Słaba gra ofensywna Kanonierów, remis z Blackburn

Słaba gra ofensywna Kanonierów, remis z Blackburn 02.04.2011, 19:41, Sebastian Czarnecki 2105 komentarzy

Spotkanie Arsenalu z Blackburn Rovers zawiodło oczekiwania wszystkich kibiców. Kanonierzy nie potrafili zdobyć trzech punktów ze słabiutkim Blackburn Rovers, które praktycznie w ogóle nie zagroziło bramce Manuela Almunii. Drużynie Arsenalu ponownie zabrakło determinacji i woli walki, która przecież jest niezbędna, jeśli chce się walczyć o mistrzostwo kraju.

Pierwszą szansę na pokonanie Paula Robinsona, Kanonierzy stworzyli sobie już w 4. minucie spotkania. Walcott dobrze dograł do Aleksa Songa, a ten spróbował oddać strzał na bramkę Robinsona, jednak uniemożliwił mu to jeden z obrońców Rovers, wygarniając mu futbolówkę spod nóg.

Dwie minuty później Theo Walcott został uruchomiony prawym skrzydłem, a następnie szturmem przedarł się w pole karne drużyny gości. Strzał Anglika został wybity na rzut rożny przez Paula Robinsona.

W 13. minucie spotkania Gael Clichy dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Samira Nasriego, który oddał strzał ponad bramką drużyny gości. Francuz był agresywnie blokowany przez Ryana Nelsena, który chwilę po strzale Nasriego zaatakował go łokciem. Na głowie francuskiego pomocnika bardzo szybko pojawił się sporych rozmiarów guz. W dalszej części meczu Kanonier biegał już z bandażem na głowie.

Na następną groźną akcję Kanonierów musieliśmy czekać aż do 28. minuty, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Andriej Arszawin. Futbolówka jednak nie zaskoczyła Paula Robinsona, który pewnie interweniował.

Minutę później podopieczni Arsene'a Wengera ładnie sklepali obronę gości. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Jacka Wilshere'a, który był najprawdopodobniej zaskoczony podaniem od Nasriego i nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Przez ponad pół godziny gry bardzo cicho było o Manuelu Almunii, który dotychczas nie miał zbyt wielu okazji do interwencji. W 32. minucie Hiszpan pokazał się ze swojej najlepszej strony, wypuszczając z rąk łatwą do obrony piłkę, posłaną przez Olsona.

W 41. minucie szybkim rajdem na prawym skrzydle popisał się Theo Walcott, który następnie zdecydował się na niecelny strzał zza szesnastego metra.

Osiem minut później (sędzia doliczył 4 minuty - przyp. red) Phill Dowd zakończył pierwszą część spotkania.

Drugą część spotkania od groźnych ataków zaczęła drużyna gospodarzy. W 55. minucie Laurent Koscielny mógł pokonać Paula Robinsona strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale i po tej akcji nie padła bramka.

W 64. minucie na strzał po ziemi z dystansu zdecydował się Robin van Persie, jednak futbolówka znalazła się prosto w rękach Paula Robinsona.

W 76. minucie spotkania nastąpił moment, kiedy wszyscy kibice Arsenalu mieli prawo uwierzyć w to, że Kanonierom uda się jeszcze zdobyć trzy punkty. Za brutalne wejście w nogi Laurenta Koscielnego, czerwoną kartką ukarany został Steven N'Zonzi. Od tego momentu Blackburn grało w osłabieniu.

Trzy minuty później od tego zdarzenia, Kanonierzy przeprowadzili chyba najlepszą akcję w całym meczu. Jack Wilshere świetnie przedarł się w pole karne Rovers, a następnie znalazł się tuż obok Paula Robinsona. Kiedy wszyscy spodziewali się strzału zamienionego na bramkę ze strony Anglika, ten wyłożył piłkę do niekoniecznie lepiej ustawionego Marouane Chamakha. Marokańczyk od razu zdecydował się na strzał, jednak fenomenalną interwencją popisał się Martin Olsson.

Kolejne minuty to desperackie ataki Kanonierów, które niestety nie znalazły przełożenia na zdobycie gola. Mimo tego, że zawodnicy Arsenalu bardzo chcieli, to nie potrafili nawet na siłę wepchnąć piłki do bramki Robinsona.

W 90. minucie szansę na pokonanie Paula Robinsona zmarnował Nicklas Bendtner. Duńczyk oddał strzał głową prosto w Michela Salgado, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po doliczonym czasie Phil Dowd zakończył spotkanie, zakończone bezbramkowym remisem. Kanonierzy kolejny raz zawiedli pokładane w nich oczekiwania, zdobywając jedynie jeden punkt z drużyną z dolnych rejonów tabeli. Czy ta drużyna jest jeszcze w stanie walczyć o mistrzostwo kraju?

Blackburn RoversPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
XvDodekvX komentarzy: 113605.04.2011, 21:36

ja myślałem że schalke dostanie z trójkę i po sprawie a tu 2-2 , ale na 2-2 na pewno się nie skończy ...

Matheo14 komentarzy: 55105.04.2011, 21:36

po meczu już? wiesz może kto strzelił dla nas?

rysiu124 komentarzy: 2705.04.2011, 21:31

arsenal jest taki z barceloną potrafi wygrać a ze słabym klubem potrafi przegrać czy możne mi ktos wytłumaczy

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16405.04.2011, 21:30

haha, teraz dopiero sprawdzilem ze kofuty przegrywają i juz mają czerwo i to za 2 zółtą, hahahahaha

damian199656 komentarzy: 762605.04.2011, 21:29

Coś nie widzę Interu w półfinale. 2-2

mazibos komentarzy: 80705.04.2011, 21:29

kurde inter schalke 2:2 co za mecz. Oj jak ja bym chcial zeby chlopcy z Arsenalu mieli tyle krzepy... :(

rysiu124 komentarzy: 2705.04.2011, 21:28

wy *****

0 zmian ;/

mazibos komentarzy: 80705.04.2011, 21:26

pepe żólta kartka. Czuje ze na 1 czerwonej sie nie skonczy :)

MarcinKanonier komentarzy: 133105.04.2011, 21:26

Adebayor kosa przy lini bocznej, VdV pyskowka odkopniecie pilki, crouch kosa i cos jeszcze nie pamietam ;)

fabri04 komentarzy: 338505.04.2011, 21:25

wronka25---> Ja się nie śmieję, tylko stwierdzam fakt. I nie ma co porównywać naszej potyczki z Barceloną, z meczem dzisiejszym na kanale 60N :) My zagraliśmy mecz życia na ES, a w rewanżu też przeszkodziła nam głupia czerwona kartka RvP, a co by było, gdyby tak się nie stało? Nie ma co już gdybać, bo to już było....i nie wróci więcej jak na razie :d

wronka25 komentarzy: 224505.04.2011, 21:23

sebasz na wp tez to pisalo:D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52005.04.2011, 21:23

Uwaga. Interia ! - Rybus zastąpi Younga w Aston Villi. Aaahhaa......!!!

Mógł by ktoś napisać za co posypało się tyle kartek w meczy realu i kogutów?(Crouch, Adebayor, VdVart)?

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 305.04.2011, 21:20

W Jaki sposob sedzoowie z mafii Uefa demoluja piekno futbolu i promuja wielkie pilkarskie firmy.Smutno sie to oglada.

popekns komentarzy: 742005.04.2011, 21:20

Ofc. fapowanie nad Bejlem ;/

wronka25 komentarzy: 224505.04.2011, 21:19

ja tam sie nie smieje z totenhamu bo arsenal tez z barca byl przegrywajacyi bezradny;/

domino523 komentarzy: 42905.04.2011, 21:18