Wenger: My i Barcelona prezentujemy ten sam poziom

Wenger: My i Barcelona prezentujemy ten sam poziom 13.02.2011, 15:53, Łukasz Klimkiewicz 116 komentarzy

Menadżer Kanonierów - Arsene Wenger - twierdzi, że od ostatniego spotkania Kanonierów z Barceloną gra obu drużyn uległa znacznej zmianie, oczywiście na lepsze.

Obie drużyny staną naprzeciwko siebie już w środę wieczorem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Emirates Stadium. Dla francuskiego szkoleniowca Arsenalu jest to świetna okazja dla rewanżu za zeszłoroczną porażkę w ćwierćfinale tych rozgrywek.

Wegner doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w chwili obecnej Duma Katalonii znajduje się w niesamowicie wysokiej formie i zwycięstwo w tym spotkaniu będzie nie lada wyczynem, ale zaznacza przy tym, że prowadzony przez niego zespół również znajduje się w szczytowej formie i jest na fali.

- Sytuacja jest inna niż rok temu. W ubiegłym sezonie znajdowaliśmy się w trudniejszej sytuacji w Premier League i mieliśmy poważne problemy kadrowe. Teraz nie mamy takich kłopotów i znajdujemy się w dobrej formie fizycznej oraz psychicznej. Dodatkowo moi zawodnicy są jeszcze bardziej dojrzali i doświadczeni - powiedział Wenger.

- Z drugiej strony Barcelona również jest w świetnej kondycji. Oczywiście chciałbym, żeby piłkarze Guardioli mieli teraz jakiś spadek formy, ale i tak uważam, że jesteśmy w stanie z nimi rywalizować jak równy z równym.

W porównaniu do meczu z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów w barwach Barcelony nie wystąpi Zlatan Ibrahimovic, który został zastąpiony przez Davila Villę. Zabraknie również Yaya Toure, który w trakcie letniego okna transferowego przeniósł się do Manchesteru City. Mimo to Wenger uważa, że Barcelona i tak jest świetnie zgranym zespołem i działają jak bardzo dobry kolektyw.

- Blaugrana wciąż jest świetnym zespołem. Nie oznacza to oczywiście, że w każdym meczu są w stanie zagrać tak, jak w pierwszej połowie rok temu na The Emirates.

Arsene WengerBarcelonaLiga Mistrzów autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: Arsenal.com
poprzednia123 następna
samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 16:16

ivexo

I znów się zgodzę. Pamiętam jak Barca grała z Chelsea. Messiego krył prawonożny Bosingwa i "Boski Leo" se nie pograł:)

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 16:14

Barcelona rok temu tez grała bardzo dobrze az w koncu natrafili na Inter i odpadli. Mediolanczycy zagrali odwaznie wygrywajac mecz u siebie to dlaczego my nie mamy tego zrobic. Na Camp Nou troche sie przestraszyli i murowali bramke całym składem - My juz gralismy z Barcelona, wiemy co poszło nie tak dlatego szansa jest bardzo duza, trzeba tylko od poczatku do konca atakowac na całego.

Arshawin74 komentarzy: 80613.02.2011, 16:14

Wygra lepszy
Arsenal!!!

ivexo123 komentarzy: 176613.02.2011, 16:12

a i jeszcze jedno, paradoksalnie nieobecnosc vermaelena moze wyjsc nam na dobre jako ze zaden lewonozny obronca z messim sobie nie poradzi (messi zazwyczaj scina do srodka) wiec kosa ze swoimi czystymi jak lza wslizgami moze messiego ustawić do pionu a mam wrazenie ze guardiola zagra tak jak zawsze z realem czyli messim na srodku ataku, a villa z pedro bedą tyrać po bokach. twarda mocna obrona songa i dwójki obronców moze byc kluczowa

ivexo123 komentarzy: 176613.02.2011, 16:09

zaden z ich obronców nie jest w stanie dogonić Theo a jedyną opcją zeby nie dac mu pograc to nie dac mu dochodzić do piłek jak to zawsze robi Evra, z tym ze wlasnie Manu nie gra ofensywnej pilki a juz napewno nie tak ofensywnej, wiec Theo moze nam samemu roztrzygnąć losy tego dwumeczu nawet jak sam nic nie strzeli to przynajmniej spowoduje mniejszą skutecznosc ataków barcy na naszą bramke i mniej ich pilkarzy bedzie sie w ofensywe angażować, a oni co pokazal wczoraj mecz z gijon bronić sie specjalnie tez nie potrafią. mamy tez jeszcze innych zawodników którymi mozemy ukłuć barcę. wpuszczenie bendtnera i chamakha w ostatnich minutach meczu moze tez nam duzo dać przy kurdupelkach z katalonii, bo o ile chamakha moze i pique wylączy to juz bendtnera nie bedzie komu przykryć, a rvp tez z metra cięty nie jest. podsumowując mamy kilka niezlych opcji do grania z barcą i naprawde realne szanse zeby ich pokonać

aresek4d komentarzy: 57613.02.2011, 16:06

myślę, że obrona Barcelony może nie być przystosowana do gry w meczu, w którym ktoś na nich wywołuje presję. No bo przecież ich stoperzy grają najczęściej na wysokości połowy boiska, a w meczu nie muszą się jakoś defensywnie przemęczać. Dlatego mogą sobie nie radzić z naszymi napastnikami.

cypisek95 komentarzy: 43113.02.2011, 16:06

Po pierwsze macie racje z Walcottem ale jest jeszcze 1 plus RVP a nie Benthner gra czyli klasa o poziom wysza no i oczywiscie teraz mam prawie cały sklad podstawowy :)

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 16:05

2 z 3 goli strzelonych Barcelonie to zasługa szybkości Walcotta:P

Ciasteck2 komentarzy: 446713.02.2011, 16:04

Jesteśmy lepsi ;D

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 16:04

Pressing - to tez bedzie odgrywalo znaczna role. Nie mozemy stanac i czekac na ich ataki, trzeba atakowac od razu, nie dac im odetchnac - tak jak wczoraj robili gracze Sportingu w 1 połowie. Kontrataki tez moga byc nasza mocna strona - Walcott jak zostawia obroncy to moze swoja szybkoscia duzo zdziałac - tylko musi sie odwazyc strzelac.

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 16:04

iwexo

Racja. U nich na lewej stronie zagra Maxwel albo Adriano. Przy naszym "pędziwiatrze" się zasapią:P

ivexo123 komentarzy: 176613.02.2011, 16:01

samo postawienie Walcotta od pierwszych minut spowoduje ze Barce nie bedzie mogla grac tak ofensywnie jak to zawsze robi bo kazda pilka od Cesca do Theo za plecy obronców bedzie sie konczyła golem i kazdy widzial co sie działo jak Theo rok temu z nimi gral, on wlasnie jest stworzony do grania z zespolami preferującymi ofensywe i powinien zagrac 2x po 90 minut

HellSpawn komentarzy: 618513.02.2011, 15:59

W środę się wszystko wyjaśni. Mam nadzieję, że wygramy u siebie 2:0, a na wyjeździe jakiś remisik :)

aguero10 komentarzy: 860413.02.2011, 15:58

Kluczem do zwycięstwa będzie gra z kontry ....