Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:56

Bolek, bo Mesut ma 183 cm...

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:55

Nie no - mniejsza o to czy ma znaczenie czy nie ma.
Teraz to rozmowa przeskoczyła na rzetelność i wiarygodność danych na różnych stronach. Moim zdaniem ta jest wątpliwa.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:54

@Marzag
Wątpię. Przypuszczam, że wyniki testów swoje, a dane na stronie swoje.

Według tej strony Mesut ma 1.83. Impossible.

Kiedyś wierzyłem, że na stronie ATP (tenis) też podane dane mają coś wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się, że zawodnicy podają dane jakie chcą. Przypuszczam, że tutaj jest podobnie.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.08.2014, 01:53

Tych pare cm nie robi wielkiej różnicy. Ian Wright miał 1.75 a jako napastnik spisał sie jak spisał.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:50

Bolek, od klubowych lekarzy zapewne.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:49

@Marzag
Nie ufam oficjalnej stronie Premier League.
Nie wiem skąd mają dane* ;)

*ale się dowiem :D

TakKrzysiu komentarzy: 893622.08.2014, 01:48

Marzag@
pomyliłeś sie o 1 cm. Masz szlaban na telewizje!

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:47

@carlosV
Dodam jeszcze, że gra z Giroud na szpicy jest strasznie przewidywalna.
Każdy wie, że on ma jedną jedyną opcje kiedy jest tyłem do bramki - odegrać.

Odwrócić się nie odwróci, bo jest za wolny...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 01:46

beznazwy

w meczu z Benficą na prawej grał Ox, a na lewej Joel

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:45

Bolek, a nie, wybacz ma 178 cm i waży przy tym 71 kg. Z oficjalnej strony premier league.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:45

"bo nawet na emirates cup nie spróbował Joela na ataku ani w ogóle gry 2 szypkimi skrzydłowymi"

Szypkimi może nie próbował, ale dwóch szybkich skrzydłowych spróbował w meczu z Benficą. Chyba zadziałało nieźle?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 01:44

Żiru z piłką przy nodze jest bezproduktywny. Czasem uda mu się gra na ścianę, fajna klepka, ale to tylko CZASEM. Sam nic nie pociągnie, strzał z dystansu jak ten z City siądzie raz na 3 sezony, grę spowalnia, setki marnuje, naprawdę nie wiem co mogłoby uratować mu pierwszy skład w AFC..poza sympatią Wengera.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:44

Problem z Campbellem jest taki, że mu Wenger nie ufa. Wgl nie wiem jak można ustawiać Cazorle na skrzydło. Z topowych drużyn przychodzi mi na myśl 1 grająca tylko 1 skrzydłem. Barcelona. Ale tam jest Messi i Neymar.

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 01:43

większości osób na tej stronie podobałby się skład:
Campbell
Alexis Ozil Walcott
Chambers Ramsey

ale coś czuje, że nigdy go nie zobaczymy, a Wenger jednak wie od nas więcej o piłce i coś jest pewnie taktycznie nie tak i nie może wystawiać takiej 11, bo nawet na emirates cup nie spróbował Joela na ataku ani w ogóle gry 2 szypkimi skrzydłowymi tylko na siłę ten cazorla na skrzydle i Giroud/Sanogo na ataku. Jak dla mnie Cazorla na skrzydle nigdy nie powinien grać przy Giroud/Sanogo na ataku

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:42

@Marzag
Skąd dane dotyczące jego wzrostu?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:41

Bolek, skąd dane że przechodził testy medyczne?

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:41

"A Giroud zaimponował mi tym, że jak jest w formie to traci piłkę bardzo rzadko jak na napastnika"

Czy to aby na pewno ten sam Giroud?

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:40

@Marzag
Skąd są te dane?

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 01:39

Balo strzelił mniej w ogórkowej lidze niż Olivier w najtrudniejszej lidze świata. Balo jak grał w premier league to niczuym mi nie zaimponował. Niczym. A Giroud zaimponował mi tym, że jak jest w formie to traci piłkę bardzo rzadko jak na napastnika

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:39

Bolek, zdaniem lekarzy u których przechodził testy medyczne w Arsenalu ma. Dla mnie to rzetelniejsze źródło niż Twoje domysły :-P

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 01:37

A Theo ma 176 cm. ^^

#kaban

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:37

Szczerze? Moim zdaniem Campbell nie ma tyle wzrostu. Trochę sobie chłopak dodał w metryczce. Tak samo jak np. Ozil.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:36

Campbell 179 cm
Falcao 178 cm

Campbellowi wzrostu nie brakuje, ja czekam aż Wenger da mu szansę na szpicy, wtedy będziemy wiedzieli więcej.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:36

@Adu
Messi to nie jest 9.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 01:35

A Messi 168.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:35

Dobry napastnik powinien TAKŻE umieć się zastawić i przytrzymać piłkę, odegrać będąc tyłem do bramki, ale jest fatalnie jeśli potrafi TYLKO tyle.

Moim zdaniem Giroud nawet tego nie potrafi zrobić dobrze, bo pod presją odgrywa fatalnie.

lays komentarzy: 3987122.08.2014, 01:34

The Arsenal Horse @thearsenalhorse · 2 godz.

Dial told me about the possibility of Cavani to AFC a while back. Geoff also correctly reported a £30mil bid in Jan 2013.

Real Madrid have offered Sami Khedira to Arsenal for £12m, reports @johncrossmirror. #AFC

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:33

A Tevez 173.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 01:32

FabsFAN > No dobra Theo się nie zastawi. Ok. A Joel? Jest też dobrym kandydatem na napastnika, a na pewno LEPSZYM niż Giroud. Joel jest szybszy od Francuza i ma na pewno lepsze wykończenie. To ile Oli setek zmarnował, szkoda gadać. Też chłopak potrafi się zastawić co pokazał na Mundialu, ale ciężko o walkę w powietrzu. Ale czy my mamy grać długą lagą albo samymi wrzutkami? Ja jestem za Theo i Joelem na szpicy i nic tego nie zmieni. Ostatnio pisałem, że dwójka Theo, Joel ma walczyć o pierwszy skład, a Giroud niech grzeje ławę.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:32

@Marzag
Dobra. Masz rację. I tak jest już w Live, więc nie ma sensu.

Czubas (zawieszony) komentarzy: 3422.08.2014, 01:32

beznazwy

remy ma 184 cm a falco 178 cm wiec o czym ty piszesz?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:32

Najlepiej Baria podsumował Prandelli, który pracował z nim przez dłuższy okres. To daje do myślenia.

"1 goal in 20 PL apps vs City/Che/Utd/Liv/Eve."

To są statystyki naszego supersnajpera.

Może lepiej w takich meczach grać bez napastnika?
Arsene z przyjemnością wcisnąłby jeszcze jednego pomocnika.

Albo grać w 10? Gorzej nie będzie.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:31

Bolek, daj pan spokój, nie mówmy już o tym.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:30

"skoro przez całe mecze z nim w drużynie jego team gra w 10?"

To dziwne, bo chances created - 32.
Akurat on więcej oferuje drużynie. Chociaż potrafi wybiec do prostopadłej piłki.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:29

Verminator
Zapomniales o poprawieniu zaczeski i wystawieniu języka. Zwir przynajmniej się zastawi.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:28

TakKrysiu, Wenger coś z nim kombinuje, mam nadzieję że dostanie szansę zagrania na szpicy gdy ozil będzie grał.

lays komentarzy: 3987122.08.2014, 01:27

Ten typek Neal Collins jakby odżył na twitterze po podaniu info o Cavanim :D Przedtem gowno o nim wiedziano a teraz nagle szał macicy... chcial sie pewnie wypromowac ziomek

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:27

Bolek
Czyli chcesz zamienić siekierę na kijek, bo zwirek sobie nie radzi?

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 01:27

FabsFAN > No, a Giroud przepchnie wszystkich i będąc przed pustą bramkę zahaczy korzeniem o kępę trawy.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 01:27

Balotelli umiejętnościami przewyższa znacznie Girouda, ale chęcią do gry, myśleniem na boisku i poza nim i pracą na boisku Giroud go deklasuje, co z tego że Balotelli walnie bramkę stadiony świata raz na 10 meczów skoro przez całe mecze z nim w drużynie jego team gra w 10? Nie mam już zamiaru pisać oczywistych oczywistości poraz setny. Zakończmy temat Balotelliego, zajmijmy się tym co mamy w klubie.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.08.2014, 01:26

Marzag@
Daj Bóg co do Joela, w tej kwestii chyba tylko Ty podzielasz moje zdanie. Co zabawne, prawdopodobnie będzie grał niewiele, na dodatek na innej pozycji. Chcę sie mylić.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:26

Czekam na opinie, że bario jest lepszy niż Suarez.

lays komentarzy: 3987122.08.2014, 01:26

Ciekawe jak z tym napastnikiem. Wenger nie mowil nic o transferze napastnika. Moze bedzie jakas okazja w DD :D ZObaczymy

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:25