Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal

Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal 22.09.2024, 20:24, Mateusz Rosłoń 588 komentarzy

Taktyczny masterclass Artety w drugiej połowie, genialny występ Rayi. Nie wystarczyło to do zwycięstwa, ale remisu z City na wyjeździe po arcytrudnym meczu na pewno nie należy się wstydzić. Arsenal zaczął pierwszą połowę od utraty bramki, zakończył czerwoną kartką, a i tak nie uległ mistrzom Anglii.

Arsenal: Raya; Timber (90+2' Lewis-Skelly), Saliba, Gabriel, Calafiori (73' Kiwior); Partey, Rice, Trossard; Saka (46' White), Havertz, Martinelli (87' Jesus)

Manchester City: Ederson; Walker (78' Stones), Akanji, Dias, Gvardiol; Rodri (21' Kovacic), Gundogan, Bernardo, Savinho (78' Grealish), Doku (69' Foden); Haaland

W 9. minucie po błędzie Calafioriego Savinho posłał prostopadłą piłkę do Haalanda. Norweg świetnym balansem ciała uniknął spalonego, nie dał się dogonić Salibie i Gabrielowi i umieścił piłkę w siatce.

Mimo ciągłych ataków City, drużynie Artety udało się odpowiedzieć w 22. minucie. Długie prostopadłe podanie otrzymał Martinelli, po czym pomknął skrzydłem, a następnie wycofał piłkę przed pole karne. Tam wbiegał już Calafiori, który zdecydował się na strzał lewą nogą z dystansu i w świetnym stylu pokonał Edersona, odkupując swój błąd przy pierwszej bramce.

W 46. minucie Arsenal wywalczył drugi w krótkim czasie rzut rożny. Kyle Walker przez dobrych kilka sekund zaczepiał i próbował rozproszyć Gabriela w polu karnym, ale potem dał mu się łatwo wyminąć. Brazylijczyk w swoim stylu wyskoczył do dośrodkowania Saki i pokonał Edersona, wyprowadzając Kanonierów na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nic złego nie może się już Arsenalowi przydarzyć, do akcji wkroczył Michael Oliver. Trossard wleciał w Bernardo Silvę jak dzik w żołędzie i obejrzał drugą żółtą kartkę. Czy wiązało się to z jego rzeczywiście trochę przesadzonym atakiem? Otóż nie. Jak podaje Fabrizio Romano, Premier League potwierdziła, że Belg musiał opuścić boisko, ponieważ... odkopnął piłkę. Skąd my to znamy?

Gra w dziesięciu wymusiła na Artecie zmiany taktyczne. Po przerwie Ben White zastąpił na boisku Bukayo Sakę, Arsenal przeszedł na ustawienie z pięcioma obrońcami i zaczęła się obrona Częstochowy.

Do ciekawego incydentu doszło w 65. minucie, kiedy David Raya zasygnalizował uraz i usiadł na boisku (oczywiście chwilę później był już cały i zdrów). Żółtą kartkę otrzymał wtedy rozgrzewający się Miles Lewis-Skelly, który nawet nie powąchał jeszcze murawy.

W całej drugiej połowie obserwowaliśmy w zasadzie jeden schemat gry - Manchester City desperacko atakował całym zespołem, a Arsenal skutecznie bronił, ustawiając w swoim polu karnym autobus i wybijając piłki. Kilkakrotnie fenomenalnymi interwencjami popisał się David Raya. Atmosfera między obiema ekipami była napięta, byliśmy świadkami bardzo emocjonalnej końcówki.

Niestety w 8. minucie doliczonego czasu ataki ekipy Guardioli przyniosły skutek. Po rzucie rożnym strzał Kovacica zablokował ciałem Kiwior. Dobitkę Stonesa zdołał jeszcze odbić nogą Raya, ale nie zapobiegło to wpadnięciu futbolówki do siatki.

Po tym spotkaniu Manchester City pozostaje liderem z 13 punktami. Arsenal znajduje się na czwartej pozycji i traci do lidera 2 punkty.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Womanizer komentarzy: 1016524.09.2024, 14:27

Pamiętacie ten mecz z wiosny Liverpool-City 1:1?

W 95 minucie Doku nie trafia w piłkę i kopie w polu karnym zawodnika Liverpoolu w klatkę piersiową.
Werdykt? No penalty. Sędzia oczywiście Michael Olivier.

O braku czerwa dla Kovacica w meczu z nami nie wspomnę.

3 ostatnie mecze City na szycie, sędziuje ten sprzedawczyk. I w tych 3 meczach. ZA KAŻDYM RAZEM pilnuje żeby City nie stała się krzywda.

Nie ma przypadków. Że ten śmietnik to błękitny agent.

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 124.09.2024, 14:05

@Marcinafc93 napisał: "Arteta says Zinchenko will be out for a few more weeks"
Dostał odleżyn od siedzenia na ławce?

Topek komentarzy: 14072 newsów: 12624.09.2024, 13:40

Na konferencjach w ogóle jeszcze pytają o Tomiyasu czy zakładają że nie żyje? :/

Trochę martwi ta potencjalna poważniejsza kontuzja. Kandydatów kilku po tym horrorze w niedzielę.

dtdtdod komentarzy: 46724.09.2024, 13:19

@coooyg11 napisał: "Mam wrażenie, że w tym momencie jesteśmy najbardziej znienawidzonym klubem w Anglii"
Przez sędziów na pewno. Ale nie, że nas specjalnie chcą ukarać, tylko przez to, że przedłużamy czas, przy rożnych przeszkadzamy bramkarzom na granicy przepisów i sędziom ciężko się gwiżdże w meczach z naszym udziałem.

Mam też takie wrażenie, że ta druga kartka dla Trossarda wynikała z... meczów w przeszłości.
Po pierwsze po kartce dla Rice z Brighton były głosy, że nigdy już się taka sytuacja nie wydarzy, itp. to sędziowie próbują udowodnić jacy to oni niezłomni w przestrzeganiu przepisów. Obstawiam, że minie kilka kolejek i przepisy znowu trochę zmienią z powodu oburzenia kibiców i klubów.
Po drugie rok temu Oliverowi oberwało się za brak drugiej kartki dla Kovacica i nikomu nie podobało się tłumaczenie, że nie chciał psuć meczu to teraz zrobił dokładnie odwrotnie (trochę na złość) w dużo mniej oczywistej sytuacji.

Trzeba uczulić na to piłkarzy żeby się więcej to nie wydarzyło, bo po prostu szkoda punktów.

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 124.09.2024, 13:14

Mikel Arteta on if he's told the players not to kick the ball away:

“Yeah I think so. Don’t touch the ball. We will play without the ball.”

@Football_LDN

Rynkos7 komentarzy: 739524.09.2024, 12:59

@Be4Again napisał: "W którym momencie Olivier się odwraca i sprawdza czy Walker wrócił? Odwrócił się dopiero w momencie jak Thomas wznowił grę. Zobacz na reakcję Walkera, po samym gwizdu zaczął reagować, a Olivier nawet tego nie sprawdził. Jak sędzia go zawołał do siebie to powinien pozwolić mu wrócić na pozycję. Było to omawiane przez ekspertów i uznane jako błąd tego klauna..."

Walker się odwrócił. Wracał przodem do swojej bramki, zdarzył się odwrócić tj. ustawić plecami do swojej bramki, ustawić się na lini i jeszcze wykrzyczeć kilka komend do swoich piłkarzy. Ewidentnie tutaj zaspał, padła z tego bramka i to oczywiste, że szukał winnych. Nikt specjalnie tego nie analizował bo na powtórkach było widać, że Walker może mieć pretensje tylko do siebie. Nikt nie będzie czekał na zawodnika aż wróci, pogada z kolegami i może jeszcze podejdzie do linii i napije się wody.

Mastec30 komentarzy: 717424.09.2024, 12:51

@Marcinafc93: Mógłby powiedzieć w sumie co mu było bo tak chyba dosyć tajemniczo przepadł. Ja przynajmniej nie słyszałem żeby z Repry miał z jakąś kontuzją wrócić

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 124.09.2024, 12:43

Mikel Arteta on Martin Ødegaard: "I think it will be a matter of weeks, but how long exactly I cannot tell."

"We might get a surprise but I think it’s unlikely he’ll be back before the international break."
@kayakaynak97

veron komentarzy: 463024.09.2024, 12:42

Zinchenkę pogonić jak najszybciej, nie zapeszając to ciekawe ile Partey wytrzyma bo póki co to poza tym meczem z Atalanta gdzie grał godzinkę to zagrał wszystkie mozliwe mecze w klubie i repce po 90 minut

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 124.09.2024, 12:40

Arsenal could be forced to play 16-year-old goalkeeper Jack Porter against Bolton with David Raya likely to be rested after picking up a knock at Man City and Neto cup tied having started for Bournemouth in their second-round defeat to West Ham before he completed his transfer to north London.

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 124.09.2024, 12:39

Arteta says Zinchenko will be out for a few more weeks

coooyg11 komentarzy: 346024.09.2024, 12:38

@Garfield_pl: a co my jakiegoś szamana mamy w ekipie XD

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 124.09.2024, 12:37

Ale to moze chodzic o zmeczenie, wielu graczy wiele sil stracilo, skurczy dostawali, pewnie da im sie zregenerowac

@veron napisał: "Unfortunately, there will be a few players not available. We have to wait for one of them [if it is a serious injury].”

to jest bardzo martwiące, o kogo może chodzić :( oby jednak nie wypadł znowu ktos na długo"

Oby nie Saka, myslalem ze to zmiana taktyczna

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 12:37

@dtdtdod napisał: "A ci sami eksperci na początku myśleli, że sędzia nie zdążył gwizdnąć przed wznowieniem Parteya i tego się czepiali. Gdy to się okazało nieprawdą i sam Guardiola powiedział o braku powrotu na pozycję to wtedy narracja się trochę zmieniła."

Po prostu Oliver położył ten mecz. Wiadomo, nam bardziej zaszkodził... ale nawet jak my korzystamy na błędach sędziowskich to mimo wszystko trzeba je piętnować bo w kolejnym meczu my możemy być w takiej samej sytuacji. Oliver z sytuacją z Wolkerem zachował chamsko, to trochę tak jak to często bywa, GK bierze łyka z bidonu przed rzutem karnym lub wolnym i sędzia nie dałby mu wrócić na pozycję tylko w trakcie jak on pije to ten wznawia... Takich rzeczy się nie robi. Walker wykorzystywał sytuację i próbował przeciągać, ale było to w granicach przepisów. Taki moje zdanie, tak jak to czasem zawodnicy podbiegają do zawodnika z piłką u uniemożliwiają szybkie wznowienie.

veron komentarzy: 463024.09.2024, 12:35

Garfield_pl komentarzy: 3140024.09.2024, 12:34

Premier League clubs have sent concerns about 'gamesmanship' and Arsenal's repeated use of the "dark arts" throughout last season to the PGMOL. [@MailSport]

Beka

Garfield_pl komentarzy: 3140024.09.2024, 12:32

“There will be a few players unavailable.”

Mikel Arteta suggests rotation is likely to happen ahead of Bolton clash in the @Carabao_Cup for Arsenal.

Arteta on if he's told his players not to kick the ball away:
Yeah I think so. Don’t touch the ball. We will play without the ball.

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 12:31

@dtdtdod napisał: "Może jest w tym trochę błędu sędziego, ale od odejścia Walkera od sędziego do zagrania piłki przez Parteya trochę czasu minęło. Walker po prostu zajmował się wszystkim poza powrotem na pozycję i po stracie gola City szukało winnego wszędzie tylko nie w Walkerze."

Walker wykorzystywał zasady i wstrzymanie gry na swoją korzyść. To trochę tak jak zawodnicy biorący piłkę w ręce jak chcą "podyskutować" z sędzią. Analogicznie jest tez w momencie kiedy zawodnicy się nieprzepisowo atakują przy rzutach rożnych, sędzia gwiżdże, woła ich do siebie, odsyła, czeka na potwierdzenie czy są gotowi i wznawia. Tutaj Oliver nawet nie sprawdził gdzie jest Walker i ten czekał pewnie aż się do niego arbiter obróci i potwierdzi. Wykorzystywał ten czas na jakieś ustawianie kolegów.

Takie zachowanie może doprowadzić do sytuacji, że wzywani zawodnicy nie będą podchodzić do sędziów jak ten im potem nie pozwala wrócić na pozycję.

Wiem, że to słaby argument, ale w okręgówce, jak jeszcze grałem to w takich sytuacjach sędzia zawsze potwierdzał werbalnie "gotów/gotowi?" lub "gramy" przed gwizdkiem i wznawiał formalnie. Jakaś gapa zawsze miała tą sekundę lub dwie żeby się ogarnąć. Oczywiście mówię o sytuacjach gdzie sędzia brał na rozmowę delikwenta, a nie przy każdym faulu :D

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 824.09.2024, 12:25

Nikomu źle nie życzę, ale w rewanżu na Emirates pierwszy z trawą powinien zostać zrównany Halaand a drugi karakan Bernardo. Ale to tak żeby, żeby ich składali z 15 minut. Gardzę tym robactwem.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18424.09.2024, 12:09

@Joker_224 napisał: "Był jakiś raport kontuzji po City?"

"Arsenal manager Mikel Arteta has provided an injury update ahead of the Carabao Cup third round tie against Bolton Wanderers at the Emirates Stadium.

I always prefer the facts to words than supposing things. Let’s see who is available tomorrow and then we can talk about dark arts.

“Unfortunately there will be a few players not available. Tomorrow you will find out.”

Ja tam się nie łudziłem, że dowiemy się czegokolwiek. Ale nie narzekam na taki styl Artety.

Natomiast szkoda, że nie dowiedzielismy się nic o stanie kolan Mikela po tym, jak Calafiori skoczył na niego po strzelonej bramce. Jak był w powietrzu, to wydawało się, że może chlopa złamać.

dtdtdod komentarzy: 46724.09.2024, 12:04

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 11:53

@Rynkos7 napisał: "Walker zdarzył wrócić do linii z obrońcami, odwrócić się i od tego momentu minęły z 2-3 sekundy, ale on zamiast skupić się na Martinellim to zaczął ustawiać swoich kolegów i wydawał im polecenia. Nikt nawet dłużej nie analizował tej sytuacji bo tu nie ma błędu sędziowskiego, tylko Walkera. Po sytuacji padł gol, więc to oczywiste, że piłkarz będzie płakał po meczu i szukał dziury w całym."

praptak komentarzy: 900424.09.2024, 11:51

@michalmsos:
Zawsze do usług ^

FlameDood komentarzy: 172824.09.2024, 11:47

@sWinny napisał: "W środę bym zagrał z chęcią większością rezerwowych plus młodzież. Myślę, że 2-3 zawodników z podstawy to max."
Jesus, Sterling, Jorginho, Nwaneri, Kiwior, Lewis-Skelly - każdy z nich w meczu z Boltonem powinien zagrać 90 minut. Nie wierzę, że mecz będzie rozgrywany na tak dużej intensywności, że któryś z nich nie da rady rozegrać całego meczu. Szkoda że Neto nie może grać w Carabao więc pewnie Raya zagra. Oby nie miał nic do roboty. Oprócz tego być może White od pierwszej minuty z uwagi na to, że z City grał 45 minut a reszta to pewnie tak jak piszesz - 2,3 zawodników z podstawy najlepiej po 45 minut ze zmianami w przerwie.

sWinny komentarzy: 804824.09.2024, 11:35

Mastec30 komentarzy: 717424.09.2024, 11:32

@sidtsw napisał: "bo byl wolny dla nas, zawolal Walkera zeby z nim pogadac, ten nie zdarzył wrocic na pozycje a my pojechalismy lewym skrzydlem :-), a Pep skopal fotelik ze zlosci"

To też takie wyolbrzymione. Łatwo zauważyć że Walkerowi nie spieszyło się specjalnie tą pozycje odbudować bo lekkim truchcikiem jeszcze sobie z kolegą dyskutował. A dwa że prawdopodobnie wezwał go bo jest kapitanem a inni z CIty tam próbowali się coś pluć do sędziego. To ten wezwał kapitana. By się nie kłócili tylko grali to by Walker nie musiał podchodzić

Joker_224 komentarzy: 539724.09.2024, 11:32

Był jakiś raport kontuzji po City?

arsenallord komentarzy: 30251 newsów: 11724.09.2024, 11:31

Może najlepiej niech karę Man City za 115 zarzutów dadzą nam, żeby było sprawiedliwie.

Mastec30 komentarzy: 717424.09.2024, 11:29

@miki9971 napisał: "Nie narzekam na swój angielski, ale o co chodzi dokładniej? Bo zdanie ma średnio sens w sensie, te gamsesmanshipy czy jakieś "dark arts" :D"

Coś chyba w stylu stosowania gierek, brudnej gry. ALe jak Bruno walił łokciem Jorginho albo w ogóle całe Newcastle grało to samo to było ok

miki9971 komentarzy: 6879 newsów: 224.09.2024, 11:26

@Marcinafc93: Nie narzekam na swój angielski, ale o co chodzi dokładniej? Bo zdanie ma średnio sens w sensie, te gamsesmanshipy czy jakieś "dark arts" :D

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 124.09.2024, 11:17

@MailSport

Arsenal vs reszta ligii ;)

Rynkos7 komentarzy: 739524.09.2024, 10:36

@Be4Again:

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 10:20

@vitold napisał: "Przypomni mi ktoś dlaczego City pobiegło do sędziego po golu kalafiora? Oglądając gola jakoś nie mogę tego ujrzeć."

Nie widać tego na powtórkach ale zaraz po faulu, Olivier zawołał do siebie Walkera żeby go upomnieć. Po czymś takim powinien pozwolić mu wrócić na pozycję, a ten powiedział mu co miał do powiedzenia, odwrócił się plecami i zagwizdał pozwalając Thomasowi zagrać długą piłkę do Gabiego. Normalnie w takiej sytuacji sędzia się upewnia czy przywołany przez niego wcześniej zawodnik zajął swoją pozycję. Tutaj tego nie zrobił. Jest to błąd sędziowski.

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 10:17

@rubl14 napisał: "Walker był ustawiony w 4 obrońców, gdy Partey wznawiał grę."

Ale nie był na swojej pozycji. Był na skrzydle, Olivier go zawołał do siebie, ten się zaczął wycofywać, ale nie dał mu się ustawić tylko pozwolił Thomasowi wznowić. Gdyby go nie wołał do siebie ten by krył Gabiego. W momencie wznowienia Walker był blisko środka, nie dane my było się ustawić. Zobacz powtórkę, Walker się ciągle wycofywał po rozmowie z Oliverem, a ten nawet nie patrzył na niego czy się zdążył ustawić tylko pozwolił wznowić. Walker po gwizdku, jeszcze przed wznowieniem przez Thomasa, machał rękoma do sędziego. Jak sędzia wzywa do siebie zawodnik w momencie kiedy gra jest przerwana powinien mu pozwolić zająć jego pozycję przed wznowieniem. Tutaj tego nie dopilnował, powiedział mu co miał do powiedzenia, odwrócił się tyłem i pozwolił zagrać Thomasowi. Nasi sprytnie to wykorzystali, ale to dlatego Pep kopnął z nerwów fotel.

sidtsw komentarzy: 336924.09.2024, 10:15

@vitold: bo byl wolny dla nas, zawolal Walkera zeby z nim pogadac, ten nie zdarzył wrocic na pozycje a my pojechalismy lewym skrzydlem :-), a Pep skopal fotelik ze zlosci

vitold komentarzy: 49824.09.2024, 10:12

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18424.09.2024, 10:12

@Gofer999 napisał: "@Trempa: Trzeba o tym mówić i spamować na twitku i FB. Może trzeba jakąś petycje zrobić?"
Z tym mowieniem, to nie dopisałem adnotacji "wiadomo, że my tu w PL nic nie wskóramy". To jest bardziej rola mediów/kanałów youtubowych i socialowych, które mają duże zasięgi w UK.

darek250s komentarzy: 10805 newsów: 524.09.2024, 10:09

Gabriel o sytuacji z Haalandem:
"Czekamy na Manchester City na naszym boisku.

Haaland? Już nie pamiętam, co zrobił. To normalne. Niezależnie od tego wszystkiego, gratuluję mu. Wszystkie starcia czy prowokacje są normalne, to przecież część tej gry. Teraz to wszystko się skończyło".

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18424.09.2024, 10:08

@Mastec30: zgodzę się z presją. Jestem w stanie zrozumieć obciążenie psychiczne podczas sędziowania Premier League, kiedy ogląda Cię cały świat, a Ty sędziujesz "najlepszą ligę świata". Nieraz myślałem w ten sposób, jak komentowano ich pracę, albo np. Marciniaka w LM. I można dojść do wniosku, że nie da się/cholernie ciężko jest poprowadzić mecz perfekcyjnie, bez błędów.

Ale ten poruszany do bólu brak konsekwencji w takim wymiarze nie może chyba być tłumaczony presją. Wszak w meczu Live nie bylo aż takiej, więc na chłodno mógł się zastosować do przepisów, zwłaszcza po wystąpieniu Webba o tym, jak przecież uczulali kluby przed sezonem, że będą bardzo skrupulatnie pilnować tych odkopnięć.

Kowalczyk11 komentarzy: 326524.09.2024, 10:07

Panowie a są jakieś updaty z kontuzjami Ode i Merino? Chyba najwcześniej wrócą po kadrach październikowych tak zakładam.

Gofer999 komentarzy: 1485024.09.2024, 10:05

rubl14 komentarzy: 37424.09.2024, 10:00

@Be4Again: Walker był ustawiony w 4 obrońców, gdy Partey wznawiał grę.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18424.09.2024, 09:52

Za niedługo Webbowi skończą się argumenty do wyjaśniania sytuacji.

W ogóle sprawa z Oliverem. Dopiero teraz do mnie dociera, jak niepojęte jest to, że dopuszczony jest do sędziowania meczów Man City, będąc na liście plac właścicieli tego klubu. Do głowy przychodzi kolejna sytuacja. W tamtym sezonie Live - City. 1-1 i w końcówce meczu Doku wjeżdża korkami w klatę Mac Allistera. Efekt? Brak karnego. Sędzia? M. Oliver.

Za chwilę wjadą alieni i będą pisać o kibicach Arsenalu, którzy się użalają na sędziów, jak to oni krzywdzą ich klub. Nie o to tutaj chodzi. Trzeba o tym mówić, próbować coś zmienić, bo to będzie dotykać po kolei każdy klub. Dzisiaj Arsenal, jutro Liverpool, za chwilę Chelsea i ManU.

Co do kartek i tego braku pokazania czerwa dla Szobo. Tamten tydzień to był następujący po tygodniu, w którym czerwo wyłapał Rice. I tak:

- Bruno wyłapał żółtko po tym, jak dosrodkowal w pole karne, ale chwilę wcześniej wyjechał za linię boczną (najśmieszniejsze jest to, że sędzia nawet nie zdążył zagwizdać, że jest aut)
- w meczu Bou-Chelsea 15 żółtych kartek i rekord Taylora
- Tottenham-Arsenal kartki latały

Wspólny mianownik? Właśnie te mecze były transmitowane w angielskiej TV. Lata taka teoria, że właśnie dlatego w tych meczach, żeby pokazać ludziom "konsekwencję" po burzy z Rice. Jeśli to jest prawda, to Webb naprawdę krótko pod kopułą ma.

DeptaGUNNER komentarzy: 211924.09.2024, 09:49

Boże niech oni w lutym rozjadą ich jak psy na Emirates

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 09:48

Niski poziom sędziowania w EPL jest tak naprawdę wynikiem konserwatywnego zarządzania przez FA. Przecież ciągle mecze EPL sędziują te same "mordy"... Żeby prasa dała im spokój to po wpadce jakiegoś kalosza odsyłają go na 1-2 spotkania w niższej lidze i on wraca jak temat lekko "przyschnie". Konkurencja jest tak mała, że nikt sobie nic nie robi z niskich standardów. Czym ma się taki Oliver przejmować? Kto ma go zastąpić, jak liga praktycznie nie dopuszcza młodych sędziów? Jego konkurenci nie są lepsi od niego... O sędziach zza granicy też przecież nie może być mowy...

Mastec30 komentarzy: 717424.09.2024, 09:42

@Trempa napisał: "- tydzień wcześniej sędziował Pan mecz Liverpool - Nottingham. W końcówce meczu Szobo odkopnął w złości piłkę po tym, jak zagwizdał Pan faul. Zawodnik byl już wcześniej ukarany żółta kartka, dlaczego pan, panie klaunie, nie pokazał drugiej żółtej Węgrowi?"

Nie broniąc ich oczywiście ale to też jest ciekawe z punktu widzenia psychologicznego. Bo wydaje mi się, że oni po prostu psychicznie nie trzymają ciśnienia i decyzje w trakcie meczu podejmują na podstawie emocji. I tak z pozoru dwie takie same sytuacje z czerwoną za drugą żółtą za odkopnięcie i dwa różne odczucia. Bo w meczu LFC nie było ciśnienia, mógł do wielu rzeczy podejść na luzie to i odbiór sytuacji Szabo pewnie miał inny. Przedwczoraj stres do maksimum i już totalnie inny odbiór podobnej sytuacji. Tak jakby mu prąd wyłączyło. Pytanie czy nie jest tak, że temperatura niektórych hitów po prostu przerasta ludzkie możliwości

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 09:42

Błędy sędziowskie są nieodłączną częścią tego sportu i jestem w stanie to zaakceptować, ale to co frustruje do granic możliwości i jest absolutnie niewytłumaczalne to właśnie ten skrajny brak konsekwencji. Jeżeli jest ogólna wytyczna za karania tego typu zagrania to powinno to działać 0-1, są to na tyle klarowne sytuacje że tutaj nie ma miejsca na interpretacje. Odkopnięcie piłki po gwizdku to żółta i koniec kropka i nie ważne czy zawodnik słyszał gwizdek czy chciał podać piłkę przeciwnikom, ale mu nie wyszło.

Ty mówisz o innym meczu, ale ten kalosz nie odgwizdał i nie ukarał zawodnika City w tym samym spotkaniu! O ile się nie mylę Doku odkopnął specjalnie piłkę w taki sposób żeby nasi musieli się po nią cofać. W taki sposób podburza zawodników na boisku i doprowadza do eskalacji złych emocji. Za te wszystkie "sceny" na boisku odpowiada ten Klaun...

Walkera też zrobił bez mydła, woła go do siebie żeby go upomnieć, ten przychodzi, opuszcza swoją pozycję, a ten głąb pozwala wznowić zanim ten wrócił na swoją pozycję. Chamska zagrywka. Skorzystaliśmy na tym, wiadomo, ale ten dzban równie dobrze nam mógł wywinąć taki numer.

Be4Again komentarzy: 388624.09.2024, 09:32

City się cieszy po wywalczonym remisie z grającym w osłabieniu Arsenalem, a Arsenal czuje niedosyt. To jest ta zmiana, o której mówił MA. Mental tej drużyny jest fenomenalny, stajemy się zespołem z którym ekipy pokroju City doceniają zdobyty 1pkt. Dwa - trzy lata wstecz po strzeleniu na 2:2 przez City nikt by nie celebrował, nie wdawał się w jakieś utarczki tylko piłka jak najszybciej na środek boiska i jazdą po kolejną bramkę. Przecież 3pkt z Arsenalem to obowiązek...

Te czasy minęły i dzisiaj jesteśmy skrajnie niewygodnym i trudnym przeciwnikiem dla najlepszych ekip. Dlaczego Erlingowi puściły nerwy? Chłop strzela średnio po 2 bramki na mecz, obrońcy się od niego odbijają, wychodzi sobie na czystą pozycję kilka razy na spotkanie, a tutaj poza jedyną sytuacją gdzie strzelił gola nie miał praktycznie żadnych okazji. Odcięty od gry całkowicie. Ciężko to przełknąć. Te wszystkie zaczepki, chamskie zagrywki z strony zawodników City to tak naprawdę objaw strachu i frustracji. Czym więcej tego typu incydentów tym większy uśmiech na mojej twarzy. To tylko potwierdza, że MA stworzył "potwora", którego nawet City się obawia.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30