Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal

Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal 22.09.2024, 20:24, Mateusz Rosłoń 588 komentarzy

Taktyczny masterclass Artety w drugiej połowie, genialny występ Rayi. Nie wystarczyło to do zwycięstwa, ale remisu z City na wyjeździe po arcytrudnym meczu na pewno nie należy się wstydzić. Arsenal zaczął pierwszą połowę od utraty bramki, zakończył czerwoną kartką, a i tak nie uległ mistrzom Anglii.

Arsenal: Raya; Timber (90+2' Lewis-Skelly), Saliba, Gabriel, Calafiori (73' Kiwior); Partey, Rice, Trossard; Saka (46' White), Havertz, Martinelli (87' Jesus)

Manchester City: Ederson; Walker (78' Stones), Akanji, Dias, Gvardiol; Rodri (21' Kovacic), Gundogan, Bernardo, Savinho (78' Grealish), Doku (69' Foden); Haaland

W 9. minucie po błędzie Calafioriego Savinho posłał prostopadłą piłkę do Haalanda. Norweg świetnym balansem ciała uniknął spalonego, nie dał się dogonić Salibie i Gabrielowi i umieścił piłkę w siatce.

Mimo ciągłych ataków City, drużynie Artety udało się odpowiedzieć w 22. minucie. Długie prostopadłe podanie otrzymał Martinelli, po czym pomknął skrzydłem, a następnie wycofał piłkę przed pole karne. Tam wbiegał już Calafiori, który zdecydował się na strzał lewą nogą z dystansu i w świetnym stylu pokonał Edersona, odkupując swój błąd przy pierwszej bramce.

W 46. minucie Arsenal wywalczył drugi w krótkim czasie rzut rożny. Kyle Walker przez dobrych kilka sekund zaczepiał i próbował rozproszyć Gabriela w polu karnym, ale potem dał mu się łatwo wyminąć. Brazylijczyk w swoim stylu wyskoczył do dośrodkowania Saki i pokonał Edersona, wyprowadzając Kanonierów na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nic złego nie może się już Arsenalowi przydarzyć, do akcji wkroczył Michael Oliver. Trossard wleciał w Bernardo Silvę jak dzik w żołędzie i obejrzał drugą żółtą kartkę. Czy wiązało się to z jego rzeczywiście trochę przesadzonym atakiem? Otóż nie. Jak podaje Fabrizio Romano, Premier League potwierdziła, że Belg musiał opuścić boisko, ponieważ... odkopnął piłkę. Skąd my to znamy?

Gra w dziesięciu wymusiła na Artecie zmiany taktyczne. Po przerwie Ben White zastąpił na boisku Bukayo Sakę, Arsenal przeszedł na ustawienie z pięcioma obrońcami i zaczęła się obrona Częstochowy.

Do ciekawego incydentu doszło w 65. minucie, kiedy David Raya zasygnalizował uraz i usiadł na boisku (oczywiście chwilę później był już cały i zdrów). Żółtą kartkę otrzymał wtedy rozgrzewający się Miles Lewis-Skelly, który nawet nie powąchał jeszcze murawy.

W całej drugiej połowie obserwowaliśmy w zasadzie jeden schemat gry - Manchester City desperacko atakował całym zespołem, a Arsenal skutecznie bronił, ustawiając w swoim polu karnym autobus i wybijając piłki. Kilkakrotnie fenomenalnymi interwencjami popisał się David Raya. Atmosfera między obiema ekipami była napięta, byliśmy świadkami bardzo emocjonalnej końcówki.

Niestety w 8. minucie doliczonego czasu ataki ekipy Guardioli przyniosły skutek. Po rzucie rożnym strzał Kovacica zablokował ciałem Kiwior. Dobitkę Stonesa zdołał jeszcze odbić nogą Raya, ale nie zapobiegło to wpadnięciu futbolówki do siatki.

Po tym spotkaniu Manchester City pozostaje liderem z 13 punktami. Arsenal znajduje się na czwartej pozycji i traci do lidera 2 punkty.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
sebastix11 komentarzy: 605922.09.2024, 20:56

@losnumeros: ale ewidentnie slychac gwizdek, wlacz sobie glosnik na full, albo słuchawki zgłośnij

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2024, 20:55

@losnumeros napisał: "Gdzie tutaj słyszysz gwizdek?"
Serio? xD

sebastix11 komentarzy: 605922.09.2024, 20:55

@losnumeros: nawet jak nie slyszysz, to Oliwier ewidentnie trzyma gwizdek w ustach

Topek komentarzy: 14072 newsów: 12622.09.2024, 20:54

Kiedyś miałem Olivera za niezłego sędziego (na tle innych partaczy) ale mam wrażenie że odkąd wziął arabskie pieniądze to „oduczył” się dobrej roboty. Ciekawe.

Brawa za walkę, jeszcze damy im popalić

jedi133 komentarzy: 153522.09.2024, 20:54

@pablofan: ja tam też konuzji nie życzę nikomu. No, może trochę Romero. Rodri jest fenomenalny, ale cóż, sport jest brutalny. Partey może wykonał właśnie najważniejszą pracę w tym sezonie.

sebastix11 komentarzy: 605922.09.2024, 20:54

@losnumeros: ale tam był gwizdek, przy wznowieniu Parteya zobacz sobie powtórki

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 20:53

Słychać gwiazdek na samym początku video."

Hahaa. Gdzie tutaj słyszysz gwizdek?

Barney komentarzy: 2154922.09.2024, 20:53

Teraz City bez Rodriego i Kevina na Newcastle oby im sroki urwały pkt

hetfield88 komentarzy: 40422.09.2024, 20:52

Godzinę temu było 1500 osób zalogowanych. Dawno tyle nie widziałem

MarkOvermars komentarzy: 934722.09.2024, 20:52

Jeśli te 2 pkt brakną do mistrzostwa to wiadomo czemu ale generalnie ładny początek sezonu, 3 trudne wyjazdy i 2 wygrane

Damper komentarzy: 310722.09.2024, 20:52

Biedny Rodri. Ja myślałem, że on ma zerwane więzadła już w pierwszych sekundach meczu, bo tak wyglądało po reakcji.

zwierz komentarzy: 184622.09.2024, 20:52

@dan: to Elon Musk dodał jakąś nową funkcję diagnostyki na odległość? Na razie nikt nic nie wie, nie ma co powielać wymysłów i fantazji.

pablofan komentarzy: 287522.09.2024, 20:51

@jedi133: Chłopowo źle nie życzę, ale jeśli opalają sędziów i walą na lewo co tylko się da, to nie mam do nich żadnej empatii i współczucia.

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2024, 20:50

Pierwsza bramka dla nas zdobyta w pełni prawidłowo. Piłka zagrana przez Parteya idealnie z gwizdkiem Olivera.

Słychać gwiazdek na samym początku video.

Damper komentarzy: 310722.09.2024, 20:50

Michael Oliver has sent off an Arsenal player 7 times in his career, more than any other team.

@whoscored

jedi133 komentarzy: 153522.09.2024, 20:50

@dan: a to pech.

pablofan komentarzy: 287522.09.2024, 20:49

Ja się kloppowi nie dziwię, że chłop dał sobie spokój z tą ligą i rywalizacja z City. Tutaj jak nie masz perfekcyjnego sezonu, to nie masz co liczyć na puchar. Bo nawet jak ci się noga nie powinie to cię docisną te sprzedajne k**wy z gwizdkiem.
Drugi rok z rzędu i Oliver dostaje ten sam mecz. Tego nawet przypadkiem nie można nazwać bo jak w zeszłym roku nie wyje**al na zbity ryj kovacica za brutalne faule tak dziś za śmieszne rzeczy wyrzucił naszych, a w dodatku nie ukarał diasa za łokcie w Kaia, jeb**nego ogra za chamstwo w stosunku do Gabriela, Doku za identyczne wykopanie pilki co Trossard, ignorował szarpanie Kaia i generalnie stronniczość sędziego była aż nazbyt widoczna. Jestem ciekaw co te. Ped**ly będą mówić po meczu bo jeśli rok temu nie chciał psuć widowiska wyrzucając Kovacica, to co w tym roku było nie tak, że praktycznie za frajer wyrzucił naszego i unikał
Wyrzucenia diasa z boiska?!
Mam nadzieję, że ktoś w tych strukturach PL będzie miał jaja i dociśnie ten śmieszny klub za te zarzuty bo rywalizacje z nimi ciężko nazwać czysto sportową.

jedi133 komentarzy: 153522.09.2024, 20:49

Swoją drogą kontuzja Rodriego wyglądała groźnie.

dan komentarzy: 71022.09.2024, 20:48

Na X krążą newsy że Rodri więzadła i ma po sezonie.

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 20:47

Sędzia nie dojechał na mecz. Pisałem kilka razy, czas zmienić przepisy w piłce nożnej na konkretne zasady, a nie zależy od interpretacji sędziego ( bo każdy z nas daną sytuację oceni inaczej i łatwiej o wałki w danym meczu). Niestety nie są, każdy sędzia interpretuje jak chce i wybroni się, bo na to pozwalają przepisy. Dlaczego pozwalają? Bo to jest jedna wielka mafia dla kasy. Zapewne 1 bramka nie powinna być zaliczona dla nas ( gramy na gwizdek), Oliver chciał zadośćuczynienia i pokazał 2 żółta kartkę Trossardowi, żeby odkupić winy. Pierwszą połowę meczu City vs Arsenal powinno pokazywać się na szkoleniach sędziów, jak unikać błędów.

Ranczomen komentarzy: 1251522.09.2024, 20:47

Jeśli zachowanie Haalanda nie zostanie wzięte na tapet to będzie kabaret.

kacperineusz komentarzy: 9222.09.2024, 20:45

Fakt że M. Oliver to antybohater dzisiejszego meczu to każdy wie ale oceniając jego prace oraz innych sędziów w Premier league muszę się podzielić pewną anegdotką z czasów gimnazjum. Swego czasu był taki moment, że do słabszych uczniów przydzielano tak zwanych nauczycieli wspomagających i mam takie wrażenie że Oliverowi mimo ułatwienia w postaci Varu by sie taki przydał.

jedi133 komentarzy: 153522.09.2024, 20:43

City jest bezradne przy takiej obronie rywala. Niech no trafią na nas w Lidze Mistrzów, to nie będzie litości.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 122.09.2024, 20:42

@coooyg11 napisał: "Większość (w tym też ja) wyrokowało łatwe zwycięstwo dla City" @coooyg11 napisał: "Jest niesmak, jednak nie oszukujmy się remis jest sprawiedliwy."
Kompletnie się z tobą nie zgadzam.

miki9971 komentarzy: 6879 newsów: 222.09.2024, 20:42

Haaland rzucający piłką w tył głowy Gabriela bodajże, to idealny obrazek tego spotkania jeśli chodzi o sędziowanie.

Zapewne będzie warn ale...

Haaland Ty śmieciu *****y, żeby karma do Ciebie wróciła.

MuodyWenger komentarzy: 1646 newsów: 1222.09.2024, 20:42

Co za oprawa na San Siro xD

FilipCz komentarzy: 202822.09.2024, 20:41

Sędzia cienias, który zniszczył ten mecz. Haaland pajac, któremu wolno więcej niż innym zawodnikom. Dobry wynik na trudnym terenie, a mimo to czuć niedosyt i szkoda chłopaków, bo dzisiaj naprawdę pokazali co znaczy drużyna i charakter. Tyle.

Dominik11 komentarzy: 2051622.09.2024, 20:38

@Elastico07 napisał: "Czekam na info nt timbera,calafiora i saki"

Saka pewnie zmiana taktyczna.

Może Gabi jest lepszy w bronienu. A i tak Saka nie za bardzo miałby okazję na grę do przodu.

Dziadyga komentarzy: 876622.09.2024, 20:37

Jakbym był na boisku to Oliver i Haland mieliby obite ryjce...

coooyg11 komentarzy: 346222.09.2024, 20:33

Szkoda straty dwóch punktów w ostatniej akcji meczu, nie zmienia faktu to jak wyglądaliśmy po straconej bramki. Większość (w tym też ja) wyrokowało łatwe zwycięstwo dla City, a tutaj chłopaki pokazali takie kohones że głowa mała, w obronie weszliśmy na kosmiczny poziom, a Raya w tym momencie jest najlepszym bramkarzem na wyspach. Jest niesmak, jednak nie oszukujmy się remis jest sprawiedliwy.

Elastico07 komentarzy: 1291722.09.2024, 20:32