Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 762127.02.2023, 22:54

@M4rcin: @M4rcin napisał: "Teraz Hakimi oskarżony o gwałt. Gdy żona z dziećmi byli na wakacjach zaprosił laskę do domu i ja zgwalcil. Tym razem to pewnie chęć wyłudzenia bo nie wierze, że laska nie wiedziała w jakim celu tam idzie"

Wgl Hakimi ma żone starsza o 12 lat, wetefe

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.02.2023, 22:54

Tyle tu narzekania było na Kiwiora, a ogladam sobie skrot i on wyglada jakby już przeszedł tę grę i zna ją na pamięć.

Nie pokazali tu jego słabych zagrań?

GreKa komentarzy: 337527.02.2023, 22:51

Oleksy!!!

seeboq komentarzy: 17827.02.2023, 22:08

szanse na podyktowanie faulu Whitea na Wardzie oceniam na 50%.

dopiero teraz zauważyłem, że trzymał bramkarza za rękę

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.02.2023, 22:04

@Dziadyga napisał: "Po co oglądacie tych pseudoekspertow wszelkiej maści? Ja to już tv nie oglądam od 3 lat nie licząc meczow czy kanałów typu planete+

I nie musi mi jakiś roslon słodzić i mówić czy według niego Arsenal jest genialny czy może słaby,podobnie w polityce też widzę swoje i tyle.

Zwykle randomy po prostu ci różni ludzie."

Ja akurat lubię posłuchać Pełki, Rudzkiego, Smokowskiego czy Ćwiąkały. Ogólnie kiedyś byłem hejterem Rudzkiego, ale przekonałem się do niego, nie traktuje tych gości jako wyrocznie, ale fajnie potrafią opowiadać o piłeczce i to naprawdę przyciąga. Zwłaszcza Tomek Ćwiąkała na propsie

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.02.2023, 22:01

Malcom ładny zjadł, od typa który grał w Barcelonie, do gościa który się uprosił o paszport onucy.

Dziadyga komentarzy: 824227.02.2023, 21:55

@Womanizer napisał: "Kpina żeby w JWPL ani zdania nie poświęcić Arsenalowi i City. A pierdzielić przez 12 minut o pucharze wielkości kubka do kawy i Liverpoolu z Crystal Palace, czyli meczu o nic. Rosłoń już mnie wku*wia."

Zwykle randomy po prostu ci różni ludzie.

Piotrek95 komentarzy: 947327.02.2023, 21:50

@ArtetaBall: Cozier Dubbery

Adamarsenal1 komentarzy: 314227.02.2023, 21:47

@ArtetaBall: Amario Cozier-Duberry

wajktor1998 komentarzy: 122827.02.2023, 21:46

@Spejsik: no ja tak samo, 6 lat poza Polską to jakos sie musial dogadywac wszedzie

pLYTEK komentarzy: 411827.02.2023, 21:44

Eriksen odszedł z Tottenhamu, umarł, zmartwychwstał, dwa razy zmienił klub a i tak zdobył trofeum przed Kane'm

Spejsik komentarzy: 340927.02.2023, 21:39

@wajktor1998 napisał: "no podobno nie gada za bardzo po angielsku, jakies takie podstawy tylko, zeby sie dogadac na boisku. Tez mnie to zdziwilo mocno"
Kurcze, to mega jestem zdziwiony

sWinny komentarzy: 780127.02.2023, 21:39

@Spejsik: jak udzielał wywiadu na stronie Arsenalu to po polsku. Więc ciężko mi uwierzyć, żeby po miesiącu już się dobrze potrafił porozumieć

wajktor1998 komentarzy: 122827.02.2023, 21:38

@Spejsik: no podobno nie gada za bardzo po angielsku, jakies takie podstawy tylko, zeby sie dogadac na boisku. Tez mnie to zdziwilo mocno

M4rcin komentarzy: 152327.02.2023, 21:35

Spejsik komentarzy: 340927.02.2023, 21:35

@sWinny napisał: "- brak cech przywódczych, żeby sobie ustawić partnerów pod siebie (może to przez brak języka)"
O co chodzi z tym brakiem języka?
Koleś od 16 roku życia gra poza Polską, a co chwilę widzę, że ktoś pisze o jego problemach językowych.

ArtetaBall komentarzy: 69127.02.2023, 21:35

Kto gra dzisiaj w u21 z numerkiem 7?

sWinny komentarzy: 780127.02.2023, 21:32

@DyktatorArsene: słabo może nie grał, parę fajnych przerzutów, parę fajnych zagrań, ale
- widać było totalny brak zgrania z partnerem z obrony(chciałbym go zobaczyć z Salibą jakby sobie poradził)
- czasem była panika i laga zamiast spokojnego grania(coś jak Tierney), a trzeba zauważyć, że grał z młodzieżą.

Podobał mi się ESR. Zdecydowanie najlepszy na boisku, bez głupich strat. Dwie półki wyżej od resszty.

KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 427.02.2023, 21:28

@Womanizer napisał: "Kpina żeby w JWPL ani zdania nie poświęcić Arsenalowi i City. A pierdzielić przez 12 minut o pucharze wielkości kubka do kawy i Liverpoolu z Crystal Palace, czyli meczu o nic. Rosłoń już mnie wku*wia"
Jeśli C+ nie transmitowało meczu Arsenalu i City tylko Totki i Live, to nie będą o tym mówić. Bo jak by to wyglądało? Kontrowersyjny brak rzutu karnego na Sace, nie obejrzymy powtórki, bo nie możemy, ale widzieliście na pewno na Youtube.
Mówią głównie o tym, co pokazują, a teraz no nie mogli nie wspomnieć o Pucharze, bo choć najmniej istotny, to jednak jest puchar, był finał na Wembley, jest zwycięzca, trofeum itp.
Jak do całości dodasz, że mają jakieś 45min na program, gdzie jeszcze wciskają jakiś wywiad z Fabianem i gadanie o FPL, no to nie dziwota, że omijają mnóstwo rzeczy.

Ja osobiście przerzuciłem się na Football Bloody Hell. Oglądam kiedy chcę, o top6 mówią zawsze, skład się zmienia, więc jest jakaś świeżość co odcinek. Polecam każdemu jako taki podcast, jeśli się lubi słuchać o Premier League.

Piotrek95 komentarzy: 947327.02.2023, 21:28

Ale ten Cozier Duberry ma gaz z piłką przy nodze

Mastec30 komentarzy: 620627.02.2023, 21:27

@Womanizer napisał: "Kpina żeby w JWPL ani zdania nie poświęcić Arsenalowi i City."

A o czym tu chcesz gadać. Dwa łatwe, mało ciekawe zwycięstwa obu drużyn. Akurat po tej kolejce są ciekawsze tematy

DyktatorArsene komentarzy: 218327.02.2023, 21:22

@sWinny:
Słabo grał?

sWinny komentarzy: 780127.02.2023, 21:15

Po tych 45 min U21, wydaje mi się, że Kiwiorowi to dalej niż daleko do wyjściowej XI.

DexteR_000 komentarzy: 762127.02.2023, 21:15

Ehh odpalilem mecz w drugiej aby Kiwiora zobaczyc a tu na druga nie wyszedl wraz z Emilem.

@Joker_224: esr na 10.

Nasi fajnie grają, chelsea nie może się zbliżyć do naszego 30 metra. ESR najbardziej wyróżniająca się postać aktualnie

Trempa (redaktor) komentarzy: 1132 newsów: 11527.02.2023, 20:10

@Joker_224 napisał: "Emilek prawe skrzydło? Dobrze widzę?"
Ofensywny pom przy prawej stronie.
Na prawym skrzydle Saka. Yyyy.... Cozier-Duberry:)

worldcup komentarzy: 116327.02.2023, 20:09

Myślicie, że jak kupiłem produkt w IKEA, ale straciłem paragon to jest szansa zwrotu?

Dodam że płaciłem karta kredytowa i transakcja jest zapisana na karcie.

Kociek komentarzy: 115927.02.2023, 20:06

GreKa komentarzy: 337527.02.2023, 20:05

Jest gdzieś ten meczyk czy tylko stream?

Joker_224 komentarzy: 519727.02.2023, 20:05

Emilek prawe skrzydło? Dobrze widzę?

Mastec30 komentarzy: 620627.02.2023, 20:02

Czyli Kiwior i ESR nie będą przewidziani do grania z Evertonem. Pewnie max przesiedza na ławce

Kociek komentarzy: 115927.02.2023, 20:02

@maniekuw: czyli kto oprocz Kuby? Nie moge na szybko znalezc skladow :), dzieki

Joker_224 komentarzy: 519727.02.2023, 20:01

@MarkOvermars: akurat grając z nami DCL często ma ten lepszy "dzień"

MarkOvermars komentarzy: 912227.02.2023, 19:54

Akurat Calvert Lewis to żadne zagrożenie, raptem jedna bramkę zdobył w tym sezonie XD

MarkOvermars komentarzy: 912227.02.2023, 19:52

@Garfield_pl: a o Elnenym wiadomo cos?

Piotrek95 komentarzy: 947327.02.2023, 19:49