Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal

Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal 23.07.2011, 16:48, Sebastian Czarnecki 2364 komentarzy

Właśnie zakończyła się rozgrywane w Kolonii spotkanie pomiędzy miejscową drużyną, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wygrali ten pojedynek 2-1, ale warto dodać, że wszystkie bramki zdobyli podopieczni Arsene'a Wengera.

The Gunners wyszli na to spotkania w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Koscielny, Vermaelen, Walcott, Ramsey, Song, Wilshere, Gervinho, Chamakh.

Już w 7. minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Kapitalne podanie Wilshere'a w jeszcze lepszy sposób wykończył Gervinho, dla którego to była pierwsza bramka w premierowym występie w barwach klubu!

Cztery minuty później drużyna gości chciała doprowadzić do wyrównania. Solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Podolski, jednak nie potrafił wykończyć wypracowanej przez siebie sytuacji.

W 15. minucie Kanonierzy przeprowadzili kolejną akcję. Thomas Vermaelen podał do Gervinho, a następnie ruszył pod bramkę Rensinga. Iworyjczyk mógł pokusić się o asystę, jednak jego podanie do Vermaelena zostało przecięte przez jednego z defensorów niemieckiej drużyny.

Dwie minuty później Gervinho zdobył drugą bramkę w barwach klubu! Tym razem napastnik Arsenalu wykończył podanie od Theo Walcotta, taranując przy tym bramkarza gospodarzy - Rensinga.

Jak się okazało Michael Rensing nie mógł dokończyć spotkania i z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.

W 23. minucie kolejna akcja Arsenalu. Groźne dośrodkowanie Walcotta z prawego skrzydła zostało najpierw przecięte, a następnie wybite przewrotką przez jednego z defensorów Kolonii.

Dziwny ruch Arsene'a Wengera, ponieważ w 29. minucie w miejsce Gervinho pojawił się Ryo Miyaichi. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła ze względów ostrożnościowych.

W 34. minucie nastąpiło coś, co nie zdarza się zbyt często w wykonaniu graczy Arsenalu. Aaron Ramsey znalazł sobie dogodną pozycję, a następnie uderzył... z dystansu. Niestety jego strzał pewnie złapał golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Adil Chichi zapędził się prawym skrzydłem, a następnie podał prosto pod nogi Novakovica. Jego strzał na całe szczęście został zablokowany przez Carla Jenkinsona.

Dwie minuty później przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Novakovic. Tym razem w kierunku bramki strzeżonej przez Szczęsnego posłał niesamowicie zakręconą piłkę po strzale z woleja. Na szczęście polski bramkarz poradził sobie z tym ekstremalnie trudnym uderzeniem.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy niefortunnie interweniował Carl Jenkinson. Młody obrońca wybił piłkę tak, że niechcący przelobował wysuniętego Wojtka Szczęsnego.

Na drugą połowę Arsene Wenger wystawił całkowicie odmieniony skład, pozostawiając na murawie jedynie Kierana Gibbsa.

Druga część spotkania była dużo wolniejsza i mniej płynna od pierwszej. Widać było, że zawodnicy nie grali już z pełnym zaangażowaniem, ponieważ znacznie zmniejszyła się również ilość podbramkowych sytuacji, a w rezultacie strzałów na bramkę.

Dobrą akcję w 60. minucie spotkania przeprowadzili gospodarze. Solową akcję Lukasa Podolskiego strzałem na bramkę próbował zakończyć Novakovic, jednak Słoweniec nie zdołał dojść do dobrze wyłożonej w jego kierunku piłki.

Pięć minut później na odważny strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky i tylko dobra interwencja golkipera uratowała drużynę z Kolonii przed utratą bramki.

W 67. minucie zespołową akcję Kanonierów strzałem zakończył Kieran Gibbs, jednak ponownie golkiper gospodarzy czyhał na posterunku.

Kilka chwil później miejsce Kierana Gibbsa na lewej obronie zajął... Conor Henderson. Kilka minut później w bramce Arsenalu nastąpił wielki powrót, gdyż miejsce wprowadzonego po przerwie Mannone zajął Łukasz Fabiański!

W 82. minucie solową akcją popisał się Arszawin, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu gospodarzy.

W 89. minucie rozpędzony Sławomir Peszko wpadł na Conora Hendersona, który z powodu kontuzji nie mógł dokończyć spotkania. W jego miejsce Arsene Wenger posłał Benika Afobe, zaś na lewą stronę defensywy powędrował... Emmanuel Frimpong.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kanonierzy wygrali spotkanie w stosunku 2:1, a pierwsza połowa wyglądała o wiele lepiej niż druga. Warto również zauważyć, że najgroźniejsze akcje Kanonierów miały miejsce do 29. minuty, czyli do momentu zejścia z boiska Gervinho, który niesamowicie nakręcał do ataku linię ofensywną The Gunners.

Bramka na 1-0:

Bramka na 2-0:

Bramka na 2:1:

1. FC KölnSpotkania towarzyskie autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 15:52

imprecis --> Tak samo Neymar, czy Pastore nie są warci 50 milionów. Taki już jest ten świat piłkarski...

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 15:51

kamil --> Dokładnie. Dla takiego klubu jak FC Porto 80 mln to kasa, która im się pojawiała w marzeniach. Wątpię, aby odrzucili taka ofertę.

BTW; Mowa o Euro, czy Funtach?:D

kamil_malin komentarzy: 933228.07.2011, 15:40

A ja stawiam, że to była plotka. Bo właściciele Porto musieliby być głupcami, aby odrzucić ofertę 80mln za zawodnika wartego w porywach 25mln...

Reamoner komentarzy: 462228.07.2011, 15:32

Ja jednak stawiam że to mogła być Chelsea ...

mitmichael komentarzy: 4924328.07.2011, 15:29

Pojawiła sie informacja, ze ktos chciał sciagnac Hulka i oferowal 80mln ale oferta została odrzucona. Stawiam, ze był to Manchester City

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 328.07.2011, 15:17

Choć trzeba też dodać, że i tu i tu sędzia odegrał jedną z głównych ról, niestety negatywną.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 328.07.2011, 15:15

Reamoner-->trochę racji masz. Z resztą, nie ma co porównywać tych dwóch meczy. Choć według mnie my wykazaliśmy się wówczas większym frajerstwem, niż Lille wczoraj. Swoją drogą, mam nadzieję, że już nigdy więcej nie będę musiała przeżywać takiego horroru.

arsenal33fan komentarzy: 149828.07.2011, 15:11

damian gdzie otrzymales te cudne informacje :d?hee?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 15:06

Mi tam wystarczy Newcastle-Arsenal 4-4....

schade komentarzy: 386228.07.2011, 15:03

W każdym razie genialny mecz. Dawno czegoś takiego nie widziałem.

damian199656 komentarzy: 762628.07.2011, 14:58

Bendtner na 99% w Sportingu Lizbona.

Reamoner komentarzy: 462228.07.2011, 14:57

no ale 5 min przed końcem my żeby stracić 4 bramki potrzebowaliśmy "całej połowy" i jeszcze graliśmy w 10

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 328.07.2011, 14:55

Poza tym Lille prowadziło 3:1, a nie 4:0...

schade komentarzy: 386228.07.2011, 14:53

Reamoner
Nie, bo my się poddaliśmy, a Lille mimo wszystko walczyło do końca.

Reamoner komentarzy: 462228.07.2011, 14:49

To troche przytuszuje naszą wpadkę z Newcastle :)

schade komentarzy: 386228.07.2011, 14:47

Oglądaliście mecz Lille - OM? Rewelacja! 4-5! Szkoda, że nie było dogrywki, bo karny z kapelusza.

Reamoner komentarzy: 462228.07.2011, 14:43

babol.pl/kat,1025465,title,Oto-najmniejszy-kibic-swiata,wid,13636506,wiadomosc.html?ticaid=5cbde
Takich mamy kibiców:)

fabregas1987 komentarzy: 2570628.07.2011, 14:31

Kto powiedzial, ze atmosfera w klubie jest do dupy ?! przecie pilkarze caly czas powtarzaja, ze wyjadz ich zjednoczyl i ze jest swietnie, a to my tylko myslimy, ze atmosfera jest slaba :D

maciekbe

Wszyscy też wiedzą, że Real dał ciała puszczając Matę :D Za jakiś czas też mogą się o niego upomnieć.

bacary

Ja myślę jednak, że da sobie chłopak radę: młody jest i talent ma niesamowity - z czasem, ale się zaadaptuje w Anglii.

maciekbe komentarzy: 1245828.07.2011, 14:10

@bac całe to zamieszanie związane z Ceskiem, a do tego z Samirem(czego w ogóle się nie spodziewałem) jakoś dziwnie nastawiło mnie do nadchodzącego sezonu. Inne kluby z czołówki wyglądają coraz mocniej, a u nas atmosfera w klubie jest do dupy. Ciężko tu o optymizm. Jednak od paru lat taka właśnie jest dola kibica Arsenalu :) Nikt już nas tak nie szanuje jak parę lat temu i nic nie wskazuje na to, że coś miałoby się w tej sprawie zmienić

fabregas1987 komentarzy: 2570628.07.2011, 14:04

Nie bylo mnie wczoraj, wiec ogladaliscie mecz Lille - Marsylia ?? zajebisty byl nie ... IMO karnego nie bylo ;p

Arsenal1994 komentarzy: 749728.07.2011, 14:04

bacary > byłbym wdzięczny :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 14:03

No to jak obstawiacie, Aguero zniszczy sobie karierę w City, czy będzie grał dalej tak jak w Atletico ?

@maciekbe
Wiara w klub najważniejsza. :D

maciekbe komentarzy: 1245828.07.2011, 14:02

Moim zdaniem transfer Cesca do Barcelony prędzej czy później dojdzie co skutku. Chyba, że nagle zaczęlibyśmy wygrywać po parę pucharów w sezonie (hłehłehłe). W każdym razie wszyscy już wiedzą, że Barcelona dała dupy, że puściła do nas Fabregasa i teraz Katalończycy sprowadzenie z powrotem Cesca mają za sprawę honoru.

@Arsenal1994
No ja znalazłem tylko kadrę z sezonów 2008/2009 i 2009/2010, jak chcesz mogę Ci wysłać na PW, zawsze coś :p

dzik86 komentarzy: 45328.07.2011, 13:55

zapomniałem dopisać w włodażach klubu :D

maciekbe komentarzy: 1245828.07.2011, 13:51

@dzik86 we wcześniejszym komentarzu sam zasugerowałeś, że na podstawie komentarzy kibiców coś może się z tego rozwinąć :P

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 328.07.2011, 13:51

Tylko ta druga bramka Thiago rzeczywiście ładna. Tylko pytanie jak oni się odczepią od Cesca (na co średnio liczę) Czy Nasz latino boy nie będzie podłamany i smutny i nie będzie wręcz chciał iść tam na siłę?.

Arsenal1994 komentarzy: 749728.07.2011, 13:51

Siemka. Mam takie pytanie. Nie wiecie gdzie mógłbym znaleźć kadry Arsenalu z 5 ostatnich lat?

dzik86 komentarzy: 45328.07.2011, 13:47

Midgardsorm

a czy aby ludzie z klubu nie maja swojego rozumu i nie moga dosc do podobnego wniosku ?

popekns komentarzy: 742028.07.2011, 13:41

Concrete: tak, to jest taaaki spam, że większego spamu nie było ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.07.2011, 13:37

dzik86

Nieważne czego chcą kibice - ważne czego chce klub. Większość tak zwanych "fanów" od początku nie widziała sensu w sprowadzaniu Fabregasa.

concrete13 komentarzy: 869828.07.2011, 13:35

pocorn -> opróżniłem..ale mam nadzieję, że nie wrzucisz tam jakiegoś " spamu " ..i co Ty masz z tym " Adaś " bo nie "czaiem"..

Seraphee - > mówisz, że IceMan z jakiegoś skandynawskiego kraju hakuje ? ...a to brutal !

dzik86 komentarzy: 45328.07.2011, 13:34

Mamy teraz ciekawą sytuację .... po wczorajszym meczu w audi cup pomiędzy Bayernem, a barceloną. niejaki thiago alcantara załadował dwie całkiem ładne bramy,
i teraz sądząc po komentarzach pomeczowych kibiców tego klubu nikt nie chce Fabregasa.... ciekawe jak to się rozwinie :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 13:33

@Midgardsorm
Dobrze, będę już cicho, ale jak do tego dojdzie, nie obwiniajcie mnie, że wykrakałem, ok ? :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.07.2011, 13:31

bacary

Ciiichooo... Bo wykrakasz :D

maciekbe komentarzy: 1245828.07.2011, 13:29

@Agata wielce prawdopodobne :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.07.2011, 13:28

devilpage.pl/index/news/komentarze/27470/hernandez_nie_zagra_przez_kilka_tygodni_/

Ciekawe czy z nami zagra?

Seraphee komentarzy: 102328.07.2011, 13:28

@concrete

ja obstawiam sabotaż ze strony katalońskiego alter ego IceMana!

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 13:27

@armata
Skończy się na tym, że Ferguson znienacka zainteresuje się Matą i sprzątnie nam go sprzed nosa ;)

popekns komentarzy: 742028.07.2011, 13:27

Adaś: opróżnij skrzynkę ;)

kamil_9414 komentarzy: 282828.07.2011, 13:25

bacary--- wielkie dzięki, weszło elegancko.

pelek komentarzy: 214628.07.2011, 13:24

@kamil_9414
wszystko działa, sprawdź jeszcze raz.
Tylko to jest jakaś skromniejsza liga widzę.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 13:23

54465-21152

concrete13 komentarzy: 869828.07.2011, 13:22

jakieś błędy w sondzie..zawodnik miesiąca..na górze coś wylazło..czyżby nowa odsłona stronki ?:)

kamil_9414 komentarzy: 282828.07.2011, 13:19

This is not a valid league code. Please enter another code or check the code with the league administrator.