Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1008.04.2021, 22:13

No nieźle, Slavia z nami jedzie u siebie xd jak nisko upadliśmy..

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.04.2021, 22:13

@bizooon:

Jak mu się goście za obrońcami schowali i niekt nie wyszedł nawet na podanie z pierwszej.

Banda nierobów. Nie idą nawet na piłkę po wrzutce dobrej to o czym my tu gadamy.

ELAdzik komentarzy: 251808.04.2021, 22:13

Saka już puchnie zaraz nie będzie komu grać.

Ups147 komentarzy: 350408.04.2021, 22:12

Saka pierwszy do zmiany, gra fatalnie

aaron_maj komentarzy: 182208.04.2021, 22:12

Nie no, Bukayo to nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie ale dzisiaj totalnie się nie odnajduje. Trzeba go zmienić bo jak znam życie to w tym meczu zadecyduje jedna akcja, a po tym co widzę dotychczas to TEJ AKCJI Saka dziś nie wykończy.

losnumeros komentarzy: 1319008.04.2021, 22:12

Gabriel w meczu z Live sporowakowal, dla rywali 2 setki. Jeden błąd sam naprawił, ale po drugim błędzie wpadła bramka.

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2021, 22:12

Saka jak na razie tragicznie!

luko_PL komentarzy: 109808.04.2021, 22:11

@Ech0z: naprawdę Cię to dziwi?

Beliar84 komentarzy: 81208.04.2021, 22:11

Najlepszy mecz Partey to zagral w ostatnim ligowym meczu z liverpoolem.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.04.2021, 22:10

@Szogun napisał: "@TakKrzysiu: To były piękne dni. Żona mówi jak grają źle muszą kiedyś grać lepiej. No nie. Nie muszą. Mogą lecieć na łeb na szyję w dół tabeli tak jak teraz."

Oby Twoja żona miała rację, mądre kobiety zwykle ją mają więc z czasem na pewno będzie lepiej :)

bizooon komentarzy: 700608.04.2021, 22:09

Jak tu komentoeqx zeby bana nie dostac

bizooon komentarzy: 700608.04.2021, 22:08

Oby tylko bol stopy

losnumeros komentarzy: 1319008.04.2021, 22:08

@sWinny napisał: "Dzieciaki Wengera by im 4 czy 5 wrzuciły. I Slavii i temu arsenalowi..."

Faktycznie, Wenger w ostatnich swoich sezonach w Arsenalu bił się o mistrzostwo ligi i wygraniu LM. Papcio był zajechany, jak sandały pielgrzyma. Gość potrzebował przerwy od piłki.

luko_PL komentarzy: 109808.04.2021, 22:08

Pięknie gramy, widać rękę Pepa.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 308.04.2021, 22:07

Kontuzja Gabriela. Cudne.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123808.04.2021, 22:07

Tymczasem w niedalekiej przyszłości, Arsenal gra już 2 sezon w Championship - Arteta wciąż potrzebuje czasu

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 308.04.2021, 22:06

bizooon komentarzy: 700608.04.2021, 22:06

Na wszelki wypadek gabriel na roga i gol slavii

sWinny komentarzy: 786108.04.2021, 22:06

Dzieciaki Wengera by im 4 czy 5 wrzuciły. I Slavii i temu arsenalowi...

sonic komentarzy: 67208.04.2021, 22:05

@call_me: ślepy czy nie to z tym składem to i Guardiola no dał by rady . artecie trzeba dać czas . każdy się podnieca tuchelem a zobaczycie że nic w Chelsea nie wygra

bizooon komentarzy: 700608.04.2021, 22:05

My bysmy dostali czerwo i karmego jakby nasi faulowali

losnumeros komentarzy: 1319008.04.2021, 22:05

@illpadrino: Arteta ma gorsze zmiany, niż Wenger. Więc jak ma być lepiej? Wenger nie ogarniał zmian, a Mikel jest daleko z tyłu, za Wengerem.

anolis komentarzy: 107308.04.2021, 22:05

No, Wilian, jak ty żeś mnie tera zaimponował...

TakKrzysiu komentarzy: 893808.04.2021, 22:04

@Szogun napisał: "@TakKrzysiu: Jestem kibicem który pamięta Niepokonanych i to co teraz się dzieje to naprawdę bolą oczy i boli serce więc Arsenal wisi mi i za okulistę i kardiologa"

Ja byłem w podstawówce i była wówczas "Wizja TV" a mecze oglądałem na czuja, bo nie znałem internetu, ale wtedy nie pomyślałbym że dojdzie do takiego regresu. Arteta póki co nawet nie nawiązuje do tamtych czasów.

- Przesunął ESR do środka na 10.
- Zmienił Sakę w 60 min za Pepe o ile dalej będzie cieniował.

Ale wszyscy wiemy, że UJA z moich pomysłów będzie xD.

anolis komentarzy: 107308.04.2021, 22:01

Jkbc postawiłem że Slavia nie przegra. Kurs 2,60. Niepatriotycznie, ale pragmatycznie.

TrueGunner komentarzy: 106008.04.2021, 22:01

Niech mi ktoś wytłumaczyć kto do uja pana gra jako 10 ?
Willian czy Emil bo tak jest jedna wielka dziura ... Laca jak schodzi po piłkę to w miejsce 9 nie wchodzi nikt no i oczywiste problemy z wyprowadzeniem piłki to jest dramat,gdyby nie Saka na prawej stronie który pokazuje się do gry nie mielibyśmy pewnie żadnego strzału na bramkę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.04.2021, 21:59

Dobra, robimy zakłady jak zagramy w drugiej połowie.

Patriko komentarzy: 531208.04.2021, 21:59

Kisne jak ludzie tutaj w przerwie zawsze oczekują zmian a nasz trenejro później czeka z nimi do 80 minuty xd

call_me komentarzy: 272708.04.2021, 21:59

A zaraz wpadnie jakiś „widzący inaczej” i napisze, że on widzi progres, zmiany i rozwój. A Arteta powinien dostać jeszcze sezon.
Nie wiem jak ślepym trzeba być żeby nie widzieć, że to się nie udało. Wszystkie statystyki na ziemi i niebie wskazują, że jesteśmy poniżej mułu! Jak nigdy dotąd!

noth komentarzy: 264308.04.2021, 21:58