Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
praptak komentarzy: 881821.08.2014, 23:56

Verminator97@
Takie wywody fajne piszesz pod newsami, czemu nie jesteś redaktorem?

Oldgunner3 komentarzy: 969821.08.2014, 23:54

Od tych wieści w prasie można niemal zwariować - Khedira już prawie w Arsenalu;Reus rozmawia z AFC i jeszcze Cavani...Nawet 2 z tych nazwisk u nas to byłby niezły szok;pozytywny niezwykle.Jakby nie było szykuje się 10 niesamowitych dni i może kolejny mega- nerwowy deadline day;ale [miejmy nadzieję] zakończony jakimś porządnym transferem.

Verminator97 komentarzy: 1490021.08.2014, 23:53

Mam pytanie do ogarniających. :P Jak to jest, że PSG musi sprzedać Cavaniego żeby kupić Angela, a my możemy sobie pozwolić na Sancheza i Edinsona w jednym okienku sprzedając tylko Verme. Tak, wiem, że PSG kupiło Luiza, ale trochę to dziwne. Aż tak dużo jesteśmy na plusie??? Jeśli tak to fajnie. :)

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 121.08.2014, 23:52

mar12301, niestety nie przezyjesz :/ tez zaluje ale co zrobic.

praptak komentarzy: 881821.08.2014, 23:52

carlosV@
Chyba musze zbudować piwnice.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 23:51

będą ścigać użytkowników sadistica za szerzenie nienawiści, przemocy, rasizmu etc

bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,16511693,Hejterzy_na_celowniku__Lawina_zgloszen_o_sciganie.html

Verminator97 komentarzy: 1490021.08.2014, 23:50

Na potwierdzenie słów Marzaga:

youtube.com/watch?v=Dy3I8QzpvfU

Chyba każdy to zna. :D Za pierwszym razem nie mogłem z tego. :P

mar12301 komentarzy: 2311621.08.2014, 23:49

ciekawe co by czerwoniaki na lfc.pl zaczęli pisać, jakby Cavani rzeczywiście przyszedł do AFC, a oni pozyskali bezmózga Balo. hehe.

@Bolek

Sądząc po tym, że Wenger chciał kupić Higuaina, Suareza czy Joveticia, kasa jest. I Arsene chce, wydaje mi się, kupić napastnika z prawdziwego zdarzenia. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549821.08.2014, 23:48

Dzień dobry, widze trudne sprawy dalej ? kurde nie wiem co z tymi ludźmi na k.com jest, a 1 września po zakończeniu okienka spokój jak makiem zasiał :o

praptak komentarzy: 881821.08.2014, 23:47

skyrim@
Tak sie denerwujesz a dobrze wiesz że to negatywne uczucie. Porozmawiaj z kimś. Byle nie z księdzem bo macie kiepskie relacje. "nie będzie mnie miłości uczył czarny, co potem na ministranta swoje żądze przelewa."

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 121.08.2014, 23:47

Bolek, Wenger odpuścił Balotelliego bo to darmozjad, koniec historii, niech nikt nie mówi że to jest pro elo koks zbawca liverpoolu bo nie jest, to jest debil który nie rozumie co do niego trener mówi i nie chce mu się grać. Umie grać, ale jest debilem i leniem. Dlatego Wenger go nie kupił. A teraz proszę nie kontynuujmy tematu Balotelliego na k.com niech się fani LFC martwią.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:46

@praptak
węgiel ?
nie wiedziałem że kolega jeszcze tkwi na etapie prehistorii.
w takim wypadku jedynie powodzenia wypada życzyć.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:46

@mar12301
Dopiero 9? W takim razie sorry za pomyłkę. Musiałem źle przeczytać.

skyrim@
Jak można palić gówno. Rozumiem Twoje doświadczenie ale żeby nie starczyło na węgiel?

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:44

@carlosV
W pierwszym tygodniu września.

Verminator97 komentarzy: 1490021.08.2014, 23:44

mar > Dzięki. Ale jestem już trochę podirytowany tym Giroud jako wybór nr 1 na szpice. Niech Wenger przejrzy na oczy. Tak dalej być nie może! Ja liczę, że jak wróci Theo to on będzie pierwszym wyborem na szpice, a do tego czasu pozycję zmiennika wywalczy sobie Joel. Będę się o to modlił codziennie bo nie wierzę w transfer nowego napastnika world class. :/

skyrim > Ciekawa propozycja. Na pewno warta głębszego zastanowienia się. :P

Może jestem naiwny, ale skoro jest kasa to wierzę w Cavaniego.

Wenger chyba nie odpuściłby Balotelliego w tak atrakcyjnej cenie, jeśli nie planowałby czegoś dużo większego. Przynajmniej mam taką nadzieję.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 23:43

kiedy będzie demo nowej fify ktoś wie?

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:42

@skyrim
IMO za mała dynamika mimo wszystko. Pokusiłbym się natomiast o transfer Neymara.
Podobna charakterystyka do Sanogo. Te dryblingi i kontrola nad piłką... Trochę mu brakuje do Poczmistrza, ale da radę od biedy go zastąpić z ławki.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:42

@praptak
serio, przestań już palić to gówno.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 23:42

V97, to też. Wenger powiedział, że Campbell dostanie szanse. Logicznie można wytłumaczyć, dlaczego go nie wystawił w dwóch poprzednich meczach, więc nie wiem o co ten płacz.

skyrim@
yo tak mało rozumiesz że nie potrafisz zrozumieć że zrozumiałem. I Yo nie jestem ziomem więc yo zrozumiałem z trudem.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:40

myślę że Falcao byłby dobrym zmiennikem Sanogo.

GKS_AFC komentarzy: 871721.08.2014, 23:40

teraz to na bank zapyta ale on odpowie ze nie jesteśmy blisko pozyskania kogokolwiek.

mar12301 komentarzy: 2311621.08.2014, 23:40

Verminator

masz prawo marzyć, jak każdy człowiek.

Verminator97 komentarzy: 1490021.08.2014, 23:39

pauleta19 > Z Besiktasem bardziej zaważyła kontuzja Artety...

Verminator97 komentarzy: 1490021.08.2014, 23:38

Ja już dzisiaj popołudniu pisałem, że liczę na trójkę Cavani, Falcao i Reus. W mediach huczą, że prowadzimy w wyścigu po każdego z nich. Wtedy Giroud na szpicy, a jako zmiennicy będą Falcao i Cavani. To będzie moc. Na skrzydłach Cazorla z Poldim, a na ławce Reus, Sanchez, Theo, Ox i Joel. Będzie konkurencja w zespole. :P Jeszcze trzeba kupić zmiennika dla Artety. Carvalho lub Khedirą stykną. :)

praptak komentarzy: 881821.08.2014, 23:37

skyrim@
"nie będzie mnie miłości uczył czarny"
Rasizm to złe podejście. Nowy nabytek Liverpoolu oddałby ostatniego banana bo Cie poznać.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:36

@praptak
heh.
myślałem że większość baluje dopiero w weekend, a Ty już w czwartek zaczynasz.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 23:35

Campbell miał pecha, bo przeciwko Crystal Palace kontuzja Gibbsa, a w meczu z Besiktasem czerwo dostał Ramsey. Z Evertonem obstawiam, że zagra.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:35

Cavani będzie ogłoszony w przyszły piątek, jeśli Arsenal przejdzie Besiktas. Potwierdzone info.

praptak komentarzy: 881821.08.2014, 23:34