Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal

Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal 23.07.2011, 16:48, Sebastian Czarnecki 2364 komentarzy

Właśnie zakończyła się rozgrywane w Kolonii spotkanie pomiędzy miejscową drużyną, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wygrali ten pojedynek 2-1, ale warto dodać, że wszystkie bramki zdobyli podopieczni Arsene'a Wengera.

The Gunners wyszli na to spotkania w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Koscielny, Vermaelen, Walcott, Ramsey, Song, Wilshere, Gervinho, Chamakh.

Już w 7. minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Kapitalne podanie Wilshere'a w jeszcze lepszy sposób wykończył Gervinho, dla którego to była pierwsza bramka w premierowym występie w barwach klubu!

Cztery minuty później drużyna gości chciała doprowadzić do wyrównania. Solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Podolski, jednak nie potrafił wykończyć wypracowanej przez siebie sytuacji.

W 15. minucie Kanonierzy przeprowadzili kolejną akcję. Thomas Vermaelen podał do Gervinho, a następnie ruszył pod bramkę Rensinga. Iworyjczyk mógł pokusić się o asystę, jednak jego podanie do Vermaelena zostało przecięte przez jednego z defensorów niemieckiej drużyny.

Dwie minuty później Gervinho zdobył drugą bramkę w barwach klubu! Tym razem napastnik Arsenalu wykończył podanie od Theo Walcotta, taranując przy tym bramkarza gospodarzy - Rensinga.

Jak się okazało Michael Rensing nie mógł dokończyć spotkania i z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.

W 23. minucie kolejna akcja Arsenalu. Groźne dośrodkowanie Walcotta z prawego skrzydła zostało najpierw przecięte, a następnie wybite przewrotką przez jednego z defensorów Kolonii.

Dziwny ruch Arsene'a Wengera, ponieważ w 29. minucie w miejsce Gervinho pojawił się Ryo Miyaichi. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła ze względów ostrożnościowych.

W 34. minucie nastąpiło coś, co nie zdarza się zbyt często w wykonaniu graczy Arsenalu. Aaron Ramsey znalazł sobie dogodną pozycję, a następnie uderzył... z dystansu. Niestety jego strzał pewnie złapał golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Adil Chichi zapędził się prawym skrzydłem, a następnie podał prosto pod nogi Novakovica. Jego strzał na całe szczęście został zablokowany przez Carla Jenkinsona.

Dwie minuty później przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Novakovic. Tym razem w kierunku bramki strzeżonej przez Szczęsnego posłał niesamowicie zakręconą piłkę po strzale z woleja. Na szczęście polski bramkarz poradził sobie z tym ekstremalnie trudnym uderzeniem.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy niefortunnie interweniował Carl Jenkinson. Młody obrońca wybił piłkę tak, że niechcący przelobował wysuniętego Wojtka Szczęsnego.

Na drugą połowę Arsene Wenger wystawił całkowicie odmieniony skład, pozostawiając na murawie jedynie Kierana Gibbsa.

Druga część spotkania była dużo wolniejsza i mniej płynna od pierwszej. Widać było, że zawodnicy nie grali już z pełnym zaangażowaniem, ponieważ znacznie zmniejszyła się również ilość podbramkowych sytuacji, a w rezultacie strzałów na bramkę.

Dobrą akcję w 60. minucie spotkania przeprowadzili gospodarze. Solową akcję Lukasa Podolskiego strzałem na bramkę próbował zakończyć Novakovic, jednak Słoweniec nie zdołał dojść do dobrze wyłożonej w jego kierunku piłki.

Pięć minut później na odważny strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky i tylko dobra interwencja golkipera uratowała drużynę z Kolonii przed utratą bramki.

W 67. minucie zespołową akcję Kanonierów strzałem zakończył Kieran Gibbs, jednak ponownie golkiper gospodarzy czyhał na posterunku.

Kilka chwil później miejsce Kierana Gibbsa na lewej obronie zajął... Conor Henderson. Kilka minut później w bramce Arsenalu nastąpił wielki powrót, gdyż miejsce wprowadzonego po przerwie Mannone zajął Łukasz Fabiański!

W 82. minucie solową akcją popisał się Arszawin, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu gospodarzy.

W 89. minucie rozpędzony Sławomir Peszko wpadł na Conora Hendersona, który z powodu kontuzji nie mógł dokończyć spotkania. W jego miejsce Arsene Wenger posłał Benika Afobe, zaś na lewą stronę defensywy powędrował... Emmanuel Frimpong.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kanonierzy wygrali spotkanie w stosunku 2:1, a pierwsza połowa wyglądała o wiele lepiej niż druga. Warto również zauważyć, że najgroźniejsze akcje Kanonierów miały miejsce do 29. minuty, czyli do momentu zejścia z boiska Gervinho, który niesamowicie nakręcał do ataku linię ofensywną The Gunners.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 17:25

Odchodząc od tematu Boskiej okładki niu Fify. Jak myślicie, przejdzie Śląsk do dalszej rundy, czy koniec zabawy na tym etapie ?: P

Boską Pchłą w rogu okładki* ^^

Oficjalna będzie ze Szczawim, Pike i z Boską Pchłą w roku okładki. Oczywiście wszystko na tle Camp Nou i wielkim napisem na środku; Wiska el Far$a.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:16

Nie FIFA wydaje tylko EA wydaje. :P A na oficjalnej raczej na pewno nie będzie dwóch piłkarzy z Anglii.

aRamsey komentarzy: 948628.07.2011, 17:14

@Cudi
Albo wejść w gugle grafika, ściągnąć jotpega i wydrukować okładeczkę, zamienić z polską i gotowe! :D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 17:13

Tylko że Fifa wydaje zawsze jedną oficjalną.. ta napewno by się nadawała do UK bo i Rooney i Jack.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:13

xTH: nie ma sensu w tym co napisałeś. T_T

Tymczasem spadam.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:12

Ale wersji okładek jest kilka. W Polsce pewnie będzie Błaszczykowski czy Lewandowski, w Hiszpanii np. Ronaldo. Jeśli będziecie chcieli okładeczkę z Jackiem to imporcik z UK. ^^

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 17:11

Cudi --> Nikt Ci nie kazał czytać całości ;P
Pff...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 17:10

xTH => bo nasz stadion najpiększniejszy i najlepszy ;P A wersja okładki już potwierdzona i oficjalna.

schade komentarzy: 386228.07.2011, 17:09

Nie oglądam i nie chcę oglądać. :p

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 17:08

Po Henrym, teraz Jack zawitał na okładce FIFY. To jest potwierdzona wersja okładki? Nasz stadion, nasz piłkarz, dużo tego ;)
schade --> nie może.

Danielo_Gunners komentarzy: 264128.07.2011, 17:08

wisła rozstawion3a tak jak my :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:08

Zadałem konkretne pytanie i oczekiwałem konkretnej odpowiedzi. Proste.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 17:06

Nie napisałeś, że nie można rozwinąć swojej wypowiedzi O.o

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 17:06

Ja oglądam ;)

schade komentarzy: 386228.07.2011, 17:05

Ej, a jak Wisła wejdzie do 4 rundy to może na nas trafić? Chyba nie.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.07.2011, 17:05

Nonono ;D I komentarz "New game from EA:
Wilshere and the Shriek"

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:05

Nie pytam się czy ktoś wierzy, tylko czy ogląda. T_T

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 17:04

Ja oglądam, bo mam nadzieję, że uda im się awansowac do LE, w Legię nie wierzę, a Wiśle potrzeba dużo szczęścia, bo w następnej rundzie czekają groźni rywale.
Lenczyk świetnie przygotował swoich piłkarzy pod względem fizycznym, widać, że w walce 1-1 czują się świetnie, potrafią się przepchać, nie boją się wejśc wślizgiem, podoba mi się ich gra.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 17:04

Widzieliście oficjalną okładke Fifa 12 ?

facebook.com/photo.php?fbid=198526743535412&set=a.155650374489716.48054.113485138706240&type=1&theater

schade komentarzy: 386228.07.2011, 17:04

Ja tam w Śląsk nie wierzę :p

kamil_malin komentarzy: 933228.07.2011, 17:03

Jeśli mowa o ESPN:

filesonic.pl/file/1436980994/Legends_Of_The_Premier_League_-_Thierry_Henry_-_ESPN.avi

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:02

Oglądacie Śląsk?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 16:51

popo --> Ja już nie oglądam, bo mi zajumali pakiet sportowy i się delektuje boksem i siatkówką 24 godziny na dobę...

popekns komentarzy: 742028.07.2011, 16:46

xTH: też to oglądam.

BTW. orientuje się ktoś kiedy będzie leciało na ESPN Classic program o Tony Adamsie? Wiem, że chyba ma być w sobotę.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 16:39

popo --> tru...

Teraz nie gramy pięknej piłki, tylko grami irytującą piłkę, bo na klepanie przed polem karnym można sobie pozwolić w sparingach, a nie w meczach o stawkę ale ten temat był tyle razy wałkowany, że więcej nie będzie się rozpisywał.

popekns komentarzy: 742028.07.2011, 16:39

xTH: niech zgadnę... Pewnie to było "Składanka Barclays Premier League z sezonu ...", zgadza się?

TheoS komentarzy: 96728.07.2011, 16:36

przepraszam, że to powiem ale w przyszłym sezonie nie zdobędziemy trofeów bez większych transferów. Jakieś KFC rok tremu pozyskało Gallasa, VdV jakiegoś Pavluczenke. Niby nic wielkiego a jednak odbili się i urwali nam aż 5 pkt. Nie oszukując się, popatrzcie w górę i w dół jakie transfery robi Barca, MU, MC. My robi jeden krok do nich, oni robią 2 kroki dalej. Takim sposobem za dużo nie osiągniemy. Mnie natomiast nie bolą te trofea(jak 98%kiboli kanonierów), ja chce widzieć piękną grę, piękną grę i piękną grę. Dlatego jestem kibicem Arsenalu. Mam nadzieje, że zobaczę to w przyszłym sezonie.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 16:33

stefcio --> Tam oj, tam oj. Rozmawianie z psami nie jest w sumie takie złe ;P

Kiedyś miałem też ESPN Classic, tam także leciały podsumowania, tylko sezonów nieco starszych.

Muszę sobie zapamiętać, że w niedzielę na C+2 będzie powtórka i jak gdzies na DrHtv będzie transmisja to pooglądam ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.07.2011, 16:30

imprecis - naprawdę warto! Polecam!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.07.2011, 16:16

xTH - o kurde! Z Sebą (kumplem) haha, ale dałem :P Nie myśl, że rozmawiam z psami.

Podsumowanie genialne, wszystkie najciekawsze mecze każda kolejka opisana, transfery, nagrody miesiace dla menedzerow i pilkarzy. Tabela co miesiac. Takie wielkie przypomnienie w asyscie komentarzy Twarowskiego i Nahornego. No coś pięknego :)

Pajdi,yatq - no może macie racje :P

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 16:11

stefcio --> Saba to pies ?;P

Ja o tym klubie usłyszałem, jak przeszedł tam R.Carlos, a potem Balazs Dzsudzsak (kolejny przykład na połamanie języka ^^)

yatq komentarzy: 146728.07.2011, 16:10

@stefcio15
nie takie rzeczy Wenger do arbitrów czy innych menedżerów mówił, już nie mówiąc o rzucaniu tym co pod ręką. Przypuszczam, że po powiedzeniu tych słów rzuciłby telefonem :)

pajdi komentarzy: 378028.07.2011, 16:10

stefcio15

Po akcji z Dalglishem po meczu wszystko możliwe, więc nie zdziwiłbym się gdyby usłyszał właśnie takie słowa :D

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 16:09

stefcio --> A w tym podsumowaniu było coś ciekawego? Ja nie mam Cyfry +, więc nie miałem możliwości ;(

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.07.2011, 16:09

xTH - raczej ekspert od odmieniania, kiedyś miałem z tym wielki problem, ale z tego co wiem i co gadałem z Sabą to: