Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
tomczyslaw komentarzy: 17908.04.2021, 22:32

Faraon na ratunek xD

Koroniarz komentarzy: 1020108.04.2021, 22:32

Ja je b i e

executer1 komentarzy: 266108.04.2021, 22:32

Widać wirus już łapie Parteya, banda w Arsenalu już swoje zrobiłą.W przyszłym sezonie będzie to już cień zawodnika

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2021, 22:32

Ja nie jestem jakiś mega baristo-outem, ale ciekawy jestem jak jeszcze głęboko musi upaść Arsenal by zwolnili Artete...

Kociek komentarzy: 116108.04.2021, 22:32

Jakim cudem ten chlop tego nie trafil :D

Thoneick komentarzy: 198408.04.2021, 22:32

I oni chcą grać w lidze mistrzów? XDXD

aaron_maj komentarzy: 182208.04.2021, 22:32

Już kończą mi się argumenty wobec dziewczyny dlaczego oglądam mecz zamiast odpalić z nią jakiś serial.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141908.04.2021, 22:32

Ja już nie mogę się doczekać komentarzy Garfielda po meczu.

cescafc komentarzy: 47208.04.2021, 22:32

Boszz jaki to jest wstyd..

ELAdzik komentarzy: 250908.04.2021, 22:32

Jak trafimy w końcu na bardziej ogarniętą drużynę to już po nas. Wstyd żeby tak się męczyć z ogórkami w LE od samego początku.

Beliar84 komentarzy: 81208.04.2021, 22:31

Partey, tak ma serio ja pamietam wszystkie jego uderzenia z dystansu, bo trudno ich nie pamietac. Wszystkie niecelne gdzies w trybuny.
Boze! Kogo my kupilismy!!!!

cieniak14 komentarzy: 172808.04.2021, 22:31

Partey po niecalym roku w Arsenalu pokazuje,ze z klasowego pilkarza mozna stac sie ogorem

bizooon komentarzy: 693908.04.2021, 22:31

Parteybjeszcze w Arsenalu nie strzelil w swiatlo bramki. Dramat

Dominik17 komentarzy: 313608.04.2021, 22:31

@Craz: kto by nie był ja bym chyba już po ryju ich trzaskał i jutro za kare trening o 6 rano za ten kryminał

Gunner72 komentarzy: 167808.04.2021, 22:31

Wszyscy grający pożywkę Xhaki dziś tragicznie

Gunner915 komentarzy: 282108.04.2021, 22:31

Arsenal jest tak zalosny, ze nawet komentatorzy nie potrafia wymawiac nazwisk pilkarzy. Tak to juz jest ten etap, w ktorym Arsenal jest sredniakiem.

ZielonyLisc komentarzy: 2028708.04.2021, 22:31

XD dobrze, że nie oglądam z tego co widzę

Patrick1610 komentarzy: 45408.04.2021, 22:30

Dawno nie widziałem tak silnego meczy Parteya. Praktycznie każdy kontakt z piłką to strata. Dziś jest tragiczny.

Manek82 komentarzy: 20908.04.2021, 22:30

Partey powoli wchłania dna Arsenalu chyba...coraz słabiej wygląda jego gra.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.04.2021, 22:29

Czy nasi wygrywają 3-0 ?

Czy mi się wydaje?

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2021, 22:29

Thomas widzę szybko "dopasował" się do poziomu drużyny :/

bizooon komentarzy: 693908.04.2021, 22:29

Ostatnio Gabi noc nie zawojowal. Dziaoaj bedzie inaczej? Boje sie...

JacOsc komentarzy: 93608.04.2021, 22:29

smif rołi, bakajo saka...

kur... co jest z tymi gośćmi? jakaś łapanka była ostatnio w polsacie?

Gunner915 komentarzy: 282108.04.2021, 22:29

za co gra ten Willian ?? przeciez ten gosc nawet nie biega to jest zart.

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 308.04.2021, 22:29

W ramach solidarności z naszym doświadczonym brazylijskim skrzydłowym popijam sobie Balatines Brazil. Dobre słodkie do drinka. Trzeba sobie osłodzić ten wieczór.

Cartman_KG komentarzy: 363908.04.2021, 22:29

Smit rołi kurrrr.....

axe komentarzy: 66508.04.2021, 22:28

Nie gramy nic a tu słupek poprzeczka. Mimo wszystko Slavia nam nie zagraża i awans pewny myślę

steelhand komentarzy: 24308.04.2021, 22:28

Jak dzisiaj mecz nie zakończy się conajmniej dwubramkowym zwycięstwem, to w rewanżu może być ciężko.

Gracie na Orliku?

U Nas cały czas zamknięte, zresztą chyba jak w całej polszy?

executer1 komentarzy: 266108.04.2021, 22:28

Oni by z Legią grali jak równy z równym

haczker komentarzy: 135908.04.2021, 22:28

Męczymy się ze Slavią Praga, masakra. Miejsce w tabeli idealnie obrazuje nasz obecny poziom.

Barney komentarzy: 2098608.04.2021, 22:27

Ten komentator to jakiś cpun za każdym razem inaczej czyta nazwisko Smith rowi ze
Bakajo

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 22:27

@Slaviola: Dokładnie, dobrze, że litr. Ja z ziomali po orliku, wypiłem 3 sety i ta strona jest ciekawsza, niż mecz Artety.