Skromna wygrana w Birmingham, Aston Villa 0-1 Arsenal

Skromna wygrana w Birmingham, Aston Villa 0-1 Arsenal 19.03.2022, 14:27, Łukasz Wandzel 3204 komentarzy

Ledwie kilka dni po starciu z Liverpoolem Arsenal pojechał do Birmingham, by zmierzyć się z Aston Villą Stevena Gerrarda. W porównaniu do wyjściowego składu, który Mikel Arteta wystawił w środę, dzisiejszego popołudnia zabrakło w nim Aarona Ramsdale’a i Gabriella Martinellego.

Kanonierzy zaliczyli skromne zwycięstwo w spotkaniu, które kontrolowali głównie dzięki szczelnej obronie. Po objęciu prowadzenia nie dążyli za wszelką cenę do powiększenia przewagi. Sami nie oddali wiele celnych strzałów, ale tym bardziej nie pozwolili na nie rywalom.

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Young – McGinn, Luiz, J. Ramsey (69’ Traore)– Buendia (69’ Bailey), Watkins (82’ Ings), Coutinho.

Arsenal: Leno – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (69’ Pepe), Odegaard (86’ Holding), Smith Rowe – Lacazette (78’ Nketiah).

W pierwszej połowie do sytuacji strzeleckich dochodził tylko Arsenal. Oba zespoły niejednokrotnie były bliskie stworzenia dogodnej sytuacji, ale miały kłopot z ostatnim podaniem, które otworzyłoby drogę do bramki. Gospodarze szukali długich podań i kontr. Lepiej radzili sobie Kanonierzy – próbowali kombinacyjnej gry, kontrolowali przebieg spotkania, grali solidnie w obronie, a w końcu strzelili zwycięskiego gola.

W 30. minucie, po rozegraniu rzutu wolnego na krótko i wrzutce z prawej strony, do piłki przed szesnastką dopadł Bukayo Saka. Anglik uderzył na bramkę i trafił do siatki. W tej sytuacji Emiliano Martinez miał ograniczone pole widzenia, ponieważ zagęszczeni w polu karnym piłkarze obu drużyn zasłaniali mu futbolówkę.

Na listę strzelców wpisał się ofensywny zawodnik, który chyba najbardziej na to zasługiwał. Bukayo Saka robił różnicę na skrzydle, będąc wielkim utrapieniem dla Ashleya Younga. Na duże uznanie zasługuje też blok defensywny Arsenalu, który zaliczył solidny występ w obronie. Przez całe spotkanie londyńczycy dobrze się bronili, mimo że w każdej chwili groziła im utrata punktów, ponieważ nie pokusili się o podwyższenie prowadzenia.

W drugiej połowie Aston Villa ustawiła się wyżej i gra częściej toczyła się na połowie Arsenalu. To przełożyło się na pierwsze oddane przez gospodarzy strzały w tym meczu. Najbliżej zaskoczenia Bernda Leno byli John McGinn strzałem z dystansu i Ollie Watkins, który trafił w słupek. W końcówce główką postraszył też wchodzący z ławki Danny Ings, a w ostatnich sekundach Philippe Coutinho z wolnego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
D14 komentarzy: 436502.04.2022, 20:48

Od dawna zastanawiałem się nad tym dlaczego nie jesteśmy brani pod uwagę względem 3 miejsca.. byłem przekonany, że czelsi zgubi punkty i to było dość ciekawe, że kibice i eksperci - wszyscy mówili o 4 miejscu.. a tu wygrywając w poniedziałek, zbliżamy się na 2 pkt do 3 miejsca mając zaległy mecz właśnie z czelsi.. patrząc na naszą obecną formę, 3 miejsce jest w zasięgu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.04.2022, 20:46

Jak dla mnie jutro Totki nie wygrają z Newcastle.

Be4Again komentarzy: 337802.04.2022, 20:45

Panowie spokojnie, potknięcia Mułów i Smerfow cieszą, ale nas też czeka ciężka próba w poniedziałek. To będzie bardzo ciężki wyjazd.

djmacius komentarzy: 378202.04.2022, 20:42

@Garfield_pl: fajnie by było, ale mam wrażenie, że Conte trochę ich ogarnął. Zobaczymy jutro po przerwie jak zagrają, ale też nie grają już w niczym oprócz ligi i czuję, że do końca będzie na styku.

Barney komentarzy: 2090202.04.2022, 20:36

Swiatek w formie oby tak do French Open :)

Garfield_pl komentarzy: 2793102.04.2022, 20:35

@djmacius napisał: "Meczem o LM będą prawdopodobnie North London Derby. Łatwo nie będzie, ale jak wygrywać to właśnie z nimi."
A może do tego czasu powróci święto St Totteringham's Day :D

KapitanJack10 komentarzy: 5379 newsów: 402.04.2022, 20:34

Jutro WHU może wyprzedzić United? Niedługo diabełki zaczną sprawdzać terminarz Wolves i bić się z nimi o 7 miejsce.

A z tego co pamiętam, to po naszym meczu z Leicester mówili, że Lisy są słabe i dlatego wygraliśmy.. xD Piękna sobota.

Slaviola komentarzy: 1237702.04.2022, 20:34

Iga wygrywa.

Muły remisują.

Piękny wieczór!

Garfield_pl komentarzy: 2793102.04.2022, 20:33

Dobra jutro wszyscy kibicuja Newcastle ;)

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4202.04.2022, 20:29

Iga koks.

ostriket komentarzy: 661002.04.2022, 20:28

Fsjnie się pośmiać z United i Chelsea, ale musimy zgarnąć z CP 3 pkty żeby się cieszyć w pełni

Dziadyga komentarzy: 825502.04.2022, 20:27

Muły remis,świątek wygrala :D

Brawo!!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.04.2022, 20:27

Co oni tam na united grają 3 połowę czy jak?

pLYTEK komentarzy: 411802.04.2022, 20:26

Iga się bawi, zaraz rakieta poleci w górę. Jazdaaa

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11702.04.2022, 20:26

United nie ma co się przejmować. Nasz rywal jedyny to Tottenham

djmacius komentarzy: 378202.04.2022, 20:25

TlicTlac komentarzy: 600902.04.2022, 20:24

Osaka jak bardzo późna Serena, w ogóle się nie rusza na korcie.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 102.04.2022, 20:23

remis też dobry

enrique komentarzy: 1909602.04.2022, 20:22

Iga jaka forma niszczy Osakę jak amatorkę...

Reamoner komentarzy: 467402.04.2022, 20:13

var tylko dla united jak ten buc z mułów wjeżdżał wyprostowaną w Maddisona to nawet do ekranu nie podszedł sprzedawczyk

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.04.2022, 20:12

Panie sędzio teraz faul z dupy w polu karnym Lisów i karny dla Memczesteru prosimy.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.04.2022, 20:08

Za Unaia chcieliśmy tego Nkunku jak jeszcze grał w rezerwach PSG. Wtedy większość, w tym ja pytali - kto to jest?

kaman17 komentarzy: 498402.04.2022, 20:05

Świątek wygrywa pierwszego seta w finale Miami.

NaliniAFC komentarzy: 96602.04.2022, 20:03

Oj coś czuje że ktoś rzuci z 70 mln za Nkuku, dzisiaj kolejna bramka asysta

NaliniAFC komentarzy: 96602.04.2022, 20:01

@Chakaa: ale 16 bramek w sezonie nastukał, Sanchez tylko 13.

TlicTlac komentarzy: 600902.04.2022, 19:58

A miałem pisać, żeby się nie cieszyć, bo Leicester to największe frajery w tym sezonie ^^ (np. mecz z Totkami i 2 stracone gole w doliczonym czasie)

Reamoner komentarzy: 467402.04.2022, 19:57

Lisy to jeden z najbardziej frajerskich zespołów w tym sezonie ... oni jeszcze to przerypią

D14 komentarzy: 436502.04.2022, 19:54

Nanana..... cała Anglia pod Arsenal graaaa....

gunner1990 komentarzy: 370902.04.2022, 19:45

Nie ogarniam varu i tych przepisów... Jak to nie jest czerwona to miał mu nogę złamać żeby była czy jako? Wyprostowana noga wysoko... Co to ma byc

Dziadyga komentarzy: 825502.04.2022, 19:44

Często takie dziwne wyniki po kadrach i słabsze mecze czołowych drużyn z top lig,więc obawy są przed poniedziałkiem,ale ten atut..że właśnie w pon mecz mamy,więc będzie więcej treningu z drużyną.A dwa to czelsi i tak słabiutkie od końca roku 2021 i jak nawet wygrywali to psim swedem i z każdym rywalem się męczą.

Reamoner komentarzy: 467402.04.2022, 19:43

Co za burak z tego tomineia, i znowu bez czerwa ... sędziowie czekają aż komuś złamie nogę, bydlak