Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1269 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
krzykus1990 komentarzy: 549516.10.2024, 14:03

SUPERLIGA WYSTARTUJE prawdopodobnie we wrześniu 2025 roku!

Bernd Reichart, CEO Superligi, o przyszłości projektu:

"Analizujemy nowe technologie i dostosowujemy model biznesowy, bo chcemy, aby kibice mieli lepsze i tańsze możliwości oglądania piłki nożnej na swoich ekranach."

Przyszłość piłki nadchodzi coraz większymi krokami...

AS

coooyg11 komentarzy: 346116.10.2024, 13:36

@Barney: zajęło mi to jakieś 2 minuty, zestawienie na podstawie tylko i wyłącznie występów ligowych:

Na 14310 minut Partey rozegrał 7462 minuty co daje nam około 52% możliwych rozegranych minut, w porównaniu do Japończyka jest okazem zdrowia XD

FlameDood komentarzy: 172916.10.2024, 13:20

Ogólnie Tomi to jest świetny zawodnik, którego chyba każdy trener chciałby mieć w swojej drużynie. Zabezpieczy Ci każdą pozycję w obronie i zawsze utrzymuje bardzo stabilny poziom. Jak trzeba schować jakąś gwiazdeczkę ligi do kieszeni to też to zrobi. Tylko trzeba pamiętać, że jest to zawodnik maksymalnie na pół sezonu. Pół sezonu przeleży w szpitalu a drugie pół na boisku ale w międzyczasie zawsze jakaś krótsza przerwa spowodowana urazem się przytrafi.

To jakie on ma ciągłe problemy czy to z kolanem czy z łydkami to jest po prostu masakra i mam wrażenie, że będzie tylko gorzej. To jest coś co zdarza się notorycznie i to zazwyczaj nie ma boisku a poza nim. Najczęściej przychodzi jakiś raport zdrowotny przed meczem i dostajesz info, że Tomi się połamał albo tak jak ostatnia sytuacja (nie wiadomo czy potwierdzona), że podczas meczu gdzie de facto zagrał 5 minut znów coś się odnowiło mimo iż nie było w tracie meczu jakiejś oznaki (przynajmniej ja takiej nie widziałem i ludzie chyba też bo nie widziałem jakiejś dyskusji na ten temat po meczu czy kilka dni po).

Trzeba poczekać na potwierdzone info co z nim ale jeśli faktycznie te ploty okażą się prawdą to ciekawe czy do końca roku go zobaczymy. Aktualnie cały okres przygotowawczy i 2 miesiące grania poszło w... sami sobie dokończcie a zapowiada się na więcej. Ciężka sprawa z Tomim - ten sezon na pewno u nas dogra ale za rok trzeba myśleć co z nim zrobić bo zostanie mu rok kontraktu. I trzeba się będzie poważnie zastanowić czy jest sens go przedłużać jeśli jego pobyt w klubie ma wyglądać tak jak dotychczas jeśli chodzi oczywiście o kontuzję.

Barney komentarzy: 2154916.10.2024, 12:44

@Arsenal2004:

Mi się wydaje ,że to Partey więcej męczy opuścil,ale mogę się mylić.

Arsenal2004 komentarzy: 424116.10.2024, 12:22

Tomiyasu to niestety jest jeszcze lepszy od Tomka z tymi kontuzjami, on nawet 2 meczy nie może zagrać, bo znowu ma kontuzje. Szkoda, bo uważam, że w grze 1 na 1 w obronie był jednym z najlepszych obrońców w lidze .

Ashmadia komentarzy: 185516.10.2024, 10:40

@Garfield_pl napisał: "Arsenal are currently drawing up a new long-term contract for William Saliba which is set to make him one of the highest paid defenders in the world.

Recent reports have suggested Real Madrid have made the Frenchman their number one defensive target. However Arsenal are confident Saliba is happy in North London and will remain at the club for a very long time.

The Gunners are also very close to extending the contract of William Saliba’s centre-back partner Gabriel."

Jeśli ich dwóch gładko przedłużymy, to są co najmniej wspaniałe wieści:)

fabregas1987 komentarzy: 2605716.10.2024, 10:20

@matikanonier: XDD

Mastec30 komentarzy: 717416.10.2024, 10:18

@coooyg11 napisał: "Timber White Saliba Gabriel Kiwior Calafiori Lewis Skelly
Nichols"

Akurat tych dwóch to bym skreślił z tej listy dobrze obsadzonej obrony bo Nichols zagrał raptem 1 mecz w seniorach na tle 3ligowego Boltonu. Także to żadna opcja. A MLS to inny profil obrońcy. Bardziej chyba przypominający Zinchenke który zresztą też będzie wprowadzany do składu a nie uznany już za realną alternatywe. Czyli sprawdzonych na wysokim poziomie mamy 5 obrońców + Kiwior co do któego mam mieszane uczucia. Niby z PSG zagrał dobrze ale więcej meczów w Arsenalu miał słabych/średnich niż dobrych

Mastec30 komentarzy: 717416.10.2024, 10:13

@arsenallord napisał: "Po co zastępstwo za kogoś kto praktycznie nie istnieje? Sprzedać jak najszybciej w styczniu jak to będzie możliwe"

i grać cały sezon 5tką w obronie. Supcio

@coooyg11 napisał: "Szczerze mi też nie przychodzi nikt kto go zstąpi 1 do 1 w siedzeniu w szpitalu, trzeba zacząć odkładać sentymenty na bok, co z resztą powoli po Artecie widać."

Nie mówie ze nie sprzedać ale sprzedać i zastąpić a nie tylko sprzedać. A profil Tomiyasu jest rzadko spotykany. Ciężko jest znaleźć gościa który zagra na każdej pozycji w obronie i to zagra bardzo dobrze bo tego mu nie można odmówić. Do tego raczej nie zarabia dużo i nie płakałby na swoją pozycje w zespole. Na pewno bym go do końca sezonu zatrzymał bo nawet jeżeli zagra kilkanaście spotkań to i tak pomoże. A po sezonie poszukać alternatywy

arsenallord komentarzy: 30251 newsów: 11716.10.2024, 09:57

@Mastec30: Po co zastępstwo za kogoś kto praktycznie nie istnieje? Sprzedać jak najszybciej w styczniu jak to będzie możliwe

coooyg11 komentarzy: 346116.10.2024, 09:35

@Mastec30: Timber White Saliba Gabriel Kiwior Calafiori Lewis Skelly
Nichols

W tym momencie mamy tak obsadzoną obronę, że sprzedaż Zinchenki czy Tomiego w niczym nam nie kolidują.

Na możliwe 10890 minut w samej lidze sympatyczny Japończyk rozegrał 3486 minut, daje to jakieś kosmiczne 32%.

SMTX komentarzy: 208616.10.2024, 09:32

@Mastec30: Co za różnica czy mamy kogoś na zastępstwo, skoro gość i tak nie jest dostępny? xd

Tomiyasu jest ok, ale to nie jest jakaś kluczowa postać naszego składu. Parę milionów i powinniśmy go sprzedać i szukać kogoś na jego miejsce.

Adi17 komentarzy: 321116.10.2024, 09:20

@Mastec30 napisał: "Żeby Tomiyasu sprzedać to trzeba mieć kogoś na zastępstwo. Nie przychodzi mi do głowy ktoś równie uniwersalny grający na takim poziomie. Szkoda tego zdrowia bo to wyjątkowy zawodnik"

Jest uniwersalny Timber, White może grać na PO i ŚO, Calafiori na ŚO i LO.
Według mnie przydałby się jakiś typowy boczny obrońca, najlepiej lewy.

Mastec30 komentarzy: 717416.10.2024, 08:55

Sebastiansuski komentarzy: 28616.10.2024, 08:50

@Adi17: żeby go sprzedać to przydało by się żeby trochę pograł

Adi17 komentarzy: 321116.10.2024, 08:40

@MarkOvermars napisał: "Tomiyasu ponoć nawrót kontuzji o wróci najwcześniej w grudniu"

Gość jak wyzdrowieje trzeba go sprzedać i tyle. Tak samo Zinchenko.

MarkOvermars komentarzy: 934716.10.2024, 08:32

Tomiyasu ponoć nawrót kontuzji o wróci najwcześniej w grudniu

tomaszszef komentarzy: 169416.10.2024, 08:28

Trzeba zbudowac konkretną pare na lata plus bramkarz . Kiedys adams - keown - seaman , cambell - toure - lehman teraz saliba - gabriel - raya. Elegancko. Arteta zmontował obrone na wypasie , mimo kontuzji dalej wyglada to dobrze.

matikanonier komentarzy: 212416.10.2024, 07:57

@Spejsik napisał: "Z tym Ameyaw to wgl śmieszna sytuacja była bo jak się pojawiło info, że może być powołany, to niektórzy już się oburzali, że jak to czarnoskóry, kolejny farbowany list itp, a koleś urodził się w Polsce i cały życie tutaj mieszka :D"
I w przeciwieństwie do takiego Kiwiora mówi płynnie po polsku

metjuAFC komentarzy: 5844 newsów: 116.10.2024, 07:51

@Kredens: @jurasmolas44: dzięki Panowie. Powiedzcie mi proszę, bo noe jestem w tym biegły. Mecz będzie w jakiejś nazwijmy to bibliotece, archiwum czy coś w tym stylu? Chodzi mi o to gdzie będę mógł go znaleźć.

jurasmolas44 komentarzy: 188416.10.2024, 07:47

@metjuAFC: to jest właśnie piękno viaplay

Oczywiście że możesz

Garfield_pl komentarzy: 3140016.10.2024, 07:09

nielegalny komentarzy: 53116.10.2024, 06:30

@Spejsik napisał: ": Z tym Ameyaw to wgl śmieszna sytuacja była bo jak się pojawiło info, że może być powołany, to niektórzy już się oburzali, że jak to czarnoskóry, kolejny farbowany list itp, a koleś urodził się w Polsce i cały życie tutaj mieszka :D"
Tak samo w reprezentacji Francji czy Holandii, ciągle słychać teksty w stylu "no Francuz z krwi i kości hehehe". Jak gość się urodził i całe życie żyje we Francji to ma reprezentować Senegal skąd przyjechali jego dziadkowie czy rodzice bo jest czarny? :p

Garfield_pl komentarzy: 3140016.10.2024, 06:29

Alexander Isak has put clubs, including Arsenal, on red alert as he continues to stall on signing a new contract at Newcastle. TalkSPORT has been told Isak is demanding a pay packet making him the club’s top earner, as well as a release clause.

Arsenal have a long-standing interest in Isak & are expected to push to sign a new #9 next summer, with RB Leipzig’s Benjamin Sesko also on their shortlist. [@alex_crook]

NaliniAFC komentarzy: 101116.10.2024, 03:58

Martinelli na ławce rezerwowych w meczu Brazylii, więc chyba po kontuzji o ile w ogóle była.

Mastin komentarzy: 33716.10.2024, 00:11

Znalazloby sie kilku pilkarzy na miejscu Lewego, ktorzy by sie juz nie podniesli po takim wejsciu. Poszlyby wiezadla.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 23:26

W tenisie i siatkówce są powtórki i wychodzi prawda z tych powtórek. W piłce nożnej jest VAR i jest jeszcze więcej kontrowersji. Dlaczego? Bo to jedna wielka mafia, a niektórzy tego nie rozumieją i dlatego są takie przepisy żeby każdy mógł interpretować inaczej.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 23:12

@Rynkos7 napisał: "To już nie te czasy, że wystarczyło w piłkę trafić jako pierwszy i wślizg czysty."

Masz rację. Tylko dlaczego taki sam faul na środku boiska jest odwizgany, a w polu karnym już nie? Obrońca blokuje piłkę ( przewraca się) i jest naciskany przez rywala chociaż to obrońca wywraca się, bo jest na przegranej pozycji.

Rynkos7 komentarzy: 739515.10.2024, 23:06

@losnumeros napisał: "Jest wybicie piłki. Możliwe że kontrolował nogę i mu uderzył? Dla mnie to jest śmiech na sali, bo to pokazuje jaką mafia jest piłka nożna, która się podniecamy."

Spejsik komentarzy: 364015.10.2024, 23:06

@Garfield_pl: Z tym Ameyaw to wgl śmieszna sytuacja była bo jak się pojawiło info, że może być powołany, to niektórzy już się oburzali, że jak to czarnoskóry, kolejny farbowany list itp, a koleś urodził się w Polsce i cały życie tutaj mieszka :D

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 23:03

@Rynkos7 napisał: "Ogólnie jest atak nakładką, nie jest to czyste wybicie więc już za samo to jest żółta kartka."

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 23:01

@KapitanJack10: Jest tyle absurdów w piłce nożnej żeby kręcić wałki o których zapewne nie masz pojęcia. Zobacz jak kiedyś grał kiedyś CR7 w UTD!! Narzekał że ktoś go kopie?

Garfield_pl komentarzy: 3140015.10.2024, 23:00

@stanyal napisał: "Od kilku lat podobnie. Zdarzaja sie sytuacje, ze Po meczu ktos mi powie o meczu, ze w ogle sie odbyl.

Obecnie Tak z glowy wymienie moze z 5-8 zawodnikow kadry. Zdecydowanie druzyna no name'ow (dla mnie)"

Ja to dziś się zorientowałem, że mamy 2 ciemnych w repce, myślałem że 1 ma powołanie a tu zerknalem w pewnym momencie na tv i patrzę no niemożliwe ze typ tak szybko się przeniósł a 2 stronę boiska i wtedy mnie oświeciło xD nie przeszkadza mi to w zasadzie, ale zaskoczyło, choć wciąż dziwnie się na to patrzy.

Arsenal2004 komentarzy: 424115.10.2024, 22:59

@sebastix11: na pełnym biegu w emocjach, myślę że raczej nie myślał co zrobi Lewemu, tylko chciał wywalić piłkę i potem już tej nogi nie kontrolował. To jednak nie jest Roy Kean żeby specjalnie takie rzeczy robić.
Co nie zmienia faktu, że był to faul na czerwoną kartke.

Rynkos7 komentarzy: 739515.10.2024, 22:58

@losnumeros napisał: "Dla mnie wynika jedno. Jeden i i drugi idzie na dzika. Bramkarz był szybszy i wybił piłkę, to że zderzyli się to wynika z ich agresji. Jak bramkarz miał ominąć napastnika po takiej szybkości?"

Dziadyga komentarzy: 876615.10.2024, 22:57

Ten Oyedele to katastrofa i z gry i z wyglądu..no typowy gracz mułów xD 0 chęci sprintu,0 prób czegokolwiek.Wielki gwiazdor junajted xD
A ten Amayew czy jak mu tam niech zostaje,próbuje dryblingu,stara się chłop.

Kredens komentarzy: 379015.10.2024, 22:55

Właśnie skończyłem oglądać Wszystko, Wszędzie, Naraz. Nigdy czegoś takiego nie oglądałem w życiu, w sumie film popier..ny i bez sensu trochę, ale jednak z jakąś ciekawością go oglądałem.

O Reprezentacja grał ;) Z komentarzy widzę,że też był niezły seans

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:54

@Rynkos7 napisał: "Ma ktoś jakieś powtórki oprócz tej? Była jeszcze druga zza pleców bramkarza, ale też była słaba pamiętam. Jak dla mnie to z tych powtórek kompletnie nic nie wynika."

sebastix11 komentarzy: 605915.10.2024, 22:53

@Arsenal2004: jak nie specjalnie jak specjalnie wysuwa noge w taki sposob zeby trafic Lewego, mogł noge całkiem inaczej ustawic a nie korami w kolano... mogl podbiciem stopy wejsc w Lewego np ...

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 415.10.2024, 22:52

@losnumeros: Oczywiście, że tak. A teraz sobie popatrz co robił Lewandowski w tej sytuacji. Jeśli uważasz, że też szedł na dzika na złamanie nogi bramkarza to nie mam pytań. Wyhamował jak widział, że bramkarz jest pierwszy, nie miał nóg w powietrzu. To bramkarz olał konsekwencje i poszedł z z wyprostowaną nogą na wysokości kolana..

80% czerwonych pewnie była przez przypadek, ktoś szedł do końca, delikatnie się spóźnił itp. Liczy się efekt. Wchodzisz prostą nogą z ogromnym impetem na kolano rywala. Jakie ma znaczenie sytuacja? Takim zagraniami można człowiekowi zakończyć karierę, no ale wybicie piłki usprawiedliwia zniszczenie czyjegoś zdrowia..

Pamiętam jak Casemiro kiedyś się noga prześlizgnęła po piłce i trafił centralnie w piszczel rywala całą stopą. Nie było zamiaru, było wiadomo kto był przy piłce pierwszy i też nie było szans, żeby nie dać tego czerwa. I takich sytuacji jest mnóstwo.

Jak Wasylowi strzaskali nogę, to też patrzyłeś czy Witsel trafił w piłkę? Jak Son faulował Gomesa to też w sumie walczył o piłkę i nie było czerwa?

Ja się cieszę, że Lewandowski jakimś cudem nie wylądował na składaniu nogi, a Ty próbujesz mi wytłumaczyć, że nic nie było. Dla mnie to jest tak idiotyczne, że ciężko mi uwierzyć, że Ty tak na serio..

Rynkos7 komentarzy: 739515.10.2024, 22:50

Arsenal2004 komentarzy: 424115.10.2024, 22:50

@sebastix11: czy specjalnie to nie wiem, bo jednak biegł jak najszybciej i wybijał pilkę w pełnym biegu, ale faul był i czerwo zasłużone.

sebastix11 komentarzy: 605915.10.2024, 22:48

gość wybija piłkę i specjalnie jeszcze noge kieruje w kolano lewego żeby go uszkodzić, a tutaj gadanie, że bez czerwonej, czy nawet bez faulu, nie róbcie jaj, lewemu noga wygięła się w banana po tym kryminale bramkarza, wybicie piłki nie zwalnia z myślenia i zrobienia krzywdy innemu zawodnikowi

Kiepomen komentarzy: 449715.10.2024, 22:47

Gdyby nie wylew Dawidowicza to spokojnie mogliśmy wygrać dzisiaj, jeden z lepszych meczy repki w ostatnich latach malkontenci

Arsenal2004 komentarzy: 424115.10.2024, 22:41

Nie no oni w końcówce nawet nie udawali że chcieli strzelić 4 bramke. Co to za zachowanie

Kredens komentarzy: 379015.10.2024, 22:41

@metjuAFC:

przez dwa dni jest jeszcze na Viaplay i możesz z odtworzenia obejrzeć

Rynkos7 komentarzy: 739515.10.2024, 22:40

@losnumeros:

Ja ogólnie nie mam pewności. Słabe te powtórki były i nie przypatrzyłem się dokładnie jak to wybijał. Jeżeli był atak na nogę nakładką to podstawy do czerwa są.

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:40

@KapitanJack10: Czy w drugą stronę napastnik dostałby czerwona kartke? Oczywiście że nie

losnumeros komentarzy: 1332315.10.2024, 22:38

@Rynkos7 napisał: "Jak dla mnie również słabe powtórki były. Bramkarz wybijał piłkę, ale prawą nogę miał postawną, więc dużo siły było włożone przy powrocie nogi na ziemie. Ciężko powiedzieć czy mógł tego uniknąć. Lewy też poszedł jak dzik na bramkarza i nie wyglądało jakby chociaż starał się uniknąć starcia."

Prosta sytuacja, obydwoje widzą że piłka jest na styka i idą jak dzik. Bramkarz był pierwszy przy piłce i gramy dalej. Teraz inne pytanie. Ciekawe czy w drugą stronę napastnik dostałby czerwona kartkę?

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 415.10.2024, 22:36

@losnumeros: xD polecam kilka powtórek z tej sytuacji jeszcze obejrzeć.
Bo albo trollujesz, albo nie myślisz. W zasadzie bez względu, która opcja jest prawdziwa, dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30