The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal

The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal 22.07.2017, 16:17, Patryk Bielski 723 komentarzy

Podopieczni Arsene'a Wenger nie będą najlepiej wspominać swojego ostatniego meczu podczas letniego tournée. Kanonierzy na Stadionie Narodowym w Pekinie wysoko przegrali z Chelsea 3-0. Arsenal zagrał bez pomysłu i - szczególnie w pierwszej połowie - oddał boisko swojemu rywalowi zza miedzy.

Dołącz do redakcji Kanonierzy.com!

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal: Ospina - Maitland-Niles, Mertesacker, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Bramall - Özil, Iwobi, Lacazette.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian, Batshuayi, Pedro.

Chelsea już od pierwszych minut dyktowała warunki gry, jednak przy odrobinie szczęścia, Kanonierom udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. The Blues powinni wyjść na prowadzenie w 35. minucie meczu, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalony po tym jak do siatki trafił Batshuayi.

Pięć minut później było już jednak 1-0. Rozgrywający dobre zawody William łatwo ograł w polu karnym Nacho Monreala i technicznym strzałem po długim rogu umieścił futbolówkę w bramce Ospiny. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

The Blues poszli za ciosem. Nie minęły dwie minuty, a było już 2-0! Tym razem bohaterem Chelsea okazał się Batshuayi. Reprezentant Belgii dobrze przyjął piłkę w szesnastce Arsenalu, po czym oddał błyskawiczny strzał lewą nogą.

Arsenal próbował odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy Oxlade-Chamberlain posłał dobrą prostopadłą piłkę do Aarona Ramseya. Walijczyk przegrał jednak rywalizację z bramkarzem rywali.

Druga połowa również nie zaczęła się po myśli Arsenalu. Już w 49. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Batshuayi. Najpierw Marcos Alonso z łatwością ograł na prawej stronie obrony Chamberlaina, po czym dograł piłkę przed pole karne, a tam potężnym uderzeniem popisał się 23-letni Belg. Do piłki nie dosięgnął Ospina, któremu w tej sytuacji wyraźnie brakowało kilku centymetrów wzrostu.

Mimo lepszej gry w drugiej części spotkania, Kanonierzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Chelsea, która górowała w tym meczu pod względem taktycznym i fizycznym. Najbliższy zdobycia gola był Reiss Nelson, który w końcówce meczu uderzył w słupek bramki Niebieskich.

Kanonierów czeka jeszcze sporo pracy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Kolejny średni mecz zanotował Alexandre Lacazette, choć tak naprawdę dzisiejszego popołudnia ciężko wyróżnić jakiegokolwiek Kanoniera. Podopieczni Wengera nie potrafili przedrzeć się przez dobrze zorganizowane szyki obronne rywali, zaś ich postawa w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba jednak nadmienić, że skład The Gunners mocno odbiegał od tego, który na co dzień przyjdzie nam oglądać w Premier League. Arsenal kończy w ten sposób swoje letnie tournée, a już za tydzień w sobotę czeka nas Emirates Cup, w którym na wstępie zagramy z Benficą.

Zobacz bramki ze spotkania:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.07.2017, 13:20

@tomek_13: jak stracili Lemara?

Marioht komentarzy: 611423.07.2017, 13:19

@Argudo: He he he. Dobre!

Swoja drogą Hajto to też był kawał solidnego obrońcy.
Świetnie się ustawiał i grał głową.
Pamiętam jak władował Wiśle bramkę.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.07.2017, 13:18

@Marzag:

Hajto:
Myślę, że warto tutaj przypomnieć skład Werderu, który w sezonie 2007/08 zdobył wicemistrzostwo Niemiec:
W bramce Vander, później Fritz, Noldo, Mertesacker, Pasanen, Frings, Borowski, Ozil, Diego, w ataku Hugo Almeida i jeszcze Rosenberg.

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 13:13

Monaco chcialo jak najwiecej wyciągnąć od City za Mendego, bo Lemara już stracili wcześniej

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 13:11

@Marzag: Chwilę później po ostrym faulu Xhaki - to mogła być żółtka kartka, z dodatkiem na głęboką czerwoną!

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 123.07.2017, 13:06

@Ares: Tomasz Hajto: Obrona jest złożona z młodych piłkarzy, jestem zdziwiony, że nie ma tam Pera Mertersackera, fantastyczny piłkarz, ma fantastyczne warunki fizyczne, pamiętam go jeszcze jak grał w Werderze.

ZielonyLisc komentarzy: 2029423.07.2017, 13:05

Oglądam właśnie powtórkę meczu Lisy - Liverpool i powiem Wam, że Mahrez jest na fali i przypomina grajka z mistrzowskiego sezonu Lisów. Kupno Mahreza na pewno głupim posunięciem nie będzie.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 12:59

@Redzik: Ajajaj, Lemar stracił piłkę po niecelnym podaniu do Lacazette'a! Thomas! No weź przyjmij, wejdź w to pole karne, przytrzymaj, pokiwaj...

notopyk komentarzy: 350523.07.2017, 12:58

jeszcze 2-3 tyg temu panowala tu mala podnietka, kupno Lacazette, interesowanie sie Lemarem, ``Sead to istny dzik`` itp, gadki o tym, ze mamy w tym roku wielkie szanse ugrac cos wiecej, niektorzy to nawet gadali o mistrzostwie :) ja rozumiem, ze wczoraj to byl tylko sparing, ale chyba niektorzy ogarneli sie troche i to cale tournee dalo im do myslenia, ze mistrzostwo to zdobedziemy w tym sezonie, ale w fifie ;) nie ma zastepcy Cazorli, Alexis pewnie odejdzie.. krok w tyl, a nie do przodu

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.07.2017, 12:55

@adamkanonier: Rafinha z Barcelony? Przecież to byłoby wzmocnienie szpitala

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 12:53

@ares765: Za to klub prowadzony przez Antonio Conte jest obecnie na fali wznoszącej i wydaje się, że to The Blues są faworytami w tym spotkaniu.

adamkanonier komentarzy: 101723.07.2017, 12:52

@Piotrek95: mi się marzy Rafinha

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 12:46

@Redzik: Zapraszamy Państwa na mecz o Tarczę Wspólnoty pomiędzy Arsenalem i Chelsea. Po przedsezonowej porażce z The Blues, klub z Emirates Stadium jest jak zranione zwierzę na polowaniu. Dopóki żyje, może cię ugryźć.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.07.2017, 12:45

A skąd informacje że się nim interesujemy?

Piotrek95 komentarzy: 973623.07.2017, 12:41

Chyba Wenger poluje bardziej na skrzydłowego, nie wiem kto mógłby przyjść teraz do środka pola do nas.
Ox mógłby tam grać, bardzo powoli, ale jednak się rozwija. Z tym że nadal jest nieodpowiedzialny taktycznie i straty w środku pola z Granitem Xhaką zabezpieczającym tyły to nie jest nic dobrego.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2017, 12:41

@ares765: z tej strony Mateusz Borek a obok mnie siedzi... Tomasz Hajto

(robimy historyjke, koontynuuj)

Dominik11 komentarzy: 2021523.07.2017, 12:41

Emre Can uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem. [Tuttosport]

mallen komentarzy: 2123923.07.2017, 12:38

No i moim zdaniem jest jeszcze jeden warunek. Holding musi złapać formę bo Kosa coraz częściej kontuzje łapie :/

Tevez komentarzy: 408723.07.2017, 12:37

To że interesujemy się Lemarem jest jasnym sygnałem że Alexis zostanie sprzedany. No bo po co nam nowy lewo-skrzydłowy skoro Sanchez to typ piłkarza która gra w każdym meczu.

mallen komentarzy: 2123923.07.2017, 12:36

@pumeks

Mówisz jak jest.

pumeks komentarzy: 2080823.07.2017, 12:35

@mallen:

Cały czas nie mamy zastępcy Cazorli więc rozgrywanie leży i napastnicy nie otrzymują dobrych podań.

mallen komentarzy: 2123923.07.2017, 12:33

Jak zostanie Alexis i kupimy CM to wtedy możemy liczyć na coś więcej niż TOP4 w tym sezonie.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.07.2017, 12:29

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.07.2017, 12:28

Te plusy jednak przebijają się na k.com

Traitor komentarzy: 10320 newsów: 2423.07.2017, 12:23

Kiedy Alexis wraca do treningow wie ktos?

adamkanonier komentarzy: 101723.07.2017, 12:22

@thide: dziękuję

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.07.2017, 12:22

@adamkanonier: FotMob ma nawet możliwość włączenia powiadomień odnośnie transferów.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.07.2017, 12:18

@adamkanonier: transfermarkt

Dominik11 komentarzy: 2021523.07.2017, 12:18

"Daily Mail": Jack Wilshere miałby trafić do West Hamu United za 20 milionów funtów

macc komentarzy: 472823.07.2017, 12:14

Faktycznie, ta "plusowa zaraza" zaczęła się wczoraj o 20.47

adamkanonier komentarzy: 101723.07.2017, 12:13

Witam. Polecacie jakaś stronę fejsbukowa, instagramowa bądź też aplikację mobilną z wszystkimi transferami itp. Nie chodzi o plotki a już o finalne transakcje

lordoftheboard komentarzy: 823323.07.2017, 12:13

@Redzik: Aldewiereld też nieźle

tomek_13 komentarzy: 243223.07.2017, 12:12