Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bizooon komentarzy: 730731.08.2022, 21:59

Męczymy się. 20 minut może być ciężkie

Barney komentarzy: 2140831.08.2022, 21:59

Sezon długi dawać nketiaha za sake

enrique komentarzy: 1999931.08.2022, 21:59

ESR nie podpadł czymś Artecie że w ogóle nie wchodzi ?

mlodykanonier komentarzy: 152031.08.2022, 21:59

Niech zdejmie już tego Sake.

Garfield_pl komentarzy: 3086931.08.2022, 21:58

Sake trzeba zmienić

KedzioRRz komentarzy: 383031.08.2022, 21:58

Arteta otwórz oczy błagam

@Marcinafc93 napisał: "Odegaard chyba kontuzja"
Stanął mu na stopie mcginn

Joker_224 komentarzy: 539031.08.2022, 21:58

Martin coraz bardziej kuleje, niedobrze przed Utd

Garfield_pl komentarzy: 3086931.08.2022, 21:57

Strzelmy ta 2 , bo zaczynam się stresować że AV fartem coś strzeli :/

Molas komentarzy: 112731.08.2022, 21:57

Mam nadzieje, ze Tierney będzie grał jak najrzadziej.

KedzioRRz komentarzy: 383031.08.2022, 21:56

Ehh serio Arteta mógłby zacząć używać opcji ZMIANA. Jest pięć zmian w meczu w nie jedna...

Oldgunner3 komentarzy: 1008731.08.2022, 21:55

2 połowa nie tak dobra w naszym wykonaniu jak pierwsza.Zapowiada się kolejna nerwówka.

Ups147 komentarzy: 359531.08.2022, 21:54

@Furgunn: White gra na tyle dobrze na tym PO, że chyba nie ma podstaw, żeby ktoś miał grać za niego

bizooon komentarzy: 730731.08.2022, 21:54

@silvano95: haha ktps tu na siłe Vieire chce wprowadzić.
O wynik sie nie martwcie. Postawiłem +1,5 gola czyli nic już nie wpadnie

Chakaa komentarzy: 191231.08.2022, 21:54

Dawać tego Vieire w końcu...

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 21:53

Jesus to jest kot.

Jak on na chwilę wyczuje słabość obrońcy drużyny przeciwnej, od razu to wykorzystuje i próbuje odebrać piłkę, często skutecznie.

Luki342 komentarzy: 277831.08.2022, 21:53

Coś w 2 połowie spuściliśmy trochę z tonu

Garfield_pl komentarzy: 3086931.08.2022, 21:53

@Skotii napisał: "Ta, teraz dostałem "CORRECTION - yellow card xD"

mlodykanonier komentarzy: 152031.08.2022, 21:51

Żeby tylko ten brak skuteczności się nie zemścił..

BizoNxd6 komentarzy: 291431.08.2022, 21:51

Zmiany. Eddie, esr, Marquinios albo Vieira!

Kris3Tears komentarzy: 444931.08.2022, 21:51

Tomiyasu za White'a

Garfield_pl komentarzy: 3086931.08.2022, 21:50

@Skotii napisał: "Co jest, dostałem notyfikację w aplikacji, że Odegaard czerwona kartka."
Raczej błąd

Yahoooo komentarzy: 103931.08.2022, 21:50

Dlaczego Martinelli nie ma na nazwisko Martinellinho?

Molas komentarzy: 112731.08.2022, 21:50

Martinelli za rzadko i za późno podaje

Garfield_pl komentarzy: 3086931.08.2022, 21:49

Ciekawe za kogo Tomiyasu

Gunner18AFC komentarzy: 3458 newsów: 331.08.2022, 21:49

@KapitanJack10: tak, ale obecność Haalanda pokazuje jak duża różnica między nimi jest. U nas Jesus wygląda na absolutny top, ale w City prawdopodnie aż tak się nie wyróżniał. O to mi chodziło

Skotii komentarzy: 1738 newsów: 831.08.2022, 21:48

Co jest, dostałem notyfikację w aplikacji, że Odegaard czerwona kartka.

KapitanJack10 komentarzy: 5562 newsów: 431.08.2022, 21:47

@Gunner18AFC: Haaland przyszedł teraz, nie było go jak Jesus był zawodnikiem City.

fabregas1987 komentarzy: 2603631.08.2022, 21:47

Smith-Rowe mógłby dostać z 30 minut chociaż. Tym bardziej skoro Ode gra średnio, ma kartkę, a za 3 dni United

MadMax14 komentarzy: 271731.08.2022, 21:46