Van Persie o odpadnięciu z Ligi Mistrzów

Van Persie o odpadnięciu z Ligi Mistrzów 12.03.2012, 08:26, Marcin Stefaniak 20 komentarzy

Robin van Persie uważa, że odpadnięcie Kanonierów z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie było "wspaniałą porażką".

W pierwszym spotkaniu na San Siro podopieczni Wengera przegrali 0-4 i na The Emirates musieli zaatakować. Tak też zrobili i w pierwszej połowie strzelili trzy gole. W drugiej części meczu niestety zabrakło im sił i nie zdołali dołożyć czwartego trafienia. Dwumecz zakończył się wynikiem 3-4 i Kanonierzy musieli pożegnać się z Ligą Mistrzów.

Holender uważa, że mimo tego on i jego koledzy powinni patrzeć na pozytywy, jakie przyniósł za sobą szczególnie mecz na The Emirates.

- Nie nazwałbym tego wspaniałą porażką. Mecz był wspaniały owszem, ale to nie była porażka. Wydaje mi się, że wiele ludzi myśli podobnie. Jestem przekonany, że 99% oglądających zasiadło w fotelach i podziwiało piękne widowisko.

- Wszyscy skreślali nas jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Jestem dumny z tego, że zdołaliśmy wrócić do gry i uzyskać taki rezultat. Ostatecznie byliśmy bardzo bliscy awansu.

- Oczywiście mam mieszane uczucia, ponieważ chciałbym grać dalej. Zabrakło nam jednego gola, ale na ogół pokazaliśmy się ze świetnej strony i nie powinniśmy być zbyt rozczarowani.

- Sposób w jaki zagraliśmy na The Emirates był niepowtarzalny. Daliśmy z siebie absolutnie wszystko. Bardzo chcieliśmy zwyciężyć i myślę, że każdy to zauważył. To była niepowtarzalna noc.

Van Persie jest w wyśmienitej formie i w tym sezonie ma na swoim koncie już 32 trafienia. Holender od wielu sezonów pokazywał przebłyski geniuszu, jednak z powodu częstych kontuzji nie mógł grać regularnie.

- Zawsze czułem, że mam to gdzieś w środku, ale z pewnych powodów nie mogłem tego pokazać. Może to wiek i częste kontuzje. Cieszę się, że wreszcie wszystko wróciło do normy. Tego zawsze pragnąłem. Cieszę się moją grą i jestem zadowolony z mojego życia.

Robin van Persie autor: Marcin Stefaniak źrodło: Sky Sports
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.03.2012, 12:11

Przyszły sezon będzie jeszcze lepszy :]

chrupek komentarzy: 512.03.2012, 19:39

Zobaczycie ,że wspaniały Van Persie okaże się takim samym materialistą,jak Nasri! Obaj graliby co najwyżej w greckiej lidze,gdyby nie Wenger!

karlo komentarzy: 906912.03.2012, 19:31

Robin podpisz, proszę w imieniu Polskich Fanów.

HellSpawn komentarzy: 618512.03.2012, 17:38

Robin, Robin, Robin jesteś zadowolony z życia, życia w Londynie i reprezentowania Arsenalu, więc kontrakt podpiszesz :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 412.03.2012, 16:20

Szkoda że się nie udało ale za rok damy radę. Niech tylko Robin zostanie :D

Korss komentarzy: 234212.03.2012, 15:55

"Cieszę się moją grą i jestem zadowolony z mojego życia." Robin, to nie odchodź!

Kaziu09 komentarzy: 325312.03.2012, 15:43

Szkoda, bo było blisko ...

Kebo komentarzy: 388 newsów: 312.03.2012, 15:04

Zabrakło im sił na drugą połowę, gdyby tamten strzał Robina z metra wpadł...

dawcio090909 komentarzy: 187212.03.2012, 14:53

W drugiej połowie Abbiatti się poprawił i to tylko jego zasługa że przeszli dalej.

Kangur96 komentarzy: 158612.03.2012, 14:12

Gdyby nie Abbiatti...

Gooner250 komentarzy: 132512.03.2012, 13:57

Ja myślę, że jak by padł gol na 4:0 w 2 połowie, to byśmy mimo zmęczenia awansowali , bo to by tak podziałało na naszych, że dostali by takiego kopa, że by zapierda.... ups :> , zapierdzielali jak w I połowie, mimo właśnie tego zmęczenia.

Choć Milan też mógł przecież kilka razy sprowadzić Arsenal z wrót niebios do piekła, strzelając gola. Przecież te sytuacje, jakie miał El Shaarawy, Ibrahimovic, czy Nocerino(bodajże), to powinny być gole ;P

Ramsi komentarzy: 312912.03.2012, 13:41

Taaaa w pierwszej połowie zagrali fenomenalnie, ale w drugiej zabrakło sił i zmienników :(

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.03.2012, 12:36

trzeba pamietax ze nie zabraklo jednego gola do awansu tylko do dogrywki

przemocny komentarzy: 4612.03.2012, 11:55

,,Jednak, co pokazał mecz na Emirates nawet takim składem jak nasz można dojść daleko w LM."

Jestem jedynie ciekaw co miałby do powiedzenia szanowny znawca pan Kowalczyk gościu mnie definitywnie tylko uświadamia do swojego ignoranckiego podejścia do reszty zespołów , a w szczególności do Arsenalu bo przegrana w Londynie z kanonierami dalej go boli. I wydaje się zadawać sobie pytanie jak Arsenal śmiał wygrać z jego kochanymi kataloniarzami. Gościu według mnie by się spełnił życiowo sprzedając szaliki pod tym stutysięcznym klozetem.

polishbrigadesx komentarzy: 1022412.03.2012, 11:41

Z Milanem mecz był kosmiczny zabrakło nie wiele.

knopfler komentarzy: 18312.03.2012, 11:31

Ars3n, naprawdę ktoś się cieszył? Przecież wiadomo było że będzie arcyciężko i że to najgorszy los z drugich miejsc. Cieszyli się chyba tylko "znafcy futbolu".

przemocny komentarzy: 4612.03.2012, 11:27

Wolę po sto krocie , żeby Arsenal grał i wygrywał z najlepszymi niż miałby się piąć do finału lekką ścieżką.

Ars3n komentarzy: 1235412.03.2012, 09:45

mit
A tak to ludzie sie cieszyli po wylosowaniu Milanu.Ze pewne zwyciestwo,przejscie dalej...heh.

Z reszta z takim skladem to liga mistrzow nie jest dla nas.Mamy w skladzie za duzo mlodych graczy ,a za malo starszych ,ktorzy by przekazali doswiadczenie.

creatiVe4 komentarzy: 376412.03.2012, 09:20

mit

To jest liga mistrzów. Chcesz wygrać, to musisz umieć wygrywać z najlepszymi.

mitmichael komentarzy: 4924312.03.2012, 08:59

Szkoda, ze Arsenal zawsze musi trafic najgorzej. Jak zajelismy 2 miejsce w grupie to padło na Barcelone. Jak zajelismy 1 miejsce w grupie to trafilismy na Milan, ktory akurat zaczał dobrze grac dopiero w tym roku. Zawsze cos musi Nam przeszkadzam w graniu - Liga Mistrzow od dawna nie była Nasza mocna strona. Moze sie to w koncu zmieni za rok