Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1284 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:46

Ufff sami sobie wbili wreszcie. Znów statystki świetne będą :)

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 17:44

Zobaczyli,że sędzia gwiżdże każdy kontakt i się kładą.

Theo44 komentarzy: 437905.10.2024, 17:44

Ja mysle, ze po takim meczu czas w koncu kupic Sace nowe skarpety

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:43

@krzykus1990: Mysle, że jeszcze 2 trzeba dać bo z tak mocnym rywalem różnie się może skończyć ;)

M1eszko komentarzy: 38005.10.2024, 17:43

Czemu ten Nwaneri tak mało minut dostaje?

krzykus1990 komentarzy: 549705.10.2024, 17:43

No i teraz na serio gramy na 4 obrońców !

mlody323323 komentarzy: 238905.10.2024, 17:40

Wchodzi Tomiyasu SSJ

sonic komentarzy: 82905.10.2024, 17:40

Aż dziwne ale trzeba przetrwać z czerwoną latarnią

Er4s komentarzy: 343805.10.2024, 17:40

Klasyka z dziada na pradziada. Z Wengera na Artete. Nie damy na 3:1 tylko się będziemy zamykać ze spadkowiczem. Brakuje tylko Gibbsa

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:39

Calafiori do zmiany. W ataku i posiadaniu jest super, ale krycie i ustawianie się na poziomie ziny .

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:36

No prawie. Piękna taktyka jak zwykle. Ostatnio mówili, że PSG silne i tak musi mecz wyglądać, Soton chyba jeszcze silniejsze.

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:36

@enrique: To trochę do lata mu popłacimy za nicnierobienie. ;p

Freo98 komentarzy: 679505.10.2024, 17:36

a może by tak nie odpuszczać i dalej ich naciskać co chłopaki?

sebaarsenal komentarzy: 169705.10.2024, 17:36

Ten Dibling ruchami przypomina ESR.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 305.10.2024, 17:35

Calafioriego strasznie łatwo mijają.

enrique komentarzy: 2011405.10.2024, 17:35

Formuła z Jesusem się po prostu wyczerpuje, pora na nowe. Podziękować za wszystko i pożegnać latem.

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:34

Wchodzimy w fazę gdzie będziemy dawać grać rywalowi, moja ulubiona.

Topek komentarzy: 14072 newsów: 12605.10.2024, 17:32

Mam nadzieję to już naprawdę ostatni raz kiedy Mikel probuje Jesusa z Havertzem. Po prostu nie.

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:32

@krzykus1990: :D oby drugi nie obudził jeszcze bardziej ;)

krzykus1990 komentarzy: 549705.10.2024, 17:32

Gol Świętych obudził Arsenal !

zwierz komentarzy: 184605.10.2024, 17:31

Bukayo wybrał przemoc.

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:30

Stawiałem na 3-0 w drugiej połowie.. nie spodziewałem się gola Soton.. no ale trudno, jeszcze jedna nasza bramka przed nami ;p

Mickeylo komentarzy: 281905.10.2024, 17:30