Urugwaj pierwszym ćwierćfinalistą!

Urugwaj pierwszym ćwierćfinalistą! 26.06.2010, 18:01, Kamil Pniak 38 komentarzy

W pierwszym meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata w RPA, Urugwaj podejmował reprezentację Korei Południowej. Faworytem tego spotkania według bukmacherów byli gracze z Ameryki Południowej. Za każdą postawioną na nich złotówkę w przypadku zwycięstwa zostaną wypłacone prawie dwa złote. Triumf Koreańczyków wyceniany był, aż na blisko pięć złotych.

Już w piątej minucie Park Chu Young strzela w słupek z rzutu wolnego. Fernando Muslera, którym podobno interesowali się Kanonierzy nie miałby najmniejszych szans, gdyby piłka zmierzała w światło bramki.

W 8 minucie do ekstazy swoich kibiców doprowadza zawodnik Ajaksu Amsterdam Luis Suarez. Po kąśliwym dośrodkowaniu Forlana, błąd popełnia bramkarz Korei Południowej, który z zimną krwią wykorzystuje Suarez. 1-0 dla Urugwaju!

Po stracie bramki Koreańczycy osiągnęli optyczną przewagę, lecz Urugwaj, który na tych mistrzostwach jeszcze nie stracił gola, skutecznie odpierał ataki Azjatów.

Dwukrotnie z dystansu strzela Cha Du-Ri, lecz oba strzały mijają bramkę Muslery. Z drugiej strony sędzia niesłusznie odgwizduje spalonego, gdy na czystą pozycję wychodził Suarez. Kilka minut później z groźną kontrą wychodzą zawodnicy Charrúas. Do strzału z pola karnego dochodzi Maximiliano Pereira, a piłkę ręką blokuje jeden z koreańskich obrońców. Gwizdek Wolfganga Starka jednak milczy.

Druga połowa zaczyna się od ataków Koreańczyków. Groźnie z 12 metrów strzelał Park Chu-Young. W 59 minucie dobrze z prawej strony dośrodkowuje Cha Du-Ri, Park Ji-Sung główkuje, a świetnym refleksem popisuje się Muslera. Mecz praktycznie toczy się na połowie Urugwaju.

Napór Azjatów w 68 minucie przynosi zamierzone skutki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, źle spisuje się obrona Urugwaju, która nie pokryła aż 3 zawodników rywala. Nie popisuje się również Muslera, którego ubiegł Lee Chung-Young i strzałem głową doprowadza do wyrównania!

Mecz toczy się w naprawdę szybkim tempie. Urugwaj podrażniony utratą bramki rusza do ataku. Świetną sytuację marnuje Suarez, który źle przyjmuje piłkę w dogodnej sytuacji, a następnie w jeszcze gorszym stylu oddaje strzał na bramkę Sung-Ryong Junga.

Co się odwlecze to nie uciecze. 80 minuta i pięknym rogalem popisuje się Luis Suarez. Piękny, silny strzał z narożnika pola karnego. 2-1 dla Urugwaju!

Koreańczycy nie składają broni. Doskonała sytuację marnuje w 88 minucie Lee Dong-Gook. Po strzale Koreańczyka Muslera przepuszcza piłkę pod brzuchem, lecz na jego szczęście piłkę sprzed linii wygarnia Diego Lugano.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry nie przynoszą zmian w rezultacie i Urugwaj zostaje pierwszym ćwierćfinalistą mundialu w RPA.

Urugwaj: 1-Fernando Muslera - 2-Diego Lugano, 3-Diego Godin (6-Mauricio Victorino), 4-Jorge Fucile, 16-Maximiliano Pereira - 15-Diego Perez, 17-Egidio Arevalo, 11-Alvaro Pereira (14-Nicolas Lodeiro) - 7-Edinson Cavani, 9-Luis Suarez (20-Alvaro Fernandez) , 10-Diego Forlan.

Korea Płd.: 18-Jung Sung-Ryong - 22-Cha Du-Ri, 12-Lee Young-Pyo, 4-Cho Yong-Hyung, 14-Lee Jung-Soo - 8-Kim Jung-Woo, 16-Ki Sung-Yong (20-Ki-Hun-Yeom), 13-Kim Jae-Sung (20-Dong-Gook Lee), 7-Park Ji-Sung - 17-Lee Chung-Yong, 10-Park Chu-Young.

Mistrzostwa Świata 2010 autor: Kamil Pniak źrodło: własne
rol18 komentarzy: 192928.06.2010, 09:56

Luis Suarez jest super zawodnikiem mimo młodego wieku gra bardzo dobrze

madjer komentarzy: 553428.06.2010, 08:53

Nie lubię tej reprezentacji ,troche przypominają Włochy z 2006 ... Mam nadzieję że z Ghaną powinie im się noga .

pedro61 komentarzy: 219928.06.2010, 02:31

Urugwaj może być nie tylko pierwszym ćwierć finalistą,ale również pierwszym półfinalistą-po zwycięstwie nad Ghaną.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 327.06.2010, 15:57

Suarez*

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 327.06.2010, 15:56

Rzeczywiście Sarez jest wart każdych pieniędzy. We wczorajszym meczu dobitnie to udowodnił. Bardzo się cieszę, że Urugwaj gra dalej.

aguero10 komentarzy: 856527.06.2010, 11:12

Urugwaj jeszcze zagra w 1/2 .

bergkamp komentarzy: 111027.06.2010, 00:18

fabregas1987 -> Najpierw niech Brazylia i Holandia przejdą 1/8. Potem można będzie pogadać o parach ćwierćfinałowych. W futbolu wszystko jest możliwe. Równie dobrze obydwoje mogą odpaść. Już nie takie rzeczy działy się na Mistrzostwach Świata.

kamil_malin komentarzy: 933226.06.2010, 23:22

@ fabregas1987

Dlatego moim zdaniem powinno być losowanie tak jak w LM. Te 1A-2B, to dla mnie śmiech na sali.

fabregas1987 komentarzy: 2581526.06.2010, 23:17

dziwne beda cwiercfinaly, z jednej strony Holandia - Brazylia, a z drugiej Urugwaj - Ghana ...

Oldgunner3 komentarzy: 973226.06.2010, 23:16

Dobry mecz - Korea bardziej wybiegana i dynamiczna,ale troche zbyt chaotyczna; Urusi nieźle zorganizowani;lepiej ułożeni taktycznie i posiadający więcej indywidualności.Dotychczas nie byłem przekonany co do umiejętności Suareza,ale muszę chyba powoli przyznawać sie do pomyłki;jego gra robi wrażenie;dynamika,świetny start do piłki i instynkt prawdziwego napastnika to walory które coraz wyraźniej się ujawniają.Podejrzewam,że Ferg który podobno chciał go sprowadzić po tym meczu tym bardziej nie odpuści.

Zuzu komentarzy: 73426.06.2010, 22:26

z tym zdjęciem w newsie trochę przesadziliście!!!
gdzie latynoski?????

laskowski19051995 komentarzy: 494526.06.2010, 22:21

Dobry mecz rozegrali ciekawe jak to dalej się potoczy :]

XvDodekvX komentarzy: 113626.06.2010, 22:19

no teraz ciekawe czy dojdą dalej ... :)

pajdi komentarzy: 378026.06.2010, 21:40

Fajnie ogląda się mecze Urugwaju, a Suarez pokazuje, że jest wart swoich pieniędzy i może sprawdzi się w lepszej lidze niż holenderska. Choć osobiście nie mam przekonania do super-snajperów z tej ligi. Takie 2 najlepsze przykłady to Huntelar i Alfonso Alves, ale może Luis potwierdzi swoją klasę w innej lidze.
Nie wspomnę już o Forlanie, bo to klasa sama w sobie , od 6 lat co sezon ponad 20 bramek..

pedro61 komentarzy: 219926.06.2010, 21:35

Urugwaj to solidna ekipa,a Luiz Suarez to wielka klasa.Pod jednym względem mnie zawiedli-wydawało się,że ich defensywa jest lepsza.

IronHide_AFC komentarzy: 164226.06.2010, 21:28

Aaarsenal > wywnioskowałem to po chaotycznej gr.A
gdzie Muslera nie miał sporo pracy
zobacz jak padła ta kuriozlana bramka z Koreą (do 2 bramki też prawie doszło ale uzbezpieczali go obrońcy)
Urugwajczykowi można zarzucić brak koncentracji nie miał za dużo do roboty w grupie ale to nie znaczy, że na takim prestiżowym turnieju można sobie odpuścić stronę psychiczną
Schwarzer jak Schwarzer klasowym BR nie jest ale obił się o taką niepewność w reprezentacji Kiwi w tych 3 meczach ale nie sugeruję, że jest zły ...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 726.06.2010, 21:04

Nie ma herbu. :D

yatq komentarzy: 146726.06.2010, 20:29

KiAK -> a jak wyszyty jest herb na tej koszulce?

KiAK komentarzy: 47026.06.2010, 20:25

a ja mam koszulkę za 60 zł i jestem bardzo zadowolony:P

pniaq komentarzy: 141 newsów: 71726.06.2010, 20:24

dobrze gadasz Piootrus ;) Chocby te nowe zołte wyjazdowki mozna kupic na arsenal.com i tam jest opcja z Badgem Premiership lub Champions League do wyboru za kilkufuntowa doplata.

kamil_malin komentarzy: 933226.06.2010, 20:21

Dobry mecz. Przez moment myślałem, że to jednak Korea wygra, na szczęście Urugwaj się spiął i zdołali zdobyć bramkę. Piękny strzał Suareza :)

milena2405 komentarzy: 3826.06.2010, 20:15

druga bramka Suareza-cudo! aż miło było patrzeć...;)

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1526.06.2010, 19:52

Arsenal_1886----> Kupując koszulkę za 70 zł, nie tylko nie dostaniesz tego znaczka Ligi Angielskiej, zwanego Badgem, ale koszulka może mieć słabą jakość. Wiem z doświadczenia, raz kupiłem po takiej "promocyjnej" cenie i po kilku praniach zaczął odklejać się napis sponsora i nie wygląda to zbyt dobrze. Do tego często różne elementy, takie jak znaczek Nike czy co gorsza herb są zniekształcone. Jeśli chcesz mieć dobrą koszulkę, to niestety wydatek 250 zł to minimum. Z tym że i taka koszulka nie ma żdanego Badga, ale jest to już niczym innym nie różniąca się koszulka od tej którą oglądamy na boisku. Jeśli chcesz koszulkę z tym znaczkiem Premier League, to tylko z Online Store Arsenalu na oficjalnej stronie, bo z tego co wiem tylko tam taki dodatek za bodajże 3 funty mogą do koszulki doprodukować. Może się mylę, ale z polskich stron internetowych czy w sklepach nie widziałem nigdy koszulki z Badgem.

Aaarsenal komentarzy: 305726.06.2010, 19:45

Iron Hide -skoro przez Schwarzera Australia straciła conajmniej 2 bramki, to dlaczego uważasz że popełnił mniej błędów od Muslery, ktory na całych mistrzostwach wpuścil do tej pory 1 bramke ?

ArsenalTheBest komentarzy: 102626.06.2010, 19:38

No Urugwaj imponuje ale zobaczymy jak sie spisze z USA/Ghana :)

Tomo_2 komentarzy: 92826.06.2010, 19:19

No Suarez to byłoby coś... Ale wtedy brakowałoby miejsca dla Marouane'a więc niech najlepiej zostanie tam w Ajaxie:P

P.S. Może mi ktoś powiedzieć gdzie mam 100% gwarancji że koszulka jest oryginalna? Bo allegro to chyba niezbyt pewne miejsce do zakupu oryginalnej koszulki. Zbiorę kasę i zdecyduję się na zakup, ale najpierw muszę wiedzieć gdzie:P. Tylko nie jakiś tam arsenal shop, bo ma to być w granicach rozsądku:P

smod3r komentarzy: 108626.06.2010, 19:10

dnx_the_gunner : to jest myśl, też marzy mi się ten napastnik w Arsenalu ahh...

dnx_the_gunner komentarzy: 35226.06.2010, 19:05

Jakby Wenger wpadł na pomysł wymiany Eduardo + 20-25mln za Suareza to byłoby wspaniale ;) Ale pewnie nie ma co na to liczyć...Zyskaliby wszyscy,Eduardo może by miał szanse pograć w końcu i odzyskać formę sprzed kontuzji,Arsenal zyskałby napastnika świetnego,który myślę bez problemu wpasowałby się w system gry Kanonierów i już w pierwszym sezonie strzeliłby 15-20 bramek,Ajax by zarobił i nie miał problemu z niedoborem napastników po odejściu Pantelica i Suareza...Atak van Persie-Suarez to byłoby spełnienie moich marzeń :]

IronHide_AFC komentarzy: 164226.06.2010, 18:55

nie za bardzo jak dla mnie ...
wrócili z dalekiej podrózy ;/
jedna kontra zaważyła a Urugwaj ma świat u stóp a Korea do 70 min wypracowała solidny występ i grali oczywiście kombinacyjnie
p.s Schwarzer mniej błędów od Musleri na mundialu (do tej pory)

smod3r komentarzy: 108626.06.2010, 18:53

to prawda co wygadują komentatorzy że ta banda zrujnowanych mułów chce kupić suareza ?:| mam nadzieje że nie bo szlag by mnie trafił ... co do koszulek ... oby były inne bo ten krój jest już nudny.

rol18 komentarzy: 192926.06.2010, 18:45

urugwaj zasłużył na awnans

waldek_89 komentarzy: 573526.06.2010, 18:20

moim zdaniem Urugwaj wygrał, choć zwycięstwo w dużej mierze powinno przypisać się Korei, bo na prawdę zagrali świetne spotkanie i grali o wiele lepiej, niż Urugwaj, niestety zabrakło po prostu szczęścia.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.06.2010, 18:14

MechelArshavin > Ten link co podałeś z tymi koszulkami to jeszcze pewności nie można mieć czy to będą nasze koszulki na 100% na następny sezon . Pamiętam jak rok temu też były na allegro koszulki Arsenalu zielone ,lecz później się okazało ,że to nie były nawet nasze trzecie stroje .
Ta koszulka co podałeś może będzie nasza ,ale lepiej trzeba z tym poczekać do 30 czerwca . Już wtedy napewno będą zaprezentowane nowe koszulki domowe . Jeszcze jedno :P
Te koszulki to są repliki ,więc raczej nie będą miały znaczka ligi angielskiej z boku koszulki .
Wiem ,bo rok temu kupiłem domową koszulkę za tą samą cenę i było bez znaczka ligi angielskiej . Zawiodłem się ,że to była replika ;/

Gooner250 komentarzy: 132526.06.2010, 18:09

Ależ Suarez zagrał mecz. On potwierdza tylko swoją klasę. Jest nie tylko fantastycznym strzelcem w barwach Ajaxu w Holandii, ale też na wielkiej imprezie.