Walka o pierwszą czwórkę trwa: Arsenal 5-1 Bournemouth

Walka o pierwszą czwórkę trwa: Arsenal 5-1 Bournemouth 27.02.2019, 21:41, Łukasz Wandzel 836 komentarzy

Liczba czystych kont nie jest statystyką, jaką Arsenal mógłby się w tym sezonie pochwalić. Mimo to drużyna Kanonierów wciąż pozostaje w grze o pierwszą czwórkę, czując na plecach oddech Manchesteru United. Starcie londyńczyków z Bournemouth dało obraz klasycznego meczu piłkarzy Unaia Emery'ego w tej kampanii. Nie obyło się bez wielu strzelonych bramek, ale również jednej straconej w fatalny sposób. Do tego wszystkiego dołożyć trzeba leżącego na murawie Laurenta Koscielnego, który w końcówce o mały włos znowu nie nabawił się urazu.

Czas jednak skupić się na przeważających pozytywach. Kapitalnie zaprezentowali się dwaj zawodnicy - Mesut Özil i Henrich Mchitarian. Ten pierwszy przez długi czas walczył o miejsce w układance Emery'ego, z kolei ten drugi często zawodził. Niemiec zaliczył gola i asystę, z kolei Ormianin raz wpisał się na listę strzelców, a dwukrotnie asystował. Co więcej, po jednej bramce strzelili dwaj napastnicy Arsenalu - Pierre-Emerick Aubameyang oraz Alexandre Lacazette. Laurent Koscielny regularnie wspiera ofensywę zespołu i także tego wieczora trafił do siatki.

Arsenal: Leno - Jenkinson, Sokratis, Koscielny, Monreal, Kolasinac (57' Iwobi) - Guendouzi, Torreira - Özil, Mchitarian (64' Lacazette), Aubameyang (71' Suarez).

Bournemouth: Boruc - Clyne, Mepham, Aké, Smith (70' Rico) - Ibe (56' Daniels), Gosling, Surman, Fraser (80' Surridge) - Mousset, King.

Bohaterem pierwszej odsłony spotkania bezsprzecznie był Mesut Özil. Wisienki od pierwszych sekund grały niepewnie, z czego bardzo szybko skorzystał niemiecki pomocnik, już w 4. minucie otwierając wynik spotkania. Najpierw wyprzedził źle ustawioną obronę Bournemouth, a później po podaniu Seada Kolasinaca miał mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Zdecydował się nieco podciąć piłkę, przez co uderzył dość lekko, ale próbujący interweniować Artur Boruc i tak skapitulował.

Arsenal nie poszedł za ciosem i kwadrans później to goście mieli swoją szansę. Bernd Leno został zmuszony do popisowej interwencji, a Laurent Koscielny świetnym wślizgiem nie pozwolił rywalom na dobitkę, dzięki czemu gospodarze zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

W 27. minucie londyńczycy skarcili podopiecznych Eddiego Howe'a za błąd w defensywie. Henrich Mchitarian przejął podanie Smitha, który próbował przerzucić piłkę na drugą stronę boiskka. Ormianin wypuścił na pozycję Mesuta Özila, który mógł strzelać, ale wolał zwrócić podanie do Mikiego, bo ten musiał jedynie dołożyć nogę. Niestety, drużyna Bournemouth bardzo szybko odpowiedziała na tego gola trafieniem kontaktowym. Matteo Guendouzi łatwo dał sobie odebrać futbolówkę na szesnastym metrze, a Lys Mousset nie miał kłopotu z wykończeniem. Młody Francuz był faulowany, ale przewinienie nie zostało odgwizdane.

Po chwili mogło już być 2-2, gdy Joshua King wywrócił się w polu karnym Arsenalu, ale sędzia pozostawał czujny i ukarał norweskiego zawodnika za próbę wymuszenia jedenastki. Przez niedługi czas to goście byli bliżej zremisowania niż gospodarze podwyższenia prowadzenia. Kanonierzy dopiero przed przerwą zaczęli w pełni kontrolować grę i oblegać połowę przeciwnika.

Londyńczycy szybko wzięli sprawy w swoje ręce w drugiej odsłonie meczu i już w 47. minucie podwyższyli prowadzenie na 3-1. Po składnie rozegranej akcji Mchitarian posłał podanie po ziemi na jedenasty metr, gdzie znajdował się Laurent Koscielny. Strzał kapitana Arsenalu przekroczył linię bramkową po uderzeniu od słupka. Kilka minut później The Gunners zaliczyli kolejny zryw i szansę na gola po zagraniu od Aubameyanga miał Mesut Özil, ale uderzył w słupek bramki Artura Boruca.

W 59. minucie było już 4-1, a motorem napędowym całej akcji był znowu był Henrich Mchitarian. Ormianin znakomicie przedarł się z piłką przez środek pola i prostym podaniem wypuścił Aubameyanga. Gabończyk błyskawicznie zostawił rywali za plecami, po czym wyprzedził też Boruca i oddał strzał na pustą bramkę. To nie był ostatni raz, gdy polski bramkarz wyjmował piłkę z siatki. Pomimo że Arsenal znacznie uspokoił swoją grę w kolejnych minutach, to w 78. minucie rzut wolny sprzed szesnatki na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuski snajper ustalił tym samym wynik spotkania: 5-1!

Oceń piłkarzy po meczu

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TheBestGooner komentarzy: 358401.03.2019, 11:38

@melek90: "Arsenal Londyn jest pierwszym klubem..." i wyłączyłem bo po takim błędzie nie można człowieka traktować jako rzetelne źródło informacji.

melek90 komentarzy: 65701.03.2019, 11:29

mallen komentarzy: 2123901.03.2019, 11:15

Arsenal przewodzi w wyścigu po tureckiego skrzydłowego AS Romy, Cengiza Undera.

Corriero dello Sport

Dominik11 komentarzy: 2012901.03.2019, 11:11

Czy ma ktoś z was router orange flybox i jak go oceniacie?

Byłem dziś w Orange i taki mi polecili, jak przedłużę umowę.

coooyg11 komentarzy: 317101.03.2019, 11:11

@ares765: Przecież to jest pewne, że wyjdziemy 5 z tyłu :))) Emery u siebie to zupełnie inny człowiek niż Emery na wyjazdach. Osobiście 1pkt biorę w ciemno.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10301.03.2019, 11:07

@mallen napisał: "Arsenal w lipcu złoży ofertę opiewającą na 25 milionów za Kierana Tierneya."

Super grajek. Byłoby świetnie.

Qarol komentarzy: 1450201.03.2019, 11:07

@arsenallord:

Na IO miał mega pecha do warunków, dzisiaj będzie medal. Osobiście liczę na dwa, ale to i tak nie za bardzo osłodzi te MŚ. Wypadliśmy bardzo blado.

TheBestGooner komentarzy: 358401.03.2019, 11:04

Jest tutaj może jakiś księgowy albo zaawansowany student rachunków, finansów, ekonomii i by poradził jaką książkęz tematu podatków itp. w miarę przystępną dla średniorozgarniętego człowieka ?

mallen komentarzy: 2123901.03.2019, 11:03

@filo94

Jestem za :)

TheBestGooner komentarzy: 358401.03.2019, 11:03

Najgorszy jest ten podatek na ZUS bez względu na to czy masz jakiś zysk czy nie przy posiadaniu firmy.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11701.03.2019, 11:01

Kubacki odkąd pamiętam jest faworytem na K90. Mało z tego wychodzi jednak.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.03.2019, 10:59

@mallen: Muszę sobie zrobić jakąś sesje w koszulce. Może jakaś fotka nada się na Twoje insta! :D

losnumeros komentarzy: 1318901.03.2019, 10:57

Nie wszyscy idą na studia, więc ktoś z tego skorzysta. Tylko na pewno, i tak zabiorą inną drogą. Rozdawają pieniądze, a wszystko drożeje. To jest chore, nie którzy nawet 2,5 tys. nie mają, a ceny to kosmos.

mallen komentarzy: 2123901.03.2019, 10:45

Arsenal w lipcu złoży ofertę opiewającą na 25 milionów za Kierana Tierneya.

Daily Mirror:

mallen komentarzy: 2123901.03.2019, 10:42

@filo94

Mam tak samo jak Ty.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.03.2019, 10:35

To granie 5 z tyłu doprowadza mnie do nerwicy :D
Mamy taki potencjał ofensywny... Auba, Laca, Mesut, Miki, Suarez, Iwobi, Ramsey!

Lacazette

To my jesteśmy teraz na fali i dlatego to kurczaki powinny się nas obawiać, a nie na odwrót. Jeśli Emery wyjdzie piątką obrońców, to stracę już jakąkolwiek nadzieję w tego człowieka. To będzie jeden z najważniejszych meczów w walce o TOP4 i powinniśmy tam pojechać jak po swoje.

mallen komentarzy: 2123901.03.2019, 10:27

Moim zdaniem Mesut ławka na 90%.
5 z tyłu zagramy pewnie.

Slaviola komentarzy: 1237601.03.2019, 10:25

@Arsenal4Ever14:

Niemiec będzie lepszy od Ruska, a Polak od Szwajcara.

Faworyci di wygrania to:
Kobayashi, Stochu, Eisenbischler, Craft.

Moim zdaniem czarnym koniem jest Dawid Kubacki, ma najlepsze (najmocniejsze) odbicie ci na normalnej skoczni (K90) daje dużą przewagę.

MadMax14 komentarzy: 266601.03.2019, 10:23

@kwiatinho:
Pomysł sam w sobie jest dobry dla osob, które studiują zaocznie. Dla dziennych, którzy sobie dorabiają aż takiego efektu to nie da.
Też uważam, że to pójście na łatwizne z tym 25 rokiem życia bo oznacza to, że wiele osób nawet z tego nie skorzysta.
Zastanawia mnie jednak w jaki sposób zostanie mi ta kasa odebrana. Bo na pewno nie będzie tak, że coś nie zdrożeje albo jakiś inny podatek nie wzrośnie.

@Gunnerrsaurus: No jak kto? My xD
Dadzą mi te 18% i zabiorą w czymś innym.

grzegorz1211 komentarzy: 1028301.03.2019, 10:01

Raczej wątpię aby Ozil zagrał. Wyjazd z kogutami to nie to samo co mecz u siebie z wisienkami. Emery będzie wymagał większej walki i agresywności. Prędzej zagra Xhaka niż Ozil

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.03.2019, 09:49

Szkoda Wilsherka.

Zawsze będę pamiętać jego dwumecz z Barcą gdzie grał lepiej jak Xavi i Iniesta razem.

Bonafide komentarzy: 14401.03.2019, 09:40

Siema Panowie!
Jak się Wam żyje? Jakie typy na skoki dzisiaj i jak nastroje przed jutrem? :)

@Kysio2607: @danielosik:
To życzę miłego dzionka! Ja siedzę w pracy i już nie mogę się doczekać weekendu! :D

f4bregas komentarzy: 103701.03.2019, 09:03

Dzień dobry, to już jutro. :) OGIEŃ!

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.03.2019, 09:00

Ja tez nie mam zamiaru pompowac balonu, ale jutro... TYLKO ZWYCIĘSTWO!

mitmichael komentarzy: 4924301.03.2019, 08:54

Gdyby Ozil zagrał w sobote tak jak w srode z wisienkami byloby czadowo. Takiego Niemca chyba kazdy oczekuje, ta asysta przy bramce Mikiego to truskawka na torcie. Gdyby sie tak nie uparł na strzelanie goli i dalej robił to co najlepiej potrafi czyli asystował przy bramkach moze inaczej bysmy na niego patrzyli.

kwiatinho komentarzy: 1312601.03.2019, 08:49

@MadMax14:
A co ze studentami którzy kończą naukę najczęściej w wieku 25 lat?
Jak chcą to zrobić uczciwie a nie populistycznie to niech pierwsze 5 lat będzie bez podatku a nie do określonego wieku. Poza tym będzie promował to ludzi młodych niedoświadczonych a co z pracownikami 50+

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187401.03.2019, 08:42

@MadMax14:

A kto da na to pieniądze?

MadMax14 komentarzy: 266601.03.2019, 08:38

Co myślicie o zniesieniu podatku dochodowego dla osób do 26. roku życia?

mallen komentarzy: 2123901.03.2019, 08:20

@kwiatinho

Przy tych zdjęciach z wojaży w koszulkach AFC pamiętaj o hasztagach #arsenalifestyle na IG :)

losnumeros komentarzy: 1318901.03.2019, 08:08

@danielosik: Ostatnio nabraliśmy wiatr w żagle, i widać jakiś progres. Cała dostępna kadra prawie jest, jedyna słaba pozycja to PO. Balonika nie pompuje, i jestem przygotowany na każdy wynik.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.03.2019, 08:04

Też macie stresa przed tym meczem z Kurami? Teraz wchodzimy w decydującą fazę, nie chce się zbytnio jarać ale mamy szansę na 3-4 miejsce! Ważne żeby utrzymać naszą formę.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.03.2019, 08:01

@filo94: Właśnie wstałem robaczku i lecę zaraz jeść.

Kysio2607 komentarzy: 1336001.03.2019, 07:48

@filo94: a w tramwaju stoję w drodze do pracy :D a u Ciebie?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.03.2019, 07:39

Co tam u Was robaczki? :)

adamkanonier komentarzy: 101601.03.2019, 07:25

Widzieliście nowy projekt domowych koszulek City? Podpisali nową umowę techniczną na 10 lat (!) dzięki której będą zarabiać 50 mln funtów! (Na poprzedniej z nike zarabiali 20)

D14 komentarzy: 436201.03.2019, 07:22

@lays:
A mi jest przykro, że nasz Jack tak się sypie. Czesto jak gra West Ham, sprawdzam czy Wilshere jest chociaż na ławie.. przykra sprawa te jego kontuzje. Wiadomo co tym razem?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.03.2019, 07:16

@lays: mistrzostwem byłoby inne poprowadzenie wilshere a przez jego pierwsze kontuzje dzięki czemu grałby w arsenalu do dzis

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.03.2019, 00:51