Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal

Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal 29.11.2014, 14:47, Łukasz Wandzel 1966 komentarzy

W dzisiejszym meczu gospodarze przede wszystkim nie przestraszyli się rywala. Rozpoczęli swobodnie wymieniając piłkę miedzy sobą częściej niż Arsenal. Jednak z każdą minutą to drużyna przyjezdna przejmowała inicjatywę i mimo nerwowej końcówki kontrolowała grę przez znaczną część spotkania.

Powrót do zwycięskiej passy oraz udane popołudnie dla kibiców Arsenalu mogło zostać utrudnione. Plan na szczęście został wykonany a Arsene Wenger może cieszyć się z trzech oczek. Wydaje się, że teraz każdy komplet punktów jest dla londyńczyków na wagę złota. Ta skromna wygrana być może przyczyni się do powrotu Kanonierów na właściwe tory. Niestety nie wiemy czego się spodziewać po tak niestabilnym Arsenalu w ostatnich tygodniach. Być może tym razem Arsenal wraca na dobrą drogę...

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal (23. Gibbs) - Flamini, Ramsey - Welbeck, Alexis, Cazorla - Giroud (77. Chamberlain).

West Bromwich: Foster - Wisdom, Lescott, Dawson, Pocognoli (74. Gamboa) - Gardner, Mulumbu (64. Anichebe) - Brunt, Dorrans, Sessegnon (75. Samaras) - Berahino.

Pierwsze minuty rozpoczęły się swobodną wymianą piłki ze strony...West Bromwich Albion. Piłkarze Alana Irvine'a uniemożliwiali czasem przyjezdnym nawet wyjście z własnej połowy.

Po dziesięciu minutach Kanonierzy w końcu zdołali zawędrować z piłką pod pole karne gospodarzy. Cała akcja zakończyła się fiaskiem - zablokowanym strzałem Santiago Cazorli.

Chwilę później każdy kibic Arsenalu mógł pomyśleć: Tylko nie to, ponieważ przez moment na ból zaczął się uskarżać Monreal.

Gdy tylko stuknęła 19. minuta bajeczny Alexis popisał się perfekcyjnie dograną piłką do Welbecka, lecz Anglik zawiódł walcząc z obrońcą.

Obawy odnośnie hiszpańskiego obrońcy okazały się uzasadnione. Już po nieco ponad 20 minutach został zmieniony za Gibbsa.

24. minuta, Giroud został podeptany przez Mulumbu w szesnastce gospodarzy, lecz sędzia odgwizdał faul mający miejscie dopiero kilka metrów dalej od bramki Fostera.

Z rzutu wolnego nici, ale kilkadziesiąt sekund później fenomenalnym, prostopadłym podaniem zachwycił Ramsey. Adresatem podania był Welbeck, lecz jego efektowny strzał został powstrzymany.

W 27. minucie podanie od kolegi z zespołu w bocznym sektorze boiska dostał bramkarz gospodarzy. Foster po nieudanym dryblingu stracił futbolówkę na rzecz Girouda, ale Francuz z takiego kąta zdołał jedynie dośrodkować piłkę powietrzu.

Kolejne minuty pokazały dominację w akcjach ofensywnych ze strony Arsenalu. Mimo to The Gunners nie oddali zbyt wielu strzałów, a większość akcji kończyła się na udanym zażegnaniu niebezpieczeństwa przez gospodarzy.

Na niespełna dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania po krótkiej wymianie podań przez Kanonierów na niespodziewany strzał w okolicy szesnastu metrów zdecydował się Ramsey. Strzelił tuż obok słupka.

40. minuta mogła przynieść bramkę dla...WBA. Poprowadzona akcja przez gospodarzy zakończyła się strzałem a nawet bramką, lecz po gwizdku sędziego. Spalony.

Mimo doliczonej minuty wynik do końca połowy nie uległ już zmianie.Początek drugiej części wyglądał, jakby był nieodłączną częścią pierwszej. Głodni gola goście kontynuowali natarcia wykorzystując swoją przewagę w posiadaniu piłki.

W 51. minucie gospodarze ustawili istny mur, który z powodzeniem zablokował w okolicach szesnastu metrów strzał Ramseya a zaraz po nim uderzenie Cazorli. Po chwili z lewej strony boiska pod bramkę Martineza dostał się Berahino oraz oddał strzał w boczną siatkę.

60. minuta przyniosła otwarcie wyniku! Lewą stroną boiska popędził Santi Cazorla wyprzedzając Wisdoma oraz dostarczył piłkę idealnie na głowę Danny'ego Welbecka. Reprezentant Anglii pewnie uderzył, a Foster nie zdołał interweniować, 0-1!

Kilka minut później Alan Irvine zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mulumbu a zastąpił go Anichebe. Z kolei Arsenal nie zrezygnował z natarć ofensywnych, dominował w posiadaniu piłki oraz większość kolejnych minut spędził na połowie rywala.

W 74. minucie owacje przy zejściu z murawy dostał Pocognoli, a zmienił go Gamboa. Sekundy po tej zmianie gospodarze przeprowadzili następną: Samaras zmienił Sessegnona. Wystarczyły jeszcze dwie minuty, aby w zastępstwie za Girouda na boisku pojawił się Chamberlain.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu West Bromwich mógł doprowadzić do remisu! Najpierw strzał oddał Brunt, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Jednak WBA pozostało w ofensywie i już po chwili z celnego dośrodkowania skorzystał Berahino. Napastnik skierował piłkę głową w...poprzeczkę! Uff.

W końcówce spotkania Gardner zaskoczył strzałem z dystansu w prawy, dolny róg bramki. Brawa dla Martineza, któremu udało zmienić się kierunek piłki wybijając ją na rzut rożny.

Do końca spotkania Arsenal zdołał utrzymać wynik po nerwowej końcówce. Kanonierzy wygrywają 0-1!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.12.2014, 21:56

Szczepłek dzis dowalil w ,,4-4-2 '' na tvp sport.

Powiedzial, ze gdyby zamiast Mou w chelsea byl Engel/byl w studio/ to , tez by osiagnal to co mou w tym sezonie. I aby poznac prawdziwa wartosc mou powinie poprowadzic pogon szczecin.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078401.12.2014, 21:55

Będzie Wojtuś w środę, czy znowu Emiliano w bramce

Mihex komentarzy: 2360401.12.2014, 21:55

instagram.com/p/wFANleOs9e/

Chłopak w formie, trzeba mu przyznać :p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.12.2014, 21:46

Power jak idziesz do duzej siedziby to wiadomo, ze masowka i nie bedziesz mial dziwnych pytan. Musowo wez cv, zdjecia, vertyfikaty kursow itd. Pewnie osoba od rekrutacji kaze ci, zebys wcisnal mu jakis produkt, zrobi krotka pogadanke i tyle. Ja w malej firmie mialem rozbudowana rozmowe. Od sprawdzania wiedzy informatycznej, po sprzedaz jablek, telefonow, sprawdzanie umiejetnosci jezykowych. Im wieksza siedziba tym mniej zaawansowana rozmowa

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.12.2014, 21:39

mar12301
nie ma za co. hłeh hłeh

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2014, 21:38

Tak Ramsey w presezonie jeszcze cisnął. Początek sezonu już forma zniżkowa, ale jeszcze trafiał do siatki. Następnie dołek i teraz taka średnia forma, ale zwyżkowa.

mar12301 komentarzy: 2315501.12.2014, 21:37

danielosik

ok dzięki. to dobrze, bo trójka ponad 1 ojro tańsza :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2014, 21:35

FabsFAN, nie zgodzę się. Już w poprzednim sezonie rywale ślepi nie byli i widzieli, że Ramsey jest naszym najlepszym piłkarzem, a mimo tego nie dawali go rady powstrzymać.

To kwestia formy Ramseya, a nie uwzięcia się na niego rywali :p

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2014, 21:35

Lepszy niż Neymar:
meczyki.pl/porazila_go_murawa,41925,filmik.html

lays komentarzy: 3987101.12.2014, 21:34

Fabs

Głupoty. Ramsey miał jeszcze formę na samym początku :) Z CIty grał kozak mecz w meczu o tarcz e :D Na moje tak gra bo ma te buty lipne! niech gra w Adasiach :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.12.2014, 21:33

mar12301
imo 3.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2014, 21:33

lays
Ja po meczu Sunderland - chelska juz chyba nigdy nie bede ogladal Sunderlandu. Prawie usnalem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2014, 21:32

Chelsea i Arsenal transmitują na C+, więc nie wiem w czym problem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2014, 21:31

pauleta19
Ramsey byl taki dobry, bo nikt nie spodziewal sei jego wejsc. A teraz jak gra ciagle wyzej, to jest po prostu kryty.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2014, 21:31

Ramsey na razie nie wygląda dobrze pod względem szybkościowym. Jednak z tego, co zauważyłem coraz lepiej pod względem wydolnościowym, bo biega z całego zespołu najwięcej.

lays komentarzy: 3987101.12.2014, 21:30

Czy ja wiem.

Ja tam uważam, że Sunderland - City to będzie bardzo dobry mecz. City co roku traci pkt z Sunderlandem :D Nie leży im ten rywal na Stadium of light.

mar12301 komentarzy: 2315501.12.2014, 21:30

Grał ktoś w Saints Row'y? Która lepsza, 3 czy 4 część?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.12.2014, 21:28

Ramsey to miał 110% skuteczności. Wszystko czego dotknął zamieniał w złoto ... tzn. bramki. Ja bym powiedział raczej, że niepotrzebnie tak często do Giroud podawał, bo ten tylko knocił setki.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.12.2014, 21:22

youtube.com/watch?v=tTxVKBIkU_o&feature=share

masakra, genialne.

TW_Szczepan komentarzy: 188401.12.2014, 21:18

lays
Aaron już w sobotę wyglądał całkiem dobrze, miał jakieś proste straty, ale był dobry w defensywie i idealnie dołączał do akcji ofensywnych, teraz dorzucić jakąś brameczkę i będzie spoko

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.12.2014, 21:16

Henrego chciałbym, ale jako trener napastników, narazie, a potem może coś więcej.

TW_Szczepan komentarzy: 188401.12.2014, 21:16

nie mogli rozdzielić meczy Chelsea-Tottenham i Arsenal-Southampton tak, żeby jeden był we wtorek, a drugi w środę ?
O jednej porze 2 najciekawsze mecze kolejki :/

lays komentarzy: 3987101.12.2014, 21:15

youtube.com/watch?v=nUc9rKxS450

Tesknie za tym Aaronem ! Ale on wroci, zobaczycie :D Wierze.

Dawid

No i super :) AKurat tak zapowiadali, za 2 tyg mial wrocic do treningow, wiec wychodzi na to, ze bylby za 3 tyg dostepny.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2014, 21:08

Juz Milan eksperymentowal z seedorfem i inzaghim i nie najlepiej im to wychodzi.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125101.12.2014, 21:07

L'Equipe: Debuchy powróci na Boxing Day

Kondziu10 komentarzy: 89101.12.2014, 20:59

Tak na marginesie, Kariera trenerska Guardioli zaczęła się od roku prowadzenia Barcelony B, potem od razu przejął pierwszy klub i rozpoczął jej monopol na europejskim i światowym rynku, a Bergkamp jest od 6 lat asystentem trenera w Ajaxie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40001.12.2014, 20:56