Smutne zakończenie fatalnego meczu. Bolton 2-1 Arsenal

Smutne zakończenie fatalnego meczu. Bolton 2-1 Arsenal 24.04.2011, 18:16, Sebastian Czarnecki 1667 komentarzy

Spotkanie Kanonierów z Boltonem miało być ostatnią szansą na to, aby wrócić do walki o tytuł mistrzowski. Wielu kibiców już dawno skreśliło w niej Arsenal, ale najzagorzalsi Kanonierzy dalej mieli nadzieje na to, że ich marzenie o upragnionym tytule wreszcie się ziści. Niestety podopieczni Arsene'a Wengera znowu pokazali, że brakuje im odpowiedniej woli zwycięzców i nie potrafili pokonać słabo dziś dysponowanego Boltonu. Największym mankamentem Arsenalu była dziś gra defensywna, która była fatalna. Kluczem Kłusaków do pokonania Kanonierów okazały się stałe fragmenty gry, gdyż oba trafienia Boltonu padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do drużyny Arsenalu. Już w czwartej minucie rajdem prawym skrzydłem popisał się Theo Walcott, który chwilę później oddał strzał na bramkę Boltonu. Fiński golkiper zdołał obronić uderzenie Anglika, jednak zrobił to w taki sposób, że futbolówka spadła pod nogi Nasriego. Na jego szczęście strzał Francuza został zablokowany przez defensorów.

Trzy minuty później Kanonierzy po podaniu od Samira Nasriego, na strzał z dystansu zdecydował się Francesc Fabregas. Kapitan The Gunners nie trafił nawet w światło bramki.

Szesnasta minuta spotkania to najlepsza szansa Arsenalu na objęcie prowadzenia. Strzałem z dystansu bramkę próbował zdobyć Cesc Fabregas, jednak jego intencje znakomicie wyczuł Jussi Jääskeläinen, który w świetnym stylu obronił zmierzającą w jego kierunku futbolówkę.

W kolejnych minutach coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Boltonu. Zaowocowało to świetnym kontratakiem podopiecznych Owena Coyle'a w 24. minucie. Lee Chung Young miał świetną szansę na pokonanie Wojtka Szczęsnego, jednak będąc na dogodnej pozycji zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, co dobrze wykorzystał Alex Song, odbierając mu futbolówkę.

Dwie minuty później gracze Boltonu znowu stworzyli sobie świetną sytuację. Tym razem fatalny błąd w obliczeniu toru lotu piłki popełnił Johan Djourou, który umożliwił Matthew Taylorowi oddanie strzału na bramkę Wojtka Szczęsnego. Polski bramkarz nie miał jednak problemu ze złapaniem piłki.

W 37. minucie kapitalną akcję przeprowadzili gracze Boltonu. Daniel Sturridge idealnie dograł do Lee Chung Younga, który uderzył na bramkę Kanonierów. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Wojciech Szczęsny.

Minutę później było już 1-0 dla Boltonu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Gary Cahill, jednak Samir Nasri uratował sytuację, wybijając piłkę z linii bramkowej. Nie spodziewał się jednak, że chwilę później wyskoczy do piłki Daniel Sturridge, który głową umieści piłkę w siatce.

W 44. minucie Kanonierzy stworzyli sobie okazję do wyrównania, jednak strzał Fabregasa trafił w słupek bramki strzeżonej przez Jääskeläinena.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla ekipy Kanonierów. Już w pierwszej minucie drugiej części meczu Daniel Sturridge upadł w polu karnym Kanonierów, co zauważył arbiter prowadzący spotkania, który od razu wskazał na wapno. Po głębszej analizie można śmiało stwierdzić, że jedenastki być nie powinno.

46. minuta, rzut karny dla Boltonu. Do strzału przygotowuje się Kevin Davies, który uderza w... nogi Wojciecha Szczęsnego! Tak jest, Polak uniemożliwił Kłusakom podwyższenie rezultatu i zachował swojej drużynie szansę na odwrócenie losów spotkania.

Dwie minuty później Kanonierzy doprowadzają do wyrównania! Rzut karny obroniony przez Szczęsnego okazał się na tyle motywujący dla podopiecznych Arsene'a Wengera, że Ci natychmiast odpowiedzieli wyrównującą bramką. Świetne podanie od Ceska Fabregasa wykorzystał Robin van Persie, który w podręcznikowym wykończeniem umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty to głównie nic nieznaczące ataki ze strony Kanonierów, czyli tradycyjne wymienianie się futbolówką i próba wejścia z nią do bramki. Gospodarze jednak byli doskonale przygotowani na taką ewentualność i mądrze blokowali dostęp do własnej bramki.

W 69. minucie Kanonierzy stanęli przed fantastyczną szansą na objęcie prowadzenia. Samir Nasri dwukrotnie uderzał na bramkę Jääskeläinena, jednak za każdym razem nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie fińskiego golkipera.

Bezradność ze strony Arsenalu była coraz większa. Kanonierom nie pomogli nawet wprowadzeni wcześniej Marouane Chamakh i Andriej Arszawin. Gracze w czerwonych koszulkach całkowicie stracili wolę walki i nawet nie stwarzali jakichkolwiek pozorów na to, że zależy im na wywiezieniu trzech punktów z Reebok Stadium.

W 89. minucie gracze Boltonu przeprowadzili kapitalną kontrę. Złe ustawienie obrońców Arsenalu wykorzystał Johan Elmander, który momentalnie popędził w stronę bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego. Polski golkiper fenomenalnie zatrzymał jednak strzał w wykonaniu Szweda i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Rzut rożny dla Boltonu okazał się zabójczą bronią, która przepełniła czarę goryczy Arsenalu. Dośrodkowanie Matthewa Taylora na bramkę zamienił Tamir Cohen, który atomowym strzałem głową pokonał bezradnego Wojtka Szczęsnego. 2-1 dla Boltonu.

Po dzisiejszym spotkaniu Kanonierzy przerwali passę szesnastu spotkań bez porażki, co jednocześnie przekreśliło szanse na sięgnięcie po mistrzowski tytuł.

Bolton WanderersPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.04.2011, 13:04

Ciekawe, czy Kos i Danon zdają sobie sprawę, że najprawdopodobniej rywalizują teraz między sobą o miejsce po prawej Vermaelena?

Jeśli chodzi o samego Belga, byłbym znacznie spokojniejszy gdyby jeszcze wybiegł na boisko w tym sezonie, przynajmniej na ostatnie 20 min 38 kolejki, jak rok temu Djourou. To byłby dobry znak na przyszły sezon.

MatArsenal9870 komentarzy: 216726.04.2011, 12:59

ja myślę, że DJ i Vermaelen będą grac w podstawowym ale jeszcze nie w przyszłym sezonie tylko za dwa lata.

MatArsenal9870 komentarzy: 216726.04.2011, 12:57

HellSpawn---> SS ma 30 lat! I on robi błędy bo jest słabszy. A Kościelny tak zachwycał ale w najważniejszym momencie zawiódł. Dlaczego? Bo ma lepsze umiejętności od SS. Gdyby to SS zawinił to już tak nie byłbym zaskoczony.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.04.2011, 12:57

maks > och tak, Przegląd poparł twoją teorię, teraz nie mamy już nic do gadania. Jaki ja głupi byłem.
Opieranie się na liczbie straconych bramek przy ocenie któregokolwiek z naszych defensorów to średni pomysł biorąc pod uwagę liczbę goli zawalonych wyłącznie przez bramkarzy, która bije wszelkie rekordy względem innych klubów z czołówki. A i tak straciliśmy tylko 4 gole więcej od "najlepszej pary stoperów na świecie". Oczywiście to ostatnie lekko naciągnięte, bo owa "najlepsza para" z roku na rok gra równocześnie coraz rzadziej i w tym sezonie nie jest inaczej, ale tak czy inaczej - zwykło się mówić, że def MU=perfekcja, def Arsenalu=kataklizm.
Koscielny błędów się nie ustrzegł, trudno oczekiwać bezbłędnej postawy od debiutanta w EPL (bo nie każdy jest Vermaelenem), ale spisywał się co najmniej dobrze, bardzo często swoimi świetnymi interwencjami ratować nasze spóźnione przy pułapkach ofsajdowych tyłki (pozdro Gael!) i nazywanie go słabiakiem, cieniasem, niewypałem pierwszym do odstrzału, etc, czy po prostu stawianie na równi Sebastienem F. Squillacim to bardzo, bardzo delikatnie mówiąc niesmaczny żart. Ciekawe czy Verminator załapałby się do jedenastki roku PFA 09/10, gdyby pół sezonu rozegrał u boku Silvestre'a, jak Laurent u boku Squillaciego.

ala_05 komentarzy: 254326.04.2011, 12:56

Nie możemy skreślać Kosy z powodu jednego błędu-każdemu się zdarza. Jest najbardziej udanym transferem lata jak określił arsenallord.

KondzioElite komentarzy: 618726.04.2011, 12:55

@HellSpawn
Może mnie pamięć myli, ale to był chyba SS.

Najpierw piszesz: "A w 2 meczach z nami, Drogba nie istniał bo krył go właśnie Kościelny"
A teraz sam sobie zaprzeczasz pisząc:
"A kto wtedy był odpowiedzialny za krycie Drogby"

Niemniej jednak Lorą to świetny transfer.

HellSpawn komentarzy: 618526.04.2011, 12:54

Mat

Jeden poważny błąd przy 20 błędach Squilliciego to i tak mało.

MatArsenal9870 komentarzy: 216726.04.2011, 12:52

A jednak zrobił ten głupi błąd z Brimigham na spółkę z Wojtkiem i dalej się nie odblokowaliśmy.

HellSpawn komentarzy: 618526.04.2011, 12:52

Widzę, że nie wiesz więc błąd w kryciu popełnił Squillaci, a Sagna nie zablokował podania wzdłuż pola karnego od Ashley Cola bodajże.

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11726.04.2011, 12:51

Kościelny to najlepszy transfer Wengera zeszłego lata.

damian199656 komentarzy: 762626.04.2011, 12:49

Myślę że z Koscielny będzie naszym podstawowym zawodnikiem. Wystarczy sobie przypomnieć mecz z barceloną na ES. Messi przy Koscielnym nie istniał. Dobrze gra głową i dobrze radzi sobie na ziemi w obronie

HellSpawn komentarzy: 618526.04.2011, 12:46

Kondzio

A kto wtedy był odpowiedzialny za krycie Drogby? Pewnie nawet nie wiesz.

KondzioElite komentarzy: 618726.04.2011, 12:45

@HellSpawn

A kto nam strzelił pierwszą bramkę na SB?

wisniaFCA komentarzy: 2426.04.2011, 12:45

szkoda słów ;/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.04.2011, 12:44

Mat: nie wiem czy wypada nazywać 25 letniego piłkarza diamentem, który trzeba oszlifować... Może grać jeszcze lepiej, ale poziomu czołowych obrońców PL (Terry, Vidic, Ferdinand) nie przeskoczy, a może i nawet nie osiągnie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.04.2011, 12:42

Może ja jestem ślepy albo kompletnie nie znam się na piłce, ale u Koscielnego widzę mnóstwo dobrych interwencji, które nieraz ratowały nam skórę niż błędów, których szczególnie na początku popełniał sporo. Jedyny poważniejszy mankament w jego grze jest taki, że potrafi głupio faulować w polu karnym lub w jego okolicach. Nie liczyłem, ale pewnie ze 2 mógł nam tak załatwić. Jednakże reszta wygląda co najmniej dobrze.

MatArsenal9870 komentarzy: 216726.04.2011, 12:41

On nie jest jeszcze gwiazdą, lecz diamentem, który trzeba oszlifować.

HellSpawn komentarzy: 618526.04.2011, 12:39

Kościelny gra najlepiej z naszych ŚO, więc nie wiem o co wam chodzi. Wszyscy gdy zobaczyli jego zdjęcie to się śmiali, że jest słabo zbudowany i nie da rady Drogbie. A w 2 meczach z nami, Drogba nie istniał bo krył go właśnie Kościelny. Laurent to jeden z najlepszych zakupów Wengera.

MatArsenal9870 komentarzy: 216726.04.2011, 12:34

Kroenke może być nieobliczalny. On ma teraz władzę i brak cierpliwości. To on [może się pozbyć graczy, którzy często łapią kontuzje, grają słabo czy nie chce im się grać.

David92 komentarzy: 640026.04.2011, 12:34

Wiadomo, że Koscielny to nie jest obrońca na poziomie Vidica czy Terry'ego ale i tak się po nim mniej spodziewałem :D

pajdi komentarzy: 378026.04.2011, 12:33

Geistinho

' spuszczają ' się nad Fabregasem, bo są ku temu powody. Fabregas jest najważniejszym ogniwem naszej drużyny i takie są fakty. Sama jego obecność na boisku dodaje drużynie pewności siebie,a nawet jak nie gra świetnych zawodów to tak jak teraz potrafi asystować przy bramce.

Ja osobiście nie jestem w ogóle przekonany do Ramseya. Dla mnie to przeciętny grajek który w Chelsea czy Manu nie mieściłby się na ławce.

wicek_12 komentarzy: 33926.04.2011, 12:30

outube.com/watch?v=eKhOf-ZTeVI&feature=related

maks20 komentarzy: 44526.04.2011, 12:30

"...sprzedać Kościelnego...". No, niesamowite. A dlaczegóż to? Przecież to taki znakomity zawodnik, ma rzeszę fanów , tu , na tej stronce. I zagorzałych zwolenników , jednym z największych jest niejaki vpr, redaktor. Powiadał, że Kościelny "jest jak ściana". I teraz, po roku zaldwie takiej wyśmienitej postawy, genialnej gry i cudownych interwencji, ktoś śmie go sprzedać?
Kiedy przed sezonem pisałem, że powierzanie Kościelnemu kluczowej pozycji w drużynie, Kościelnemu kupionemu w sobotę i ktoremu każe się grać z rozpędu w poniedziałek, kiedy pisałem , że to głupota i nie uda się, bo nikomu się to nie udało, - oj, co to się działo w komentarzach. jaki ten maks głupi, że pisze takie bzdury , przecież Kościelny to geniusz piłki itd.
Po sezonie widać widać wyraźnie , jakie to walory zaprezentował Kościelny, grając w formacji, która z 4 drużyn z czołówki straciła najwięcej bramek.
Nie, nie sądzę, że naprawdę sprzedadzą Kościelnego, do takiej porażki personalnej Wenger nigdy się przyzna, a sprzedaż byłaby przyznaniem się do błędu. Ale same plotki i wymienianie Kościelnego na liście do sprzedania jest wystarczająco wymowne.
Komentowanie na tej stronce jest dostępne dla każdego, można pisać, co się chce. Ale proby analitycznych stanowisk powinny być bardziej przemyślane, Panie vpr, bo można wyjść niekoniecznie na mędrca...albo zjąc się inną dyscypliną, po raz kolejny dorzdzam kibicowanie suwającym garnki po lodzie. Tam nie ma Kościelnych i o blamaż ocenny trudniej.

mcdarks9 komentarzy: 64026.04.2011, 12:25

Pisamaki podchwyciły temat . Jedyna osoba, która wie kto w tym sezonie pożegna sie i czy wogóle z Arsenalem jest Wenger. Teraz pisza rewolucja a gdy tylko zacznie sie okienko to okaże sie ,że w Arsenalu będzie grało pól Europy.

Maciekkk10 komentarzy: 258326.04.2011, 12:11

Gei -> Ta, rzeczywiście Szczęsny tak zawalił bramkę, że szok. Ogarnij się, śmieszny człowieku, bo Szczęsny przy obu bramkach nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Jego wina, że DJ bodajże dwukrotnie zgubił krycie? No i jego wina, że oba strzały głową były idealnie trafione w róg bramki?

A co do Fabsa -> Ciężko się nad nim "nie spuszczać", skoro, nawet gdy nie jest w formie, gra takie wyborne prostopadłe podania. Akurat przy bramce RvP zagrał tylko "na ścianę", ale to też nie jest proste. Zamienił się z Persie'm pozycją, to Holender wszedł z głębi pola i zdobył bramkę. Chyba Hiszpan musiał wiedzieć, gdzie się znaleźć, nieprawdaż?

TheFlyingDutchman komentarzy: 25426.04.2011, 12:09

żal.pl... a na wp piszą teraz, cytując "polske the times", że Szczesny zawalił Arsenalowi mecz, lol

David92 komentarzy: 640026.04.2011, 12:09

Przecież taka interia, onet czy wp sami sobie tych newsów nie wymyślają tylko biorą z różnych gazet ;]

damian199656 komentarzy: 762626.04.2011, 11:46

No raz onet pisał że Wenger chce za wszelką cenę pozbyć się van Persiego bo za często ma kontuzje

HellSpawn komentarzy: 618526.04.2011, 11:44

onet, wp i inne interie to jest śmiech na sali.. Ja jak to czytam to mi się rzygać chce.

damian199656 komentarzy: 762626.04.2011, 11:40

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsenal-londyn-czeka-rewolucja-kadrowa,1,4251921,wiadomosc.html

Chcą sprzedać Koscielnego. hahaha

Brac0 komentarzy: 145626.04.2011, 11:37

Fabregas jest teraz jednym z najslabszych ogniw naszego zespolu. Przy takiej formie dobrze zastapilby go Aaron.

Geistinho komentarzy: 506 newsów: 126.04.2011, 11:32

Tak samo ze Szczęsnym, o tym że zaj*bał pierwszą bramkę nikt nie wspomniał, stał jak zaczarowany w tej bramce.

Geistinho komentarzy: 506 newsów: 126.04.2011, 11:30

"Świetne podanie od Ceska Fabregasa wykorzystał Robin van Persie" Kiedy Szanowna Redakcja i reszta fanboyów Cesca przestanie się nad nim spuszczać? Żal mi Was ludzie, co by nie zrobił to gitara, jaki on wspaniały, ale jak Sagna czy Clichy biega cały mecz i walczy to tego to nikt nie napisze, jak Nasri i Wilshere grają swoje tego też nikt nie widzi. Pozdrawiam! :)

HellSpawn komentarzy: 618526.04.2011, 11:17

Niech wygra Schalke i Real. taki finał i w finale Raul strzela zwycięskiego gola :D To by było coś.

crisfootball41 komentarzy: 87426.04.2011, 11:08

Wiadomo, tylko boję się że Schalke potem finału nie wygra... ;/

wronka25 komentarzy: 224526.04.2011, 11:04

dzisiaj wszyscy oczywisce za Schalke ;)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 226.04.2011, 10:57

Przez te wszystkie mecze mam tak spieprzony nastrój, że mi się wszystkiego odechciewa. Pewnie tak samo jak wszystkim kibicom. Może to Wam trochę poprawi nastrój chociaż minimalnie, jeśli jeszcze tego nie widzieliście: youtube.com/watch?v=Q1_EPabCvx0&feature=watch_response

mitmichael komentarzy: 4924326.04.2011, 08:12

Utrudniamy sobie zycie - City juz sie zbliza a jeszcze zostaje Tottenham. Zamiast wygrac ze słabszym Boltonem to teraz bedzie trzeba wygrac z mocnym United.

Imperator komentarzy: 16326.04.2011, 00:16

zeby tak przegrac walke o mistrzostwo Angli ,arsenal poraz kolejny pokazał ze nie jest godzien mistrzostwa teraz chelea nas przegoniła jeszcze mancity moze jak wygrają zaległy mecz i będzie 4 miejsce

damian199656 komentarzy: 762625.04.2011, 23:36