Smutne zakończenie fatalnego meczu. Bolton 2-1 Arsenal

Smutne zakończenie fatalnego meczu. Bolton 2-1 Arsenal 24.04.2011, 18:16, Sebastian Czarnecki 1667 komentarzy

Spotkanie Kanonierów z Boltonem miało być ostatnią szansą na to, aby wrócić do walki o tytuł mistrzowski. Wielu kibiców już dawno skreśliło w niej Arsenal, ale najzagorzalsi Kanonierzy dalej mieli nadzieje na to, że ich marzenie o upragnionym tytule wreszcie się ziści. Niestety podopieczni Arsene'a Wengera znowu pokazali, że brakuje im odpowiedniej woli zwycięzców i nie potrafili pokonać słabo dziś dysponowanego Boltonu. Największym mankamentem Arsenalu była dziś gra defensywna, która była fatalna. Kluczem Kłusaków do pokonania Kanonierów okazały się stałe fragmenty gry, gdyż oba trafienia Boltonu padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do drużyny Arsenalu. Już w czwartej minucie rajdem prawym skrzydłem popisał się Theo Walcott, który chwilę później oddał strzał na bramkę Boltonu. Fiński golkiper zdołał obronić uderzenie Anglika, jednak zrobił to w taki sposób, że futbolówka spadła pod nogi Nasriego. Na jego szczęście strzał Francuza został zablokowany przez defensorów.

Trzy minuty później Kanonierzy po podaniu od Samira Nasriego, na strzał z dystansu zdecydował się Francesc Fabregas. Kapitan The Gunners nie trafił nawet w światło bramki.

Szesnasta minuta spotkania to najlepsza szansa Arsenalu na objęcie prowadzenia. Strzałem z dystansu bramkę próbował zdobyć Cesc Fabregas, jednak jego intencje znakomicie wyczuł Jussi Jääskeläinen, który w świetnym stylu obronił zmierzającą w jego kierunku futbolówkę.

W kolejnych minutach coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Boltonu. Zaowocowało to świetnym kontratakiem podopiecznych Owena Coyle'a w 24. minucie. Lee Chung Young miał świetną szansę na pokonanie Wojtka Szczęsnego, jednak będąc na dogodnej pozycji zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, co dobrze wykorzystał Alex Song, odbierając mu futbolówkę.

Dwie minuty później gracze Boltonu znowu stworzyli sobie świetną sytuację. Tym razem fatalny błąd w obliczeniu toru lotu piłki popełnił Johan Djourou, który umożliwił Matthew Taylorowi oddanie strzału na bramkę Wojtka Szczęsnego. Polski bramkarz nie miał jednak problemu ze złapaniem piłki.

W 37. minucie kapitalną akcję przeprowadzili gracze Boltonu. Daniel Sturridge idealnie dograł do Lee Chung Younga, który uderzył na bramkę Kanonierów. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Wojciech Szczęsny.

Minutę później było już 1-0 dla Boltonu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Gary Cahill, jednak Samir Nasri uratował sytuację, wybijając piłkę z linii bramkowej. Nie spodziewał się jednak, że chwilę później wyskoczy do piłki Daniel Sturridge, który głową umieści piłkę w siatce.

W 44. minucie Kanonierzy stworzyli sobie okazję do wyrównania, jednak strzał Fabregasa trafił w słupek bramki strzeżonej przez Jääskeläinena.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla ekipy Kanonierów. Już w pierwszej minucie drugiej części meczu Daniel Sturridge upadł w polu karnym Kanonierów, co zauważył arbiter prowadzący spotkania, który od razu wskazał na wapno. Po głębszej analizie można śmiało stwierdzić, że jedenastki być nie powinno.

46. minuta, rzut karny dla Boltonu. Do strzału przygotowuje się Kevin Davies, który uderza w... nogi Wojciecha Szczęsnego! Tak jest, Polak uniemożliwił Kłusakom podwyższenie rezultatu i zachował swojej drużynie szansę na odwrócenie losów spotkania.

Dwie minuty później Kanonierzy doprowadzają do wyrównania! Rzut karny obroniony przez Szczęsnego okazał się na tyle motywujący dla podopiecznych Arsene'a Wengera, że Ci natychmiast odpowiedzieli wyrównującą bramką. Świetne podanie od Ceska Fabregasa wykorzystał Robin van Persie, który w podręcznikowym wykończeniem umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty to głównie nic nieznaczące ataki ze strony Kanonierów, czyli tradycyjne wymienianie się futbolówką i próba wejścia z nią do bramki. Gospodarze jednak byli doskonale przygotowani na taką ewentualność i mądrze blokowali dostęp do własnej bramki.

W 69. minucie Kanonierzy stanęli przed fantastyczną szansą na objęcie prowadzenia. Samir Nasri dwukrotnie uderzał na bramkę Jääskeläinena, jednak za każdym razem nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie fińskiego golkipera.

Bezradność ze strony Arsenalu była coraz większa. Kanonierom nie pomogli nawet wprowadzeni wcześniej Marouane Chamakh i Andriej Arszawin. Gracze w czerwonych koszulkach całkowicie stracili wolę walki i nawet nie stwarzali jakichkolwiek pozorów na to, że zależy im na wywiezieniu trzech punktów z Reebok Stadium.

W 89. minucie gracze Boltonu przeprowadzili kapitalną kontrę. Złe ustawienie obrońców Arsenalu wykorzystał Johan Elmander, który momentalnie popędził w stronę bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego. Polski golkiper fenomenalnie zatrzymał jednak strzał w wykonaniu Szweda i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Rzut rożny dla Boltonu okazał się zabójczą bronią, która przepełniła czarę goryczy Arsenalu. Dośrodkowanie Matthewa Taylora na bramkę zamienił Tamir Cohen, który atomowym strzałem głową pokonał bezradnego Wojtka Szczęsnego. 2-1 dla Boltonu.

Po dzisiejszym spotkaniu Kanonierzy przerwali passę szesnastu spotkań bez porażki, co jednocześnie przekreśliło szanse na sięgnięcie po mistrzowski tytuł.

youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI&feature=feedf

Co to za piłkarz w złotej koszulce ze sponsorem Sega.
Od około 1:03

aRamsey komentarzy: 948625.04.2011, 23:26

Cudi: Oglądałeś drugi odcinek? ^^

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4825.04.2011, 23:25

@Cudi

Wspomniałeś coś o problemach osobistych Chamakha.. mógłbyś rozwinąć?

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2011, 23:25

Cudi -> Tak. Oficjalny. Wszyscy już o tym trąbią.

David92 komentarzy: 640025.04.2011, 23:25

runej to prostak, chamisko i swinia w jednym, wiadomo to nie od dzis :D

pumeks komentarzy: 2080825.04.2011, 23:24

a MCity właśnie wygrali i jak wygrają jeszcze raz to mają nas na 2 pkt. W przypadku nazej porażki z mułami, a ich kolejnej wygranej spadamy na 4 miejsce, które kończy się kwalifikacjami do LM.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9825.04.2011, 23:24

Pinguite: to na pewno oficjalny? Jeśli tak to... he, he i he.

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2011, 23:21

A Runej też ma twittera pod nickiem "wazzaroo08". On jest chory. Większość jego wpisów tak brzmi " What fucking? What? " Co za prosię...

Gunner48 komentarzy: 792925.04.2011, 23:17

sport.pl/sport/1,65025,9493406,Premier_League__Obrazany_pilkarz_Manchesteru_zamknal.html

zapewne o tym mowa.

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2011, 23:15

Biedaczulek... zryli takiemu wspaniałemu piłkarzowi psychikę. I jak on się po tym pozbiera? To już nie będzie to samo MU co przedtem. Teraz będzie porażka za porażką. Cóż za fenomenalny gracz, wielki wpływ ma na grę i poczynania Czerwonych Diabłów. Biada kibicom jeśli nie zdobędą pucharu ligi BPL.

David92 komentarzy: 640025.04.2011, 23:12

hehe Gibson sobie twittera założył ale za 2 godziny już usunął bo mu kibice manu jechać zaczeli :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4825.04.2011, 23:08

@popkens

No to już prędzej, ale jego to ja bym po prostu sprzedał i już

popekns komentarzy: 742025.04.2011, 23:06

Gigi: źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o Denilsona.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4825.04.2011, 23:00

@Piootrus

dla JET-a i Lansbury'ego przyszły sezon to imo swoiste być albo nie być. Mają ponad 20 lat, a talentem ustepują Jackowi czy Afobe. Myślę, że jeżeli w przyszłym sezonie nie zrobią znaczącego postępu, to ich sprzedamy, tak jak to było z Simpsonem czy Nordtveitem. Pytanie, czy Boss ich włączy do pierwszego składu i pozwoli grać w FA/CC czy jednak wypożyczy na kolejny sezon.

Shaqal komentarzy: 51725.04.2011, 23:00

Co za nurek z tego Sturridge'a...

damian199656 komentarzy: 762625.04.2011, 22:59

City traci do nas 5 punktów + mecz zaległy. My gramy z MU a oni chyba jeszcze ze Spurs

@popkens

Wypozyczyć 25 letniego piłkarza, reprezentanta Francji aspirującego do pierwszego składu? Świetny pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że jak nam wypadnie ktoś z trójki FAbregas (o ile zostanie), Wilshere, Song, to będziemy zmuszeni grać przykładowo Denilsonem w środku pola.

Ja bym Diaby'ego nie sprzedawał. Ten sezon ma faktycznie słaby (zwłaszcza drugą część), ale na mundialu zagrał świetnie, ogółem gdyby nie kontuzje to mam wrażenie, że nie miałby takich wahań formy. To jeden z nielicznych graczy potrafiących grać fizycznie, odepchnąć rywala, wygrać pojedynek główkowy. Czasem zachowuje się jak idiota, nie myśli na boisku, ale też potrafi odebrać piłkę, zaprezentować użytezcny drybling.. U Abou to kwestia ustabilizowania formy, bo jak ktoś w sezonie łapie 5-6 większych lub mniejszych kontuzji, to trudno u niego o wysoką formę.

damian199656 komentarzy: 762625.04.2011, 22:49

"Został trafiony w Wielkanoc"
hahaha

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1525.04.2011, 22:48

popekns

Diaby to inna bajka, też nie grał za dobrze, ale ostatnimi meczami, przynajmniej w moich oczach nie jako się obronił. Abou spokojnie może być solidnym rezerwowym, bo ma coś do zaoferowania, przede wszystkim potrafi utrzymać się przy piłce, jest niezły technicznie i ma dobre warunki fizyczne, czego nawet bez formy nie można mu odmówić. Jakby się uprzeć, to Denilsona można wypożyczyć, ale on ma JUŻ 23 lata, a do poziomu Cesca w jego wieku, czy 4 lata młodszego Wilshare'a brakuje mu bardzo, bardzo wiele. Poza tym, tak jak mówię, Lansbury i Ramsey to zawodnicy podobni do Denilsona, młodsi i to oni powinni dostać szansę, natomiast podobnego zawodnika do Diabiego nie mamy, więc raczej bym się go nie pozbywał.

wronka25 komentarzy: 224525.04.2011, 22:48

HellSpawn ale mielismy problemy z kontuzjami Fabregas i wtedy i Wilshere i van der Vaart by mogli grac:P

HellSpawn komentarzy: 618525.04.2011, 22:45

wtedy Van der Vaart by był niezadowolony.. Taki zawodnik nie może siedzieć na ławce. Jak on ma pretensje do Redknaapa, że go ściąga w 80 min, to co mówić jakby miał zacząć mecz na ławce?

wronka25 komentarzy: 224525.04.2011, 22:42

mnie najbardziej bolalo ze nie kupilismy van Der VAarta za takie marne pieniadze byl do kupienia

popekns komentarzy: 742025.04.2011, 22:40

Piootrus: to według Ciebie mamy też pozbyć się Abou? :) Chłopaka trzeba wypożyczyć i tyle.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1525.04.2011, 22:38

popekns

Akurat kontuzjami w Arsenalu, to tłumaczyć się może każdy. Co ma powiedzieć Ramsey, który 9 miesięcy leczył złamaną nogę a w tych kilku spotkaniach w których dostał szansę, zagrał przyzwoicie, czego nie można powiedzieć o Denilsonie, którzy w tym czasie grał dwa razy wiecej i dwa razy gorzej. Myślę, że mam prawo oceniać go tak jak go oceniam, bo dostał naprawdę masę szans w tych rozgrywkach i jego mecze dzieliły się niestety na te poniżej przeciętnej i te mocno poniżej przeciętnej. A to na Arsenal za mało. Problem w tym, że nikt nie będzie tutaj nie wiadomo jak długo czekał, w miejsce Denilsona już pukają tacy piłkarze jak właśnie Ramsey czy Lansbury i ja uważam, że teraz im te szanse się należą, bo Brazylijczyk już je dostał i najzwyczajniej w świecie ich nie wykorzystał.

HellSpawn komentarzy: 618525.04.2011, 22:38

Dzeko kilka minut po wejściu i strzela gola. W następnym sezonie będzie wymiatał.

HellSpawn komentarzy: 618525.04.2011, 22:35

Asystuje, strzela, robi z obrońcami co tylko chce. I jego szybkość... Będziemy mieli najszybsze skrzydła w lidze o ile nie będzie grał Arshavin na jednym z nich :D Ryo-RvP-Walcott :D

Gunner48 komentarzy: 792925.04.2011, 22:35

@SkrEtcH
Jack w przyszłym sezonie będzie cieniem siebie, przynajmniej z początku. Jeszcze wspomnisz moje słowa.

damian199656 komentarzy: 762625.04.2011, 22:33

HellSpawn-> a kto nie pokłada? To niesamowite jak po kilku meczach ma już podwójne krycie, a mimo to radzi sobie dobrze i zalicza asysty.

SkrEtcH komentarzy: 33725.04.2011, 22:33

Ryo i Wilshere w nast sezonie będą błyszczeć. Już to widzę ! ;)

HellSpawn komentarzy: 618525.04.2011, 22:31

Ja pokładam nadzieję w Ryo Miyachim :) Chłopak przeciwko takim drużynom które stawiają autobus się przyda bo ma dobre dośrodkowanie z tego co widziałem.

wronka25 komentarzy: 224525.04.2011, 22:29

zuczek1987 moze by sie przebil do pierwszego skladu zawsze sportowa rywalizacja najlepsza na podniesienie jakosci druzyny

SkrEtcH komentarzy: 33725.04.2011, 22:29

Ale kto by chciał wypożyczać zawodnika który cały czas grzeje ławę tego nie wiem ale może ktoś się zgłosi...

HellSpawn komentarzy: 618525.04.2011, 22:28