i to najważniejsze. Lecimy dalej. COYG

El_Artillero komentarzy: 108325.02.2023, 17:53

Strasznie irytujące jest toelrancja na łamanie przepisów przy wrzutach z autu. Podnoszą te nogi jak sarny, a sędziowie nic.

TlicTlac komentarzy: 605925.02.2023, 17:52