The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal

The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal 22.07.2017, 16:17, Patryk Bielski 723 komentarzy

Podopieczni Arsene'a Wenger nie będą najlepiej wspominać swojego ostatniego meczu podczas letniego tournée. Kanonierzy na Stadionie Narodowym w Pekinie wysoko przegrali z Chelsea 3-0. Arsenal zagrał bez pomysłu i - szczególnie w pierwszej połowie - oddał boisko swojemu rywalowi zza miedzy.

Dołącz do redakcji Kanonierzy.com!

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal: Ospina - Maitland-Niles, Mertesacker, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Bramall - Özil, Iwobi, Lacazette.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian, Batshuayi, Pedro.

Chelsea już od pierwszych minut dyktowała warunki gry, jednak przy odrobinie szczęścia, Kanonierom udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. The Blues powinni wyjść na prowadzenie w 35. minucie meczu, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalony po tym jak do siatki trafił Batshuayi.

Pięć minut później było już jednak 1-0. Rozgrywający dobre zawody William łatwo ograł w polu karnym Nacho Monreala i technicznym strzałem po długim rogu umieścił futbolówkę w bramce Ospiny. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

The Blues poszli za ciosem. Nie minęły dwie minuty, a było już 2-0! Tym razem bohaterem Chelsea okazał się Batshuayi. Reprezentant Belgii dobrze przyjął piłkę w szesnastce Arsenalu, po czym oddał błyskawiczny strzał lewą nogą.

Arsenal próbował odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy Oxlade-Chamberlain posłał dobrą prostopadłą piłkę do Aarona Ramseya. Walijczyk przegrał jednak rywalizację z bramkarzem rywali.

Druga połowa również nie zaczęła się po myśli Arsenalu. Już w 49. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Batshuayi. Najpierw Marcos Alonso z łatwością ograł na prawej stronie obrony Chamberlaina, po czym dograł piłkę przed pole karne, a tam potężnym uderzeniem popisał się 23-letni Belg. Do piłki nie dosięgnął Ospina, któremu w tej sytuacji wyraźnie brakowało kilku centymetrów wzrostu.

Mimo lepszej gry w drugiej części spotkania, Kanonierzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Chelsea, która górowała w tym meczu pod względem taktycznym i fizycznym. Najbliższy zdobycia gola był Reiss Nelson, który w końcówce meczu uderzył w słupek bramki Niebieskich.

Kanonierów czeka jeszcze sporo pracy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Kolejny średni mecz zanotował Alexandre Lacazette, choć tak naprawdę dzisiejszego popołudnia ciężko wyróżnić jakiegokolwiek Kanoniera. Podopieczni Wengera nie potrafili przedrzeć się przez dobrze zorganizowane szyki obronne rywali, zaś ich postawa w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba jednak nadmienić, że skład The Gunners mocno odbiegał od tego, który na co dzień przyjdzie nam oglądać w Premier League. Arsenal kończy w ten sposób swoje letnie tournée, a już za tydzień w sobotę czeka nas Emirates Cup, w którym na wstępie zagramy z Benficą.

Zobacz bramki ze spotkania:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Danielo_Gunners komentarzy: 264323.07.2017, 17:44

Matuidi to podstawowy reprezentant tricolore

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.07.2017, 17:37

no i jeszcze dodam, ze PSG bylo za nami w grupie w LM takze, to o czyms swiadczy :D w bezposrednich pojedynkach byly dwa remisy :d

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.07.2017, 17:36

@ares765:

No dobra, ale brednie ciężko się czyta :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.07.2017, 17:33

@ares765: dzieki
@n0thing: nie pod kazdym wzgledem - liga angielska > liga francuska :D

gunners007 komentarzy: 954323.07.2017, 17:33

Jeśli to prawda, że Sanchez chce 500 tyś tygodniówki to oznacza, że jest już dogadany z Guardiolą na wolny transfer w przyszłym roku i chce teraz spławić wszystkich innych potencjalnych kupców.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 17:30

@Master10: Chyba 30 lipca dopiero.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36223.07.2017, 17:30

Verratti nie ma co przechodzić do Arsenalu, to byłby krok dwa razy wstecz pod każdym względem :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.07.2017, 17:28

Sanchez, Belle, Mustafi i paru innych juz jutro stawiaja sie w London Colney?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2017, 17:23

Le Parisien | Alexis Sanchez move to PSG is becoming less (and less!) likely because of his wage demands.

Arsenic

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 17:23

Na rano pisaliście ze każdy za byle co ma plusy a teraz nikt nie ma praktycznie :D

@czarny7777777:

Lucas Maura gówno? Chyba masz gówno w głowie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 17:16

@mallen: Prawda, niestety.
Jest Iwobi, Holding ale to nie to samo co np Mbappe :D

mallen komentarzy: 2123923.07.2017, 17:15

Bardziej by nam się przydał Veratti.

Lucas6Z komentarzy: 182223.07.2017, 17:15

Matuidi to Kopacz biathlonista identyczny jak ramsey, biega po boisku jak huskie bez celu i kopie do tyłu albo w poprzek. Nam potrzebny ROZGRYWAJĄCY, powtórzę ROZGRYWAJACY... Który przekaże piłkę w odpowiedni sposób Ozilowi, skrzydłowym i napastnikom a nie Koscielnemu i reszcie obrońców bo na tą chwilę takich rozgrywających mamy gdy brakuje Santiego.

mallen komentarzy: 2123923.07.2017, 17:09

Brakuje mi u nas takich młodych kocurów i perełek, w których można by było pokładać nadzieje.

Cesc1994 komentarzy: 447023.07.2017, 17:08

Wiecie skąd można pobrać FIFE 16 za darmo? I czy w ogóle jest taka opcja? :p

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 17:08

@hot995:
Od tego jest okienko transferowe! Żeby podniecać się plotkami o nowych zawodnikach :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.07.2017, 17:08

@czarny7777777: To by było marzenie :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 17:06

Debiut Wojtka Szczęsnego w Juventusie w meczu z Barceloną:

czarny7777777 komentarzy: 251623.07.2017, 17:03

@peciakk

oglądam lige niemicka RB Lipsk widziałem z paręnastu meczach (raczej średnia ilość nie jakas wielka) ale Nabyego jeszcze widziałem w kilkunastu meczach RB Salzburg i widze jaki postep robi z roku na rok

55 mln za sacheza nie mniej powinniśmy dostac dodac do tego kasa za pereza i gibbsa i mamy na Nabyego a klub powinien dac na Lemara

MY mamy sie wzmacniać a nie osłabiać względem zeszłego sezonu

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.07.2017, 17:02

Z Lipska to nie da się nikogo wyciągnąć. Mnie od Keity bardziej zachwycili Werner, Forsberg i Poulsen.

mar12301 komentarzy: 2313623.07.2017, 16:57

Kyrtap

Ramsey był w formie tylko przez jeden sezon. Poza tym to lebiega.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.07.2017, 16:56

Keita i Goretzka to byłyby najlepsze opcje, ale ponoć niemożliwe.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.07.2017, 16:56

@czarny7777777
Mówisz o tym za którego została odrzucona oferta 75 milonów z Liverpoolu ?
Jarasz się nim bo jest hype czy faktycznie oglądałeś RB Lipsk w poprzednim sezonie ?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 523.07.2017, 16:56

Wy marzycie o każdym zawodniku, o którym pójdzie plota. Nie ważne, że jest przeciętny. Najważniejsze, żeby był transfer. Z Rafinhą było dokładnie tak samo.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.07.2017, 16:55

@peciakk:

Ale co nam z tego biegania? Ramsey też biega jak maratończyk, a jak nie jest w wysokiej formie, to gra wygląda tragicznie. Matuidi nigdy nie był graczem, który dobrze rozgrywa, a tego właśnie nam brakuje.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 16:55

To kogo Wwnger ma wam sprowadzić na ŚP? Isco? Matuidi to super opcja Wiec nie narzekajcie. Nie ma w tym okienku już dostępnych pomocników..

czarny7777777 komentarzy: 251623.07.2017, 16:53

jak juz kogos to Naby Ke?ta za kase za sancheza + lemar to by było ok a nie lucasy Matuidilasy

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.07.2017, 16:52

@czarny777777

Akurat to PSG się Matudiego nie chce pozbyć tylko on sam chce odejść. W poprzednim letnim okienku sam właściciel PSG zablokował jego transfer do Juve.

@XandeR
Powiem Ci że mając w środku takiego maratończyka jak Blaise to naprawdę wyglądałoby fajnie.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.07.2017, 16:52

Nie Matuidi, jak już to wolę któregoś z pomocników Nicei.

mar12301 komentarzy: 2313623.07.2017, 16:50

Verattiego niech dadzą w pakiecie, a nie 30-letniego Matiudiego..

czarny7777777 komentarzy: 251623.07.2017, 16:50

Lucas za alexisa haahha czyli gówno za gwiazdę ludzie wyście na głowe upadli ???

tylko kasa za alexisa i za to trzeba kupic gwiazde swiatową na już + lemar który za 2-3 sezonów bedzie nowych alexisem

zadne lucasy Matudi czy inne wynalazki odpady z klubów

XandeR komentarzy: 968423.07.2017, 16:49

@filo94:

I co, środek Coq/Matuidi albo Xhaka/Matuidi, żeby dalej mieć 3 strzały na bramke w 2 meczach?
Potrzeba kogoś o charakterystyce Cazorli, a nie kolejnych maratończyków.@peciakk:

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.07.2017, 16:48

MistiqueAFC@
Lucas lepiej do nas niż Matiudi ?
Nie wiem ile spotkań widziałeś w poprzednim sezonie PSG, ale dla mnie Lucas to brazylijski Walcott po tym jak grał w poprzednim sezonie.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.07.2017, 16:48

Ze składu PSG, to tylko Rabiot. Idealnie by pasował do naszego środka pola.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.07.2017, 16:47

@filo94
To byłaby idealna wymiana ! Matuidi to kozak.
Marzyłem o nim jak pojawiła się informacja gdy odchodził z Saint-Étienne.
Aż mi się przypomniał pewien news który odkopałem a wtedy jarałem się nim mocno :

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.07.2017, 16:46

Matudi za Alexisa?Nigdy w życiu.Ani by z tego nie było dużych pieniędzy, ani nasz środek pola wiele by na tym nie zyskał.
Lucas ok, ale najbardziej by nam wszystkim pasował Draxler.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 16:45

Gość ma 30 lat ale spokojnie 3 lata może pograć na wysokim poziomie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 16:42

Ja bym poszedł na te wymianę. Ale oczywiście jeśli PSG dopłaci i Wenger kupi Lemar/Mahrez. Byłoby niezłe :D
Matuidi gość, który marzy mi się kilka okienek już:)

Lemar + Mertens i Matuidi żadne lucasy sredniaki

ja nie wiem wy w tym lemarze widzicie na już zastestwo za sancheza a przez pierwsze 2 sezony to pewnie nawet nie da 70% tyle co dawał sanchez a przypomne ze jestesmy po najgorszym sezonie od 20 lat

Mertens to jednyny piłkarz o podobnej charakterystyce do sancheza

(oczywiscie wtedy Pérez i jeszcze ktos z ofensywy out)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.07.2017, 16:36

@Xander
Ma 30 lat to już staruszek ?
Patrząc na sam wiek to rozumiem że Modricia u nas byś nie chciał bo jest już nawet 2 lata starszy od Matiudiego.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.07.2017, 16:35

Cech
Mustafi,Koscielny,Monreal
Chambo,Xhaka,Matiudi,Kolasinac
Ozil-Lemar
Lacazette
RESZTA: Ospina,Holding,Gabriel,Bellerin,Iwobi,Welbeck,Giroud,Elneny,Jack,Coquelin,Ramsey,Walcott,Mertesacker i wydaję mi się że nie ma może wielkich gwiazd ale fajna równa drużyna.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.07.2017, 16:34

Całe szczęście, że był Chilijczyk, bo chyba Arsenal spadłby z ligi. Gdyby nie było Sancheza, to Arsenal dalej byłby w okolicach miejsc 5-6.

lays komentarzy: 3987123.07.2017, 16:33