Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal

Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal 22.09.2024, 20:24, Mateusz Rosłoń 588 komentarzy

Taktyczny masterclass Artety w drugiej połowie, genialny występ Rayi. Nie wystarczyło to do zwycięstwa, ale remisu z City na wyjeździe po arcytrudnym meczu na pewno nie należy się wstydzić. Arsenal zaczął pierwszą połowę od utraty bramki, zakończył czerwoną kartką, a i tak nie uległ mistrzom Anglii.

Arsenal: Raya; Timber (90+2' Lewis-Skelly), Saliba, Gabriel, Calafiori (73' Kiwior); Partey, Rice, Trossard; Saka (46' White), Havertz, Martinelli (87' Jesus)

Manchester City: Ederson; Walker (78' Stones), Akanji, Dias, Gvardiol; Rodri (21' Kovacic), Gundogan, Bernardo, Savinho (78' Grealish), Doku (69' Foden); Haaland

W 9. minucie po błędzie Calafioriego Savinho posłał prostopadłą piłkę do Haalanda. Norweg świetnym balansem ciała uniknął spalonego, nie dał się dogonić Salibie i Gabrielowi i umieścił piłkę w siatce.

Mimo ciągłych ataków City, drużynie Artety udało się odpowiedzieć w 22. minucie. Długie prostopadłe podanie otrzymał Martinelli, po czym pomknął skrzydłem, a następnie wycofał piłkę przed pole karne. Tam wbiegał już Calafiori, który zdecydował się na strzał lewą nogą z dystansu i w świetnym stylu pokonał Edersona, odkupując swój błąd przy pierwszej bramce.

W 46. minucie Arsenal wywalczył drugi w krótkim czasie rzut rożny. Kyle Walker przez dobrych kilka sekund zaczepiał i próbował rozproszyć Gabriela w polu karnym, ale potem dał mu się łatwo wyminąć. Brazylijczyk w swoim stylu wyskoczył do dośrodkowania Saki i pokonał Edersona, wyprowadzając Kanonierów na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nic złego nie może się już Arsenalowi przydarzyć, do akcji wkroczył Michael Oliver. Trossard wleciał w Bernardo Silvę jak dzik w żołędzie i obejrzał drugą żółtą kartkę. Czy wiązało się to z jego rzeczywiście trochę przesadzonym atakiem? Otóż nie. Jak podaje Fabrizio Romano, Premier League potwierdziła, że Belg musiał opuścić boisko, ponieważ... odkopnął piłkę. Skąd my to znamy?

Gra w dziesięciu wymusiła na Artecie zmiany taktyczne. Po przerwie Ben White zastąpił na boisku Bukayo Sakę, Arsenal przeszedł na ustawienie z pięcioma obrońcami i zaczęła się obrona Częstochowy.

Do ciekawego incydentu doszło w 65. minucie, kiedy David Raya zasygnalizował uraz i usiadł na boisku (oczywiście chwilę później był już cały i zdrów). Żółtą kartkę otrzymał wtedy rozgrzewający się Miles Lewis-Skelly, który nawet nie powąchał jeszcze murawy.

W całej drugiej połowie obserwowaliśmy w zasadzie jeden schemat gry - Manchester City desperacko atakował całym zespołem, a Arsenal skutecznie bronił, ustawiając w swoim polu karnym autobus i wybijając piłki. Kilkakrotnie fenomenalnymi interwencjami popisał się David Raya. Atmosfera między obiema ekipami była napięta, byliśmy świadkami bardzo emocjonalnej końcówki.

Niestety w 8. minucie doliczonego czasu ataki ekipy Guardioli przyniosły skutek. Po rzucie rożnym strzał Kovacica zablokował ciałem Kiwior. Dobitkę Stonesa zdołał jeszcze odbić nogą Raya, ale nie zapobiegło to wpadnięciu futbolówki do siatki.

Po tym spotkaniu Manchester City pozostaje liderem z 13 punktami. Arsenal znajduje się na czwartej pozycji i traci do lidera 2 punkty.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Szogun komentarzy: 29723 newsów: 322.09.2024, 21:38

Ten sędzia chyba niedawno prowadził coś w Abu Dabi i nie wlepił Kovacicovi w hicie czerwa bo nie chciał zaburzać gry.

ArsenalChampion komentarzy: 841222.09.2024, 21:37

@Marcel90: gdzie mu udcielo prąd? Pilka to sport kontaktowy, tutaj jak losnumeros pisze trzeba też wziąść pod uwagę w jakiej strefie boiska to było, a tu była walka o pilke pomiędzy silva a trossardem. Jeśli by dawać takie żółte kartki. To każdy mecz kończył by się 6vs6. To druga żółta to totalna bzdura i nawet w studiu viaplay to mowli.

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:35

@tomaszszef napisał: "Skysport wybralo Timbera na pilkarza meczu"

Nie popisał się przy rożnym gdzie Rodrigo odniósł kontuzje. Trzymał rywala za koszulkę i to mogło skończyć się faulem ( zabrakło cwaniactwa rywala)

tomaszszef komentarzy: 169422.09.2024, 21:35

@Garfield_pl napisał: "ciekaw jestem jak długo Rodri ou"
Ja jestem ciekaw co z naszymi graczami . Mamy ciezki okres wiec czas aby bylo wiecej zawodnikow dostepnych.

BizoNxd6 komentarzy: 291722.09.2024, 21:35

Zremisowalismy mecze, gdzie dostawaliśmy śmieszne czerwone kartki, więc naprawdę nie jest źle. Teraz gramy 4 mecze u siebie i według mnie mamy coś do udowodnienia no i przede wszystkim grać ostrożniej, bo sędziowie nas nienawidzą.

FlameDood komentarzy: 172822.09.2024, 21:34

@Marcel90 napisał: "Trossard jest sam sobie winny, wiedział że ma zolta to na chu.. Kopie na pale wyraźnie po gwizdku?"
Czy na pałę to ciężko do końca stwierdzić. Patrząc na powtórki można też przypuszczać, że chciał wypuścić tym zagraniem Martinellego na wolną pozycję.

Dziadyga komentarzy: 876622.09.2024, 21:34

@Garfield_pl napisał: "ciekaw jestem jak długo Rodri out."

Brzydko powiem..ale oby jak najdłużej..

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:34

@Marcel90 napisał: "faul również głupi, ogólnie odcięło mu prąd i nie ma co zwalać akurat tej sytuacji na sędziego"

Piłka na około 35 metrze od bramki, Trossard wjeżdża w rywala na pełnym gazie, gdzie nie ma żadnego zagrożenia. Co innego jakby była 80 minuta i rywal mógł wyjść sam na sam

tomaszszef komentarzy: 169422.09.2024, 21:33

Skysport wybralo Timbera na pilkarza meczu. Raya dla mnie byl najlepszy. Na szczescie teraz troche luzniejszy terminarz. Oby wszyscy wrocili do pelni zdrowia szybko.

Garfield_pl komentarzy: 3140022.09.2024, 21:32

0 - Neither Jurriën Timber (6 passes) nor Kai Havertz (5 passes) completed any of their passes for Arsenal against Man City today, the first outfield players on record (from 2003-04) to play 89+ minutes of a Premier League match and not successfully pass to a teammate. Plan.

Ciekawoska

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:31

Trossard nie może grać od samego początku, gość nie istnieje. Haverzt ostatnio bardziej interesuje się rywalami niż grą w piłkę

Garfield_pl komentarzy: 3140022.09.2024, 21:30

City nie dało sobie rady, mimo, że cała połowa w 11 i naszych osłabień w składzie , więc bardzo im tak dobrze xD ciekaw jestem jak długo Rodri out.

tomaszszef komentarzy: 169422.09.2024, 21:30

Jezeli nie bedzie kary dla haaland to bedzie kolejny popis FA niestety. Akurt takie zachowanie przekroczylo juz granice rywalizacji.

Marcel90 komentarzy: 842522.09.2024, 21:30

@losnumeros: faul również głupi, ogólnie odcięło mu prąd i nie ma co zwalać akurat tej sytuacji na sędziego

Dzulian komentarzy: 289122.09.2024, 21:29

Oj gdyby Xhaka jeszcze grał. To na jednym czerwie by sie nie skończyło.

A Olivier sprzedajna kurva już drugi raz sędziuje rok po roku ten mecz. I drugi raz City gra pod parasolem. Kovacić za dwa wślizgi bez piłki nie wyleciał z boiska. Każdy pamięta.

Jeszcze City ma Arabskich właścicieli. A on jeździ Arabską ligę sędziować.
Nie ma przypadków. Stfu na ten brytyjski dziobaty ryj.

Garfield_pl komentarzy: 3140022.09.2024, 21:28

Brawa za walkę mimo przeciwności, szkoda że zabrakło minuty, żeby to wygrać, ale pokazali serducho i to tylko zaprocentuje. C

Damper komentarzy: 310722.09.2024, 21:27

Arsenal w ogóle sam jest sobie winny, że rzucił wyzwanie City. Wiedzieli, że będą ich dymać, to po co się pchają?

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:26

Bardziej zasługiwał kartką za ten faul, spóźniony i wjeżdża na pełnym gazie w rywala, tak samo jak Haaland w Salibe

twixter komentarzy: 4222.09.2024, 21:26

mam nadzieje że wrócą do sytuacji z Hallandem bo z racji tego że sędzia nie interweniował to mogą do tego wrócić po meczu jeżeli dostaną zgłoszenie tej sytuacji. Gabriel się nie przewrócił bo zakrył sobie twarz koszulką i pewnie myślał że to ktoś ze swoich - mając świadomość że to rywal to by się przewrócił i leżał i VAR by musiał zareagować

Trossarda nie bronię i po ochłonięciu i analizie w jaki sposób wykopnął piłkę wg mnie (mając na uwadze że już minął doliczony czas) sugerował że pomyślał że sędzia gwiżdże koniec połowy po 'wygranym' przez niego pojedynku (wykop piłki do góry a nie daleko - bardzo dużo piłkarzy tak robi w przerwie zaraz po gwizdku) dlatego tak się zdziwił gdy zorientował się że to był faul a nie koniec połowy - mały plus że pauze będzie miał w pucharze i w lidze będzie już dostępny

Marcel90 komentarzy: 842522.09.2024, 21:23

Oliver chciał nam utrudnić i to zrobił, nie pokazując kilku żółtych gracza City.

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:22

@Nicsienieda napisał: "Niestety obiektywność to ostatnia rzecz jaką się ceni. Profesjonalistów na topie masz paru, reszta to znajomości, znajomości i jeszcze raz znajomości."

Tak nieprawia się błędów, ale niestety sędziowie tak robią: podjąłem złą decyzję, to pomogę im w innej sytuacji.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 122.09.2024, 21:20

@losnumeros napisał: "Oliver chciał zadośćuczynienia i pokazał 2 żółta kartkę Trossardowi, żeby odkupić winy"

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:20

@Dziadyga napisał: "Angole dalej mają kompleks,że francuz przeszedł ich ligę bez porażki.."

Mają, tak samo Ferguson zazdrości tego Wengerowi. Zresztą widać było jak przepchnęli UTD które przerwało ten rekord.

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:18

Macie rację z 1 bramka, mój błąd przepraszam. W piłce nożnej naprawdę trzeba zmienić przepisy na klarowane zasady, a nie zależy od interpretacji. 20 lat temu grali na żyletki i nie pokazywali kartek, w tym momencie to byłyby same czerwa.

Dziadyga komentarzy: 876622.09.2024, 21:18

Jakoś w derbach Mediolanu sędzia nie da czerwieni za "utrudnianie gry" xD takich jak nie będzie,nikt meczu psuć nie będzie.

Angole dalej mają kompleks,że francuz przeszedł ich ligę bez porażki..

Marcel90 komentarzy: 842522.09.2024, 21:12

Równi i równiejsi :)

enrique komentarzy: 2011422.09.2024, 21:12

Ter Stegen najprawdopodobniej całkowite zerwanie ścięgna rzepki w prawym kolanie - 7/8 miesięcy przerwy.

Czy jutro rano Szczęsny otrzyma telefon z Barcelony?

praptak komentarzy: 900422.09.2024, 21:11

Gwizdał sobie czy nie gwizdał niech za kare mu wyrośnie gadająca @#$%^

DyktatorArsene komentarzy: 247122.09.2024, 21:11

Ciekawe ile więcej do tych 115 zarzutów powinniśmy dołożyć Manchesterowi

praptak komentarzy: 900422.09.2024, 21:10

To była jedyna rozsądna taktyka na Etihad na utrzymanie wyniku przy grze w 10. Dobry i remis po takim oblężeniu. Ale tyle determinacji w obronie i serducha zostawiliśmy że trudno tego nie docenić. Sędziowanie coraz lepsze, widzą łamanie przepisów tam gdzie chcą i kiedy chcą widzieć, więc dzisiaj też kilka dziwnych decyzji lub ich brak. Jak Doku odkopnął to spoko, jak Trossard to od razu Alcatraz.
Kolejny sędzia który powinien przejść operację rogówek i żeby wyszło sprawniej to najlepiej wykonaną przez odbyt.

DyktatorArsene komentarzy: 247122.09.2024, 21:10

Totalna kompromitacja sędziów. Szacun za remis, żadna drużyna na świecie by nie wybronila się w 10 na City.

clash123 komentarzy: 194722.09.2024, 21:10

Pomimo ogromnego bólu że nie udało się dowieść prowadzenia do końca , jestem ogromnie dumny z drużyny ! I jeszcze jedna sprawa, ja nie jestem wielkim entuzjastą Kiwiora w Arsenalu , lubię go bardzo ale myślę że Arsenal dziś to za wysokie progi dla niego . Ale obwinianie go za stratę drugiej bramki w tym meczu to są jaja . A są tacy którzy tak sugerują

GreKa komentarzy: 364122.09.2024, 21:08

@Kondek87nh napisał: "Boję się najbliższych dwóch meczów ligowych bo nasza kreatywność pozostawia wiele do życzenia"
W meczu 10 na 12 ciężko o kreatywność

Damper komentarzy: 310722.09.2024, 21:07

Przecież gdyby ten jełop nie gwizdnął to nie uznałby nam tego gola. To akurat oczywiste.

Kondek87nh komentarzy: 2122.09.2024, 21:06

Kondek87nh komentarzy: 2122.09.2024, 21:05

7 pkt w wyjazdach na city villa kfc kurde jest dobrze gra nie powala ale w tym maratonie dobrze wystartowaliśmy

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 21:04

Nie słyszę gwiazdka ( mam problem z głośnikiem w telefonie i oglądałem na maksymalnym zwolnieniu). Mój błąd, widać że gwizdnął w momencie kopnięcia piłki, idealna synchronizacja w tym zdarzeniu

M4rcin komentarzy: 176822.09.2024, 21:04

Arsenal2004 komentarzy: 424122.09.2024, 21:04

Poziom wszystkich sędzów w PL jest taki sam i jest on niestety tragiczny.

Raya miał oklejoną prawa noge i utykał przy opuszczaniu stadionu

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 122.09.2024, 21:03

@MarkOvermars napisał: "Jeśli te 2 pkt brakną do mistrzostwa to wiadomo czemu"
Taa już to widzę, 'Przestań szukać wymówek, zabrakło 2 pkt, bo byliśmy za słabi po prostu'.

Dominik11 komentarzy: 2051622.09.2024, 21:02

Arteta: “Red card? I prefer not to comment… I've seen it. It's that obvious”.

“I'm expecting now 100 Premier League games to be played 10 against or 11”.

Traitor komentarzy: 10387 newsów: 2422.09.2024, 21:02

Przepieknie bronilismy, przypomnial mi sie mecz z city bodaj w 21/22 jak przegralismy 0-5 tez z czerwona kartka.. zmienilo sie u nas bardzo duzo. Ps. Timber to kocur

alexis1908 komentarzy: 377622.09.2024, 21:01

@Elastico07: Timber i Calafior na bank skurcze a Saka zmiana taktyczna zostawił Gabiego bo lepiej broni

Elastico07 komentarzy: 1291722.09.2024, 21:01

@MarkOvermars napisał: "Jeśli te 2 pkt brakną do mistrzostwa to wiadomo czemu ale generalnie ładny początek sezonu, 3 trudne wyjazdy i 2 wygrane"
Te i te z Brighton to już 4.Powinnismy mieć komplet pkt

GreKa komentarzy: 364122.09.2024, 20:59

sebastix11 komentarzy: 605922.09.2024, 20:57

@losnumeros: zgłosnij sobie serio

Jogurt komentarzy: 180522.09.2024, 20:57

@Elastico07 napisał: "Czekam na info nt timbera,calafiora i saki"
Obstawiam ze saka to zmiana taktyczna.
W drugiej połowie byla obrona czestochowy i laga na najszybszego zawodnika

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 122.09.2024, 20:57

@losnumeros napisał: "Hahaa. Gdzie tutaj słyszysz gwizdek?"
No w zerowej sekundzie filmiku, wlaczyles dzwiek?

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 20:56

@sebastix11 napisał: "ale tam był gwizdek, przy wznowieniu Parteya zobacz sobie powtórki"

Trzymał gwizdek w ustach. Co było dalej nie wiem. To wie tylko Olivier i nasi zawodnicy oraz City co byli blisko niego.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30