Słaba gra i nudne widowisko, Szachtar Donieck 2-1 Arsenal

Słaba gra i nudne widowisko, Szachtar Donieck 2-1 Arsenal 03.11.2010, 21:38, Rafal Mazur 1419 komentarzy

Kolejne emocje związane z londyńskim Arsenal i druga odsłona grupowej potyczki Kanonierów z ukraińskim Szachtarem Donieck. Tym razem to londyńczycy wybrali się na Donbas Arena, gdzie stoczyli zacięty pojedynek o trzy punkty do tabeli grupy H , w którym ulegli rywalowi 2-1.

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, francuski szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger podał skład, w jakim Kanonierzy rozpoczęli wtorkowy pojedynek. Do pierwszej jedenastki powrócili Jack Wilshere, Theo Walcott i Nicklas Bendtner. Na ławce zasiedli tym razem Marouane Chamakh i Bacary Sagna.

Dokładnie o godzinie 20.45, Massimo Bussacca rozpoczynając gwizdkiem spotkaniem, dał znak kibicom do wzmożonego dopingu.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny nie dawali za wygraną. Już w 6. minucie najskuteczniejszy strzelec Arsenalu w obecnym sezonie - Samir Nasri - przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem w słupek.

Trzy minuty później londyńczycy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu, zagrożenie oddalił Johan Djourou. Piłka trafiła pod nogi Wilshere'a, który długim, krosowym podaniem, zagrał do Theo Walcotta. Anglik, niczym światowej klasy sprinter, minął obrońców gospodarzy i pokonał interweniującego Pyatova.1-0!

Po stracie bramki do głosu doszli na moment zawodnicy Szachtara. Po świetnej dwójkowej akcji Rakitsgieko ze Srną, ten pierwszy posłał futbolówkę w pole karne, gdzie czyhał już Jadson, który trafił jednak w słupek. Po chwili kolejny strzał Srny, tym razem znakomicie obroniony przez Fabiańskiego.

W 29. minucie krótki okres przewagi gospodarzy został udokumentowany bramką. Po rzucie wolnym, sprokurowanym przez Emmanuela Eboue, do piłki podszedł Dario Srna. Chorwat posłał ją wprost na głowę Czygrińskiego, który z dużą pomocą Craiga Eastmonda umieścił piłkę w siatcę. 1-1

W 35. minucie poważniejszego urazu doznał Nicklas Bendtner. Duńczyk, opatrywany przez Colina Lewina, musiał na moment opuścić murawę. Na szczęście, po chwili napastnik Kanonierów powrócił na boisko.

Minutę przed zakończeniem pierwszej części gry niefrasobliwość Geala Clichy'ego spowodowała, że londyńczycy stracili drugą bramkę. Po fatalnej w skutkach pomyłce Francuza, do piłki doskoczył Dario Srna, który posłał futbolówkę wprost pod nogi Eduardo. Były Kanonier dopełnił tylko formalności, nie dając większych szans Fabiańskiemu.

Po stracie bramki, Kanonierzy nie zdążyli już nawet wznowić gry, a Massimo Busacca zakończył pierwszą połowę.

15-minutowa przerwa upłynęła w bardzo szybkim tempie i zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę.

Z upływem czasu rysowała się dość duża przewaga gospodarzy, a co za tym idzie, spora nieporadność Arsenalu. Kanonierzy nie potrafili przejąć piłki na własnej połowie, także składnie rozegrać akcji, co stanowiło ich największy problem.

W 55. minucie na boisku pojawił się Carlos Vela, który zastąpił zmęczonego Craiga Eastmonda.

10 minut później wreszcie londyńczycy mieli swoją szansę na wyrównanie stanu gry. Po wrzutce Samira Nasri, do piłki wyskoczył Sebastien Squillaci, który niestety trafił prosto w ręce golkipera gospodarzy.

W 72. minucie boisko opuścił Nicklas Bendtner, a jego miejsce na boisku zajął Marouane Chamakh.

Niestety, mimo wielu starań, ekipa gości nie była w stanie nic zdziałać. Arsenal był bezsilny wobec świetnych akcji Williama, Teixery, czy Eduardo. Zmiany przeprowadzone przez Wengera również nie wniosły nic ciekawego do gry Arsenalu.

W ostatnich minutach meczu piłkę w posiadaniu mieli tylko piłkarze Szachtara i to oni kontrolowali przebieg gry.

Po doliczeniu 3 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył dzisiejsze zawody. Kanonierzy nie pokazali się z dobrej strony, przegrywając spotkanie 2-1. Wciąż jednak zachowują fotel lidera w grupie H, co napawa dużym optymizmem. Ciężko dokonać wyboru, kto zagrał najlepiej spośród Kanonierów lecz na duże słowa uznania zasługuję Eduardo da Silva, który rozegrał naprawdę świetne zawody.

Szachtar Donieck: Pyatov - Rat, Rakitskiy, Chygrynskiy, Srna - Hubschman, Gai, Willian, Jadson, Eduardo - Luiz Adriano

Ławka rezerwowych: Khudzhamov, Kucher, Kobin, Stepanenko, Douglas Costa, Alex Teixeira, Marcelo Moreno

Arsenal: Fabiański - Eboue, Djourou, Squillaci, Clichy - Rosicky, Wilshere, Eastmond - Nasri, Walcott, Bendtner

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Emmanuel-Thomas, Lansbury, Vela, Chamakh

Szachtar Donieck autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
popekns komentarzy: 742006.11.2010, 21:22

Patryk BvB gra jutro;D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.11.2010, 21:21

@popekns
Najlepsze jest to, że dopiero w 84 minucie wyszli na 3:3, tak to by dostali :D coś czuję, że Ludwiczek długo nie posiedzi jeszcze w Monachium! Ciekaw jestem kogo dalej będzie trenował ;P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 21:21

Jak tam BVB? Grają Polacy?

popekns komentarzy: 742006.11.2010, 21:18

To jak Bayern dał ciała to jest tragedia.3:3 z ostatnią drużyną w tabeli.

Gunner_995 komentarzy: 655006.11.2010, 21:05

Wracając jeszcze do MU. To Fergie ma dzisiaj 24-lecie pracy w piekle :) Także gratuluję i podziwiam :P

Pinguite komentarzy: 1502006.11.2010, 21:03

no i bardzo dobrze, że beda siedzieć na ławie... nie chce im sie zapier...lać to niech siedzą.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1106.11.2010, 21:01

A tymczasem to Lorient wygrał 2-1, a Coquelin rozegrał pełne 90 minut + czas doliczony.

BRAWO ON !! xd

kiko17 komentarzy: 23606.11.2010, 21:00

zawader-->skad wiesz moze przegraja ....szkoda tylko ze Blaszczykowski i Lewadnowski raczej na dluzej zasiada na lawce...

Zawader komentarzy: 135906.11.2010, 20:54

A tymczasem Borussia znów oddala się od Mainz ; ]

Zawader komentarzy: 135906.11.2010, 20:52

popekns --> Widziałem, ale chciałem patryka w końcu mądrale na czymś przyłapać. Hihi.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.11.2010, 20:48

Charlie -> Dopisać? Sędzią może się to nie spodobać.

kiko17 komentarzy: 23606.11.2010, 20:46

Guunner_995-->chodzilo mi o tytuly odkad powstala Premier League...bo wczesniej i moze owszem byly jakies ustwiane mecze :)

Gunner_995 komentarzy: 655006.11.2010, 20:43