Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 17:51

Dziwne te zmiany dzisiaj. Liczę na jakieś poważniejsze roszady w składzie na mecz z Evertonem.

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 17:50

Nerwowo na koniec, ale oby dowieźć i będzie git :)

Elastico07 komentarzy: 1286425.02.2023, 17:50

Od 70 minut ten mecz jest koszmarny

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:48

Po meczu nawet bym nie podszedł podziękować tej parówie z gwizdkiem

Marcel90 komentarzy: 835825.02.2023, 17:48

Niesamowity jest Pawson, ze przy tylu faulach jedyna kartke zobaczyl Gabi w pierwszej połowie

polishbrigadesx komentarzy: 1030625.02.2023, 17:47

Sędzia porażka dzisiaj naszych prawie co chwilę faul a ten nic .

ArekKanonier komentarzy: 192125.02.2023, 17:47

Tielemans bardzo nieprzyjemnie upadł. To może być groźne.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 17:46

Takiego Pawsona to tylko znokautować na boisku żeby żadnej drużynie już krzywdy nie zrobił w tym sezonie

sickstick komentarzy: 295925.02.2023, 17:46

I pomyśleć że musimy męczyć z tym odpadem Jorginho, a mogliśmy mieć w jego miejsce Tielemansa

krzykus1990 komentarzy: 539625.02.2023, 17:46

Xhaka nieciekawie oby nie kontuzja.

Theo10 komentarzy: 851225.02.2023, 17:46

Po co żółta. Co za pajac ten Pawson. A dla Gabiego za pierwszy faul

Furgunn komentarzy: 962025.02.2023, 17:46

Naszym to chyba trzeba nogę urwać, dopiero wtedy może jakaś żółta wpadnie dla lester.

Ten sędzia to chyba kupon puścił na -0.5 kartki w meczu...

al_arsen komentarzy: 70425.02.2023, 17:45

Marquinhos gol i asysta dla Norwich :)

ostriket komentarzy: 669725.02.2023, 17:45

Lisy nadal bez kartki xD
Jak tam powinny być ze 3-4 lekko...

Marcel90 komentarzy: 835825.02.2023, 17:45

Ile jeszcze razy nasi dostana dzisiaj w glowe bez kartki dla przeciwnika?

Cesc1994 komentarzy: 448825.02.2023, 17:45

A jednak kontuzja :/

djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 17:45

Niech się ten mecz kończy. Faulują na potęgę, Pawson gwiżdże i tak pięć razy więcej niż trzeba, zgubił kartki w przerwie, w ogóle nie panuje nad meczem.

kamo99111 komentarzy: 728125.02.2023, 17:45

Pawson gdzie kartki? 10 fauli z rzędu i nic.... przecież to tylko zachęca do ostrej gry!

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:45

A Aston Villa leje tych słabeuszy z Evertonu. Jak mogliśmy z nimi przegrać ...

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 17:43

@Alatariel napisał: "Zobaczycie że te zmiany w 80 którejś minucie odbiją się w nastepnym sezonie jak przyjdzie LM, albo jeszcze pod koniec tego sezonu. Arteta ich zajedzie."