Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal

Tak niewiele zabrakło! Manchester City 2-2 Arsenal 22.09.2024, 20:24, Mateusz Rosłoń 588 komentarzy

Taktyczny masterclass Artety w drugiej połowie, genialny występ Rayi. Nie wystarczyło to do zwycięstwa, ale remisu z City na wyjeździe po arcytrudnym meczu na pewno nie należy się wstydzić. Arsenal zaczął pierwszą połowę od utraty bramki, zakończył czerwoną kartką, a i tak nie uległ mistrzom Anglii.

Arsenal: Raya; Timber (90+2' Lewis-Skelly), Saliba, Gabriel, Calafiori (73' Kiwior); Partey, Rice, Trossard; Saka (46' White), Havertz, Martinelli (87' Jesus)

Manchester City: Ederson; Walker (78' Stones), Akanji, Dias, Gvardiol; Rodri (21' Kovacic), Gundogan, Bernardo, Savinho (78' Grealish), Doku (69' Foden); Haaland

W 9. minucie po błędzie Calafioriego Savinho posłał prostopadłą piłkę do Haalanda. Norweg świetnym balansem ciała uniknął spalonego, nie dał się dogonić Salibie i Gabrielowi i umieścił piłkę w siatce.

Mimo ciągłych ataków City, drużynie Artety udało się odpowiedzieć w 22. minucie. Długie prostopadłe podanie otrzymał Martinelli, po czym pomknął skrzydłem, a następnie wycofał piłkę przed pole karne. Tam wbiegał już Calafiori, który zdecydował się na strzał lewą nogą z dystansu i w świetnym stylu pokonał Edersona, odkupując swój błąd przy pierwszej bramce.

W 46. minucie Arsenal wywalczył drugi w krótkim czasie rzut rożny. Kyle Walker przez dobrych kilka sekund zaczepiał i próbował rozproszyć Gabriela w polu karnym, ale potem dał mu się łatwo wyminąć. Brazylijczyk w swoim stylu wyskoczył do dośrodkowania Saki i pokonał Edersona, wyprowadzając Kanonierów na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nic złego nie może się już Arsenalowi przydarzyć, do akcji wkroczył Michael Oliver. Trossard wleciał w Bernardo Silvę jak dzik w żołędzie i obejrzał drugą żółtą kartkę. Czy wiązało się to z jego rzeczywiście trochę przesadzonym atakiem? Otóż nie. Jak podaje Fabrizio Romano, Premier League potwierdziła, że Belg musiał opuścić boisko, ponieważ... odkopnął piłkę. Skąd my to znamy?

Gra w dziesięciu wymusiła na Artecie zmiany taktyczne. Po przerwie Ben White zastąpił na boisku Bukayo Sakę, Arsenal przeszedł na ustawienie z pięcioma obrońcami i zaczęła się obrona Częstochowy.

Do ciekawego incydentu doszło w 65. minucie, kiedy David Raya zasygnalizował uraz i usiadł na boisku (oczywiście chwilę później był już cały i zdrów). Żółtą kartkę otrzymał wtedy rozgrzewający się Miles Lewis-Skelly, który nawet nie powąchał jeszcze murawy.

W całej drugiej połowie obserwowaliśmy w zasadzie jeden schemat gry - Manchester City desperacko atakował całym zespołem, a Arsenal skutecznie bronił, ustawiając w swoim polu karnym autobus i wybijając piłki. Kilkakrotnie fenomenalnymi interwencjami popisał się David Raya. Atmosfera między obiema ekipami była napięta, byliśmy świadkami bardzo emocjonalnej końcówki.

Niestety w 8. minucie doliczonego czasu ataki ekipy Guardioli przyniosły skutek. Po rzucie rożnym strzał Kovacica zablokował ciałem Kiwior. Dobitkę Stonesa zdołał jeszcze odbić nogą Raya, ale nie zapobiegło to wpadnięciu futbolówki do siatki.

Po tym spotkaniu Manchester City pozostaje liderem z 13 punktami. Arsenal znajduje się na czwartej pozycji i traci do lidera 2 punkty.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Adi17 komentarzy: 321123.09.2024, 08:39

Jak mnie denerwują Ci psudo-sędziowie... Totalny brak konsekwencji przy wybijaniu piłek, już któryś raz.
A pierwsza dla Trossarda to jakieś jaja też.

W każdym razie Arteta musi trochę przystopować zawodników z tym wybijaniem, bo niestety granie 10vs12 to nie da rady.

I tak jak ktoś pisał poniżej, druga żółta dla Diasa za atak na Havertza też mogła by być.

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 08:37

@Marzag napisał: "I się nie mogą z nim pogodzić."

COś w tym jest. Ludzie wolą już, żeby szejki wygrywali i nie mogą się pogodzić że będący tyle lat popychadłem Arsenal wyszedł na ludzi i to on może wygrać

coooyg11 komentarzy: 346023.09.2024, 08:36

@arsenallord: już kiedyś o tym pisałem, Timber nieszczy Bena pod względem fizycznym/motorycznym co na boku obrony jest nieocenione, w takiej formie Timbera, Ben nie ma żadnych argumentów żeby go wygryźć ze składu.

Jedyna szansa Bena to posadzić Kalafiora i przesunięcie Timbera na LO, jednak po takiej bramce też nie jest to takie oczwyiste.

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 123.09.2024, 08:32

@Mastec30 napisał: "Jak po tych wszystkich sytuacjach z duszeniem Havertza z WOlves (bez czerwa) i tych wszystkich naszych czerwonych usłyszę w tym sezonie Varsenal to mnie chyba poniesie. Trochę mocniej niż inni jetsesmy jechani w tym sezonie przez sędziów"
Usłyszysz to nie raz, ponieważ wielki Arsenal boli wiele klubów. I się nie mogą z nim pogodzić.

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 08:28

@arsenallord napisał: "że ma duże braki w grze jeden na jeden kiedy Grealish go ograł i chyba po tym różnym padł gol."

Chyba bym się nie czepiał w sytuacji w 100 minucie po takim czasie bronienia w osłabieniu. Zresztą w taki sposób jak on zostali ograni wszyscy inni w składzie. Piłka po prostu poszła po obwodzie

arsenallord komentarzy: 30251 newsów: 11723.09.2024, 08:26

I jak według was Timber i Calafiori powinni zostać czy wraca Ben? White w końcówce znowu pokazał, że ma duże braki w grze jeden na jeden kiedy Grealish go ograł i chyba po tym różnym padł gol. No nadrabia tym, że z Saka współpracuje bez słów.

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 08:26

Swoją drogą ciekawe co z Rodrim. Nie życzę mu ACL ale to bez wątpienia byłby gamechanger w tym sezonie

FlameDood komentarzy: 172823.09.2024, 08:22

U mnie duży "kac" po wczorajszym meczu. Ogromna szkoda, że nie udało się utrzymać tego wyniku.

ksowa90 komentarzy: 155523.09.2024, 08:21

@MarkOvermars: ale formalnie

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 08:21

cizemek komentarzy: 25023.09.2024, 08:20

Mam nadzieje, ze rodri do konca sezonu wypadnie

ArsenalChampion komentarzy: 841223.09.2024, 08:18

Jak na to że w większości meczy Arsenal grał 11vs12 albo 10 vs 12, to te 11 pkt na 15, to całkiem niezły rezultat, tymbardziej że chyba żadna drużyna z premier league nie miała tak trudnego terminarzu na początku

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 08:15

@rosiu71: a co on tam konkretnie zrobił ?

@pablofan napisał: "generalnie byliśmy na fali wznoszącej do momentu czerwonej kartki. Obstawiam, ze ten mecz byśmy wygrali gdyby nie sterownik od city."

To samo byłoby z Brighton. My tamten mecz mieliśmy totalnie pod kontrolą i spokojnie byśmy wygrali pewnie nawet z czystym kontem. Na Etihad do momentu kartki byliśmy zdecydowanie konkretniejsi i nie musieliśmy klepac milionem podań żeby w ogóle sytuacje stworzyć. Żal ogromny że nie wytrzymali tej 1 minuty dłużej bo nawet w 10 byśmy to wygrali. Na Emirates trzeba ich zniszczyć i na nic nie czekam już tak jak na ten mecz

MarkOvermars komentarzy: 934723.09.2024, 08:15

@rosiu71: nie bo to City

rosiu71 komentarzy: 77323.09.2024, 08:14

Czy jest szansa że Haland zostanie ukarany za niesportowe zachowanie ?

pablofan komentarzy: 287523.09.2024, 07:54

@Mastec30: generalnie byliśmy na fali wznoszącej do momentu czerwonej kartki. Obstawiam, ze ten mecz byśmy wygrali gdyby nie sterownik od city.

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 07:51

@Garfield_pl napisał: "Bernardo Silva: "The difference between the rivalry with Arsenal and Liverpool? Maybe it's that Liverpool have already won a PL and Arsenal haven't. That Liverpool have won a CL and Arsenal haven't. And that Liverpool always face us with the intention of winning the game.""

To jest tak taniej jakości szpila że aż oczy bolą. Ma ból dupy bo nie zagraliśmy w stylu w jaki oni lubią. Z drugiej strony oni po 4 mistrzostwach i wygranej w LM mogliby wreszcie nauczyć się grać przeciwko takiemu stylowi a nie potem płakać że przeciwnik nie zagrał otwartej piłki

Mastec30 komentarzy: 717423.09.2024, 07:49

@Garfield_pl napisał: "A druga dla Rubens dlaczego nie była dana za atak łokciem w Havertza?"

Też zwróciłem na to uwagę. Był łokieć i nawet tego nie rozważali. Czyli można było w grze faul pójść daleko ale nie można było wykopać piłki. To jest dramat

pablofan komentarzy: 287523.09.2024, 07:27

@Jack_Herrer: dokładnie. Zachowywali się jakby wygrali mecz życia. A to tylko remis z drużyną przeciwko, której grali w 13tu.

Oldgunner3 komentarzy: 1019723.09.2024, 07:25

@Furgunn: Nie wystarczy.

Elastico07 komentarzy: 1291723.09.2024, 06:55

Wiadomo co z kontuzjami?

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19223.09.2024, 06:54

Niezła beka z wczorajszego meczu. Chyba nigdy nie widziałem, żeby Guardiola miał taką sraczkę na swoim stadionie i nigdy nie widzialem, żeby robił pod siebie ze szczęścia po wyrównaniu z ekipą która gra w 10.

Furgunn komentarzy: 983123.09.2024, 06:40

Czy wczorajszy mecz i te 4 punkty w lidze zamiast wielkiego 0, tak pewnie zapowiadanego przez niektórych wystarczy by pewne grono schowało się do swoich norek i nie wychodziło z nich aż do końca sezonu?

Patriko komentarzy: 546423.09.2024, 06:37

Najbliższe 3 kolejki z Leicester, Southampton i Bournemouth koniecznie trzeba wygrać żeby ciągle trzymać się blisko czołówki, bo koniec października i początek listopada będzie dla nas bardzo ciekawy, najpierw Liverpool(D) a potem Newcastle(W), Inter(W) i Chelsea(W). W sumie teoretycznie najłatwiejszy terminarz wypada nam na grudzień gdzie jest najwięcej meczów.

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 123.09.2024, 05:55

@executer1 napisał: "Z tym jest taki problem, że takich piłkarzy kupują właśnie kluby jak Dortmund po czym jak się sprawdzają trafiają do takiego City czy Realu.
Także niestety póki nie wyrobimy sobie pozycji jaką mają najlepsze kluby to musimy kupować tych zawodników zanim zgłosi się po nich choćby taki Real"

Już widzę jak 28 letni Gyokeres idzie za 100 mln do Realu bo nastrzelal portugalskim farmerom

Marcel90 komentarzy: 842523.09.2024, 05:08

@damianARSENAL: tak

rafal1709 komentarzy: 22523.09.2024, 02:58

Błękitne arabskie dolary zobaczyły dzisiaj ile znaczą ! COYG

damianARSENAL komentarzy: 872823.09.2024, 02:27

Dobrze kminie, że zawieszenie Trossarda będzie obowiązywało tylko w meczu z Boltonem?

XandeR komentarzy: 995823.09.2024, 02:24

Nowy kawalek linkin park przed wtorkowa premiera, emptiness machine bylo dobre ale i bezpieczne, ten jest kozacki po calosci :D

JP3 komentarzy: 176623.09.2024, 02:18

Dzisiajszy mecz sprawił, że ostatecznie przestałem się ekscytować meczami na szczycie w Premier League. Została tylko taktyka. U każdego piłkarza zabija się polot. Liczą się tylko drobne błędy. Nawet rzuty wolne są opracowane do perfekcji i prawie nie padają z nich gole. To już kolejny mecz Arsenal - City, w którym są tylko szachy. Głównym aktorem tego spektaklu był sędzia. Niech wróci prawdziwa piłka.

sleyoo komentarzy: 49123.09.2024, 00:33

Przede wszystkim brawa dla zostawienie serducha na boisku i walkę do końca.
J...ć szejków i ten lamerski klubik.
A także śmieci z loserpoolu którzy zesraja się metr przed kiblem jak co sezon.

Kaczaza komentarzy: 743823.09.2024, 00:30

@fabregas1987: tak i nie, masz rację ale dziś to mistrz ledwo zremisował

Lamoreaux komentarzy: 356322.09.2024, 23:49

@Olczyck napisał: "Spoko za dwie kolejki już nikt nie będzie dostawać żółtych za takie coś rok temu to samo było z autami tylko nasz zawodnik dzięki temu wyleciał później już nikt żółtej nie dostał"

Ten przepis powinien mieć rację bytu ale w sytuacji gdy np. piłkę odkopuje zawodnik drużyny, która ma wynik (wygrywa, remisuje) i tym samym zabiera cenne sekundy drużynie goniącej wynik, dając czas na ustawienie się itp.

Również warto wprowadzić jakieś rogatki czasowe - np. od 60/70 minuty.
Bo jak taki Rice czy Leo znowu delikatnie odkopną piłkę kiedy mamy wynik to jest to po prostu przypierdalanie się do nas.

Ja pamiętam multum sytuacji - nawet sprzed kilkunastu lat, jak goniliśmy nie raz wynik i było odkopywanie, stawanie przed piłką itp. żeby opóźnić.
Zresztą jest to powszechne w piłce. Wtedy okej, można punktować i karać.

Ale podejrzewam, że nie raz jakiś zawodnik jeszcze się z tym zapomni i delikatnie kopnie, nawet nie kopnie a trąci butem piłkę i głupie kartki lecą.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 122.09.2024, 23:44

Trochę mam mniej entuzjazmu w tym sezonie i mniej się spinam, bo i tak najważniejszym wydarzeniem będzie wynik rozprawy City, a nie to co się dzieje na boisku. Żenujący klub i właściciele.

fabregas1987 komentarzy: 2605722.09.2024, 23:44

@Garfield_pl napisał: "Bernardo Silva: "The difference between the rivalry with Arsenal and Liverpool? Maybe it's that Liverpool have already won a PL and Arsenal haven't. That Liverpool have won a CL and Arsenal haven't"
@Kaczaza:
no, ale poki nie wygramy któregoś z głównych trofeów to takie wypowiedzi beda właściwie zasadne

Kaczaza komentarzy: 743822.09.2024, 23:35

@Damper: a kogo kupisz?

Marcel90 komentarzy: 842522.09.2024, 23:30

@Garfield_pl: mogła, chociaż mocno naciągana :) ale to nie był lokiec :)

Garfield_pl komentarzy: 3140022.09.2024, 23:29

@Marcel90 napisał: "Lokiec widmo chyba xD rozstawil ręce i jak poczuł Kaia to go odepchnął. Jego dłoń wylądowała na twarzy Havertza za co słusznie był odgwizdany faul ale tam żadnego łokcia nie bylo"
Przedramię /łokieć bez znaczenia, luźno 2 żółta mogla za to być:)

Marcel90 komentarzy: 842522.09.2024, 23:27

@Olczyck napisał: "rok temu to samo było z autami tylko nasz zawodnik dzięki temu wyleciał później już nikt żółtej nie dostał"

Akurat Ben i Tomiyasu to się za każdym razem prosza o kartkę jak wyrzucają piłkę :)

Garfield_pl komentarzy: 3140022.09.2024, 23:27

Jorginho didn’t come on today but he still played a big part in Arsenal’s second half performance. He “coached” the team non stop from the touchline all through the second half!

Marcel90 komentarzy: 842522.09.2024, 23:26

Olczyck komentarzy: 115022.09.2024, 23:25

Dziadyga komentarzy: 876622.09.2024, 23:14

@AR14 napisał: "Niech sędziuje kto chce, ale czemu w tym filmie zwanym mecz, sędzia otrzymuje zawsze główną rolę? Przecież nikogo oni nie obchodzą, niech dadzą grać w piłkę."

Dla neutralnego widzą 2 połowa mogła być ciulowa i się nie dziwię,bo wyreżyserował osłabienie gdzie u tak wyrównanych zespołach każdy detal się liczy i zabił mecz.Chyba,że obiektywni już liczyli do końca na to 1-2 po heroicznej walce,ale jakże nierównej.

AR14 komentarzy: 135522.09.2024, 23:11

Bart1313 komentarzy: 28322.09.2024, 23:06

@losnumeros: Marciniak :)

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 23:05

Waszym zdaniem, kto powinien sędziować nasz mecz, patrząc na wynik i różne sytuacje na boisku? Collina xd

losnumeros komentarzy: 1332322.09.2024, 23:04

@Garfield_pl napisał: "Po 70 minucie, nie pamiętam dokładnie"

Tego już nie widziałem, ale skoro piszesz że był łokieć, to powinna być kartka

Garfield_pl komentarzy: 3140022.09.2024, 22:55

Tak jeszcze wracając do meczu, to Raya kolejny raz bardzo dobry mecz i ogólnie obrona dziś klasa. Przeszliśmy początek sezonu, ciężki terminarz, bez porażki, szkoda że sędziowie przeszkadzali,bo byłoby więcej punktów, ale nie ma co narzekać. Teraz niech jak najszybciej wraca Ode i Merino, reszta myślę że skurcze ale Carabao rezerwy i młodziki , olać ten puchar póki co.

executer1 komentarzy: 282222.09.2024, 22:55

@Damper: Z tym jest taki problem, że takich piłkarzy kupują właśnie kluby jak Dortmund po czym jak się sprawdzają trafiają do takiego City czy Realu.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30