Słaba gra i nudne widowisko, Szachtar Donieck 2-1 Arsenal

Słaba gra i nudne widowisko, Szachtar Donieck 2-1 Arsenal 03.11.2010, 21:38, Rafal Mazur 1419 komentarzy

Kolejne emocje związane z londyńskim Arsenal i druga odsłona grupowej potyczki Kanonierów z ukraińskim Szachtarem Donieck. Tym razem to londyńczycy wybrali się na Donbas Arena, gdzie stoczyli zacięty pojedynek o trzy punkty do tabeli grupy H , w którym ulegli rywalowi 2-1.

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, francuski szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger podał skład, w jakim Kanonierzy rozpoczęli wtorkowy pojedynek. Do pierwszej jedenastki powrócili Jack Wilshere, Theo Walcott i Nicklas Bendtner. Na ławce zasiedli tym razem Marouane Chamakh i Bacary Sagna.

Dokładnie o godzinie 20.45, Massimo Bussacca rozpoczynając gwizdkiem spotkaniem, dał znak kibicom do wzmożonego dopingu.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny nie dawali za wygraną. Już w 6. minucie najskuteczniejszy strzelec Arsenalu w obecnym sezonie - Samir Nasri - przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem w słupek.

Trzy minuty później londyńczycy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu, zagrożenie oddalił Johan Djourou. Piłka trafiła pod nogi Wilshere'a, który długim, krosowym podaniem, zagrał do Theo Walcotta. Anglik, niczym światowej klasy sprinter, minął obrońców gospodarzy i pokonał interweniującego Pyatova.1-0!

Po stracie bramki do głosu doszli na moment zawodnicy Szachtara. Po świetnej dwójkowej akcji Rakitsgieko ze Srną, ten pierwszy posłał futbolówkę w pole karne, gdzie czyhał już Jadson, który trafił jednak w słupek. Po chwili kolejny strzał Srny, tym razem znakomicie obroniony przez Fabiańskiego.

W 29. minucie krótki okres przewagi gospodarzy został udokumentowany bramką. Po rzucie wolnym, sprokurowanym przez Emmanuela Eboue, do piłki podszedł Dario Srna. Chorwat posłał ją wprost na głowę Czygrińskiego, który z dużą pomocą Craiga Eastmonda umieścił piłkę w siatcę. 1-1

W 35. minucie poważniejszego urazu doznał Nicklas Bendtner. Duńczyk, opatrywany przez Colina Lewina, musiał na moment opuścić murawę. Na szczęście, po chwili napastnik Kanonierów powrócił na boisko.

Minutę przed zakończeniem pierwszej części gry niefrasobliwość Geala Clichy'ego spowodowała, że londyńczycy stracili drugą bramkę. Po fatalnej w skutkach pomyłce Francuza, do piłki doskoczył Dario Srna, który posłał futbolówkę wprost pod nogi Eduardo. Były Kanonier dopełnił tylko formalności, nie dając większych szans Fabiańskiemu.

Po stracie bramki, Kanonierzy nie zdążyli już nawet wznowić gry, a Massimo Busacca zakończył pierwszą połowę.

15-minutowa przerwa upłynęła w bardzo szybkim tempie i zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę.

Z upływem czasu rysowała się dość duża przewaga gospodarzy, a co za tym idzie, spora nieporadność Arsenalu. Kanonierzy nie potrafili przejąć piłki na własnej połowie, także składnie rozegrać akcji, co stanowiło ich największy problem.

W 55. minucie na boisku pojawił się Carlos Vela, który zastąpił zmęczonego Craiga Eastmonda.

10 minut później wreszcie londyńczycy mieli swoją szansę na wyrównanie stanu gry. Po wrzutce Samira Nasri, do piłki wyskoczył Sebastien Squillaci, który niestety trafił prosto w ręce golkipera gospodarzy.

W 72. minucie boisko opuścił Nicklas Bendtner, a jego miejsce na boisku zajął Marouane Chamakh.

Niestety, mimo wielu starań, ekipa gości nie była w stanie nic zdziałać. Arsenal był bezsilny wobec świetnych akcji Williama, Teixery, czy Eduardo. Zmiany przeprowadzone przez Wengera również nie wniosły nic ciekawego do gry Arsenalu.

W ostatnich minutach meczu piłkę w posiadaniu mieli tylko piłkarze Szachtara i to oni kontrolowali przebieg gry.

Po doliczeniu 3 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył dzisiejsze zawody. Kanonierzy nie pokazali się z dobrej strony, przegrywając spotkanie 2-1. Wciąż jednak zachowują fotel lidera w grupie H, co napawa dużym optymizmem. Ciężko dokonać wyboru, kto zagrał najlepiej spośród Kanonierów lecz na duże słowa uznania zasługuję Eduardo da Silva, który rozegrał naprawdę świetne zawody.

Szachtar Donieck: Pyatov - Rat, Rakitskiy, Chygrynskiy, Srna - Hubschman, Gai, Willian, Jadson, Eduardo - Luiz Adriano

Ławka rezerwowych: Khudzhamov, Kucher, Kobin, Stepanenko, Douglas Costa, Alex Teixeira, Marcelo Moreno

Arsenal: Fabiański - Eboue, Djourou, Squillaci, Clichy - Rosicky, Wilshere, Eastmond - Nasri, Walcott, Bendtner

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Emmanuel-Thomas, Lansbury, Vela, Chamakh

Szachtar Donieck autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
popekns komentarzy: 742006.11.2010, 22:26

Patryk co za problem obejżeć na necie;DZapewne pan georgios76 kopsnie bardzo dobrym linkiem z polskim komentarzem;D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 22:25

Vpr -> Mam sprawę, która mnie dręczy... Czy Ty nie miałeś kiedyś nicka olo_18 przypadkiem? ^^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 22:24

Fak! Dopiero teraz zobaczyłem, że mecz jest na C+GOL. Tego akurat kanału nie mam w swoim pakiecie Canal + i chyba poczekam na powtórkę na C+Sport2 nie patrząc na wynik naszego meczu T_T

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 22:24

Necastle będzie grało większym pressingiem,ponieważ walczą o dobre miejsce.

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 22:20

Teraz pan Redaktor zmotywował większość osób to robienia błędów.

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 22:18

Od razu wiedziałem,że how napisze o bulu i o strefie;D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1106.11.2010, 22:18

@howareyou
Ja nie rozumieć twoich mądrości.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56706.11.2010, 22:17

Skończcie już z tym "bulem" i "spatkiem", ile można powtarzać jedno i to samo? Ze wszystkiego można sobie pożartować, z cudzych (i swoich!) błędów też, ale przecież tym się już rzygać chce, dajcie spokój...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 706.11.2010, 22:14

Oby się nam poszczęściło jutro. Musimy wygrać mecz i nie uważać na brutalne faule, które mogą umknąć sędzią. To nas doprowadzi do strefy spatkowej i poruwnując to z zeszłym sezonem, będziemy odczuwać bul.

Nic nowego...

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 22:08

Jutro o czter nastej czydziesci mecz Necastle Arsenal.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16806.11.2010, 22:07

Moja babka z chemii, tak akcentuje: "CZeba"

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 22:00

popekns -> Nie, na pewno nie. W tutejszych tekstach nie spotyka się błędów na "poziomie" ^^

Barney komentarzy: 2099806.11.2010, 22:00

pojechac Necastle.

To chciałem usłyszeć :) jutro trzeba pojechać zainkasować 3pkt. Nie miał bym nic przeciwko gdybyśmy powtórzyli nasz wynik z CC.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1106.11.2010, 21:57

@Barney
Hmm, jak dla mnie ManU bez Naniego, Giggsa, Valenci to nie to samo, a my będziemy grali z Fabsem, Nasrim, Chamakhiem, Benciem, Walcottem, prawdopodobnie Robinem na ławie więc nie bój się i śpij dobrze : p

Barney komentarzy: 2099806.11.2010, 21:53

Teraz dopiero się zorientowałem, że następne mecze PL są we wtorek i środę. Gramy z Wolves na wyjeździe i trochę mam schizę po tym co wilki pokazały z Utd.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56706.11.2010, 21:52

Vandal > nie, nie ja :P Niemniej, jak mówiłem, prace już trwają ;)

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 21:52

Patryk
Napewno?Nawet troche Ciebie nie skusi żadna cząsteczka ciała?

ja napisze zapowiedz :
Prosze panstwa . Tak dzisiaj mecz Newcastle z Arsenalem na stadionie. Tak będą emocje. Szykuje się nam niedzielny szlagier. Arsenal mimo ze jest faworytem, to jednak nie bedzie mial łatwo z Newcastlem poniewaz ta druzyna ma w sobie to coś. A więc zapraszamy do obejrzenia. Narka i pozdro

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56706.11.2010, 21:45

Vandal > zapowiedź powinna się pojawić za parę godzin.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 21:44

Vandal -> Pisz, redaktorzy będą wdzięczni.

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 21:43

Vpr
Przecież on miał być szkoleniowcem Liverpool'u.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16806.11.2010, 21:42

@Panowie Redaktorzy.

Pisze ktoś zapowiedź jutrzejszego meczu, czy ja mam to zrobić? ;)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56706.11.2010, 21:42

Jak wynik meczu Rennes - Lyon się utrzyma, to Rijkaard zapewne już niebawem znajdzie zatrudnienie we Francji :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 21:38

Szkoda, że Bundesliga leci na Eurosport2 bo też bym oglądał.

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 21:37

No Gross to jeden z najważniejszych punktów BvB,a ma dopiero 22 lata.Jurgen naprawde uporządkował tę drużyne.

Mariachi komentarzy: 128506.11.2010, 21:35

Dede to już chyba karierę będzie kończył.
Czasem oglądam mecze bvb i podoba mi się gra Gotze :D

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 21:29

Nie jest.Tam gdzie jest Grosskreutz(Kuba)jest niepewne kto zagra,ponieważ obydwoje ostatnio prezentują bardzo dobrą forme.Gross ostatnio strzelił brameczke.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.11.2010, 21:27