Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal

Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal 23.07.2011, 16:48, Sebastian Czarnecki 2364 komentarzy

Właśnie zakończyła się rozgrywane w Kolonii spotkanie pomiędzy miejscową drużyną, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wygrali ten pojedynek 2-1, ale warto dodać, że wszystkie bramki zdobyli podopieczni Arsene'a Wengera.

The Gunners wyszli na to spotkania w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Koscielny, Vermaelen, Walcott, Ramsey, Song, Wilshere, Gervinho, Chamakh.

Już w 7. minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Kapitalne podanie Wilshere'a w jeszcze lepszy sposób wykończył Gervinho, dla którego to była pierwsza bramka w premierowym występie w barwach klubu!

Cztery minuty później drużyna gości chciała doprowadzić do wyrównania. Solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Podolski, jednak nie potrafił wykończyć wypracowanej przez siebie sytuacji.

W 15. minucie Kanonierzy przeprowadzili kolejną akcję. Thomas Vermaelen podał do Gervinho, a następnie ruszył pod bramkę Rensinga. Iworyjczyk mógł pokusić się o asystę, jednak jego podanie do Vermaelena zostało przecięte przez jednego z defensorów niemieckiej drużyny.

Dwie minuty później Gervinho zdobył drugą bramkę w barwach klubu! Tym razem napastnik Arsenalu wykończył podanie od Theo Walcotta, taranując przy tym bramkarza gospodarzy - Rensinga.

Jak się okazało Michael Rensing nie mógł dokończyć spotkania i z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.

W 23. minucie kolejna akcja Arsenalu. Groźne dośrodkowanie Walcotta z prawego skrzydła zostało najpierw przecięte, a następnie wybite przewrotką przez jednego z defensorów Kolonii.

Dziwny ruch Arsene'a Wengera, ponieważ w 29. minucie w miejsce Gervinho pojawił się Ryo Miyaichi. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła ze względów ostrożnościowych.

W 34. minucie nastąpiło coś, co nie zdarza się zbyt często w wykonaniu graczy Arsenalu. Aaron Ramsey znalazł sobie dogodną pozycję, a następnie uderzył... z dystansu. Niestety jego strzał pewnie złapał golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Adil Chichi zapędził się prawym skrzydłem, a następnie podał prosto pod nogi Novakovica. Jego strzał na całe szczęście został zablokowany przez Carla Jenkinsona.

Dwie minuty później przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Novakovic. Tym razem w kierunku bramki strzeżonej przez Szczęsnego posłał niesamowicie zakręconą piłkę po strzale z woleja. Na szczęście polski bramkarz poradził sobie z tym ekstremalnie trudnym uderzeniem.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy niefortunnie interweniował Carl Jenkinson. Młody obrońca wybił piłkę tak, że niechcący przelobował wysuniętego Wojtka Szczęsnego.

Na drugą połowę Arsene Wenger wystawił całkowicie odmieniony skład, pozostawiając na murawie jedynie Kierana Gibbsa.

Druga część spotkania była dużo wolniejsza i mniej płynna od pierwszej. Widać było, że zawodnicy nie grali już z pełnym zaangażowaniem, ponieważ znacznie zmniejszyła się również ilość podbramkowych sytuacji, a w rezultacie strzałów na bramkę.

Dobrą akcję w 60. minucie spotkania przeprowadzili gospodarze. Solową akcję Lukasa Podolskiego strzałem na bramkę próbował zakończyć Novakovic, jednak Słoweniec nie zdołał dojść do dobrze wyłożonej w jego kierunku piłki.

Pięć minut później na odważny strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky i tylko dobra interwencja golkipera uratowała drużynę z Kolonii przed utratą bramki.

W 67. minucie zespołową akcję Kanonierów strzałem zakończył Kieran Gibbs, jednak ponownie golkiper gospodarzy czyhał na posterunku.

Kilka chwil później miejsce Kierana Gibbsa na lewej obronie zajął... Conor Henderson. Kilka minut później w bramce Arsenalu nastąpił wielki powrót, gdyż miejsce wprowadzonego po przerwie Mannone zajął Łukasz Fabiański!

W 82. minucie solową akcją popisał się Arszawin, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu gospodarzy.

W 89. minucie rozpędzony Sławomir Peszko wpadł na Conora Hendersona, który z powodu kontuzji nie mógł dokończyć spotkania. W jego miejsce Arsene Wenger posłał Benika Afobe, zaś na lewą stronę defensywy powędrował... Emmanuel Frimpong.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kanonierzy wygrali spotkanie w stosunku 2:1, a pierwsza połowa wyglądała o wiele lepiej niż druga. Warto również zauważyć, że najgroźniejsze akcje Kanonierów miały miejsce do 29. minuty, czyli do momentu zejścia z boiska Gervinho, który niesamowicie nakręcał do ataku linię ofensywną The Gunners.

@damian199656
w tym linku na zdjeciu to na pewno De Rossi? bardziej przypomina tego Czarnogórca.

TheoS komentarzy: 96727.07.2011, 22:28

Ja tez wole mate. Chyba sobie nawet taka kupie do pokoju na podloge

opolanin komentarzy: 62327.07.2011, 22:28

jak o mnie chodzi to oglądałem teraz rozgrywany mecz barca bayern i doszedłem do wniosku że fabregas oczywiście może iść do barcy nawet za 30mln euro pod warunkiem że thiago Alcantara wbije do nas :)

concrete13 komentarzy: 869827.07.2011, 22:27

chyba Aguero może grać na skrzydle...zresztą Tevez pewnie odejdzie...Adebajorko również...

Dzięki:)

Tak z innej beczki, nawiązując do ostatnich plotek, oglądam teraz finał Audi Cup Barcelona vs Bayern, Thiago wpakował właśnie taką bramkę, że chętni bym go u nas widział:)

HellSpawn komentarzy: 618527.07.2011, 22:25

No i co im z Aguero? Co zrobią z resztą napastników? Resztą zawodników?

Mają na ataku: Balotteliego, Teveza, Dzeko, Adebayora i do tego chcą dokupić Aguero... A z tego co pamiętam to grają na jednego napastnika coś w stylu:

Bramkarz
PO-ŚO-ŚO-LO
LP-ŚP-ŚP-PP
------OP-----
------N-------

damian199656 komentarzy: 762627.07.2011, 22:24

sportsvibe.co.uk/news/football/arsenal-keeping-tabs-on-15m-wantaway-roma-star-9579/

Kolejne plotki.
Jeszcze Daily Star napisało, że Mata w przeciągu 24h dołączy do Arsenalu

yatq komentarzy: 146727.07.2011, 22:23

@KanonierzChris
oryginalna, tylko nie wiem, czy mozna odebrac osobiscie czy jakas wysylka jest

KanonierChris komentarzy: 292427.07.2011, 22:22

yatq --> a oryginalna ta koszulka na tej stronce? czy lepiej w Londynie kupować skoro już będę?

aguero10 komentarzy: 856027.07.2011, 22:21

damian199656< poczekaj a zobaczysz .

damian199656 komentarzy: 762627.07.2011, 22:20

Na oficjalnej stronie City nie ma takiej wiadomości

aguero10 komentarzy: 856027.07.2011, 22:18

Aguero oficjalnie w City !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yatq komentarzy: 146727.07.2011, 22:15

KanonierChris
na sportsdirect.com masz 5 funtów taniej :)

KanonierChris komentarzy: 292427.07.2011, 22:13

Wiecie może gdzie najlepeij kupować stroje Arsenalu w Londynie? Wybieram sie, a chce kupić i tanio i dobrze:)

youtube.com/watch?v=vR8BFt60DdE&feature=player_embedded#at=58

Zobaczcie jakiego pięknego gola zdobył kolega klubowy Maty - Pablo Hernandez w meczu sparingowym przegranym przez Valencie z Rapidem Wiedeń 4 : 1 .

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 22:03

Cudi: wszystko zależy od levelu jaki masz.

How: no dobra. Źle przeczytałem. Te fotki Ci nie wystarczą co wysłałem?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.07.2011, 22:02

@Cudi
Zależy czy ma +100 do defa, bo jak ma mniej, to może się okazać zbyt mało. Szczególnie jak ktoś ma... wielki miecz.

@popekns
Lern tu rid, pisałem, że tą fotkę już widziałem i prosiłem o więcej. A te pozostałe strasznie kiepskie. Wysil się bardziej, im więcej czasu zajmie ci ewentualne wyszukanie tych zdjęć, tym lepiej. :

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:59

tumblr.com/tagged/martin+caceres

Tutaj coś jeszcze masz. Nie wiem czy to Cię zaspokoi, ale lepszy rydz niż nic.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.07.2011, 21:56

how: a do czego służy zbroja? Do obrony. Tak więc przypuszczając, że masz na sobie dobrą zbroję, a jakiś psychopata atakuje Cię mieczem mógłbyś przyjmując cios na zbroją sparować go tym samym broniąc się!

Znów wklejacie homosiowe foteczki...

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:52

Proszę Cię bardzo, how.

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:50

How: domyślam się jaka. Wczoraj ktoś wysłał link.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.07.2011, 21:49

@Cudi
To powodzenia, gdy się będziesz bronić tą "zbrojom", lol.

BTW Ma ktoś jakąś galerię zdjęć Caceresa z Urugwaju? Wczoraj tylko jedna fotka mi tu mignęła... ale za to jaka!

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56727.07.2011, 21:46

imprecis > tytułem sprostowania - twój "b. napastnik" wygrał mistrza Francji na prawym skrzydle :P

koczan_4 komentarzy: 330227.07.2011, 21:43

@cudi
Pomyliło mi sie ;) ja tez mam na imię Patryk

koczan_4 komentarzy: 330227.07.2011, 21:41

@popkens
Własnie zapomniałem napisac o Liv i KFC. Wkoncu AW zrobi tak , że wypadniemy z TOP4. Jak to Graham powiedział Wenger musi przyzwyczaic sie do dzisiejszych realiów i zorientować się, że za 10mln teraz praktycznie nie kupi się zawodnika do drużyny, która chce walczyc o puchary.

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:40

Cudi: witam Ciebie Patryku! Nie czepiaj się chłopaka, bo każdemu może się pomylić.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.07.2011, 21:39

koczan_4: zbrojom to się można obronić jak Cię ktoś mieczem zaatakuje.

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:37

koczan_4 ---> wiesz jaki jest Wenger. Na pewno nie wyda więcej niż 15 milionów na zawodnika, chodź szkoda, bo mógłby kiedyś się "rozerwać" o porządnie się wzmocnić szczególnie ze względu jak wzmacniają się nasi rywale w walce o mistrzostwo, albo o TOP4, bo myślę, że Liverpool w tym sezonie ostro powalczy o TOP4 z takimi wzmocnieniami.

koczan_4 komentarzy: 330227.07.2011, 21:33

@popkens
Właśnie za rok odejdzie Nasri, a my nie kupimy ani Maty ani Hazarda bo kupi ich jakis inny klub. Najlepiej jak bysmy ich zaklepali teraz a za rok by do nas dołaczyli .

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:30

Zamiast Cahilla kupić Sambę. Hazard nie przejdzie do nas, bo przecież przedłużył kontrakt z Lille, a Mata przejdzie wtedy, kiedy Nasri odejdzie. Czyli nigdy, bo w przyszłym sezonie jakiś inny klub nam go zgarnie.

koczan_4 komentarzy: 330227.07.2011, 21:28

Dzieje się źle wszyscy z TOP4 sie zbrojom
MU: Jones, De Gea, Young
MC:praktycznie Aguero
Chelsea : prawie Pastore, romeu
A my tylko Gervinho i Carl.
Ja bym dorzucił do naszych transferów Cahilla, Hazarda/Mate, parkera. Ale co zrobi wenger ?

ostriket komentarzy: 661427.07.2011, 21:27

i w tym momencie Arsenowi się powinna zaświecić czerwona lampka i zainteresowac się sytuacją Enrique :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.07.2011, 21:21

Arsenal - zawsze to jakiś plus, lepszy Traore niż nic...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.07.2011, 21:18

Armand Traore missed the Germany tour with an ankle problem. There is no news on his future.

popekns komentarzy: 742027.07.2011, 21:15

Stefcio ---> masz rację.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.07.2011, 21:11

Hazard byłby idealny, ale (pomijając już to, że jest to banalna plotka) nie ma sensu jak na razie wzmacniać formacji, która jest kompletna.

To czym musimy się zająć to oczywiście lewa strona i środek obrony. Gibbs jest w stanie zagrać cały sezon, ale znając jego i szczęście Arsenalu po 1,2 miesiącach odpadnie na jakiś okres czasu, a zastępca...?

Kolejna kwestia to środek obrony, tu już sytuacja wygląda lepiej, ale 1 dobry stoper jest konieczny. Samba czy Cahill to sprawa drugorzędna, potrzebujemy byka ogranego w Premier League, kogoś kto pomógłby nam przy SFG, czymś co nam najbardziej nie idzie.

Przy ewentualnym odejściu Eboue prawa obrona też wygląda krucho, Sagna nie wypada często ze składu ale... Zostaje Jenkinson, chłopak ma ambicję, by za kilka lat grać na najwyższym poziomie, ale w tym sezonie wolałbym, żeby ogrywał się w CC. Bo w EPL trudno będzie mu w stanie unieść presję.

Podsumowując to wszystko co zostało powiedziane, bo to jest tylko mały skrót, musimy dokonać transferów i obawiam się, że jeśli Wenger tego nie zrobi, to trudno nam będzie zawalczyć o jakiekolwiek trofeum...

Enrique, Samba-Cahill i na tym możemy skończyć. Maty, czy Hazardy nie są nam niezbędne. Trzeba wzmacniać tyły.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.07.2011, 20:57