The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal

The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal 22.07.2017, 16:17, Patryk Bielski 723 komentarzy

Podopieczni Arsene'a Wenger nie będą najlepiej wspominać swojego ostatniego meczu podczas letniego tournée. Kanonierzy na Stadionie Narodowym w Pekinie wysoko przegrali z Chelsea 3-0. Arsenal zagrał bez pomysłu i - szczególnie w pierwszej połowie - oddał boisko swojemu rywalowi zza miedzy.

Dołącz do redakcji Kanonierzy.com!

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal: Ospina - Maitland-Niles, Mertesacker, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Bramall - Özil, Iwobi, Lacazette.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian, Batshuayi, Pedro.

Chelsea już od pierwszych minut dyktowała warunki gry, jednak przy odrobinie szczęścia, Kanonierom udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. The Blues powinni wyjść na prowadzenie w 35. minucie meczu, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalony po tym jak do siatki trafił Batshuayi.

Pięć minut później było już jednak 1-0. Rozgrywający dobre zawody William łatwo ograł w polu karnym Nacho Monreala i technicznym strzałem po długim rogu umieścił futbolówkę w bramce Ospiny. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

The Blues poszli za ciosem. Nie minęły dwie minuty, a było już 2-0! Tym razem bohaterem Chelsea okazał się Batshuayi. Reprezentant Belgii dobrze przyjął piłkę w szesnastce Arsenalu, po czym oddał błyskawiczny strzał lewą nogą.

Arsenal próbował odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy Oxlade-Chamberlain posłał dobrą prostopadłą piłkę do Aarona Ramseya. Walijczyk przegrał jednak rywalizację z bramkarzem rywali.

Druga połowa również nie zaczęła się po myśli Arsenalu. Już w 49. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Batshuayi. Najpierw Marcos Alonso z łatwością ograł na prawej stronie obrony Chamberlaina, po czym dograł piłkę przed pole karne, a tam potężnym uderzeniem popisał się 23-letni Belg. Do piłki nie dosięgnął Ospina, któremu w tej sytuacji wyraźnie brakowało kilku centymetrów wzrostu.

Mimo lepszej gry w drugiej części spotkania, Kanonierzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Chelsea, która górowała w tym meczu pod względem taktycznym i fizycznym. Najbliższy zdobycia gola był Reiss Nelson, który w końcówce meczu uderzył w słupek bramki Niebieskich.

Kanonierów czeka jeszcze sporo pracy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Kolejny średni mecz zanotował Alexandre Lacazette, choć tak naprawdę dzisiejszego popołudnia ciężko wyróżnić jakiegokolwiek Kanoniera. Podopieczni Wengera nie potrafili przedrzeć się przez dobrze zorganizowane szyki obronne rywali, zaś ich postawa w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba jednak nadmienić, że skład The Gunners mocno odbiegał od tego, który na co dzień przyjdzie nam oglądać w Premier League. Arsenal kończy w ten sposób swoje letnie tournée, a już za tydzień w sobotę czeka nas Emirates Cup, w którym na wstępie zagramy z Benficą.

Zobacz bramki ze spotkania:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.07.2017, 14:54

ostatnio jest w miare cicho, to moze Arsenal probuje ogarnac jakiegos srodkowego pomocnika

Nawet gdyby przyszedl Lemar, a Sanchez zostal, to z tym srodkiem pola nie widze tego zbyt dobrze.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.07.2017, 14:53

I w ogóle tym francuskim średniactwem jest ktoś jeszcze zainteresowany? Czy tylko Wenger taki naiwny?

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 14:48

OX dobre wślizgi robi

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.07.2017, 14:46

To już wolę kalekę Chamberlaina od tego lemara.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 123.07.2017, 14:46

@tomek_13: Hmm z tego co oglądałem mecze Monako to zawsze biegał na skrzydle. Ciekawe mogą być najbliższe dni okienka. Ufam, że Wenger zaskoczy nas przynajmniej dwukrotnie.

tyson880 komentarzy: 1049723.07.2017, 14:46

Jeżeli obaj mieliby przyjść tylko na skrzydło, to nie ma szans.

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 14:42

Gdy Alexis zostanie, to nie ma szans na Lemar+Mahrez

lays komentarzy: 3987123.07.2017, 14:41

Mi to obojętne. Lemar ma dojsc bo to przyszla gwiazda.

tyson880 komentarzy: 1049723.07.2017, 14:41

metjuAFC

Właśnie też mnie to zastawia. Może skoro Sanchez zostaje, a jednocześnie pozyskalibyśmy Mahreza i Lemara, to Wenger widziałby go jednak na śp.... Nie wiem, ale chyba byłoby za dobrze wtedy.

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 14:40

@metjuAFC: gdy Alexis pozostanie, to na ŚP

lays komentarzy: 3987123.07.2017, 14:38

transfery.info/103556,potwierdzone-milan-stara-sie-o-kalinicia-i-renato-sanchesa

Dla mnie to przesada jest. Nie graja nawet w LM, a leca na transfery rzedu 200 mln

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 123.07.2017, 14:37

Myślicie że Lemar(jeśli do nas zawita) będzie grywał na środku czy będzie to transfer na skrzydło?

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 14:35

Messi usunął zdjęcia z Neymarem na instagramie, kolejne przypuszczenia xd

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 14:34

teraz znów pojawiają się informacje że Monaco chce 55m za Lemara

polishbrigadesx komentarzy: 1022423.07.2017, 14:23

Panowie jaką polecacie strzelankę taką przez neta ?

Tevez komentarzy: 408723.07.2017, 14:15

Z Danilo w Realu zrobili takiego kozła ofiarnego bo chłopak miał trochę pecha. Teraz będzie miał czystą kartę w Manchestrze i nie zdziwię się jeśli posadzi na ławce Walkera. W ofensywie jest bardzo dobry a Guardiola lubi takich obrońców.

GKS_AFC komentarzy: 872023.07.2017, 14:11

Neymar robi to samo co CR7 imo to gra o nowy kontrakt

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 14:10

@lays: damn you bruh

Source in Spain close to Neymar: "Only a miracle will keep him [at Barcelona], he really has made up his mind to leave." #SSN

lays komentarzy: 3987123.07.2017, 14:09

Bryan Swanson@skysports_bryan 16 s

Giuanelli to jest as, pameitam jak wciskał nam Benzema, mowil , ze deal done :D Dlugosc kontraktu i ile bedzie zarabial XD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.07.2017, 14:06

Nowy odcinek DB klasa, kto nie ogladal jeszcze to podaje link

GKS_AFC komentarzy: 872023.07.2017, 14:04

Podobno Real kupi Mbappe za 140 mln euro.

GKS_AFC komentarzy: 872023.07.2017, 14:03

Wenger Lemara musisz kupic. Jedyna mozliwosc skoro dali cene i nie jest to nieosiagalna cena za niego. On z Laca i Ozilem beda swietnym trio.

polishbrigadesx komentarzy: 1022423.07.2017, 14:03

Real ładnie się wzbogacił na tych transferach a podobno chcą kupić Dolberga z Ajaxu.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11723.07.2017, 13:58

Danilo za 30 mln w City. Pieniądze wyrzucone w błoto. Najgorszy piłkarz , który reprezentował w Real w ostatnich latach.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 13:56

Hajto: Życie kibica Arsenalu jest jak chodzenie po górach: raz się jest na dole, raz się jest na dole.

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 13:55

a w czym te plusy przeszkadzają?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.07.2017, 13:55

wyłączcie te plusy, bo ludziom się tak bardzo nudzi od 2 dni, że do każdego wpisu dodają 1

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.07.2017, 13:53

dla tych, którzy chcieliby poznać i doświadczyć kunsztu Hajty, mecz w full hd i 60 klatkach z MŚ 2002

Eustachy komentarzy: 77423.07.2017, 13:50

@kdm:
Tak na poważnie o Giulianellim, to on pierwszy ogłosił transfer Mustafiego i się tym szczyci na Twitterze, że Bild się na niego powoływał, dla mnie z Lemarem pisze brednie, ale jak się potwierdzi, i faktycznie do nas przyjdzie, to zacznie być dość wiarygodnym źródłem w sprawach Arsenalu.
Jeden raz to się każdemu uda trafić, więc traktuje jego rewelacje jako plotkę, ale zobaczymy :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 13:48

W 94 minucie wchodzi Bielik na boisko, szybko dostaje piłkę ale źle odgrywa.

------------
Hajto: " Krystian Ty musisz wziąć na siebie ciężar gry, zobaczyć jak ustawieni są koledzy. Zagrać życzliwą piłkę do boku o odpowiedniej sile."

"Ale Krystian NIE NA RAZ."

----------------
"Patrz na piłkę. Obserwuj jej tor lotu."

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.07.2017, 13:48

Giulianelli to jest troll.Raz na sto lat coś przypadkiem trafi i taki jest z niego pożytek na tt

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.07.2017, 13:47

@kdm: raz się myli a raz dobrze pisze i szybciej niż inni. Może być transfer, może nie być. Nie wiadomo czy mu można wierzyć

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2017, 13:46

Było warto wejść teraz na te stronę xDD

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.07.2017, 13:46

Rzut karny dla Chelsea - broni Petr Cech! Piłka trafia pod nogi Hazarda, ale skutecznie odbiera mu ją powracający do defensywy Mesut Ozil, podaje do pędzącego lewą flanką Mertesackera, ten oddaje piłkę Ramseyowi, który serią sztuczek mija rywali i znajduje Giroud. Francuz drybluje, mija rywali niczym tyczki, podaje do Coquelina i GOL!

mitmichael komentarzy: 4924323.07.2017, 13:46

55mln to jest nic przy klasie Lemara.

Eustachy komentarzy: 77423.07.2017, 13:43

Xhaka druga żółta i chyba czerwona

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 13:41

Zobaczmy jak dobrze ustawia się Koscielny. Dobrze gra głową, jest szybki, nie boi się grać na wyprzedzenie. To jest ABC piłki nożnej.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.07.2017, 13:40

Ah ta technika Ramseya, te jego sztuczki, przepuszczenia piłki i te jego zagrania piętą. Istna magia... szkoda tylko że tymi zagraniami nie myli zawodników przeciwnej drużyny tylko siebie i swoich kolegów. Każda piłka ląduje pod nogami rywali którzy już ruszają z kontrą

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.07.2017, 13:37

kanonierzy, może by się zebrało wieczorkiem z 10 osób i zagralibyśmy 5v5 w cs albo jakiś mini turniej w fifke czy rocket league? Grupa steam wymarła dośc szybka, może przydałoby się ją troche ożywić?;P

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 13:36

@ares765: widać w Chelsea te automatyzmy. Przyjęcie, podanie, wybiegniecie na pozycje. Taki jest teraz futbol.

Przed chwilą widzieliśmy jak Ramsey zagrał mało życzliwą piłkę do Xhaki.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.07.2017, 13:36

Ten Emmanuel Giulanelli to rzeczywiście bardzo wiarygodne źródło

Eustachy komentarzy: 77423.07.2017, 13:34

Jak donosi prasa europejska, cenieni dziennikarze zachodni jak Emanule Giulianelli, już w najbliższym czasie możemy być świadkami kolejnego rekordu transferowego Arsenalu, gdy ogłoszą oni pozyskanie Thomasa Lemara z Monaco.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 13:33

@ares765: Podoba mi się wola walki u Sancheza, on ciągle biega i walczy. Wydaje mi się że po przejściu do Arsenalu rozwinął się o jakieś 23%.

Rzut wolny dla Kanonierów. Odległość 24 metry do bramki.

Hajto: Ja już nie wierzę w te rzuty wolne Ozila. On nie ma do tego umiejętności. Powinien oddać piłkę komu innemu.