Szwajcaria pokonała Mistrzów Europy

Szwajcaria pokonała Mistrzów Europy 16.06.2010, 18:44, Szymon Ortyl 116 komentarzy

Prawdziwie sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Szwajcarii z Hiszpanią. Popularni Helweci pokonali Mistrzów Europy 1-0 po bramce Gelsona Fernandesa.

Cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Hiszpanów, którzy schodzili do szatni z 78-procentowym posiadaniem piłki. Szwajcaria w pierwszych 45 minutach zdołała oddać zaledwie jeden strzał na bramkę przeciwnika.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Hiszpanów, którzy zmobilizowanie przez Vincente del Bosque chcieli szybko zdobyć bramkę. Niestety zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego zdołali trafić jedynie w poprzeczkę, czego dokonał Xabi Alonso.

Zwycięska bramka dla Szwajcarii padła w 52. minucie. Po zagraniu głową Blaise'a N´Kufo do piłki doszedł Eren Derdiyok, który oddał strzał na bramkę Hiszpanów, jednak został on zablokowany przez wychodzącego z bramki Ikera Casillasa. Odbita przez hiszpańskiego golkipera piłka trafiła pod nogi Gelsona Fernandesa a ten bez problemu umieścił ją w siatce.

Do końca meczu Hiszpanie starali się atakować, jednak świetnie spisywała się szwajcarska obrona, a wrzutki Jesusa Navasa i Andresa Iniesty trafiały na głowy helweckich defensorów. Iniesta opuścił boisko w 77. minucie z powodu kontuzji a w jego miejsce na placu gry pojawił się Pedro. W pierwszej połowie podobny los spotkał Philippe'a Senderosa, którego zmienił Steve von Bergen.

W samej końcówce spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał Eren Derdiyok, jednak po przedryblowaniu Puyola i Pique zdołał trafić jedynie w słupek.

Pod koniec meczu, dodatkową porcję emocji zafundował kibicom Howard Webb, który doliczył aż 5 minut do regulaminowego czasu gry, mimo iż jedyną przerwą była kontuzja Andresa Iniesty.

Mecz zakończył się zwycięstwem Szwajcarów co oznacza, że zostali oni nowymi liderami grupy H ex equo z reprezentacją Chile. Na 3 miejscu znalazły się drużyny Hondurasu i Hiszpanii.

Szwajcaria: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Philippe Senderos (36' Steve von Bergen), Stéphane Grichting, Reto Ziegler, Tranquillo Barnetta (90' Mario Eggimann), Gökhan Inler, Benjamin Huggel, Gelson Fernandes, Blaise N´Kufo, Eren Derdiyok (72' Hakan Yakin).

Hiszpania: Iker Casillas, Sergio Ramos, Carles Puyol, Gerard Piqué, Joan Capdevila, Sergio Busquets (62' Fernando Torres), David Jiménez Silva (72' Jesus Navas), Xabi Alonso, Xavi Hernandes, Andrés Iniesta (72' Pedro Rodriguez), David Villa

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja HiszpaniiReprezentacja Szwajcarii autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
poprzednia123 następna
Miv komentarzy: 6816.06.2010, 18:56

Jedyny mecz na kuponie ktory mi nie wjechał :/

kasiacesc komentarzy: 187816.06.2010, 18:56

Haha...ta pewniość siebie ich zmyliła ;)

demon902 komentarzy: 8016.06.2010, 18:55

I bardzo dobrze :PPP

simon90 komentarzy: 79516.06.2010, 18:53

I bardzo dobrze się stało, od początku byłem za Szwajcarami ;)

CLEVER komentarzy: 197916.06.2010, 18:52

wronka25 --> a co ma piernik do wiatraka? Szwajcaria to nie Polska...

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3516.06.2010, 18:52

6 zawodników Barcelony i niestety nic. Oj, niucham tutaj okrutną klątwę nad zawodnikami Barcelony. Ich magia nie działa. Smutno mi z tego powodu ;(

wronka25 komentarzy: 224516.06.2010, 18:48

Widoczny brak Fabregasa tyle w temacie. Z Polską Fabregas wchodzi i za 2 min bramkę strzela a na mundialu Del Bosqe go wogóle nie wpuszcza widać pupilkow trenera :/

Dareek komentarzy: 10216.06.2010, 18:48

mały błąd sie wkradł nie Brazylia tylko Hiszpania xD

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 316.06.2010, 18:48

Bardzo ważna lekcja pokory dla ważniaków z Ligi Hiszpańskiej.Szwajcar okazuje się robi nie tylko dobre zegarki.

leon31 komentarzy: 125816.06.2010, 18:47

Lajtowa feta ;D

KanonierTH1411 komentarzy: 482816.06.2010, 18:47

Miałem pecha jak nie wiem co, weszły mi wszystkie mecze a ten był ostatni na kuponie. Postawiłem oczywiście na Hiszpanie. Ale gdy już wiedziałem że ten mecz mi nie wejdzie chciałem aby to Szwajcaria wygrała.