Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2013, 18:38

allegro.pl/kurtka-nike-arsenal-londyn-size-xl-i3512081053.html

gdzie kupię taką kurtawę, ale za normalną cenę a nie polską?

(w PL zauważyłem, że ceny kurtek Arsenalu są kilkukrotnie wyższe niż w UK. na ebayu znalazłem kurtkę za równowartość 90zł, a na allegro za 230zł..)

Santiago komentarzy: 154324.09.2013, 18:35

fabik
ja nic nie mówiłem niestety

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.09.2013, 18:34

U nas piłkarze zawsze są kontuzjowani przez magiczne 3 tygodnie

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 18:31

Mariusz28, Santi sam mówił, że ma nadzieję wrócić na Napoli, a czy mu się uda - tego nie wiem. Ale faktycznie, zapomniałem o Rosie, więc nie będzie aż tak źle.

Mariusz28 komentarzy: 495124.09.2013, 18:26

Fabik Santi nie zdąży na Napoli, rzekomo to Rosa ma jako pierwszy powrócić do składu, ale na pewno będzie to po meczu z Napoli.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 124.09.2013, 18:23

Rosa bedzie na Napoli wiec moze jakos damy rade bez Walcotta ;d dobrze jakby jeszcze Cazorla wrocil

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 18:21

Fajnie by było jakby na to Napoli się faktycznie Santi zdążył wykurować, to nie byłoby aż takiego problemu nawet przy absencji Walcotta. Na ligę może jakoś się uda z Gnabrym, Swansea i WBA się murować nie będą, więc to też powinno nieco lepiej wyglądać w przodzie niż ze Stołkami.
Ale trzeba przyznać, że te kontuzje to serio jakaś klątwa, mam wrażenie że nieważne ilu piłkarzy by liczyła kadra, to i tak na jakiejś pozycji kogoś by brakowało przez urazy.

kanonierka1886 komentarzy: 29724.09.2013, 18:19

Gdzieś nas jutro transmitują, czy pozostają mi meczyki? :)

barto32 komentarzy: 164724.09.2013, 18:19

zrobi ktoś aplikacje na androida kanonierzy.com ?? ;DD

slimak39 komentarzy: 2324.09.2013, 18:17

h t t p : / /w w w . y o u t u b e . c o m / w a t c h ? v = l q S r K e O f J 6 s

abik23 komentarzy: 11424.09.2013, 18:16

Santiago
Dzięki za info!
tylko ze wtedy nie było wiadomo jak poważna jest ta kontuzja i na ile go wyklucza z gry

Cysiowo komentarzy: 193024.09.2013, 18:15

to wychodzi na to że Gnabry dostanie więcej szans na pokazanie się skoro Kot wypada.

pronik komentarzy: 517924.09.2013, 18:04

Arsenal winger Theo Walcott to undergo stomach surgery that will keep him out for three weeks

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21924.09.2013, 18:04

@lucasonline

Trzeba przyznać, że fajne to zakończenie.

Santiago komentarzy: 154324.09.2013, 18:02

abik
Przed meczem z Stoke był już kontuzjowany

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 18:01

Czytaliście?

scottishdailyexpress.co.uk/sport/football/431864/Barcelona-still-deciding-whether-to-let-former-Arsenal-star-Alex-Song-leave-for-Man-Utd

Jak to United podobają się byli Kanonierzy.

abik23 komentarzy: 11424.09.2013, 17:57

Arsenal forward Theo Walcott will miss England's upcoming World Cup qualifiers against Montenegro and Poland as he needs to have abdominal surgery.
No i kolejny gracz kontuzjowany

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.09.2013, 17:55

LFC wygra jak Suarez nie zagra.

RvPersie komentarzy: 1145824.09.2013, 17:49

Ktoś zna się na tym wypalaniu ihasem..? problema mam..

Arsenal_1886

Aaa... Sorry - na chwilę wyłączyłem myślenie :] A przeczytałem ten fragment za pierwszym razem, tylko jakoś nie rozwodziłem się nad nim :]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2013, 17:40

RVP nie zagra z LFC we srode tym lepiej ,mecz bedzie jeszcze ciekawszy ,bo bardziej wyrownany

marzag jak typujesz MU-LFC?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 124.09.2013, 17:37

RIVALDO700, widać od razu, że klasowy napastnik :P

ElSar komentarzy: 416824.09.2013, 17:36

arshavin

zainstalowalem i mam teraz duze przerwy puste miedzy komentami ... wczesniej tych reklam nie mialem ...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2013, 17:36

Mid > Szkoda, że mojej wypowiedzi nie przeczytałeś do końca :P DODATKOWO AWANS W COC. Z WBA gramy w lidze po meczu z Napoli.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2013, 17:34

Marzag

gomis strzelil ostatnio brame w meczu ligowym , a tydzen temu trafil w poprzeczke.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 124.09.2013, 17:34

DawidAL, byle do stycznia ;p

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.09.2013, 17:32

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=259744 Widzieliście...?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 17:32

"Jak z obecną kadrą damy radę wywalczyć 9 punktów z meczów przeciwko Swansea, Napoli oraz WBA to będę pod wielkim wrażeniem."

Popraw mnie jeśli się mylę, ale z WBA nie gramy chyba o 3 punkty, ale o awans :]

A co do reszty wypowiedzi, to wiadomo - tydzień bez meczu Arsenalu to tydzień stracony :] Tyle że ja w przeciwieństwie do was nie mam możliwości oglądania naszych spotkań.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 124.09.2013, 17:32

RIVALDO700, Brakuje im Gomisa!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2013, 17:31

Perez nie zrobi zakupow w zimie?

Dziennikarz-Benzema to wielki piłkarz, ale nie jest killerem, to nie typowa dziewiątka. Realowi nie brakuje piłkarza w typie Lewandowskiego, Falcao?
Perez-Mamy Benzemę, Jesé i Moratę. Jesteśmy doskonale zaopatrzeni. Nie zamierzamy nikogo kupować w styczniu, chyba że będzie miała miejsce nagła potrzeba, tak jak w przypadku Diego Lópeza.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 124.09.2013, 17:31