Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1277 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
NaliniAFC komentarzy: 101107.10.2024, 05:49

@sickstick: mógłby do innej ligi iść, tam to i Daka miał z 30 bramek

artur759 komentarzy: 75607.10.2024, 00:33

Mnie bardzo cieszy, że ostatni mecz pokazał, że Havertz nie musi być wystawiony jako 9, żeby się odnaleźć. W meczu z Soton na napastniku wyszedł Jesus i o ile on wyglądał średnio to mała zmiana pozycji nie wpłynęła negatywnie na Havertza, co może świadczyć (to tylko jeden mecz z słaby rywalem), że jest miejsce zarówno dla Havertza jak i nowego zawodnika ofensywnego.

W sumie chyba nawet od klasycznej 9 wolałbym kogoś bardzo uniwersalnego jak na przykład Kudus, który mógłby wymieniać się pozycjami z Havertzem i nie tylko. Ghańczyk miał sezony na PS, ŚPO jak i na napadzie. Wymienność pozycji pomiędzy Kudusem, Havertzem, Saką i Ode byłaby naprawdę ciekawa.

fabregas1987 komentarzy: 2605706.10.2024, 23:12

United I Tottenham juz po 3 porażki po zaledwie 7 kolejkach, a my wciąż niepokonani. Miód na serce

Szogun komentarzy: 29725 newsów: 306.10.2024, 22:49

Teraz spojrzałem i te dzisiejsze wyniki po prostu zrobiły mi wieczór.Bardzo ładnie.

Socjopata komentarzy: 17706.10.2024, 21:54

@Mastec30: Wszyscy powinniśmy przeprosić Artetę na kolanach

sWinny komentarzy: 804806.10.2024, 21:02

Tottenham are the first side in Premier League history to lose 10 games after leading by 2+ goals.

Dzulian komentarzy: 289106.10.2024, 20:42

@Be4Again napisał: "KFC ma jeden, ten sam, cel co sezon. Urwać punkty City. Na tym ich misja i możliwości się po prostu kończą."

O przepraszam. Jeszcze punkt rozrywkowy i przekładanie kabaretów i różnych skeczy na boisko :)

Garfield_pl komentarzy: 3140006.10.2024, 20:38

@Dziadyga napisał: "Ale na leszczy z tott czy czelsi nie patrzymy,a główni rywale niestety zwycięstwa..Ale chociaż przewaga się robi w top 4 to można wtedy już myśleć o mistrzostwie a nie walce wpierw o LM,więc dobrze,że AV straty."
Nie no panie, o mistrzostwo jest wyścig 2 koni, tam też nie możemy patrzeć;) a co do wyników dziś to po prostu cieszą zawsze straty pkt przez te drużyny, gdzie by nie byli, zawsze to cieszy:D

Be4Again komentarzy: 388606.10.2024, 20:27

Be4Again komentarzy: 388606.10.2024, 20:26

Ten Minteh ma potencjał.

Dziadyga komentarzy: 876606.10.2024, 20:14

@Damper napisał: "Wątpię, aby ktokolwiek w Arsenalu myślał o jakimś top-4. To tylko kibice emocjonują się stratami punktów przez AV czy Spurs, jakby to miało dla nas jakiekolwiek znaczenie."

Domyślam się,dlatego mnie tam nie interesują już zbytnio kolejne frajerstwa tottenhamu odc 3799,ale zawsze też cieszy ;)
No walczymy o mistrza,ale Arteta czy Guardiola patrzą mecz do przodu a nie na maj,więc też pewnie obserwują i cieszą się,że już spokojniej się robi na górze tabeli.

tomaszszef komentarzy: 169406.10.2024, 20:11

@Furgunn napisał: "Kury, smerfy i ten hagi usmażone. Bardzo udana niedziela :]"
Pełna zgoda. To byla Super Sunday.

Damper komentarzy: 310706.10.2024, 20:07

@Dziadyga napisał: "Ale chociaż przewaga się robi w top 4 to można wtedy już myśleć o mistrzostwie a nie walce wpierw o LM"

Artu komentarzy: 196506.10.2024, 20:06

@sickstick: trochę wyblakła gwiazda lecz coś tam świeci

Dziadyga komentarzy: 876606.10.2024, 20:02

@Garfield_pl napisał: "Całkiem spoko ta kolejka:D"

sickstick komentarzy: 297806.10.2024, 19:52

Mika Biereth wsadził hattricka z RB Salzburg

Adrian1111 komentarzy: 1606.10.2024, 19:51

Najbardziej frajerski klub na świecie dał popis w drugiego połowie.

Furgunn komentarzy: 983106.10.2024, 19:50

Kury, smerfy i ten hagi usmażone. Bardzo udana niedziela :]

Damper komentarzy: 310706.10.2024, 19:47

@MarkOvermars napisał: "@krzykus1990: albo to raczej blef Artety i dzięki temu się wykuruje by za dwa tygodnie zagrać w podstawie"

Liczę na to, że to kolejny odcinek z cyklu "dark arts" ze strony Mikela :)

MarkOvermars komentarzy: 934706.10.2024, 19:46

krzykus1990 komentarzy: 549706.10.2024, 19:30

Podoba mi się mentalność u Kogutów . Jest moc !!!

krzykus1990 komentarzy: 549706.10.2024, 19:28

No pięknie Bayern wtopił w 94 minucie xD

Socjopata komentarzy: 17706.10.2024, 19:27

@Womanizer: Najlepsze było jak przed finałowym meczem z City zwolnili Mourinho xDD

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 106.10.2024, 19:26

Dobrze, że nie jestem dzisiaj kibicem Totenham. Albo w sumie, że ogólnie nie jestem.

Womanizer komentarzy: 1016506.10.2024, 19:25

Dawno się tak przednio nie bawiłem na meczu. Jak druga połowa na The Amex. Cały Tottenham w pigułce. Tam frajerstwo to jest zaklęte w genach. Nie ważne kto gra. Nie ważne kto trenuje.

Damper komentarzy: 310706.10.2024, 19:14

Ange atakuje, żeby odwrócić mecz. Wchodzi Sarr za Wernera. To jest ta ławka, to jest ta ofensywna głębia.

Garfield_pl komentarzy: 3140006.10.2024, 19:11

@Furgunn napisał: "Guardiola? :]"
Ten z też czerwonej drużyny;)

Damper komentarzy: 310706.10.2024, 19:07

Lepiej zremisować z Brighton w 10, niż przegrać w 11.

bobslej22 komentarzy: 849506.10.2024, 19:06

@Gunnerrsaurus: oby się utrzymało

Gunnerrsaurus komentarzy: 1199306.10.2024, 19:04

@bobslej22 napisał: "Z tego co pamiętam to tot palpituje w drugich połowach. Jakby Bha strzelili na kontakt to coś czuję że tu może się coś wydarzyć."

Chciałem to napisać w przerwie, ale Ty napisałeś. Szanuję i gratuluję

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18406.10.2024, 19:00

@FlameDood napisał: "@enrique napisał: ""Spisujemy się naprawdę dobrze i poprawiamy się. Konstruowanie akcji w naszym wykonaniu jest bardzo dobre. Stwarzamy sobie okazje, poza dzisiejszym meczem""

Gadanie gadaniem, ale statystyk nie oszuka.

5 goli w 7 meczach tego sezonu w Premier League. Tylko Southampton ma mniej niż oni. Mimo to ja oczywiście wierzę w ich poprawę ;)"

Ale gada prawdę. On nie mówi o strzelonych golach, ale stwarzaniu sytuacji.

Tydzień temu mignęła mi gdzieś statystyka, ze w tym sezonie ManU NIE WYKORZYSTUJE ok 3,5 Big Chances / mecz , podczas gdy średnia City za ostatnie 5 lat STWARZANYCH Big Chances to mniej niż 3.

Mastec30 komentarzy: 717706.10.2024, 19:00

@enrique napisał: "1
ETH po mecz z AV:

"Spisujemy się naprawdę dobrze i poprawiamy się. Konstruowanie akcji w naszym wykonaniu jest bardzo dobre. Stwarzamy sobie okazje, poza dzisiejszym mecze"