Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 124.09.2013, 20:53

jak byście widzieli kiedyś na mieście jakiegoś zarzyganego gościa, albo strasznie sponiewieraną dziewczynę, to możecie być pewni że nie mają Al Jazeery

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 124.09.2013, 20:52

arsenallord, nie, każdy szanujący się kibic piłki nożnej musi mieć Al Jazeere.

pioafc komentarzy: 4383 newsów: 224.09.2013, 20:30

Ja tam oglądam Polska - Bułgaria. Arsenal dzisiaj nie gra, a jakoś Kuraków, Chelsea czy City nie mam ochoty oglądać.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 124.09.2013, 20:29

ArseneAl, nikt się tu nie szanuje, to i nikt nie ma al jazeery

ArseneAl komentarzy: 2341724.09.2013, 20:28

Granvorka taki przydatny, że i tak nikt nie wie co gdzie leci.
I po co on spamuje tym gunwem skoro i tak nikt nie ma Al Jazeery? Wtf?

ColinMan komentarzy: 9524.09.2013, 20:27

Bedzie jutro nasz mecz w jakiejs tv(nie polskiej oczywiscie) ;P

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2013, 20:25

Jaki mecz COC dzisiaj oglądacie?ja wybrałem AV - Spurs, bo mysle, ze chopaki z Londynu na dniu dzisiejszym zakonczą zmagania w tym pucharze ;P

THC komentarzy: 72524.09.2013, 20:25

oprawy w PESie ciekawie wyglądają.

mar12301 komentarzy: 2310124.09.2013, 20:24

gdzie ten ziomek co zawsze plan transmisji podaje? on by wiedział, co gdzie leci.

dawcio090909 komentarzy: 187224.09.2013, 20:24

Barca 3 ;/

veron komentarzy: 459224.09.2013, 20:22

twitter.com/ESPNFC

dobre konto, zawsze wszystkie składy przed meczami drużyn PL, nie trzeba specjalnie szukać

lucasnoline komentarzy: 541424.09.2013, 20:21

Wow, Jovetic żyję.

niski93 komentarzy: 581624.09.2013, 20:21

A te twarze w PESie to też niezła porażka. :D

veron komentarzy: 459224.09.2013, 20:20

Man City team to play Wigan: Pantilimon, Richards, Boyata, Lescott, Clichy, Milner, Fernandinho, Garcia, Lopes, Dzeko, Jovetic.

Siema chłopaki mam sprawę ;)
Także zapomniałem hasło do konta na xboxie i wszedłem na stronę xbox.com w celu zresetowania hasła. Jak już wszystko ładnie zrobiłem to pisało że wyślą mi na alternatywny email łącze do zresetowania. Ktoś wie może ile można czekac na ten email od nich ?
PILNE.

mar12301 komentarzy: 2310124.09.2013, 20:13

Bale'a w Realu chyba też nie ma ;p

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 124.09.2013, 20:13

niski93, bo sa stare sklady w pesie

niski93 komentarzy: 581624.09.2013, 20:12

Dlaczego w nowym PESie nie ma Ozila w składzie??? Trololo?

Santiago komentarzy: 154324.09.2013, 20:12

Na rai sport1 nie ma polski

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.09.2013, 20:11

Fulham pierwszy skład...

Cysiowo komentarzy: 193024.09.2013, 20:09

a skład City ktoś ma ? Jo-Jo w końcu szanse dostanie ? Bo jak tak dalej pójdzie, że nic nie będzie grał to w lato będzie do wzięcia xD

12MARCIN05 komentarzy: 68124.09.2013, 20:09

A program Al Jazeera Sport 1 na nc+ na którym kanale jest?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.09.2013, 20:08

Robles, Gibson, Heitinga, Oviedo, Deulofeu, Naismith, Distin (C), McCarthy, Lukaku, Coleman, Stones.

Cysiowo komentarzy: 193024.09.2013, 20:06

Real Sociedad własnie za friko oddał gola Barcy >.< Co oni w tym sezonie padake grają to szok :(

veron komentarzy: 459224.09.2013, 20:03

Tottenham team to play Aston Villa: Friedel, Walker, Vertonghen, Chiriches, Paulinho, Lamela, Holtby, Defoe, Sandro, Fryers, Kane

veron komentarzy: 459224.09.2013, 20:02

#CFC team to face Swindon: Schwarzer, Azpilicueta, Luiz, Cahill, Bertrand, Essien, Van Ginkel; De Bruyne, Mata, Willian, Torres

ArseneAl komentarzy: 2341724.09.2013, 19:59

Jak ktoś ma wywalone na siatkówkę to zaraz na tvn7 będzie Dziecko Rosemary.

mitmichael komentarzy: 4924324.09.2013, 19:59

Henry vs Kurak :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 19:57

ArseneAl

Tylko pewnie trochę by kosztował, a czy jest sens wydawać tyle kasy na zawodnika - bądź co bądź - rezerwowego; lub by powiedzieć ładniej - za uzupełnienie składu?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 19:55

Cuadrado i Zuniga to skrzydłowi. Co to za obrońca, którego gra skupia się przede wszystkim na atakowaniu. Już mieliśmy jednego Santosa.