Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal

Ważne punkty zdobyte! West Brom 0-1 Arsenal 29.11.2014, 14:47, Łukasz Wandzel 1966 komentarzy

W dzisiejszym meczu gospodarze przede wszystkim nie przestraszyli się rywala. Rozpoczęli swobodnie wymieniając piłkę miedzy sobą częściej niż Arsenal. Jednak z każdą minutą to drużyna przyjezdna przejmowała inicjatywę i mimo nerwowej końcówki kontrolowała grę przez znaczną część spotkania.

Powrót do zwycięskiej passy oraz udane popołudnie dla kibiców Arsenalu mogło zostać utrudnione. Plan na szczęście został wykonany a Arsene Wenger może cieszyć się z trzech oczek. Wydaje się, że teraz każdy komplet punktów jest dla londyńczyków na wagę złota. Ta skromna wygrana być może przyczyni się do powrotu Kanonierów na właściwe tory. Niestety nie wiemy czego się spodziewać po tak niestabilnym Arsenalu w ostatnich tygodniach. Być może tym razem Arsenal wraca na dobrą drogę...

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal (23. Gibbs) - Flamini, Ramsey - Welbeck, Alexis, Cazorla - Giroud (77. Chamberlain).

West Bromwich: Foster - Wisdom, Lescott, Dawson, Pocognoli (74. Gamboa) - Gardner, Mulumbu (64. Anichebe) - Brunt, Dorrans, Sessegnon (75. Samaras) - Berahino.

Pierwsze minuty rozpoczęły się swobodną wymianą piłki ze strony...West Bromwich Albion. Piłkarze Alana Irvine'a uniemożliwiali czasem przyjezdnym nawet wyjście z własnej połowy.

Po dziesięciu minutach Kanonierzy w końcu zdołali zawędrować z piłką pod pole karne gospodarzy. Cała akcja zakończyła się fiaskiem - zablokowanym strzałem Santiago Cazorli.

Chwilę później każdy kibic Arsenalu mógł pomyśleć: Tylko nie to, ponieważ przez moment na ból zaczął się uskarżać Monreal.

Gdy tylko stuknęła 19. minuta bajeczny Alexis popisał się perfekcyjnie dograną piłką do Welbecka, lecz Anglik zawiódł walcząc z obrońcą.

Obawy odnośnie hiszpańskiego obrońcy okazały się uzasadnione. Już po nieco ponad 20 minutach został zmieniony za Gibbsa.

24. minuta, Giroud został podeptany przez Mulumbu w szesnastce gospodarzy, lecz sędzia odgwizdał faul mający miejscie dopiero kilka metrów dalej od bramki Fostera.

Z rzutu wolnego nici, ale kilkadziesiąt sekund później fenomenalnym, prostopadłym podaniem zachwycił Ramsey. Adresatem podania był Welbeck, lecz jego efektowny strzał został powstrzymany.

W 27. minucie podanie od kolegi z zespołu w bocznym sektorze boiska dostał bramkarz gospodarzy. Foster po nieudanym dryblingu stracił futbolówkę na rzecz Girouda, ale Francuz z takiego kąta zdołał jedynie dośrodkować piłkę powietrzu.

Kolejne minuty pokazały dominację w akcjach ofensywnych ze strony Arsenalu. Mimo to The Gunners nie oddali zbyt wielu strzałów, a większość akcji kończyła się na udanym zażegnaniu niebezpieczeństwa przez gospodarzy.

Na niespełna dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania po krótkiej wymianie podań przez Kanonierów na niespodziewany strzał w okolicy szesnastu metrów zdecydował się Ramsey. Strzelił tuż obok słupka.

40. minuta mogła przynieść bramkę dla...WBA. Poprowadzona akcja przez gospodarzy zakończyła się strzałem a nawet bramką, lecz po gwizdku sędziego. Spalony.

Mimo doliczonej minuty wynik do końca połowy nie uległ już zmianie.Początek drugiej części wyglądał, jakby był nieodłączną częścią pierwszej. Głodni gola goście kontynuowali natarcia wykorzystując swoją przewagę w posiadaniu piłki.

W 51. minucie gospodarze ustawili istny mur, który z powodzeniem zablokował w okolicach szesnastu metrów strzał Ramseya a zaraz po nim uderzenie Cazorli. Po chwili z lewej strony boiska pod bramkę Martineza dostał się Berahino oraz oddał strzał w boczną siatkę.

60. minuta przyniosła otwarcie wyniku! Lewą stroną boiska popędził Santi Cazorla wyprzedzając Wisdoma oraz dostarczył piłkę idealnie na głowę Danny'ego Welbecka. Reprezentant Anglii pewnie uderzył, a Foster nie zdołał interweniować, 0-1!

Kilka minut później Alan Irvine zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mulumbu a zastąpił go Anichebe. Z kolei Arsenal nie zrezygnował z natarć ofensywnych, dominował w posiadaniu piłki oraz większość kolejnych minut spędził na połowie rywala.

W 74. minucie owacje przy zejściu z murawy dostał Pocognoli, a zmienił go Gamboa. Sekundy po tej zmianie gospodarze przeprowadzili następną: Samaras zmienił Sessegnona. Wystarczyły jeszcze dwie minuty, aby w zastępstwie za Girouda na boisku pojawił się Chamberlain.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu West Bromwich mógł doprowadzić do remisu! Najpierw strzał oddał Brunt, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Jednak WBA pozostało w ofensywie i już po chwili z celnego dośrodkowania skorzystał Berahino. Napastnik skierował piłkę głową w...poprzeczkę! Uff.

W końcówce spotkania Gardner zaskoczył strzałem z dystansu w prawy, dolny róg bramki. Brawa dla Martineza, któremu udało zmienić się kierunek piłki wybijając ją na rzut rożny.

Do końca spotkania Arsenal zdołał utrzymać wynik po nerwowej końcówce. Kanonierzy wygrywają 0-1!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.12.2014, 08:38

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=295708

A szkoda, bo chcialem zobaczyc jak by sie sprawdzil przeciwko nam.

Najwazniejsze i tak sa 3 punkty z nim czy bez niego ;]

kaziu874 komentarzy: 675002.12.2014, 08:34

Nie rozumiem co jest śmiesznego w tym że gościu wybrał Modrica do najlepszej jedenastki. Jak najbardziej Luka zasługuje na to, bo jest piłkarzem klasy światowej, co w poprzednim sezonie pokazał.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.12.2014, 08:24

Galatasaray Stambuł jest wiceliderem w swojej lidze. Ciekawy jest fakt, że mają... ujemny bilans bramkowy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.12.2014, 08:09

Philadelphia 76ers już 17 porażka z rzędu. Jeszcze 2 i pobiją niechlubny rekord New Jersey Nets (sezon 09/10, 18 porażek) jeśli chodzi o najgorszy start w NBA.

Kaczaza komentarzy: 724902.12.2014, 07:55

Cristian Ledesma zasili Arsenal? O takiej możliwości informuje agent piłkarza, Vincenzo D'Ippolito.

----------------Ronaldo------Messi---------------

Jeszcze rozważałem Gabiego i Mullera, ale postawię gimbowo na większe nazwiska ;p

bayakus komentarzy: 128502.12.2014, 01:56

Wszyscy zgadzamy się co do tego, że Alexis wybitnym piłkarzem jest. W reprezantacji jak i u nas gra zwariowane melodie, ale co w takim razie powiedzieć o Suarezie? Facet ciągnął Live jak Sasha Grey i tylko ze względu na swoje wybryki można byłoby się zastanawiać nad tym, czy zasługuje na miejsce w top eleven.

Gibbon komentarzy: 12602.12.2014, 00:16

mrsomebody jestem juz

Koroniarz komentarzy: 1023002.12.2014, 00:11

Oglądałem teraz Cafe Futbol i Roman Kosecki powiedział, że jak grał w Legii to miał propozycje testów od Arsenalu, ale nie spodobało mu się t i powiedział, że jak go chcą to niech przyjadą, zobaczą jak gra i go kupią.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.12.2014, 23:58

Doktor

nawet w ofensywie fajna ta twoja 11 , ale u mnie jeszcze by tam musialbyc yaya toure , a modric chyba out

Doktor komentarzy: 770601.12.2014, 23:48

Ja bym zbudował coś takiego, choć zaznaczam, że biorę bardziej pod uwagę poprzedni sezon, ale dla mnie Suarez grał taki kosmos, że aż wstyd nie umieścić go wśród najlepszych. W każdym razie:

Neuer - Ivanović, Cahill/Ramos, Boateng, Alaba - Lahm, Modrić, Robben, Messi, Ronaldo - Suarez

Mam wątpliwości co do Ramosa, potrafił walnąć babola, za to Cahill wyraźnie zagrał na plus, w PL był najlepszy, na Mundialu jednak nie zabłysnął, choć tam Hiszpan się jeszcze bardziej nie popisał.

Doktor komentarzy: 770601.12.2014, 23:44

Jeśli chodzi o najlepszą jedenastkę - trudno znaleźć do niej bocznych obrońców. Lahm częściej grał w środku. W tym wypadku wyróżniłbym na prawej stronie Ivanovicia. Alaba na lewej pogrywał od czasu do czasu, ale Guardiola lubił go rzucać po różnych pozycjach, choć go jeszcze od biedy można upchać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.12.2014, 23:40

jesli kazdy tu pisze tak o swojej jedenastce sezonu to u mnie na przyklad w ataku za ten juz nowy sezon , nie tamten jakby co zalapalby sie na ta chwile Benzema /3 najlepszy grajek ze statami za ten rok po CR7 i Messim/. Facet dla mnie od tego nowego sezonu jak narazie najlepszy 9 w Europie na ta chwile.

Doktor komentarzy: 770601.12.2014, 23:38

R700

Nie szukałbym tu zależności, Ronaldo w PL strzelał dużo, ale w LL zdecydowanie to przebił. Jako świetny przykład można także podać Velę. Soldado za to w Hiszpanii strzelał, a w Spursach cieniuje równo. Bale w ostatnim sezonie w Anglii strzelił 21 bramek, w Realu nabił 15, a długo zmagał się z wszelakimi kontuzjami + zwiększył liczbę asyst. Suarez za to w Barcelonie często jest spychany na rzecz Messiego, w Liverpoolu był praktycznie takim wolnym elektronem i ta pozycja mu najbardziej odpowiadała.

Oczywiście istnieją też przypadki w drugą stronę.

Doktor komentarzy: 770601.12.2014, 23:33

Modrić? Świetny grajek, ma za sobą wyśmienity rok i moim zdaniem w pełni zasługuje na miejsce w najlepszej jedenastce świata. Jeśli Real ma piłkarzy, których nie są w stanie zastąpić, to właśnie poza Ronaldo wymieniłbym Chorwata. Oprócz niego wyróżniłbym Yayę, który powoli powraca do formy po niemrawym początku sezonu oraz Kroosa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.12.2014, 23:27

szczegolnie widze to po Bale'u i Suarezie, jeden jak i drugi strzelali w BPL mase bram dzieki temu, ze mieli duzo wolnej przestrzeni podczas gdy biegli na bramke, wystarczyla jedna kiwka i widzeli bramke , w la liga juz tak latwo o to nie jest, bo tam pole jest zageszczone i wyrastaja nastepni.

mruz komentarzy: 13601.12.2014, 23:20

Rivaldo70 ale w hiszpańskiej nikt nie fauluje napastnikow dlatego Messi czy Ronaldo bije rekordy strzelonych bramek w Angielskiej lidze nie mieliby tyle odwagi mieszać bo tutaj nikt nogi nie cofnie jak w hiszpańskiej

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.12.2014, 23:17

Napisze cos kontrowersyjnego, ale trudno.

Moim zdaniem napastnik ma trudniej strzelic gola w lidze hiszpanskiej niz w angielskiej.
Ostatnio ogladam mecze pod tym katem i w BPL jest od groma miejsca miedzy formacjami.

Obroncy w la liga bardziej moim zdaniem zawezaja pole gry napastnikowi niz w BPL.

Traitor komentarzy: 10325 newsów: 2401.12.2014, 23:17

Na fejsie Campbell szuka chetnych na sparing w fife, lul :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2014, 23:14

MaciekGoooner
Dzięki.

No nie popisał się nasz napastnik. Faktycznie ta druga sytuacja musi być wykorzystana przez takiego gracza jakim jest Lewandowski.

mruz komentarzy: 13601.12.2014, 23:09

Dzieki Maciek ta druga sytuacja to wiecej niż setka Tej klasy napastnik powinien to strzelić ..król monachium haha mateball.com/p/999/krol-monachium

Czeczenia komentarzy: 1249701.12.2014, 23:04

W sumie niepotrzebnie się czepiam, przecież to twoja jedenastka, tak? Możesz mieć nawet Livermore'a, nie moja sprawa. Pokój.

michalm1 komentarzy: 702001.12.2014, 23:03

BigPower
Idealna 11 wybralbym taka sama !!

mruz komentarzy: 13601.12.2014, 23:01

Lewandowski w Bayernie to nie ten sam człowiek co w BVB Tutaj nigdy nie będzie krolem strzelcow ... a już w polskich mediach go królem monachium nazywają http://www.mateball.com/p/999/krol-monachium Z chęcią oglądną bym te 2 setki o których wspomniałeś MaciekGooner

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 201.12.2014, 23:01

Modric to dobry grajek, jednak wybór jest szeroki - miałem ból głowy między Toure a Pogbą a Modricem lecz wiele jest dobrych graczy obecnie i każdy ma różne upodobania.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2014, 22:57

Masz może link?

Czeczenia komentarzy: 1249701.12.2014, 22:57

Modric? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ronaldo---Suarez-----Alexis

To IMO najlepsza dla mnie jedenastka ( jedenastka marzeń)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2014, 22:50

Wgl Rooney to dla mnie fenomen . Gra fatalnie a i tak znajduje się w plebiscytach.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2014, 22:45

Michalim1
Przyzwyczaj się do tego , że teraz lansuje się pewną grupę a ci którzy naprawdę zasługują na uznanie, niestety sa pomijani.

Czeczenia komentarzy: 1249701.12.2014, 22:42

Przejmowanie się jakimiś plebiscytami? Wolę obejrzeć mecz, wolę zawodników w barwach, nie w garniturach. Ale to może przez to, że nigdy nie czytałem Bravo Sport.

michalm1 komentarzy: 702001.12.2014, 22:32

burndog

jak chcesz filmy to wchodz na cda.pl to najlepsza stronka z filmami.

michalm1 komentarzy: 702001.12.2014, 22:31

RIVALDO700

Po pierwsze to ta nagroda jest za ten rok wiec ogladanie sie na poprzednie sezony to jest chore, psychiczne, traficzne i zalosne.

Co do tych latek w Barcelonie to pierwszy sezon mial udany, drugi sezon mial tragiczny lecz tylko na jesien, na wiosne bylo o wiele wiele lepiej. Co do trzeciego sezonu to oczywiscie mial wysmienity, lecz pamietaj ze nominacje sa za rok kalendarzowy ! 2014.

Nie chodzi o to zeby byl za rok jesli w tej chwili powinien byc nimum 4 w tej kategorii napastnikow, chociaz dla mnie to i powinien byc 3, bo Benzema to raczej typ napastnika ktory wlasciwie strzela gole w jednej z najlepszych druzyn. Popatrz na Sancheza, gral po prawej stronie gdzie jest cholenie ciezko o drybling czy strzal a on tam siekal bramki mimo to. Mundial mial swietny, obecny sezon rowniez swietny, dorzuca do tego dryblingi, kluczowe podania, walczy jak nikt inny z napastnikow, w dodatku ma ogromny wplyw na gre czy to Chile czy Arsenalu. W Barcelonie byl mocno ograniczany i tlumiony przez Messiego, a nawet Neymara samym nazwiskiem. Gosc powinien byc w pierwszej trojce i mowie to z pelna obiektywnoscia!

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 201.12.2014, 22:29

youtube.com/watch?v=zBdLMjm-MmU

Hhahahha, stare, ale przed chwilą pierwszy raz widziałem. Dobrze mu to wyszło :D

burnog10 komentarzy: 59301.12.2014, 22:22

Polecacie jakieś stronki do oglądania filmów online?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2014, 22:21

scorpion11333
Pytaj kolegę Kanonier204.

scorpion11333 komentarzy: 47101.12.2014, 22:20

Jest jakiś znawca PES'a?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2014, 22:20

Czyli co decyduje by się w takim zestawieniu znaleźć? Statystyki? Narodowość? Przynależność klubowa? Dlatego takie nagrody częściej budzą śmiech niż powagę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.12.2014, 22:16

michalim1

spokojnie za rok bedzie nominowany, daje słowo

poprostu ciagnie sie jeszcze za nim latka Barcy , gdzei wielu uwaza ze byl to pierwszy dobry sezon jego od czasu transferu.

W AFC podbije sobie nazwisko

michalm1 komentarzy: 702001.12.2014, 22:07

Wybrano 15 najlepszych napastnikow 2014 roku.
Aguero, Benzema, Bale, Ronaldo, Costa, Ibrahimovic, Reus, Rooney, Lewandowski, Ribery, Muller, Robben, Suarez, Neymar,
Messi.
Wychodzi na to ze wybrano po prostu Atak Realu, Barcelony i Bayernu choc z tym Bayernem to troche dziwna sprawa bo ta 4 w