Treść listu kibiców do Stana Kroenkego

Treść listu kibiców do Stana Kroenkego 15.07.2019, 13:57, Bartek Romanowski 37 komentarzy

#WECAREDOYOU STATEMENT

Dla nas, kibiców Arsenalu, frustrujący był widok upadku naszej drużyny w ostatniej dekadzie. Kiedy Stan Kroenke kupił swoje pierwsze akcje w klubie, Arsenal rozegrał właśnie swój pierwszy finał Ligi Mistrzów. Po 12 latach Kanonierzy rozegrają swój 3 sezon z rzędu w Lidze Europy.

W sprawach pozaboiskowych kibice nigdy nie czuli się bardziej odsunięci na margines, mniej słuchani, czy cenieni. Przykry tego obraz ukazał się w momencie, kiedy Stan Kroenke, przy użyciu siły, wykupił ostatnie akcje należące do zrzeszenia kibiców, bez jakiegokolwiek słowa uznania dla ich roli w klubie.

Arsenal doszedł do momentu, w którym muszą zostać podjęte bardzo ważne decyzje. Stan rzeczy musi się zmienić.

Wszyscy, którzy podpisujemy się niżej pod tym listem, chcemy zobaczyć poczynienie znaczących i stanowczych kroków przez Stana Kroenke, mających na celu ożywienie i tchnięcie nowego ducha w nasz klub.

To wymaga pracy na wielu płaszczyznach, między innymi wzmocnienia i ugruntowania pozycji w klubowym zarządzie i dyrektorstwie. Chcemy, aby fani znowu czuli wielką przynależność do Arsenalu.

Zmiany muszą się rozpocząć od lepszego zarządzania klubem. W dokumencie przejęcia akcji klubowych, Stan Kroenke powiedział: „Celem KSE (Kroenke Sports & Entertainment) jest powrót Arsenalu na szczyt i coroczna walka klubu o Premier League oraz Ligę Mistrzów.”

Nie zauważyliśmy, żeby poczynione zostały jakiekolwiek kroki, zbliżające nas do powyższych zapewnień i obietnic. Zamiast tego klub wydaje się być swoistą maszynką do robienia pieniędzy, na potwierdzenie słów właściciela, że nie kupił Arsenalu do zdobywania trofeów.

Przykre jest, że tak wielki klub, jak Arsenal FC ma tak biernego właściciela. Wszyscy chcemy się dowiedzieć, w którą stronę zmierzamy. KSE powinno zacząć od większego wkładu w klub oraz czuć się za niego bardziej odpowiedzialnym. Nalegamy, aby zostało nam wyjaśnione, jak KSE zamierza osiągnąć swoje zapewnienia o dążeniu do corocznego wygrywania najważniejszych trofeów.

W sytuacjach, w których Stan Kroenke nie będzie w stanie być obecnym w Londynie, musi on zapewnić, że zarząd, jaki będzie działał w jego imieniu, nadaje się do swojego zadania.

Klub bezsprzecznie potrzebuje nowych, natychmiastowych zatrudnień. Niezależni od siebie dyrektorzy mogą dobrze działać w imieniu właściciela. Idealni kandydaci powinni być biegli w sprawach piłkarskich oraz ekonomicznych, na poziomie odpowiednim do wymagań rynku w 2019 roku, najlepiej, jakby mieli oni choć trochę DNA Arsenalu.

Arsenal wydawał pieniądze w ostatnich latach, jednak zarówno na płaszczyźnie kupowania piłkarzy, jak również ich wynagrodzeń, poczynania wydają się być bez ładu, składu oraz jakiejkolwiek strategii. Doszło również do zbyt wielu zmian w składzie dorosłej drużyny piłkarskiej w tak krótkim czasie. Silny zarząd z pewnością pro aktywnie poradziłby sobie z tą sytuacją.

Podczas niektórych dni meczowych Emirates Stadium staje się bezdusznym miejscem. Atmosfera na stadionie jest nikła i wątła, praktycznie na każdym meczu można zauważyć tysiące wolnych, pustych miejsc. Jeśli Arsenalowi naprawdę by zależało, zrobiliby wszystko, żeby miejsca nie pozostawały puste, inwestując w ulepszenie systemu biletowego i aktywnie wspierając inicjatywy, które umożliwią kibicom bezpieczne stanie na stadionach. Klub używa sloganu „Always ahead of the game”. Dobrze byłoby zobaczyć jakiekolwiek działania, które to pokażą.

Ostatnia kwestia, to zagrożenie piłki w Anglii i w całej Europie przez propozycje utworzenia Europejskiej Superligi.

Te pomysły i działania są kierowane chciwością tak zwanych “elitarnych klubów”, które każdego roku chcą mieć zapewniony udział w rozgrywkach europejskich na najwyższym poziomie. Czym się przejmować, jeśli kończysz na 5. miejscu lub niżej, jeżeli z automatu masz zapewnione uczestnictwo? Arsenal oraz inne kluby zaangażowane w ten pomysł powinny zrozumieć, że fani nie chcą kolejnych bezsensownych meczów w fazie grupowej, stworzonych tylko po to, aby wyżej postawieni mogli więcej zarobić na transmisjach i biletach. Możecie to nazwać własnym, zamkniętym biznesem europejskiego futbolu. Arsenal powinien natychmiastowo wydać oświadczenie, że nie będą tego częścią.

Jako kibice Arsenalu, bardzo nam zależy. Chcielibyśmy usłyszeć odpowiedź od naszego klubu i zobaczyć działania, które pokażą, że wszystkim w Arsenalu również zależy. Pierwszą okazją będzie, kiedy Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Sportowy przemówią do zaproszonych kibiców 25 lipca. Zalecamy im poruszenie problemów wspomnianych tutaj. Obejrzymy to z wielkim zainteresowaniem.

Podpisy:

Arseblog; Arsenal Armed Forces Supporters Club; Arsenal Supporters' Trust (AST); Black Scarf Movement (BSM); Highbury Library; Highbury Squad; Hugh Wizzy; Gooner Fanzine; Goonerholic; Gunners Town; Gunnerblog; Le Grove; REDACTION; She Wore A Yellow Ribbon; You Are My Arsenal Blog; 7am Kick Off

Poniedziałek, 15 lipca 2019

KibiceStan KroenkeSuperliga Europejska autor: Bartek Romanowski źrodło: dailymail.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Thierry_H komentarzy: 1033 newsów: 116.07.2019, 13:20

Fajnie, że coś się dzieje w tym kierunku ale nie wierzę, że ten podły wąs coś zmieni w swoim podejściu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.07.2019, 22:37

Stan pewnei się uśmieje, o ile w ogóle to przeczyta. Sprawa numer jeden jest taka, że Stan dawno temu powiedział, że Arsenal kupił nie w celach sportowych i jasno jego poczynania dawały do zrozumienia, że Arsenal dla niego to biznes, a goście w zarządzie Arsenalu, może i znają się na biznesie, jednak w sprawach futbolu zaryzykuje stwierdzenie, że są co najmniej niekompetentni. Jak się słyszy jakie kwoty transferowe padają w kontekście budżetu transferowego, jest to żart. Nie rozumiem o co kibice mają pretensje do Stana. Stan nigdy nie powiedział, że kupił Arsenal żeby klub sportowo szedł w górę, a rezultaty na murawie miały priorytet. Czegoś takiego nie słyszałem. Najlepsi są krzykacze z AFTV którzy krzyczą coś o protestach i coś o Stanie, a sami przed chwila wykupili pół Armoury koszuleczkami, szaliczkami itd. What a joke.

tom8203 komentarzy: 151615.07.2019, 22:19

Wątpię żeby Stan się przejął takim listem . Dopóki klub będzie mu przynosił choćby minimalny dochód to możemy zapomnieć o zmianie polityki klubu !!

Patriko komentarzy: 532115.07.2019, 22:03

przepraszam, bogaty właściciel*

Patriko komentarzy: 532115.07.2019, 22:03

@BogdanVanBommel: To, że paru mośków w Polsce na kanonierach, meczykach czy innych facebookach tak napiszę, to nie jest jeszcze "każdy tak uważa". City i PSG mieli kibiców, mieli historie i sukcesy, trafił się bogaty inwestor to mają teraz znowu swoje 5 minut na szczycie. Nikt nie mówi, że Arsenal za pieniądze Stana ma wydawać po 300 mln co okienko, ale Arsenal, United, Barcelona, Real itd. To też nie są kluby zbudowane na zbiórce zakrętek po butelkach, gdyby kiedyś nie trafili się odpowiedni ludzie którzy odpowiednio pokierowali klubem i załatwili pieniądze oraz inwestorów to dziś taki Liverpool mógłby być drugim Nottingham które też wygrywało LM i ligę angielską a Barcelona np. Klubem pokroju Valencii, nie ma pieniędzy + odpowiedniego planu, nie ma odpowiedniej marki i jakości klubu, są tylko chwilowe sukcesy jak Leicester czy Ajax. My z angielskiej Barcelony powoli stajemy się Valencią Premiership, i trzeba za to obarczać winą przede wszystkim właściciela, który raz na 10 lat przypomni się, że jeszcze w ogóle żyję i powie, że nie ma lepszego uczucia niż wygrywanie FA Cup... strasznie dużo tutaj w komentarzach wszystko upraszczacie więc i ja sobie trochę na to pozwoliłem

chrom komentarzy: 32015.07.2019, 21:29

@Sobieski14: W to Wierzymy my Kibice :)

psychokiller komentarzy: 2215.07.2019, 21:13

Link do petycji: https://secure.avaaz.org/en/community_petitions/Enos_Stanley_Kroenke_-_Owner_Arsenal_Football_Club_fans_unite_in_warning_to_owner_Stan_Kroenke_WeCareDoYou/

Może jak zbierze się pierdyliard podpisów to zrobi się o tym głośno.

tyson880 komentarzy: 1049815.07.2019, 21:02

Moim zdaniem dobrze napisane. Aczkolwiek ja bym jeszcze coś dodał. Ogólnie dobrze, że coś się ruszyło w tej kwestii.

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 115.07.2019, 20:49

a i zapomniałem dodać najważniejsze
właściciel pojedynczych akcji jest zobligowany do sprzedaży swojego pakietu

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 115.07.2019, 20:46

@anolis napisał: "Trzeba było, proszę "zrzeszenia kibiców", nie sprzedawać akcji. A teraz nie zasłaniać się jakąś "siłą"."

Nie wiem jak się te sprawy mają w UK. Natomiast w PL jest takie prawo, że jak ma się większość akcji to można wykupić po promocyjnej cenie
(sorry za taki ogólnik, ale czytałem o tym w liceum. Ale ten czas leci ;( )

anolis komentarzy: 107315.07.2019, 19:28

Demagogia i tyle. A już najbardziej w tym fragmencie:
"Przykry tego obraz ukazał się w momencie, kiedy Stan Kroenke, przy użyciu siły, wykupił ostatnie akcje należące do zrzeszenia kibiców, bez jakiegokolwiek słowa uznania dla ich roli w klubie."
Trzeba było, proszę "zrzeszenia kibiców", nie sprzedawać akcji. A teraz nie zasłaniać się jakąś "siłą".
Btw, nie wiem jak tekst jest przetłumaczony, szału nie widzę, ale jeśli taki bełkot rzeczywiście poszedł do Stana, to powinien go wyrzucić do śmietnika.

BogdanVanBommel (zawieszony) komentarzy: 12115.07.2019, 18:21

Każdy oskarża PSG czy City o arabskie pieniądze, że to kluby bez historii i kupili puchary, a dokładnie tego samego chcą dla Arsenalu. Hipokryci nie kibice.

BogdanVanBommel (zawieszony) komentarzy: 12115.07.2019, 18:19

@Piotrcovianin: fajnie, że się ze mną zgadzasz i dostrzegasz to czego inni nie widzą. Nie problem tkwi w Stanie, a pracownikach. Jeżeli Arsenal robiłby przemyślane transfery i sprzedawał tak jak inne kluby to mógłby walczyć o mistrza. Ja będąc na miejscu Stana byłbym załamany, ze inne kluby co roku produkują młode talenty i sprzedają zawodników za fortunę, a Arsenal nie ma Akademi, kupuje szrot i nie potrafi sprzedawać. Tylko amatorzy myślą, ze kasa od Stana cos załatwi.

schnor25 komentarzy: 1854715.07.2019, 17:38

Dopóki hajs się zgadza, dopóty nie zmieni się nic na lepsze w tym memicznym klubie.

Marioht komentarzy: 611415.07.2019, 17:03

Słowem ani atmosfery, na stadionie ani efektownej gry na murawie, ani też pucharów w gablocie.

Dobry ruch ze strony grup kibicowskich.

Piotrcovianin komentarzy: 6515.07.2019, 16:41

@BogdanVanBommel:
A ja uważam, że masz dużo racji i też uważam, że dobrze prowadzony klub powinien sam sobie radzić, powiem Wam szczerze, że pompowanie milionów w kluby, które niedawno nic nie znaczyły typu city czy psg może i przynosi korzyści ale co to za kluby są... Serio chcielibyśmy żeby tym się stał Arsenal? Powtarzam po raz kolejny, klub nie umie działać na rynku transferowym i tutaj jest problem, sprzedaje się Wojtka za grosze żeby kupić Cechą, który już jest na emeryturze w Chelsea... Xhakę za 40 baniek itp.
Weźmy Tottenham ilu tam piłkarzy nieznanych się wybiło? Ilu jest wychowanków, oni w tamtym roku nikogo nie kupili, a mieli finał LM i w lidze wyżej od nas na koniec...
Arsenal to marka znana na cały świat ale zarządzanie jest od paru lat złe, jasne że Stan mógłby coś sypnąć grosza ale nie tędy droga !

Gryzek komentarzy: 379715.07.2019, 16:25

Źle się dzieje w państwie Arsenalowskim.

ZielonyLisc komentarzy: 2029715.07.2019, 16:11

Podpisuje się pod tym

ZielonyLiść

gunner1990 komentarzy: 372815.07.2019, 16:03

Gość się tym nie przejmie bo po co . Poczeka do końca okienka kogos na pewno kupimy więc kibicom zapali się światełko nadzieji jak zawsze co roku więc przyjdą na mecze i stan bedzie miał spokój na kolejny rok i co za tym idzie kase i tak w koło macieja

polishbrigadesx komentarzy: 1023015.07.2019, 15:56

Nikt mu nic nie może zrobić. A kibice i tak będą chodzić na mecze. Dla niego liczy się tylko kasa.

GunnersFan9 komentarzy: 8708 newsów: 815.07.2019, 15:53

Każdy tak jechał na Wengera a jak się okazuje od czasu pamiętnego finału Ligi Mistrzów, gdy ta sknera ze Stanów przejęła większą część udziałów klub powoli i nieubłaganie spadał coraz niżej. My tutaj, sympatycy klubu z Londynu siedzimy sobie w fotelach, pijemy kawę i sobie czytamy co tam się ciekawego dzieje u naszych ulubieńców. Co mają powiedzieć kibice, którzy mieszkają tam na miejscu, i z dnia na dzień widzą, jak ten siwy dziad po prostu dyma wszystkich kibiców tego wielkiego klubu w tak perfidny sposób. Powinni przy najbliższej okazji dojechać tego dziada, wziąć go na rozmowę w ustronne miejsce i wyjaśnić co o nim sądzą.

chrom komentarzy: 32015.07.2019, 15:28

Jak wymagać od niego żeby nie robił tego dla kasy, każdy to robi dla kasy i wszyscy robią wszystko dla kasy, bo taki jest ten świat.

entap komentarzy: 151415.07.2019, 15:15

Wąsatego i tak to nie ruszy

KapitanJack10 komentarzy: 5450 newsów: 415.07.2019, 15:02

@BogdanVanBommel: No tak, bo klub sportowy jest sam w sobie samowystarczalny i można o nim zapomnieć a i tak kasa będzie biła..

A z czego klub zarabia?
Z biletów. Nie będzie nowych piłkarzy, nie będzie dobrej gry i wyników, nie będzie biletów.
Od UEFA za LM i LE, a konkretnie za udział i za wyniki w tych turniejach. Szczególnie dużo za LM. Nie będzie nowych piłkarzy, nie będzie gry, nie będzie kasy z LM. Dodatkowo mecze w LM to kolejne bilety, transmisje i lepsi sponsorzy.
Nie będzie LM i kibiców to po co sponsorzy mają tu inwestować? Dodatkowe osłabienie wpływów do klubu.
Z ligi dostajemy kasę za miejsce w tabeli. Nie będzie wyników - mniejsza kasa.

Stan chyba jest tylko pod tym względem ekonomistą, że wybrał sobie klub w który nie musi inwestować, żeby nachapać się jak bąk a potem sprzedać upadający biznes. On nie straci, ale zostawi za sobą pogorzelisko.

A kasa na transfery przecież nie musi się wiązać z wyrzuceniem kasy w błoto.. Myślisz, że taki Tierney będzie za 2 lata dalej wart 30mln? Albo Torreira? Jeśli są kłopoty finansowe można sprzedać to, co się kupiło i wszystko odrobić.

Tak czy siak, to Stan decyduje i nikt z nas nie wie jak tak naprawdę wygląda jego relacja do klubu, także nie ma o co kruszyć kopii. I tak nic nie zmienimy.

grzegorz1211 komentarzy: 1031215.07.2019, 14:50

@BogdanVanBommel:
Związek Socjalistycznych Republik Radziecki też miało być państwem samowystarczalnym i wszyscy wiemy co się z nim stało

BogdanVanBommel (zawieszony) komentarzy: 12115.07.2019, 14:43

Arsenal jest klubem samowystarczalnym i nie można winić Stana za to, ze nie dokłada do biznesu bo kto by chciał dokładać? Prosząc Stana o dodatkowe środki klub zmieniłby swoje wartości i nie można mowic, ze byłoby to mniejsze zło niż robi to PSG czy City. Piłka nożna stała sie biznesem „Pay to win” i tyle. Stan to dobry ekonomista i robi to co trzeba. Wykorzystał okazje aby miec maszynkę do pieniędzy tak jak każdy inny człowiek bedac na jego miejscu. Ilu z was dołożyło by do klubu z którym sie wgl nie utożsamia mimo ze klub generuje ciagle zyski? No nikt bo po co skoro macie kilka innych klubów na którym moze wam bardziej zależeć bądź macie jakaś pasje która chcecie rozwijać. Nikt nie powinien miec do Stana pretensji tylko do ludzi, którzy pozwolili na to aby ktoś kto widzi, ze samowystarczalne kluby upadają i w piłce rządzi pieniądz nie dokłada do interesu. To ludzie, którzy nachapali sie przy sprzedaży są winni.

Ranczomen komentarzy: 1237415.07.2019, 14:27

https://www.youtube.com/watch?v=8AwVRlXsxlA

GunnerKaspi komentarzy: 70715.07.2019, 14:11

Uwaga znowu będzie sucho.

KSE - KUP SE EKSTRAKLASĘ.

Piotrek_175 komentarzy: 184415.07.2019, 14:09

"...Stan rzeczy musi się zmienić."
Wystarczy aby Stan się zmienił, hue hue hue

Jacek1s komentarzy: 764615.07.2019, 14:05

Asystentka Stana to przeczyta po czym uzna, że to jakieś dziecięce wygłupy i wyrzuci list do kosza, a Stan się o niczym nie dowie bo będzie ciężko zajęty łapaniem krowy na lasso.
Tak będzie.

Woof komentarzy: 25315.07.2019, 14:05

Ten list już pewnie jedna z krówek Stana w całości opędzlowała.

kwiatinho komentarzy: 1313415.07.2019, 14:05

Niech kibice nie kupują karnetów to i Stanisław zmięknie. Cyferki na koncie muszą się zgadzać. Od wielu lat narzekamy na brak środków na transfery a mimo to co sezon 40 k ludzi kupuje karnety a drugie tyle jest w kolejce. Stan po takim liście dorzuci 10 mln z czego 5 będzie z profitów ze sprzedaży Bennacera.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.07.2019, 14:04

Podpisuje się.
Klama

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 19.05.2024 - godzina 17:00
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38287391
2. Arsenal38285589
3. Liverpool382410482
4. Aston Villa382081068
5. Tottenham382061266
6. Chelsea381891163
7. Newcastle381861460
8. Manchester United381861460
9. West Ham3814101452
10. Crystal Palace3813101549
11. Brighton3812121448
12. Bournemouth381391648
13. Fulham381381747
14. Wolves381371846
15. Everton381391640
16. Brentford381091939
17. Nottingham Forest38992032
18. Luton38682426
19. Burnley38592424
20. Sheffield Utd38372816
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland255
C. Palmer2110
A. Isak201
O. Watkins1913
D. Solanke193
Mohamed Salah1810
Son Heung-Min179
P. Foden178
B. Saka168
J. Bowen166
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
redbox.pl
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com